Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια ευχαριστω. Ελεγα να την κοψω μονος μου αλλα αν δεν χρεωνει πολλα η vodafone θα το κανω κανονικα για να εχω και τις δυο. Ποιο update περιμενετε τωρα? Kitkat εχει παρει ετσι? Απλα βγηκε η 4.4?

4.4.4 έχει βγει σε γερμανικη και γαλλική ρομ από ότι είπαν τα παιδιά που την βαλαν. Εμείς απλά περιμένουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά εμφάνισε και θεμα με τον ηχο στην 4.4.4 Οχι τόσο συχνά οσο νωρίτερα βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

8€ αν θυμάμαι καλά είχα πάρει το εργαλείο που την κόβει. Αν έχεις ένα τέτοιο την κόβεις, λιμάρεις λίγο τις άκρες και δουλεύει μια χαρά. Αν κάποιος το χρειάζεται για μια φορά, σαφώς είναι καλύτερα να δώσει 5€ για να του την αλλάξουν. Αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν μπορεί να γίνει αυτό, ή μπορεί να θέλει κάποιος να κόψει πολλές και τότε συμφέρει να αγοράσει ένα τέτοιο μαραφέτι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμφάνισε και θεμα με τον ηχο στην 4.4.4 Οχι τόσο συχνά οσο νωρίτερα βέβαια...

Είναι όμως τόσο έντονο όσο πριν με την 4.4.2;

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως τόσο έντονο όσο πριν με την 4.4.2;

 

 

Όχι τόσο... Κάποιες φορές απλά παραμορφώνει τον ήχο κλήσης και όταν το σηκώσει ο άλλος ακούγεται καθαρά..

Link to comment
Share on other sites

Ότι δε διατίθεται στην ελληνική αγορά δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει Ελληνικά. Αν δεν έχει μπορείς να βάλεις, με root. Στο πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις και χωρίς root, ή να αλλάξεις πληκτρολόγιο.

 

Dual active δεν το έχω ψάξει αλλά είναι λίγο δύσκολο να βρεις γενικά. Τι ακριβώς το χρειάζεσαι; Συνήθως την 2η sim την έχεις για προσωπική χρήση, θες και να σε παίρνουν; Και θες να έχεις always on 3g ΚΑΙ να κατεβάζεις συνέχεια;

 

edit: μάλλον θες τη μία sim αποκλειστικά για 3g ε; στην περίπτωση αυτή λίγο δύσκολο να σε καλύψει. Πάντως μιας και το wi-fi πλέον υπάρχει παντού, είναι καλύτερη λύση αφού εκτός από δωρεάν είναι και πολύ λιγότερο ενεργοβόρο από το 3g.

 

θελω η πρώτη σιμ να ειναι συνέχεια στο ίντερνετ (συγχρονισμός με email και μηνύματα Facebook), γι αυτο και εκεί θα χρησιμοποιώ τ Vodafone mobile broadband. Στη δεύτερη σιμ θα έχω τη σύνδεση την cosmote που θα κανω κάθε μέρα τα τηλέφωνά μου και τα θα στέλνω τα and μου. Γι αυτο λέω ότι το dual standby δεν με εξυπηρετεί για αυτο το σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

E δεν αξίζει άστο...δεν θα βρεις κινητό της προκοπής με dual active, χώρια η διπλή μπαταρία που θα τρώει...πάρε ένα μονόκαρτο και βρες άλλη λύση για 3g.
Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο... Κάποιες φορές απλά παραμορφώνει τον ήχο κλήσης και όταν το σηκώσει ο άλλος ακούγεται καθαρά..

Αυτό είναι που μου συμβαίνει εμένα στην 4.4.2 κάποιες φορές. Σου συνέβαινε το ίδιο ακριβώς και πριν την αναβάθμιση ή ήταν χειρότερη η κατάσταση και βελτιώθηκε;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο... Κάποιες φορές απλά παραμορφώνει τον ήχο κλήσης και όταν το σηκώσει ο άλλος ακούγεται καθαρά..

