Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το λεω συνεχεια σε φιλους και γνωστους! Να αγοραζετε παντα απο επονυμα μαγαζια. Δεν αξιζει καποιος να τραβαει τετοια ταλαιπωρια οπως ο φιλος παραπανω για 15-20€ λιγοτερα. Οχι οτι στα επονυμα δεν υπαρχει ο κινδυνος αλλα ακριβως επειδη ειναι επονυμα προκειμενου να προστατεψουν αυτο το ονομα συμωρφονονται πιο ευκολα με τους νομους προστασιας καταναλωτων...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το λεω συνεχεια σε φιλους και γνωστους! Να αγοραζετε παντα απο επονυμα μαγαζια. Δεν αξιζει καποιος να τραβαει τετοια ταλαιπωρια οπως ο φιλος παραπανω για 15-20€ λιγοτερα. Οχι οτι στα επονυμα δεν υπαρχει ο κινδυνος αλλα ακριβως επειδη ειναι επονυμα προκειμενου να προστατεψουν αυτο το ονομα συμωρφονονται πιο ευκολα με τους νομους προστασιας καταναλωτων...

Οπως ειπε κι ο φιλος πιο πανω για το πλαίσιο. Ειχα παρει κατι εξαρτηματα για τον υπολογιστή. Ο σκληρός δίσκος ειχε πρόβλημα και πήγα μετα από 1 μερα από οταν τα πηρα για να μου τον αλλαξουν και το αρνήθηκαν οτι είχε πρόβλημα. Αρα απ οπου κι αν πάρεις κινητό στην προκείμενη περίπτωση μπορεί να πέσεις σε τέτοιο πρόβλημα δε νομίζω να φταίνε ολα τα ιντερνετικα καταστήματα απλα μπορεί να έτυχε στο συγκεκριμένο

Link to comment
Share on other sites

Αν και offtopic...Νομιζω οτι ολα τα μαγαζια δεν ειναι ιδια. Εχω παρει και κινητα και αξεσουαρ απο ιντερνετ/σκρουτζ και ολα καλα.

Ισως πετυχες στη περιπτωση...και εδω ερχομαι να τονισω οτι αν ειχες τη δυνατοτητα να παρεις το μοτο G απο αμαζον θα ητανε διαφορετικη αντιμετωπιση...κι ας ειχες ενα χρονο εγγυηση ;)

Οσο για τη wind και λοιπες αλυσιδες, μη νομιζεις οτι θα ξεμπερδευες κι εκει ευκολα.

Παρε τα λεφτα σου, βαλε λιγα ακομα και ελα στη παρεα του MOTO X να γουσταρεις :D:lol:

 

Δεν συμφωνω μαζι σου αλλα οκ..Δεν θελω moto X γιατι ξεφευγει στο μεγεθος..θελω ενα κινητο στα μετρα και την δυναμη του moto G .

 

Το πηρα τελικα απο wind και ολα καλα. Η συσκευη μεχρι στιγμης τελεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως ειπε κι ο φιλος πιο πανω για το πλαίσιο. Ειχα παρει κατι εξαρτηματα για τον υπολογιστή. Ο σκληρός δίσκος ειχε πρόβλημα και πήγα μετα από 1 μερα από οταν τα πηρα για να μου τον αλλαξουν και το αρνήθηκαν οτι είχε πρόβλημα. Αρα απ οπου κι αν πάρεις κινητό στην προκείμενη περίπτωση μπορεί να πέσεις σε τέτοιο πρόβλημα δε νομίζω να φταίνε ολα τα ιντερνετικα καταστήματα απλα μπορεί να έτυχε στο συγκεκριμένο

 

Σε επικοινωνια με την Motorola ( μιλησα με 2 κυριες) μου ειπαν οτι αυτο συμβαινει συχνα στα " ξενα " κινητα. Τωρα τι να σου πω...

 

ΠΑντως μου εδωσαν τα χρηματα πισω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω μαζι σου αλλα οκ..Δεν θελω moto X γιατι ξεφευγει στο μεγεθος..θελω ενα κινητο στα μετρα και την δυναμη του moto G .

 

 

 

Το πηρα τελικα απο wind και ολα καλα. Η συσκευη μεχρι στιγμης τελεια.

 

Προφανως και με παρεξηγησες νομιζοντας οτι μπορει να ειμαι ιδιοκτητης μαγαζιου αλλα δε ειμαι. Ουδεμια σχεση.

Δεν ασπαζομαι την κινηση του μαγαζιου/μοτορολα να σου δωσει λεφτα πισω διοτι κι γω θα ηθελα αντικατασταση.

Θεωρω ομως οτι οντως επεσες σε περιπτωση.

 

Πηγαινε λιγο στο site του gsm arena να δεις το μεγεθος του Χ διοτι κανεις ενας λαθος οσο αφορα το μεγεθος.

Το οτι η οθονη ειναι μεγαλυτερη κατα 0,2 ιντσες δε το καθιστα αυτοματα πιο μεγαλο. Αντιθετα.

