Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με τη flip cover ΔΕΝ διορθωθηκε τελικά με τη 5.1...:mad::cry:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα με τη flip cover ΔΕΝ διορθωθηκε τελικά με τη 5.1...:mad::cry:

Ποιο πρόβλημα ; Εχω flip cover, 5.1 και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόβλημα ; Εχω flip cover, 5.1 και κανένα πρόβλημα.

 

Δεν λειτουργεί ή δόνηση στις κλήσεις όταν είναι κλειστό το καπάκι...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί ή δόνηση στις κλήσεις όταν είναι κλειστό το καπάκι...

Όντως, τώρα το παρατήρησα. Βασικά δονείται μια φορά και μετά τέρμα. Μήπως φταίει ο μαγνήτης;

Link to comment
Share on other sites

Όντως, τώρα το παρατήρησα. Βασικά δονείται μια φορά και μετά τέρμα. Μήπως φταίει ο μαγνήτης;

 

Είχα διαβάσει ότι είναι θέμα software. Τι ισχύει όμως ακριβώς δε ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο μαγνήτης είναι αρκετά ισχυρός για θήκη και προκαλεί κι αλλά προβλήματα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε 5.1 παρατήρησα ότι τρέχουν συνεχώς οι " υπηρεσίες google" .

 

Το έχει δει κανείς και πως αντιμετωπίζεται;

 

Το παρατήρησα και γω. Μέχρι την 5.0.2 ήταν πιο χαμηλά στη κατανάλωση. Τώρα με τη 5.1 είναι μονίμως στη 1η θέση... Περίεργο!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ενώ γενικά το Marshmallow τρέχει σταθερά, μου ψιλοκολλάει το Playstore. Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Ενώ γενικά το Marshmallow τρέχει σταθερά, μου ψιλοκολλάει το Playstore. Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχο θέμα;

 

Έχεις βάλει εσύ marshmallow; Γιατί επίσημα πήραμε την 5.1 lollipop, OTA και εκεί θα παραμένει αυτή ή συσκευή...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα πηρα κι εγω το κινητακι σημερα, (3rd genertion - 8gb) ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιο θεμα να φορτισω με φορτιστη της apple 5,1V 2,1A (Output).

 

Επισης το ακουστικο ειναι χαμηλη η ενταση, ετσι ειναι σε ολους? η παιζει ναχω παρει ελαττωματικη συσκευη?

Edited by giwrgos21r
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα πηρα κι εγω το κινητακι σημερα, (3rd genertion - 8gb) ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιο θεμα να φορτισω με φορτιστη της apple 5,1V 2,1A (Output).

 

Επισης το ακουστικο ειναι χαμηλη η ενταση, ετσι ειναι σε ολους? η παιζει ναχω παρει ελαττωματικη συσκευη?

 

Σε λάθος thread εισαι. Εδώ είναι για το 1st gen Moto g.

Link to comment
Share on other sites

[/img]

 

Σχεδόν 6 ώρες οθόνης σε κινητό 1 χρόνου και 9,5 μηνών! Στοκ 5.1 rooted με Greenify. :D

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε και ένα screenshot με τις εφαρμογές που τρέχουν και πόση μνήμη καταλαμβάνουν...

 

Έχω βγάλει την σιμ τώρα γιατί παρέλαβα το redmi note 2 αλλά ορίστε:

 

[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Optimized 5.1 από xda + greenify, έχω απεγκαταστησει εφαρμογές τύπου motocare κτλ (φαντασου τώρα "τρεχουν" μόνο 6 διεργασίες) και έχω λιγότερη μνήμη και μπαταρία. Πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά έκανα το ίδιο με το Cubot s168 που έχω (αφαίρεσα περιττές εφαρμογές) και συμβαίνει το ίδιο, η ram σε χρήση είναι περισσότερη
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και official Cyanogenmod 13 (Marshmallow) για όποιον πειραματίζεται.

http://forum.xda-developers.com/moto-g/orig-development/rom-official-cyanogenmod-13-nightly-t3260344

Link to comment
Share on other sites

Πήρε σήμερα και το 6.0.1 μέσω CM13, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Μπορουμε να γυρισουμε πίσω σε λολιποπ στοκ rom αν βάλουμε αυτή ή θα υπάρχουν ασυμβατότητες με bootloaders;

Link to comment
Share on other sites

Τον bootloader αν και γίνεται να τον αλλάξεις, δεν υπάρχει νόημα. Οπότε όχι, δε θα έχεις ασυμβατότητες.