 

Αυτό είναι που μου συμβαίνει εμένα στην 4.4.2 κάποιες φορές. Σου συνέβαινε το ίδιο ακριβώς και πριν την αναβάθμιση ή ήταν χειρότερη η κατάσταση και βελτιώθηκε;

 

Αυτό το κάνει και σε μένα στο 50-60% των κλήσεων (παραμορφώνει τον τόνο κλήσης ακόμα και με hands free) αλλά η φωνή του συνομιλητή είναι μια χαρά. Γι αυτό όπως έχω ξαναναφέρει πιστεύω είναι software θέμα ή θέμα κακής κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμφάνισε και θεμα με τον ηχο στην 4.4.4 Οχι τόσο συχνά οσο νωρίτερα βέβαια...

:( πλακα κανεις? Εε αν ειναι δυνατον! Δεν αντεξε το value for money...μην πω καμια κουβεντα παραπανω και φαω κανα ban απο το φορουμ.!

 

Περιμενω να το δω και μονος μου! Παντως μετα το update θελει ενα factory reset και wipe cache για να καθαρησει το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

:( πλακα κανεις? Εε αν ειναι δυνατον! Δεν αντεξε το value for money...μην πω καμια κουβεντα παραπανω και φαω κανα ban απο το φορουμ.!

 

Περιμενω να το δω και μονος μου! Παντως μετα το update θελει ενα factory reset και wipe cache για να καθαρησει το κινητο!

 

το να έχεις προβληματική συσκευή το έχεις σκεφτεί? γιατί έτσι όπως το παρουσιάζεις (δεν το αμφισβητώ) έχεις αρκετά μεγάλο πρόβλημα και είμαστε πολλοί που σου λέμε ότι η συσκευή μας δεν έχει πρόβλημα.. εγώ θα το πήγαινα στο service

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω βιντεοκλήσεις μεσω του παροχου πρεπει να ρυθμισω κατι ?γιατι πανε να με παρουν με βιντεοκληση και βγαζει πως δεν ειναι εφικτο..
Link to comment
Share on other sites

:( πλακα κανεις? Εε αν ειναι δυνατον! Δεν αντεξε το value for money...μην πω καμια κουβεντα παραπανω και φαω κανα ban απο το φορουμ.!

 

Περιμενω να το δω και μονος μου! Παντως μετα το update θελει ενα factory reset και wipe cache για να καθαρησει το κινητο!

 

Ενδεχομένως να έχεις ελαττωματική συσκευή φίλε. Να σε ρωτήσω κάτι θεωρείς ότι είναι απαραίτητο το factory reset μετά το update? Factory reset και wipe cache είναι το ίδιο έτσι δεν είναι? Και γίνονται από το safe boot ε ?

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο, το αντίθετο, αν κάνεις factory reset τι το θες το update; Περνάς το νέο image από πάνω και γλυτώνεις και την αναμονή για OTA...

Δεν είναι ίδιο με το wipe cache, αφού σβήνει και το /data. Και γίνεται από τα Settings.

Link to comment
Share on other sites

το να έχεις προβληματική συσκευή το έχεις σκεφτεί? γιατί έτσι όπως το παρουσιάζεις (δεν το αμφισβητώ) έχεις αρκετά μεγάλο πρόβλημα και είμαστε πολλοί που σου λέμε ότι η συσκευή μας δεν έχει πρόβλημα.. εγώ θα το πήγαινα στο service

Ναι φιλε μου μαλλον αλλα ειναι η αντικαστατρια(απο αμαζον) αυτη η συσκευη αυτο ειναι το αστειο καταλαβες?αλλα μαλλον θα το στειλω για service

Ενδεχομένως να έχεις ελαττωματική συσκευή φίλε. Να σε ρωτήσω κάτι θεωρείς ότι είναι απαραίτητο το factory reset μετά το update? Factory reset και wipe cache είναι το ίδιο έτσι δεν είναι? Και γίνονται από το safe boot ε ?

