Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν μενεις ευχαριστημενος απο μια συσκευη οπως το Μοτο G, τοτε τιμας και τη ναυαρχιδα.

Καπως ετσι το σκεφτηκα λοιπον και εχω πλεον στα χερια μου το Χ.

 

Δε φευγω απο το νημα ομως διοτι ολοι οι 'G'ηδες γιναμε καλη παρεα.

 

Με γεια!!!! Άντε να μας πεις εντυπώσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...Και ξαναλλαξε το boot animation...

 

ΡΟΖ!!!!! Αν δεν είχε τη μπάλα θα ήταν λίγο κούκου!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,πηρα προσφατα το συγκεκριμενο κινητο απο Ελλαδα(WIND) το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι στα μηνυματα που γραφω ενω εμφανιζεται στις λεξεις το ΣΙΓΜΑ(Σ) οταν στελνω το μηνυμα ολα τα ΣΙΓΜΑ λειπουν σε ελληνικους χαραχτηρες στα αγγλικα ειναι οκ,οπως και στο viber δεν εχει θεμα ,μονο στα μηνυματα του κινητου το κανει, εχετε καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο από τη νέα έκδοση;

 

Δεν έχει καν ανακοινωθεί καν ETA για την Ευρώπη. Άρα λογικά θα αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πηρα προσφατα το συγκεκριμενο κινητο απο Ελλαδα(WIND) το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι στα μηνυματα που γραφω ενω εμφανιζεται στις λεξεις το ΣΙΓΜΑ(Σ) οταν στελνω το μηνυμα ολα τα ΣΙΓΜΑ λειπουν σε ελληνικους χαραχτηρες στα αγγλικα ειναι οκ,οπως και στο viber δεν εχει θεμα ,μονο στα μηνυματα του κινητου το κανει, εχετε καμια λυση?

 

Αν γράφεις μόνο κεφαλαία, δεν εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πηρα προσφατα το συγκεκριμενο κινητο απο Ελλαδα(WIND) το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι στα μηνυματα που γραφω ενω εμφανιζεται στις λεξεις το ΣΙΓΜΑ(Σ) οταν στελνω το μηνυμα ολα τα ΣΙΓΜΑ λειπουν σε ελληνικους χαραχτηρες στα αγγλικα ειναι οκ,οπως και στο viber δεν εχει θεμα ,μονο στα μηνυματα του κινητου το κανει, εχετε καμια λυση?

 

Ειχα και γω το ιδιο προβλημα. Το διορθωσα βαζοντας, νομιζω, "ρυθμισεις->γλωσσα και εισοδος->ελληνικα-πληκτρολογιο anxroid aosp". Νομιζω...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πηρα προσφατα το συγκεκριμενο κινητο απο Ελλαδα(WIND) το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι στα μηνυματα που γραφω ενω εμφανιζεται στις λεξεις το ΣΙΓΜΑ(Σ) οταν στελνω το μηνυμα ολα τα ΣΙΓΜΑ λειπουν σε ελληνικους χαραχτηρες στα αγγλικα ειναι οκ,οπως και στο viber δεν εχει θεμα ,μονο στα μηνυματα του κινητου το κανει, εχετε καμια λυση?

 

Λύση :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5295240#post5295240

 

Γίνεται να το προσθέσει ο ntopas (ή κάποιος mod) στο 1ο post;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για φορτιστή. Αν δεν κάνω λάθος το Moto G υποστηρίζει μέχρι 1.5Α.

 

Έχει βρει κάποιος αξιόπιστο φορτιστή στα 1.5Α, ώστε να έχουμε γρήγορη φόρτιση;

 

εγω φορτιζω με εναν απο iphone 3gs με το καλωδιο του moto g .....πολυ γρηγορη φορτιση και ο φορτιστης γραφει 0.15Α ...

Link to comment
Share on other sites

Οταν μενεις ευχαριστημενος απο μια συσκευη οπως το Μοτο G, τοτε τιμας και τη ναυαρχιδα.

Καπως ετσι το σκεφτηκα λοιπον και εχω πλεον στα χερια μου το Χ.

 

Δε φευγω απο το νημα ομως διοτι ολοι οι 'G'ηδες γιναμε καλη παρεα.

μεγια το κινητο αρχηγε! μην μας φυγεις! :-) ! περιμενω εντυπωσεις και αν αξιζει η μεταβαση!!!

Link to comment
Share on other sites

μεγια το κινητο αρχηγε! μην μας φυγεις! :-) ! περιμενω εντυπωσεις και αν αξιζει η μεταβαση!!!

 

Αξιζει. Αν θες καποια στιγμη να ανεβεις κατηγορια θα το προτιμησεις.

Απο το νημα δε φευγω διοτι εξηγησα τους λογους πιο πανω. Ειμαστε ωραια παρεα;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, τα κινητά αυτά έχουν παρεμφερή τιμή σε σκρουτζομάγαζα και eshop οπότε μάλλον θα θυσιάσω την οθόνη για καλύτερη μπαταρία, κάμερα και κάρτα sd...Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς, τα κινητά αυτά έχουν παρεμφερή τιμή σε σκρουτζομάγαζα και eshop οπότε μάλλον θα θυσιάσω την οθόνη για καλύτερη μπαταρία, κάμερα και κάρτα sd...Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

ναι έγινε μουντιαλικό :)

 

επίτηδες το αλλάζουν κάθε τρείς και λίγο για να κάνουμε restart το κινητό :p

 

 

 

 

παραπλήσια χαρακτηριστικά έχουν. Το LG υπερτερεί στην κάμερα(δεν έχω δει φωτο αλλά επειδή είναι 8MP ένταντι 5MP του moto) και στο ότι έχει SD κάρτα. Το moto G ότι παίρνει τα updates λές και έιναι Nexus συσκευή. H μεγάλη διαφορά είναι στην τιμή. Αν και αυτό σχετικό είναι, ανάλογα από που θα κάνεις την όποια αγορά.

