Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα,

 

παρήγγειλα για την αδερφή μου το moto g 8gb γιατί απ'όσα έχω διαβάσει δεν παίζει κάτι καλύτερο

για έναν αρχάριο χρήστη (φώτο, μουσική, internet) στα χρήματά του (κάτω από 160€).

2 ρωτήσεις:

1) Έχει πάρει κανείς θήκη σαν αυτή: http://www.tech-in.gr/nillkin-fresh-book-case-black-motorola-moto-g.html ? Είναι σαν του G2? Αν σε καλούν εμφανίζεται το πρόσωπο του καλούντα στο

παράθυρο? Απαντάς στην κλήση χωρίς να ανοίξεις τη πρόσοψη της οθόνης?

 

Δεν έχω δει να υπάρχουν ρυθμίσεις για τέτοια θήκη (που η motorola εξάλλου δεν βγάζει), άρα τα περισσότερα που θες δεν θα δουλεύουν. Η συγκεκριμένη θήκη πάντως φαίνεται πολύ χοντροκομμένη και κακόγουστη. Δες καλύτερα την flip της motorola.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω δει να υπάρχουν ρυθμίσεις για τέτοια θήκη (που η motorola εξάλλου δεν βγάζει), άρα τα περισσότερα που θες δεν θα δουλεύουν. Η συγκεκριμένη θήκη πάντως φαίνεται πολύ χοντροκομμένη και κακόγουστη. Δες καλύτερα την flip της motorola.

 

Έχει ζηλέψει από τη θήκη στο δικό μου κινητό και έχει φαγωθεί. :happy:

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, θα κοιτάξω να της προτείνω κάτι άλλο.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ζηλέψει από τη θήκη στο δικό μου κινητό και έχει φαγωθεί. :happy:

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, θα κοιτάξω να της προτείνω κάτι άλλο.

 

Αν έχει φαγωθεί τότε ψάξε μήπως μπορείς να τα κάνεις όλα αυτά χρησιμοποιώντας κάποιο 3ο app.

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:(:(;):(

παντως γενικα φιλε left διαβασα οτι παιζουν καινουργια bugs με αυτην την αναβαθμιση βεβαια οχι σε ολους! αντε να δουμε θελω να ειμαι αισιοδοξος αλλιως...δυσκολα τα πραγματα :-(

 

Λίγη υπομονή!

Στο official forum της μοτο διαβάζω τα εξής:

 

Rbonda said:

Is there an ETA of the 4.4.3 update for Motorola?

 

Been waiting since a long time.

---

There is no ETA as such but the engineers are on fire and patching and testing away. I know that it doesn't matter if it affects you and 4 months is a long time indeed, but they are doing as fast as they can taking into account all the circumstances.

 

Cheers,

 

Nicole

 

 

 

rjdon said:

No bug is fixed as per below mentioned Motorola Change log

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/100223

 

only few features are added or enhanced.

 

View original

rjdon, this changelog is "for all Global GSM and US GSM models purchased online in the United States"

 

The change log for the Asia Build will look different.

 

Nicole

 

 

Οπότε φαντάζομαι και το ευρωπαϊκό update δεν θα έχει ίδιο changelog με το αμερικάνικο.

Δηλαδή το δουλεύουν ξεχωριστά για το moto g της Ευρώπης, γι' αυτό αργεί

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για φορτιστή. Αν δεν κάνω λάθος το Moto G υποστηρίζει μέχρι 1.5Α.

 

Έχει βρει κάποιος αξιόπιστο φορτιστή στα 1.5Α, ώστε να έχουμε γρήγορη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που δεν αφορά τόσο το Moto G αλλά είναι γενική όσον αφορά το Android. Αν και χρησιμοποιώ 2,5 χρόνια Android συσκευές ποτέ (μέχρι σήμερα) δεν διερωτήθηκα όταν έχουμε ανοιχτά και το 3G και το WiFi από που τραβάει δεδομένα το κινητό; Ποτέ δεν τα έχω ταυτόγχρονα ενεργοποιημένα αλλά σήμερα μου γεννήθηκε αυτή η απορία!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που δεν αφορά τόσο το Moto G αλλά είναι γενική όσον αφορά το Android. Αν και χρησιμοποιώ 2,5 χρόνια Android συσκευές ποτέ (μέχρι σήμερα) δεν διερωτήθηκα όταν έχουμε ανοιχτά και το 3G και το WiFi από που τραβάει δεδομένα το κινητό; Ποτέ δεν τα έχω ταυτόγχρονα ενεργοποιημένα αλλά σήμερα μου γεννήθηκε αυτή η απορία!

