Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω Τάκη. Δεν πουλήθηκε εξολοκλήρου.

 

ρε σαλονικιε δεν με λενε Τακη !!! Οταν λες δεν πουληθηκε εξολοκληρου; Τοτε γιατι αλλαξε το startup της ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να αλλάξω το L7 που έχω με το Moto G, το οποίο θα το πάρω με κάποια μορφής απόσυρση από το μαγαζί που πήρα το L7.

To κινητό είναι διαθέσιμο μόνο σε 8 GB. Και η απορία μου είναι εαν ο χώρος αυτός είναι αρκετός με βάση την παρακάτω χρήση εφαρμογών :

 

α. Ούτε μουσική ακούω, ούτε video βλέπω (αν θα δώ θα είναι κανα επεισόδιο σειράς πριν κοιμηθώ και αυτό δεν προλαβαίνω.....).

β. Απο εφαρμογές χρησιμοποιώ κάποιες για ηλεκτρονικά μαγαζιά και forums, pdf - office viewer για κανά έγγραφο που θα κάνω download.

γ. Aπό παιχνίδια έχω τα Angry Birds.

δ. To μόνο βαρύ που θα βάλω είναι το GPS πρόγραμμα. Πόσο χώρο πιάνουν κατά μέσο όρο αυτά (χάρτες ελλάδας)?

 

 

5,5gb θα ειναι διαθεσιμα.

Εγω που εχω μεσα και video και αρκετα τραγουδια με αρκετες εφαρμογες ειμαι στα 5gb.

 

Πιστευω οτι θα εισαι κομπλε χωρις να σε παρω στο λαιμο μου αλλα με βαση αυτα που θες, λογικα σου φτανουν και σε περιςςευουν.

Link to comment
Share on other sites

ρε σαλονικιε δεν με λενε Τακη !!! Οταν λες δεν πουληθηκε εξολοκληρου; Τοτε γιατι αλλαξε το startup της ;

 

Η Motorola ανηκε στην Google μεχρι προτεινος αλλα εξαγοραστικε(ολοκληρη ή ενα μερος, αυτο δε το θυμαμαι) απο τη Lenovo γι αυτο και πλεον δε γραφει "a google company". Το "powered by android" ομως που γραφει τωρα ειναι πλεον υποχρεωτικο απο την google να αναγραφεται σε ολες τις android συσκευες. Εξ ου και οι αλλαγες στο start up... Οσο για το "δε νομιζω Τακη" νομιζω ειναι απο διαφημηση! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να αλλάξω το L7 που έχω με το Moto G, το οποίο θα το πάρω με κάποια μορφής απόσυρση από το μαγαζί που πήρα το L7.

To κινητό είναι διαθέσιμο μόνο σε 8 GB. Και η απορία μου είναι εαν ο χώρος αυτός είναι αρκετός με βάση την παρακάτω χρήση εφαρμογών :

 

α. Ούτε μουσική ακούω, ούτε video βλέπω (αν θα δώ θα είναι κανα επεισόδιο σειράς πριν κοιμηθώ και αυτό δεν προλαβαίνω.....).

β. Απο εφαρμογές χρησιμοποιώ κάποιες για ηλεκτρονικά μαγαζιά και forums, pdf - office viewer για κανά έγγραφο που θα κάνω download.

γ. Aπό παιχνίδια έχω τα Angry Birds.

δ. To μόνο βαρύ που θα βάλω είναι το GPS πρόγραμμα. Πόσο χώρο πιάνουν κατά μέσο όρο αυτά (χάρτες ελλάδας)?

 

Θα συμφωνισω και γω με την αλλη απαντηση που πηρες απο τον φιλο, καθως και γω περιπου ιδια χρηση με σενα κανω και εχω ακομα 3,5GB ελευθερα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από amazon uk. Τελική τιμή 199.48 ευρώ Τη δευτέρα το βράδι.

Αναμένετε να φτάσει Την τετάρτη 9/4.

Λέει ότι έρχεται με UPS. Εγώ πως θα το παραλάβω; Από ταχυδρομείο;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από amazon uk. Τελική τιμή 199.48 ευρώ Τη δευτέρα το βράδι.

Αναμένετε να φτάσει Την τετάρτη 9/4.

Λέει ότι έρχεται με UPS. Εγώ πως θα το παραλάβω; Από ταχυδρομείο;

 

Η UPS συνεργάζεται με την ACS οπότε λογικά από ACS...

Link to comment
Share on other sites

Προχτές λέει έφτασε στο Μιλάνο

Last Location:

Departed - Milano, Italy, Thursday, 04/03/2014

 

Υπάρχει περίπτωση να έρθει Ελλάδα σήμερα σε καμια Θεσσαλονίκη να πεταχτώ να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει παραγγείλει κανείς από το φθηνότερο σκρουτζομάγαζο που το έχει τώρα 195 ευρώ (το 16αρι). Αν ναι, παρέλαβε; Είναι ικανοποιημένος;
Link to comment
Share on other sites

Η UPS συνεργάζεται με την ACS οπότε λογικά από ACS...