 

Ακριβώς, τα κινητά αυτά έχουν παρεμφερή τιμή σε σκρουτζομάγαζα και eshop οπότε μάλλον θα θυσιάσω την οθόνη για καλύτερη μπαταρία, κάμερα και κάρτα sd...Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω θέμα. Έχει συμβεί τρεις φορές μέχρι τώρα. Με παίρνουν τηλέφωνο και ανοιγοκλείνει ο φωτεινός σηματοδοτης αλλά δεν φαίνεται ότι κάποιος τηλεφωνεί ούτε μπορείς να απαντήσεις. Έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα;;

 

 

Επίσης έχω βρει αυτή τη θήκη http://healthiershop.gr/th...terrapin.html# . Αξίζει η άγορα της λέτε;

είναι η δεύτερη φορά που ρωτάω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω θέμα. Έχει συμβεί τρεις φορές μέχρι τώρα. Με παίρνουν τηλέφωνο και ανοιγοκλείνει ο φωτεινός σηματοδοτης αλλά δεν φαίνεται ότι κάποιος τηλεφωνεί ούτε μπορείς να απαντήσεις. Έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα;;

 

 

Επίσης έχω βρει αυτή τη θήκη http://healthiershop.gr/th...terrapin.html# . Αξίζει η άγορα της λέτε;

είναι η δεύτερη φορά που ρωτάω :cry:

Το πρόβλημά σου δεν το έχω συναντήσει φίλε ψάχτηκες σε κανένα φόρουμ μπας και λένε τίποτα; Όσο για το λινκ που έβαλες δεν μου βγάζει κάτι όταν το ανοίγω.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω θέμα. Έχει συμβεί τρεις φορές μέχρι τώρα. Με παίρνουν τηλέφωνο και ανοιγοκλείνει ο φωτεινός σηματοδοτης αλλά δεν φαίνεται ότι κάποιος τηλεφωνεί ούτε μπορείς να απαντήσεις. Έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα;;

 

 

Επίσης έχω βρει αυτή τη θήκη http://healthiershop.gr/th...terrapin.html# . Αξίζει η άγορα της λέτε;

είναι η δεύτερη φορά που ρωτάω :cry:

κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache οποίας εφαρμογής σχετίζεται με κλήσεις πχ viber. Αν δε λυθεί το πρόβλημα απεγκατέστησε τις εφαρμογές μια μια και έλεγξε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω βρει αυτή τη θήκη http://healthiershop.gr/th...terrapin.html# . Αξίζει η άγορα της λέτε;

είναι η δεύτερη φορά που ρωτάω :cry:

 

Θα ρωτήσεις και 3η γιατί το λινκ σου δε δουλεύει :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγες ώρες πήρα στα χέρια μου και εγώ το κινητό από public.

Σε σχέση με το nexus s που είχα μέχρι τώρα.... έπαθα πολιτισμικό σοκ! Τα πάντα ανοίγουν άμεσα! Οεο!

Μα το τουτατις πώς τη πάλευα τόσο καιρό με το χρεπι?

 

Το κινητό ήρθε κατευθείαν με τη 4.4.2 γνωρίζει κανείς πότε είναι να έρθει η 4.4.3

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Η επιστροφή σε στοκ ρομ τελικά ειναι ζοοοορικη :Ρ

 

Τι λες βρε συ; Πανευκολο ειναι και γρηγορο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Επεστρεψα και παλι στο G για να μεινω κιολας..ΤΕΛΟΣ το LG G2 .

 

Απατη μεγαλη για εμενα .

 

Οποτε εχω στα χερια μου το τριτο moto G και μαλιστα με το Λευκο M απο πισω !! Λογικα τα προβληματα που ειχα πριν δεν θα υπαρχουν..

 

Μολις το ανοιξα και ειναι ετοιμο για " Σφαξιμο " !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Η επιστροφή σε στοκ ρομ τελικά ειναι ζοοοορικη :Ρ

 

Που δυσκολευτηκες ?

 

Τι λες βρε συ; Πανευκολο ειναι και γρηγορο.

 

παιδια στοκ ρομ εννοειται με την 4.3 jelly bean ?? οπως ας πουμε το πηραμε το κινητο?(εγω ετσι το πηρα απο amazon)!

 

ευκολη διαδικασια? καποιο λινκ η οδηγιες να δω τι φαση..αν ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Που δυσκολευτηκες ?

 

Τι λες βρε συ; Πανευκολο ειναι και γρηγορο.

Δοκιμασατε ας πούμε και στη σαμσουνγκ και σας φανηκε πιο ευκολο στη μοτορολα; εγω που ειχα συνηθίσει τη σαμμυ μου φάνηκε ψιλο ζορικο μέχρι να βγαλω ακρη :Ρ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...