Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καντο αναβαθμιση στην 5,1 ισως στρωσει...παντως παει πολυ πιο αργα γενικα το κινητο με την 5,καμια σχεση με την 4.4 ...ηταν σφαιρα!

 

Μάλλον έχεις το moto g 4g που έχει πάρει τη 5.1. Εδώ είναι το νήμα το "απλού" moto g που δεν έχει λάβει ακόμα τη 5.1...

Όσο για τον φίλο πιο πάνω, το hotspot όντως έχει θέμα με τη 5.0.2. Το gps όμως κανένα οπότε υπάρχει μια πιθανότητα να έχει πέσει σε προβληματική συσκευή...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παιδια διαφωνω....με 5.1 πεταει...καλυτερα απο κιτ κατ

 

Και γω που είμαι με 5.0.2 θεωρώ ότι είναι καλύτερα από πριν....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις το moto g 4g που έχει πάρει τη 5.1. Εδώ είναι το νήμα το "απλού" moto g που δεν έχει λάβει ακόμα τη 5.1...

Όσο για τον φίλο πιο πάνω, το hotspot όντως έχει θέμα με τη 5.0.2. Το gps όμως κανένα οπότε υπάρχει μια πιθανότητα να έχει πέσει σε προβληματική συσκευή...

 

οχι δεν εχω προβληματικη συσκευη... με κιτκατ δουλευε χωρις προβλημα... το εστειλα για επισκευη λογω αλλου προβληματος και εγινε αλλαγη πλακετας.... και οταν γυρησε με κιτκατ το δοκιμασα μια εβδομαδα και δουλευε το Gps... μολις εκανα αναβαθμιση παλι αρχισε να το χανει...

( και σε αλλες συεκευες εμφανιστηκε το προβλημα)

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81140

 

 

τεσπα ξερει κανεις αν υπαρχει κανενας οδηγος να γυρησω πισω ?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω προβληματικη συσκευη... με κιτκατ δουλευε χωρις προβλημα... το εστειλα για επισκευη λογω αλλου προβληματος και εγινε αλλαγη πλακετας.... και οταν γυρησε με κιτκατ το δοκιμασα μια εβδομαδα και δουλευε το Gps... μολις εκανα αναβαθμιση παλι αρχισε να το χανει...

( και σε αλλες συεκευες εμφανιστηκε το προβλημα)

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81140

 

 

τεσπα ξερει κανεις αν υπαρχει κανενας οδηγος να γυρησω πισω ?

 

Τσέκαρε εδώ

 

Παιδιά αν θέλετε βάλτε Cyanogenmod 12.1 . Ταχύτητα άψογη, μπαταρία καλύτερη από στοκ ρομ και ισάξια με 5.1 GPE, gps λειτουργεί κανονίκά (είδε 21 δορυφόρους και λόκαρε 11, δεν δοκίμασα πλοήγηση αλλά δεν νομίζω να έχει θέμα) και λειτουργεί και το hotspot μια χαρά. Επίσης έχει και ράδιο όπως είπε και ένας φίλος. Το αρνητικό που βρήκα μέχρι τώρα είναι ότι η στοκ κάμερα είναι ψιλομάπα και δεν μπορείς να βάλεις την Motorola Camera που την ήθελα για το αυτόματο Hdr που είχε.

 

Δυστυχώς μου κάνει τα ίδια όπως και η 5.1 GPE rom όσον αφορά το Wifi. Μετά από κάποιες ώρες που είναι σε λειτουργία το κινητό όταν σβήνω την οθόνη το Wifi αποσυνδέεται. Έχω τικάρει βέβαια την επιλογή να μην σβήνει ποτε εννοείται. Εϊναι bug της 5.1 version; Τι να πω;

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ

 

Παιδιά αν θέλετε βάλτε Cyanogenmod 12.1 . Ταχύτητα άψογη, μπαταρία καλύτερη από στοκ ρομ και ισάξια με 5.1 GPE, gps λειτουργεί κανονίκά (είδε 21 δορυφόρους και λόκαρε 11, δεν δοκίμασα πλοήγηση αλλά δεν νομίζω να έχει θέμα) και λειτουργεί και το hotspot μια χαρά. Επίσης έχει και ράδιο όπως είπε και ένας φίλος. Το αρνητικό που βρήκα μέχρι τώρα είναι ότι η στοκ κάμερα είναι ψιλομάπα και δεν μπορείς να βάλεις την Motorola Camera που την ήθελα για το αυτόματο Hdr που είχε.