 

το wifi προηγείται των δεδομένων... οπότε όταν έχεις και τα δύο ενεργοποιημένα αν υπάρχει δίκτυο wifi συνδέεται εκεί και όταν απομακρύνεσαι και είναι εκτός εμβέλεις ή κλείνεις το ρουτερ συνδέεται στα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για φορτιστή. Αν δεν κάνω λάθος το Moto G υποστηρίζει μέχρι 1.5Α.

 

Έχει βρει κάποιος αξιόπιστο φορτιστή στα 1.5Α, ώστε να έχουμε γρήγορη φόρτιση;

Οτι φορτιστη και να βρεις στα 1.5 Α καλος θα ναι δε νομιζω να χει ιδιαίτερη σημασια η μαρκα ας πούμε :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για φορτιστή. Αν δεν κάνω λάθος το Moto G υποστηρίζει μέχρι 1.5Α.

 

Έχει βρει κάποιος αξιόπιστο φορτιστή στα 1.5Α, ώστε να έχουμε γρήγορη φόρτιση;

 

μου κίνησες την περιέργεια και κοίταξα τον samsung φορτιστή που έχω, όντως έμενα λέει 0.7Α, οπότε με 1.5Α φορτίζουμε πιο γρήγορα δηλαδή?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

μου κίνησες την περιέργεια και κοίταξα τον samsung φορτιστή που έχω, όντως έμενα λέει 0.7Α, οπότε με 1.5Α φορτίζουμε πιο γρήγορα δηλαδή?

Ακριβώς, θα φορτίσει πιο γρήγορα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση στο Νexus 7 2012, για να δούμε πότε θα το πάρει και το G...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση στο Νexus 7 2012, για να δούμε πότε θα το πάρει και το G...

Αν αργει λογικα ειναι για να ελαχιστοποιησουν τα bugs αρα για καλο θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει και εγω το κινητο απο τους πρώτους σχετικά. Εχω ενα προβλημα ομως απο την αρχή.Αν ειμαι εξω και εχει ηλιο το touch αρχιζει να εχει προβλημα. Δηλαδη ειναι σα να πατιεται στο πανω μερος μονο του. Δηλαδη αν το εχω και στο αυτοκινητο μεσα στο διπλα καθισμα παθαίνει το ίδιο.Και μετα θέλει να κρυωσει για να δουλεψει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει και εγω το κινητο απο τους πρώτους σχετικά. Εχω ενα προβλημα ομως απο την αρχή.Αν ειμαι εξω και εχει ηλιο το touch αρχιζει να εχει προβλημα. Δηλαδη ειναι σα να πατιεται στο πανω μερος μονο του. Δηλαδη αν το εχω και στο αυτοκινητο μεσα στο διπλα καθισμα παθαίνει το ίδιο.Και μετα θέλει να κρυωσει για να δουλεψει κανονικα.

 

Δε μου φαίνεται καλή ιδέα να το χεις στον ήλιο ειδικά μέσα στο αυτοκίνητο. Και το πρόβλημα αυτό να μην είχε δηλαδή, δεν είναι καλό για τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει και εγω το κινητο απο τους πρώτους σχετικά. Εχω ενα προβλημα ομως απο την αρχή.Αν ειμαι εξω και εχει ηλιο το touch αρχιζει να εχει προβλημα. Δηλαδη ειναι σα να πατιεται στο πανω μερος μονο του. Δηλαδη αν το εχω και στο αυτοκινητο μεσα στο διπλα καθισμα παθαίνει το ίδιο.Και μετα θέλει να κρυωσει για να δουλεψει κανονικα.