Εδώ η CM13: http://forum.xda-developers.com/moto-g/orig-development/rom-official-cyanogenmod-13-nightly-t3260344

και εδώ η stock ROM: http://forum.xda-developers.com/moto-g/development/rom-stock-motorola-lollipop-rom-t3017510

 

Αν έχεις το 16άρι (γιατί στο 8άρι δε θα υπάρχει χώρος ούτε για πλάκα φαντάζομαι), μπορείς να κρατήσεις backup από τη ROM που έχεις φορτωμένη με κάποιο custom recovery (προτείνω το TWRP) και αν κάτι πάει στραβά με τη νέα ROM να γυρίσεις το τηλέφωνο ακριβώς στην κατάσταση που ήταν (εφαρμογές, ρυθμίσεις, τα πάντα).

 

Γενικά πάντως αν έχεις πολλές άγνωστες λέξεις στα παραπάνω και ακόμη περισσότερο αν σε καλύπτει το κινητό όπως είναι τώρα, καλύτερα να το αφήσεις ως έχει, γιατί το 6άρι δεν έχει τρομακτικές διαφορές. Αν σε τρώει να το πειράξεις, μπορείς να ξεκινήσεις το διάβασμα από το forum που έδωσα παραπάνω, αλλά με προσοχή γιατί αν και μικρός πλέον, ο κίνδυνος να αχρηστεύσεις τη συσκευή με μια λάθος επιλογή υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τον bootloader αν και γίνεται να τον αλλάξεις, δεν υπάρχει νόημα. Οπότε όχι, δε θα έχεις ασυμβατότητες.

Εδώ η CM13: http://forum.xda-developers.com/moto-g/orig-development/rom-official-cyanogenmod-13-nightly-t3260344

και εδώ η stock ROM: http://forum.xda-developers.com/moto-g/development/rom-stock-motorola-lollipop-rom-t3017510

 

Αν έχεις το 16άρι (γιατί στο 8άρι δε θα υπάρχει χώρος ούτε για πλάκα φαντάζομαι), μπορείς να κρατήσεις backup από τη ROM που έχεις φορτωμένη με κάποιο custom recovery (προτείνω το TWRP) και αν κάτι πάει στραβά με τη νέα ROM να γυρίσεις το τηλέφωνο ακριβώς στην κατάσταση που ήταν (εφαρμογές, ρυθμίσεις, τα πάντα).

 

Γενικά πάντως αν έχεις πολλές άγνωστες λέξεις στα παραπάνω και ακόμη περισσότερο αν σε καλύπτει το κινητό όπως είναι τώρα, καλύτερα να το αφήσεις ως έχει, γιατί το 6άρι δεν έχει τρομακτικές διαφορές. Αν σε τρώει να το πειράξεις, μπορείς να ξεκινήσεις το διάβασμα από το forum που έδωσα παραπάνω, αλλά με προσοχή γιατί αν και μικρός πλέον, ο κίνδυνος να αχρηστεύσεις τη συσκευή με μια λάθος επιλογή υπάρχει.

 

Ξέρω να φλασάρω! Είχα βάλει και CM12. Σε ρώτησα αν υπάρχουν ασυμβατότητες με bootloader για να δω αν μπορώ να γυρίσω σε φουλ στοκ κατάσταση με τον εξής οδηγό που κάνεις καθαρή εγκατάσταση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2542219

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει ένα temperred glass nilkin και μετά από ένα 4μηνο έσπασε. Έχετε κάποια άλλη πρόταση , κατά προτίμηση από ελληνικό eshop
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

αντιμετωπίζω τελευταία προβλήματα με τις φορτίσεις

μπορεί να φταινε και οι φορτιστές

μου βγαίνει το αντίστοιχο σηματάκι (σαν μικρός κεραυνός) μπαταρία ενω το έχω βγάλει από την φόρτιση

δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω επισ΄'υναψη της φωτο διοτι ειναι 77κβ (!!!!) και δεν την σηκώνει....

κάποια βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανεις αλλος κολληματα γενικα με την συσκευη; το τελευταιο διαστημα σε εφαρμογες οπως φεις και μεσσεντζερ αλλά και μηνυματα το κινητο δειχνει σαν να μη τις σηκωνει. Σαν να περασε η εποχή του. Το εχω δυο χρόνια και ηταν πολύ ευχαριστη η χρηση του μεχρι τωρα. Υπαρχει καποια συμβουλη που ισως βοηθουσε; πχεπανεκκινηση του κανω συχνα αλλα δεν βοηθα αυτο.

 

Επαναφορα ισως; Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Πέτα αυτές τις σάπιες εφαρμογές και βάλε αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...