Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδωσα το lumia 640 για αυτο (το 4g για την ακριβεια), επειδη δεν παλευοταν το προβλημα με την μουσικη. Ειμαι εντυπωσιασμενος! Το κινητο ειναι πολυ γρηγορο και εχει εξαιρετικη οθονη. Τρομερο για τα λεφτα του! Το μεγεθος του επισης ειναι εξαιρετικος. Ουτε πολυ μεγαλο ουτε πολυ μικρο. Για δευτερη συσκευη ειναι ιδανικο!! Το μεγαλυτερο plus η υπαρξη micro sd. Σαν μουσικοφιλος δεν γινεται να μην εχω την μουσικη μου στις συσκευες μου. Αναγνωριζει και παιζει τα τραγουδια σε κλασματα του δευτερολεπτου. Καμια σχεση με το lumia 640 το οποιο αργουσε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδωσα το lumia 640 για αυτο (το 4g για την ακριβεια), επειδη δεν παλευοταν το προβλημα με την μουσικη. Ειμαι εντυπωσιασμενος! Το κινητο ειναι πολυ γρηγορο και εχει εξαιρετικη οθονη. Τρομερο για τα λεφτα του! Το μεγεθος του επισης ειναι εξαιρετικος. Ουτε πολυ μεγαλο ουτε πολυ μικρο. Για δευτερη συσκευη ειναι ιδανικο!! Το μεγαλυτερο plus η υπαρξη micro sd. Σαν μουσικοφιλος δεν γινεται να μην εχω την μουσικη μου στις συσκευες μου. Αναγνωριζει και παιζει τα τραγουδια σε κλασματα του δευτερολεπτου. Καμια σχεση με το lumia 640 το οποιο αργουσε πολυ.

 

Έχει και συγκεκριμένο thread για το 4g αν θες να πληροφορηθείς ποιο σωστά! Γενικά τα Moto G είναι από τα πλέον απροβληματιστα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και συγκεκριμένο thread για το 4g αν θες να πληροφορηθείς ποιο σωστά! Γενικά τα Moto G είναι από τα πλέον απροβληματιστα κινητά.

 

Aυτο βλεπω! Αυτη τη στιγμη το μεγαλυτερο + του ειναι το μεγεθος. Για δευτερο, ( ακομα και για πρωτο ) ειναι εξαιρετικο κινητο, παρολο που βγηκε to 14.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και συγκεκριμένο thread για το 4g αν θες να πληροφορηθείς ποιο σωστά! Γενικά τα Moto G είναι από τα πλέον απροβληματιστα κινητά.

 

με την 4,4,4 ναι... με λολιποπ δεν το λες και απροβληματιστο... gps,wifi hotspot,κλεισιμο εφαρμογων...

Link to comment
Share on other sites

με την 4,4,4 ναι... με λολιποπ δεν το λες και απροβληματιστο... gps,wifi hotspot,κλεισιμο εφαρμογων...

 

Συμφωνώ. Με την Lollipop το κινητό έχασε την σπιρτάδα του και σε εμένα κυριολεκτικά καταστράφηκε το hotspot. Είχε εμβέλεια ούτε μισό μέτρο ενώ με Kit Kat σαν ρούτερ κανονίκό εμβέλεια. Άσε που ήθελε να βάλεις και dns κτλ. Το GPS όμως πάντα άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις περαστηκε 5.1 στο κινητο μου .:)

221.21.56.falcon_umts.retail.en.fr

Καλλιο αργα παρα αργοτερα,παραπονο ουδεν απο πλευρας αναβαθμισεων σε κινητο 2+ ετων .:baby:

Χμμμ,βλεπω λιιιγο πιο ελευθερο χωρο...

Edited by nickn
Link to comment
Share on other sites

5.1 και εγώ σήμερα σε 1ης γενιάς moto g 8gb.

Μου φαίνεται πιο γρήγορο, πριν με 5.02 ήταν χάλια...

 

Για τον επιπλέον χώρο δεν μπορώ να πω, δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν πριν. Για να δούμε και η κάμερα αν θα έχει βελτιωθεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Να δουμε ποτε θα τη παρουμε εμεις με την ευρωπαικη εκδοση...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα Moto G που δυστυχώς έχει χαλάσει η υποδοχή της sim κάρτας. Δεν λειτουργεί το ελατήριο που κρατάει ή βγάζει την κάρτα και μάλιστα κάποιο σιδεράκι καταστρέφει την όποια sim τοποθετηθεί.