 

Αν αγαπησες το moto G (οπως κι γω) μια φορα, το Χ θα το αγαπησεις δυο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και με παρεξηγησες νομιζοντας οτι μπορει να ειμαι ιδιοκτητης μαγαζιου αλλα δε ειμαι. Ουδεμια σχεση.

Δεν ασπαζομαι την κινηση του μαγαζιου/μοτορολα να σου δωσει λεφτα πισω διοτι κι γω θα ηθελα αντικατασταση.

Θεωρω ομως οτι οντως επεσες σε περιπτωση.

 

Πηγαινε λιγο στο site του gsm arena να δεις το μεγεθος του Χ διοτι κανεις ενας λαθος οσο αφορα το μεγεθος.

Το οτι η οθονη ειναι μεγαλυτερη κατα 0,2 ιντσες δε το καθιστα αυτοματα πιο μεγαλο. Αντιθετα.

 

Αν αγαπησες το moto G (οπως κι γω) μια φορα, το Χ θα το αγαπησεις δυο.

 

Σορρυ δεν παρεξηγηθηκα μαζι σου,ισα ισα μου εισαι συμπαθης :) Κοιτα...το moto G το εχω απο Δεκεμβριο περιπου δεν το αλλαζω με τιποτα...εκτος φυσικα αν το moto X πεσει στα 200-220 ευρω . Δεν το εχω δει καν απο κοντα πως ειναι οποτε...δυσκολα να αγοραζα κινητο χωρις να το δω καν. Παντως φαινεται ενδιαφερον...

 

 

Λοιπον τωρα για το G ...με μια φορτιση ( χτες βραδυ δηλαδη) μου εβγαλε 3 ωρες οθονη +2 ωρες ομιλια+ ολα τα αλλα ( data open all day) . Εχει τρελη μπαταρια το κινητο αυτο -ειναι ερωτας πλεον !:)

 

*** Τα χρηματα εγω τα ζητησα πισω γιατι ηθελα να παρω Ελληνικη συσκευη( τα απαιτησα τηλεφωνικως-εστω με απειλη).

Το καταστημα την τελευταια στιγμη εκανε το προφανες...μου επεστρεψε τα χρηματα μου μαζι με τα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ δεν παρεξηγηθηκα μαζι σου,ισα ισα μου εισαι συμπαθης :) Κοιτα...το moto G το εχω απο Δεκεμβριο περιπου δεν το αλλαζω με τιποτα...εκτος φυσικα αν το moto X πεσει στα 200-220 ευρω . Δεν το εχω δει καν απο κοντα πως ειναι οποτε...δυσκολα να αγοραζα κινητο χωρις να το δω καν. Παντως φαινεται ενδιαφερον...

 

 

Λοιπον τωρα για το G ...με μια φορτιση ( χτες βραδυ δηλαδη) μου εβγαλε 3 ωρες οθονη +2 ωρες ομιλια+ ολα τα αλλα ( data open all day) . Εχει τρελη μπαταρια το κινητο αυτο -ειναι ερωτας πλεον !:)

 

*** Τα χρηματα εγω τα ζητησα πισω γιατι ηθελα να παρω Ελληνικη συσκευη( τα απαιτησα τηλεφωνικως-εστω με απειλη).

Το καταστημα την τελευταια στιγμη εκανε το προφανες...μου επεστρεψε τα χρηματα μου μαζι με τα μεταφορικα.

Είναι πολύ αξιόλογο κινητό εννοείται. Είσαι από τους πρώτους που το πήρες άρα έχεις καταλήξει, έχεις βρει λιμάνι που λέμε.

Η αυτονομία είναι πραγματικά υποδειγματική.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω , είμαι και ψιλοάσχετος , αν πάρω το motorola G μπορώ να περάσω το λειτουργικό π.χ του lg g2 μινι?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλα για ποιό λόγο να κάνεις υποβάθμιση στο λειτουργικό;Αντιθέτως όσοι παίρνουν μη stock androids θέλουν να περάσουν καθαρό λειτουργικό χωρίς φρου φρου και bloatware.Αν το πάρεις και θες να το σκαλίσεις θα ξεκλειδώσεις τον bootloader και θα κάνεις root. Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω , είμαι και ψιλοάσχετος , αν πάρω το motorola G μπορώ να περάσω το λειτουργικό π.χ του lg g2 μινι?

Οπως λεει ο φιλος από κατω δε χρειάζεται να βαλεις λειτουργικό με περισσότερη σαβούρα μέσα. Ήδη το κινητό παει πολυ γρήγορα δε χρειάζεται να το κάνεις να σκαλώνει

Γίνεται αλλα για ποιό λόγο να κάνεις υποβάθμηση στο λειτουργικό;Αντιθέτως όσοι παίρνουν μη stock androids θέλουν να περάσουν καθαρό λειτουργικό χωρίς φρου φρου και bloatware.Αν το πάρεις και θες να το σκαλίσεις θα ξεκλειδώσεις τον bootloader και θα κάνεις root.
Link to comment
Share on other sites

Δε θα ήταν κακό, αλλά ας πάρει πρώτα τη 4.4.4 γιατί αργεί και αγχώνομαι .