 

Δεν είναι απαραίτητο, το αντίθετο, αν κάνεις factory reset τι το θες το update; Περνάς το νέο image από πάνω και γλυτώνεις και την αναμονή για OTA...

Δεν είναι ίδιο με το wipe cache, αφού σβήνει και το /data. Και γίνεται από τα Settings.

Παντως γενικες οδηγιες μετα απο update ειναι να το κανεις ενα reset!οποιος θελει κανει φυσικα :D:D

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως οσοι εχουν προβλημα με ηχο εχουν ελαττωματικη συσκευη. στην αρχη κ μενα με τη ν 4.4.2 ειχε καποια σπασιματα αλλα πλεον ειναι πεντακαθαρος και μια χαρα. σε οτι συνθηκες και να μιλαω, φασαρια κεντρου, ησυχια, μουσικη κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου μαλλον αλλα ειναι η αντικαστατρια(απο αμαζον) αυτη η συσκευη αυτο ειναι το αστειο καταλαβες?αλλα μαλλον θα το στειλω για service

 

 

 

Παντως γενικες οδηγιες μετα απο update ειναι να το κανεις ενα reset!οποιος θελει κανει φυσικα :D:D

 

Στειλτο αν δεις ότι μετά το update δεν φτιάχνει.. Είναι κρίμα να μην χαίρεσαι την συσκευή..

 

Και όντως όλοι το προτείνουν να κάνεις ένα factory reset μετά από μεγάλο update..

Link to comment
Share on other sites

Και όντως όλοι το προτείνουν να κάνεις ένα factory reset μετά από μεγάλο update..

 

Ποιοί όλοι και γιατί; Αν δεν έχεις κάνει ταρζανιές με τα system apps κλπ δε βλέπω το λόγο. Δεν είναι major update πάντως. Αυτό θα είναι στο 4.5.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοί όλοι και γιατί; Αν δεν έχεις κάνει ταρζανιές με τα system apps κλπ δε βλέπω το λόγο. Δεν είναι major update πάντως. Αυτό θα είναι στο 4.5.

Εγω αυτο το ξερω φιλε απο ατομα απο xda! Αλλα εχεις point σε αυτο που λες! Αλλα γενικα αμα δεν εχεις θεμα να ξαναστησεις το κινητο που ειναι καμια ωρα δουλεια τοτε δεν κανεις αλλιως μετραει!(αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Ποιοί όλοι και γιατί; Αν δεν έχεις κάνει ταρζανιές με τα system apps κλπ δε βλέπω το λόγο. Δεν είναι major update πάντως. Αυτό θα είναι στο 4.5.

 

Οκ ήμουν υπερβολικός στο όλοι.. Οι περισσότεροι λένε να κάνεις ένα factory reset μετά από update και βέβαια όμως δεν είναι αναγκαστικό.. Εγώ θα κάνω πάντως γιατί 160mb δεν το λες και μικρό το update..

Link to comment
Share on other sites

Οκ ήμουν υπερβολικός στο όλοι.. Οι περισσότεροι λένε να κάνεις ένα factory reset μετά από update και βέβαια όμως δεν είναι αναγκαστικό.. Εγώ θα κάνω πάντως γιατί 160mb δεν το λες και μικρό το update..

 

και με τι κραταμε back up τις εφαρμογές και το στήσιμο τους, ώστε να γλυτώσουμε το ξεχωριστό ξανα κατέβασμα της καθε μίας?

Link to comment
Share on other sites

και με τι κραταμε back up τις εφαρμογές και το στήσιμο τους, ώστε να γλυτώσουμε το ξεχωριστό ξανα κατέβασμα της καθε μίας?

 

Αν είσαι root το titanium back up, αν δεν είσαι helium

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν γνωρίζει?Για βιντεοκλήσεις πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

 

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά είναι ελάχιστα τα κινητά που υποστηρίζουν βιντεοκληση μέσω δικτύου.. Μερικες Samsung συσκευές.. Για το μοτο δεν ξέρω αν υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...