 

Έχει κανείς άλλος αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα, γνωρίζει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ για επιδιόρθωση και τέλος ποιο μπορεί να είναι το κόστος;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περασατε την 5.1 stock λειτουργεί το wifi tethering ή δεν το φτιάξανε ακόμα; Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περασατε την 5.1 stock λειτουργεί το wifi tethering ή δεν το φτιάξανε ακόμα;

 

Λειτουργεί χωρίς πρόβλημα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα 5.0.2 retail uk στοκ για να πάρω το OTA update σε 5.1 (ήμουν σε 4.4.4 retail EU rooted). Κατ' αρχήν το tethering το φτιάξανε όντως. GPS λειτουργεί κανονικά. Σε ταχύτητα και μπαταρία θα δείξει εν καιρώ πως θα πάει. Γενικά μια UK ρομ από μία EU τι διαφορά έχουν; Ή δεν έχουν καμία απλά ως προς τον χρόνο που παίρνουν τα updates; Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

3 μέρες με 5.1, βελτιώθηκε! Λίγο πιο γρήγορο, και λίγο καλύτερα με τη μπαταρία νομίζω!
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά με την καινούρια έκδοση.

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν και δεν αντιμετωπίζω κάτι και τώρα. Σε αντίθεση με ενοχλεί που αφαίρεσαν το κουμπί του Hotspot από το drop down menu.

 

ΥΓ.

Τι προβλήματα είχατε πριν με το tethering?

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά με την καινούρια έκδοση.

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν και δεν αντιμετωπίζω κάτι και τώρα. Σε αντίθεση με ενοχλεί που αφαίρεσαν το κουμπί του Hotspot από το drop down menu.

 

ΥΓ.

Τι προβλήματα είχατε πριν με το tethering?

 

Εμβέλεια μικρότερη του 0,5 μέτρου και ήθελε να περάσεις dns της google για να δουλέψει, όποτε θυμηθεί δηλαδή. Αυτό και με cyanogen 5.1 και με gpe 5.1. Το κουμπί ποαραμένει κάτω δεξιά, πώς λες ότι το αφαίρεσαν;

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί Hotspot δεν υπάρχει σε εμένα πάντως γιαυτό λέω ότι το αφαίρεσαν. Έχω την UK έκδοση αγορασμένο από Amazon

 

Παράξενο αυτό. Ορίστε εμένα με στοκ UK retail 5.1: http://s10.postimg.org/yo1jyr985/Screenshot_2015_10_24_20_18_20.jpg' alt='Screenshot_2015_10_24_20_18_20.jpg'>

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Μετά το post σου το ανοιγοκλεισα 5-6 φορές από το μενού των ρυθμίσεων και ως δια μαγείας εμφανίστηκε το κουμπί και στο Drop down menu. Οπότε έστω και με ανεξηγητο τρόπο διορθώθηκε
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρει κανεις το κοκκινο cover; Ροζοφερνει καθολου η οχι; Aπο το computer δεν μπορω να βγαλω ακρη.

 

Το έχω δει σε κατάστημα. Ροζοφερνει αρκετά...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει σε κατάστημα. Ροζοφερνει αρκετά...!

 

Χμμ κριμα. Μαλλον θα παραμεινω με το ασπρο cover και θα παρω μια μαυρη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια με 5,1 πλεον... αγγλικο και εγω..

διορθωθηκε το προβλημα εμ το hot-spot αλλα το προβλημα με το gps παραμενει....

στην πλοηγηση χανει περιοδικα το σημα και θελει απο 1-5 λεπτα να ξανακλειδωσει...

Σε πλοηγηση 20-30 λεπτων το κανει 2 φορε; περιπου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα, επειδη με τρωει και θελω να πειραματιστω... :lol: Λετε να περασω το λογισμικο που ειχε το τηλεφωνο out of the box; H το lollipop τρεχει εξισου καλα (σε γενικες γραμμες) με τη 4.3. Ο μονος μου ενδιασμος ειναι το ui του lollipop. Tο λατρευω.. Το material design μου αρεσει πολυ και δεν ξερω αμα θα μπορω να συνηθησω το παλιο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...