Θα εχει λες καμια διάφορα η 4.4.2 απο την 4.4.4 οταν την παρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το moonshine icon pack. Ταιριάζει απόλυτα με το τηλέφωνο και σε συνδυασμό με τον nova launcher το κάνει πιο όμορφο, έχει πολλά εικονίδια.
Link to comment
Share on other sites

Θαυμάστε...!

 

Είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ το saver on, δεν είδα καμία διαφορά στην απόδοση. Όλα έτρεχαν μια χαρά!

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το moonshine icon pack. Ταιριάζει απόλυτα με το τηλέφωνο και σε συνδυασμό με τον nova launcher το κάνει πιο όμορφο, έχει πολλά εικονίδια.

 

δοκιμασε και το coconut theme επισης ταιριαζει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Από το forum της moto:

 

NIcole_Summers

posted June 25, 2014 by NIcole_SummersDROID (2,000+ points) Permalink

RPrasad said:

 

"No android 4.4.3 update for moto g (dual sim) phone" ?

 

 

-Not yet but an update is coming. Not sure what it's going to be called though.

 

Cheers,

Nicole

 

 

Άρα μήπως αυτό σημαίνει ότι πάμε απευθείας για 4.4.4;

Link to comment
Share on other sites

Από το forum της moto:

 

NIcole_Summers

posted June 25, 2014 by NIcole_SummersDROID (2,000+ points) Permalink

RPrasad said:

 

"No android 4.4.3 update for moto g (dual sim) phone" ?

 

 

-Not yet but an update is coming. Not sure what it's going to be called though.

 

Cheers,

Nicole

 

 

Άρα μήπως αυτό σημαίνει ότι πάμε απευθείας για 4.4.4;

Δεν ξερω τι σημαινει εγω θελω update που να διορθωσει καποια πραγματα στο κινητο!!!! Μακαρι να ειναι και το 4.4.4

 

Παιδια χρησιμοποιει κανεις firefox? Τον εβαλα σημερα ειναι σφαιρα αλλα εχει απαισιο scrolling :-( ! Γιατι? Δεν ρολαρει καλα..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το Handcent SMS, έχετε μήπως θέμα με το LED? Δλδ όταν σας έχει έρθει κάποιο SMS, αναβοσβήνει το LED κανονικά;

Σε μένα δε λειτουργεί πάντως. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις και φαίνονται οκ, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιει κανεις firefox? Τον εβαλα σημερα ειναι σφαιρα αλλα εχει απαισιο scrolling :-( ! Γιατι? Δεν ρολαρει καλα..

 

Πάντα έτσι ήταν ο firefox.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το Handcent SMS, έχετε μήπως θέμα με το LED? Δλδ όταν σας έχει έρθει κάποιο SMS, αναβοσβήνει το LED κανονικά;

Σε μένα δε λειτουργεί πάντως. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις και φαίνονται οκ, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

Απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις από την στοκ εφαρμογή και μετα κάνε απενεργοποιηση τις ειδοποιήσεις απ το handcent και ξανά ενεργοποίησε τες ξανά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο αδερφός μου αγόρασε το moto g από ένα σκρουτζομαγαζο και το κινητό όταν το άνοιξε δεν είχε καθόλου μπαταρία και μάλιστα είχε έναν αμφιβόλου μάρκας φορτιστή μέσα στην συσκευασία. Μόλις το έβαλε να φορτίσει και το άνοιξε, η αφή της συσκευής δεν δουλευε η δεν δουλευε όπως θα έπρεπε. Πήρε στο κατάστημα και του είπαν πως μερικές συσκευές το παθαίνουν αυτό (δηλαδή όταν φορτίζουν η συσκευή δεν αποκρίνεται σε άγγιγμα). Το έστειλε πίσω και του είπαν θα το στείλουν στην μοτορολα.

Τι προτείνετε να κάνει;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο αδερφός μου αγόρασε το moto g από ένα σκρουτζομαγαζο και το κινητό όταν το άνοιξε δεν είχε καθόλου μπαταρία και μάλιστα είχε έναν αμφιβόλου μάρκας φορτιστή μέσα στην συσκευασία. Μόλις το έβαλε να φορτίσει και το άνοιξε, η αφή της συσκευής δεν δουλευε η δεν δουλευε όπως θα έπρεπε. Πήρε στο κατάστημα και του είπαν πως μερικές συσκευές το παθαίνουν αυτό (δηλαδή όταν φορτίζουν η συσκευή δεν αποκρίνεται σε άγγιγμα). Το έστειλε πίσω και του είπαν θα το στείλουν στην μοτορολα.

Τι προτείνετε να κάνει;

 

τυχερός ήταν που είχε φορτιστή η συσκευασία γιατί ήταν δώρο του μαγαζιού.. η μοτορολα δεν έχει βάλει επίσημα φορτιστή στην συσκευασία.. και έκανε λάθος που το έστειλε πίσω.. όντως συμβαίνει αυτό και ιδιαίτερα με low cost φορτιστές.. δεν είναι κάτι σημαντικό, ούτε δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.

 

το ότι δεν είχε καθόλου μπαταρία με το που το άνοιξε πάλι δεν είναι περίεργο για μένα..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...