 

Δυστυχώς μου κάνει τα ίδια όπως και η 5.1 GPE rom όσον αφορά το Wifi. Μετά από κάποιες ώρες που είναι σε λειτουργία το κινητό όταν σβήνω την οθόνη το Wifi αποσυνδέεται. Έχω τικάρει βέβαια την επιλογή να μην σβήνει ποτε εννοείται. Εϊναι bug της 5.1 version; Τι να πω;

 

την εχει φιλος την cyanogen και το θεμα με το gps υπαρχει και εκει... δορυφορους βρισκει... το θεμα ειναι οτι σε μια πλοηγηση 20 λεπτων χανει 3-4 φορες το σημα και θελει 2-5 λεπτα για να το ξαναβρει ή δεν το βρισκει καθολου...

τεσπα.. μιλησα με την μοτορολα στο live chat και τους εστειλα και το λινκ με τους αλλους που αναφερουν προβλημα και ας ελπισουμε να βρουνε λυση... αλλιως το γυρναω σε κιτκατ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.Εδω και καποιες μερες εχω το εξης προβλημα.Καθε φορα που καποιος στελνει μηνυμα μου ερχεται συνεχεια ειδοποιηση.Δηλαδη σημερα με γραφει ενας "Θα βγουμε?"και μεχρι στιγμης εχω λαβει αυτο το μηνυμα 7 φορες!Το κανει και σε εσας?Φταιει το κινητο η μηπως η καρτα σιμ?
Link to comment
Share on other sites

είναι γενικό το πρόβλημα με το GPS? γιατί από τη μέρα που έβαλα cyanogen 12.1 έχω πρόβλημα.

 

ναι... απο οτι διαβαζω και εδω..

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81140

 

σε πολλες συσκευες που πηραν lollipop... οσοι δοκιμασαν με 4,4,4 τισ συεκευες τουσ παιζει κανονικα.. με λολιποπ εχει θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Θα ήθελα την βοήθεια σας... Έχω το xperia L και επειδη εδώ και καιρό έχει κάποια θεματάκια θα το ανταλλάξω και είμαι ανάμεσα στο moto g 4g και στο samsung s4 mini (μεταχειρισμένο) το οποίο όμως είναι σε πολύ καλή κατάσταση.. Ποιο μου προτείνετε??
Κυνήγα το "λευκό" της ζωής σου!!!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Θα ήθελα την βοήθεια σας... Έχω το xperia L και επειδη εδώ και καιρό έχει κάποια θεματάκια θα το ανταλλάξω και είμαι ανάμεσα στο moto g 4g και στο samsung s4 mini (μεταχειρισμένο) το οποίο όμως είναι σε πολύ καλή κατάσταση.. Ποιο μου προτείνετε??

 

Μακράν καλύτερο σε όλα σχεδόν το moto g 4g...!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα!! Θα ήθελα την βοήθεια σας... Έχω το xperia L και επειδη εδώ και καιρό έχει κάποια θεματάκια θα το ανταλλάξω και είμαι ανάμεσα στο moto g 4g και στο samsung s4 mini (μεταχειρισμένο) το οποίο όμως είναι σε πολύ καλή κατάσταση.. Ποιο μου προτείνετε??

 

Περιμενε λιγο να δεις το moto g 3

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό update της εφαρμογής του ραδιοφώνου επιτέλους πρόσθεσε τη δυνατότητα αναπαραγωγής μέσω του speaker! Επίσης, sleep timer, recording κα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,έχω πρόβλημα στο κουμπί on/off της συσκευής έχει χαλάσει και τεχνικός μου είπε ότι δεν βρίσκει.