Εγω δεν εχω κανένα τέτοιο θεμα παντως όταν τ αφήνω στ αυτοκίνητο στο συνοδηγό.. Μπορει να ζεσταίνεται γι αλλο λογο και να βγάζει προβλημα στην αφη

Link to comment
Share on other sites

Οταν μενεις ευχαριστημενος απο μια συσκευη οπως το Μοτο G, τοτε τιμας και τη ναυαρχιδα.

Καπως ετσι το σκεφτηκα λοιπον και εχω πλεον στα χερια μου το Χ.

 

Δε φευγω απο το νημα ομως διοτι ολοι οι 'G'ηδες γιναμε καλη παρεα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μενεις ευχαριστημενος απο μια συσκευη οπως το Μοτο G, τοτε τιμας και τη ναυαρχιδα.

Καπως ετσι το σκεφτηκα λοιπον και εχω πλεον στα χερια μου το Χ.

 

Δε φευγω απο το νημα ομως διοτι ολοι οι 'G'ηδες γιναμε καλη παρεα.

Μεγαλη διαφορα απ το G;

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη διαφορα απ το G;

 

 

Καμια σχεση. Δεν ειναι υποτιμητικο για το G αυτο που λεω.

Το Χ παιζει στη μεγαλη κατηγορια.

Αυτο που καταλαβα απο τη πρωτη στιγμη ειναι ποσο διαφορα εχει ενας krait με εναν cortex επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μενεις ευχαριστημενος απο μια συσκευη οπως το Μοτο G, τοτε τιμας και τη ναυαρχιδα.

Καπως ετσι το σκεφτηκα λοιπον και εχω πλεον στα χερια μου το Χ.

 

Δε φευγω απο το νημα ομως διοτι ολοι οι 'G'ηδες γιναμε καλη παρεα.

 

Με γεια Λευτέρη να το χαρείς.

Θα περιμένουμε εντυπώσεις στο νήμα του Χ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

...Και ξαναλλαξε το boot animation...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά μετα απο τόσα reviews και αφού το έχουν πλέον πάρα πολλοί, θα μπορούσατε να μ πείτε αν αξίζει το moto g έναντι του g2 mini? Γιατί ψιλοφοβήθηκα με την ποιότητα κλήσεων που διάβασα οτι δεν είναι πολύ καλή αλλά και επίσης για εμένα η αυτονομία είναι πολυ σημαντική και βλέπω πως σε αυτό τον τομέα το g2 mini υπερτερεί κατα πολύ.. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

...Και ξαναλλαξε το boot animation...

 

ναι έγινε μουντιαλικό :)

 

επίτηδες το αλλάζουν κάθε τρείς και λίγο για να κάνουμε restart το κινητό :p

 

 

Καλημέρα σε όλους. Τελικά μετα απο τόσα reviews και αφού το έχουν πλέον πάρα πολλοί, θα μπορούσατε να μ πείτε αν αξίζει το moto g έναντι του g2 mini? Γιατί ψιλοφοβήθηκα με την ποιότητα κλήσεων που διάβασα οτι δεν είναι πολύ καλή αλλά και επίσης για εμένα η αυτονομία είναι πολυ σημαντική και βλέπω πως σε αυτό τον τομέα το g2 mini υπερτερεί κατα πολύ.. Ευχαριστώ!

 

παραπλήσια χαρακτηριστικά έχουν. Το LG υπερτερεί στην κάμερα(δεν έχω δει φωτο αλλά επειδή είναι 8MP ένταντι 5MP του moto) και στο ότι έχει SD κάρτα. Το moto G ότι παίρνει τα updates λές και έιναι Nexus συσκευή. H μεγάλη διαφορά είναι στην τιμή. Αν και αυτό σχετικό είναι, ανάλογα από που θα κάνεις την όποια αγορά.

Edited by conan22b
Link to comment
Share on other sites

Με γεια Λευτέρη να το χαρείς.

 

Θα περιμένουμε εντυπώσεις στο νήμα του Χ.

 

 

Ευχαριστω Γιωργο.

Θα γραψω σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...