Είχε κάποιος άλλος ανάλογο πρόβλημα;

Δεν μίλησα ακόμα με επίσημο service τους τηλ.Αλλά δεν το σήκωνε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει αυτή η θήκη http://www.ebay.com/itm/221651689155?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

για το κινητό σας ο πρώτος που θα μου στείλει μήνυμα από Χανιά και Ρέθυμνο θα του την δώσω τζάμπα ( Στο χέρι χωρίς ταχυδρομείο) επειδή εγώ έχω το moto g 2014 και δεν μου κάνει:cool:

Link to comment
Share on other sites

m.ebay.com/itm/Negro-Funda-Silicona-para-Motorola-Moto-G-2-Gen-XT1068-Neumatico-Carcasa-Cover-/191473656748

 

Μια πολυκαλη θήκη για το g2 είναι ή παραπάνω. Έρχεται γρήγορα και προφυλάσσει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα τελευταία (εδώ και 3 μέρες) μου παρουσιάζει το κινητό το εξής πρόβλημα: στο άσχετο, δε διαβάζει τη sim. Φτιάχνει είτε μόνο του μετά από ώρα, είτε με restart είτε με το να ανοιξω το καπάκι και να βγάλω/βάλω τη sim. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι άρχισε να το παρουσιάζει με το που έβγαλα την original flip cover και του έβαλα το κανονικό καπάκι του...!! Όσο είχα τη flip cover (3 μήνες περίπου) αλλά και όσο έχω το κινητό (2 χρόνια περιπου) δε μου το είχε ξανακάνει...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα τελευταία (εδώ και 3 μέρες) μου παρουσιάζει το κινητό το εξής πρόβλημα: στο άσχετο, δε διαβάζει τη sim. Φτιάχνει είτε μόνο του μετά από ώρα, είτε με restart είτε με το να ανοιξω το καπάκι και να βγάλω/βάλω τη sim. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι άρχισε να το παρουσιάζει με το που έβγαλα την original flip cover και του έβαλα το κανονικό καπάκι του...!! Όσο είχα τη flip cover (3 μήνες περίπου) αλλά και όσο έχω το κινητό (2 χρόνια περιπου) δε μου το είχε ξανακάνει...!

 

Σε εμενα εχω παρατηρησει να το κανει οταν ζεσταινεται πολυ λογω συνδυασμου βαριας χρησης και καλοκαιριου. Σπανια βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Εχω εδώ και μιάμιση εβδομάδα το πρωτο moto g,

Με πιο προγραμμα μπορώ να το κανω root; Αν ξέρει κανένας σας, θα ήθελα να μου δώσει και οδηγίες.

Σαν διαδικασία είναι εύκολη όπως στο x10mini pro;

 

Ευχαριστω.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο εύκολη. Πρέπει να πάρεις έναν κωδικό από το τηλέφωνο, να τον δώσεις στη Motorola και από εκεί να σου δώσουν τον κωδικό που απαιτείται για το ξεκλείδωμα του bootloader, πράγμα που είναι απαραίτητο για να γίνει root.
Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν δώρο ένα selfie stick αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει ούτε με την κάμερα της motorola ούτε με το camera360 .Γνωρίζει κανείς πως γίνεται;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα εχω παρατηρησει να το κανει οταν ζεσταινεται πολυ λογω συνδυασμου βαριας χρησης και καλοκαιριου. Σπανια βεβαια.

 

Λες να είναι αυτό; Θα το παρατηρησω και θα επανελθω... Thanks!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν δώρο ένα selfie stick αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει ούτε με την κάμερα της motorola ούτε με το camera360 .Γνωρίζει κανείς πως γίνεται;

 

Το χεις δοκιμάσει σε άλλη συσκευή αν όντως λειτουργεί ; Μπορεί το selfie stick να χει πρόβλημα γιαυτό μάλλον και σ το κάνανε δώρο :D...

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας αν θα παρουμε ποτε την 5.1.1 ?

 

Εγώ πάντως δύσκολο το βλέπω...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...