 

Ups έχει και στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν το δίνει στην acs μετά. Θα στο φέρουν σπίτι όπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι φοβερή και σε σχέση με την τιμή της πραγματικά άνευ συζητήσεως,ο επεξεργαστής είναι πολύ κάλος Qualcomm Snapdragon 400 @ 1.2GHz και αν δεν κάνω λάθος σε αυτή την τιμή ούτε στα λεγόμενα <<κινέζικα>> δεν υπάρχει προς το παρόν,η οθόνη είναι τελεία η κάμερα είναι αρκετά καλή από χώρος μένει σχεδόν 5,5gb για εφαρμογές στην εκδοσή των 8gb με δώρο 50gb στο drive και με την λειτουργία USB Host από τη microUSB θύρα όπου με ένα OTG καλώδιο μπορούμε να συνδέσουμε ένα στικάκι για να αποθηκεύσουμε ή να ανοίξουμε αρχεία.Με την τελευταία έκδοση Android 4.4.2 KitKat γενικά πιστεύω η συσκευή δεν θα αφήσει κανέναν δυσαρεστημενο,μερικά video που έκανα

https://www.youtube.com/watch?v=p88UcknRWdU

https://www.youtube.com/watch?v=vXP2ZVJ-Z2E&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=eF5PrWxRD_I

Link to comment
Share on other sites

Ups έχει και στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν το δίνει στην acs μετά. Θα στο φέρουν σπίτι όπως και να χει.
Σε περίπτωση που κανένας δεν θα είναι σπίτι τί γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι φοβερή και σε σχέση με την τιμή της πραγματικά άνευ συζητήσεως,ο επεξεργαστής είναι πολύ κάλος Qualcomm Snapdragon 400 @ 1.2GHz και αν δεν κάνω λάθος σε αυτή την τιμή ούτε στα λεγόμενα <<κινέζικα>> δεν υπάρχει προς το παρόν,η οθόνη είναι τελεία η κάμερα είναι αρκετά καλή από χώρος μένει σχεδόν 5,5gb για εφαρμογές στην εκδοσή των 8gb με δώρο 50gb στο drive και με την λειτουργία USB Host από τη microUSB θύρα όπου με ένα OTG καλώδιο μπορούμε να συνδέσουμε ένα στικάκι για να αποθηκεύσουμε ή να ανοίξουμε αρχεία.Με την τελευταία έκδοση Android 4.4.2 KitKat γενικά πιστεύω η συσκευή δεν θα αφήσει κανέναν δυσαρεστημενο,μερικά video που έκανα

https://www.youtube.com/watch?v=p88UcknRWdU

https://www.youtube.com/watch?v=vXP2ZVJ-Z2E&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=eF5PrWxRD_I

 

Συμφωνω..Το μηχανακι τα ΣΠΑΕΙ !!! Εχω αλλαξει οπως ξερετε τα παντα και τελικα κατεληξα σε αυτο !! Φοβερο !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κανένας δεν θα είναι σπίτι τί γίνεται;

 

σου αφήνουν σημείωμα να επικοινωνήσεις μαζί τους για να ξαναπεράσουν

Link to comment
Share on other sites

για τον φιλο πιο πανω,συνηθως courier δεν κανουν παραδοση σαββατο χωρις εξτρα χρεωση,οταν δεν ειναι κανεις σπιτι αφηνουν χαρτι με τηλ του καταστηματος για να κανονισης την παραλαβη.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του active display για moto g? Και για ποιο λόγο το ίδιο το πρόγραμμα δεν έιναι συμβατό με το moto g?
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι πηρες απο amazon ετσι?

Εγω σκεφτομαι για το 8αρι.

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του active display για moto g? Και για ποιο λόγο το ίδιο το πρόγραμμα δεν έιναι συμβατό με το moto g?

 

Εχει να κάνει με την amoled οθόνη του moto x και με τους εξτρα πυρήνες που έχει .

Btw επειδή το έχω δει σε άλλη απάντηση αυτό το λάθος το moto x είναι μεν διπύρηνο αλλά έχει και άλλους 2 εξτρά πυρήνες

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχει να κάνει με την amoled οθόνη του moto x και με τους εξτρα πυρήνες που έχει .

Btw επειδή το έχω δει σε άλλη απάντηση αυτό το λάθος το moto x είναι μεν διπύρηνο αλλά έχει και άλλους 2 εξτρά πυρήνες

 

Βασικά το chip που φοράει το Moto X είναι μια πατέντα της μοτορόλα που ουσιαστικά αποτελείται από 8 πυρήνες.

Εδώ τα λέει καλύτερα

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Motorola_X8_Mobile_Computing_System

Link to comment
Share on other sites

Σε 2-3 μέρες πάω Αμέρικα, και έχω βάλει στο μάτι το Moto G. Από ότι βλέπω στην τιμή αυτή δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Ξέρει κάποιος κανένα κατάστημα για να πάω να το αγοράσω στην Νέα Υόρκη (Best buy π.χ.);

Όσοι πιστοί GIS τότε μια ματιά στο forum :

www.cartography.gr/blog

Link to comment
Share on other sites

με την λειτουργία USB Host από τη microUSB θύρα όπου με ένα OTG καλώδιο μπορούμε να συνδέσουμε ένα στικάκι για να αποθηκεύσουμε ή να ανοίξουμε αρχεία.

Δείτε και αυτό για πιο μικρό μέγεθος που προεξέχει ελάχιστα σε σχέση με ένα καλώδιο με usb stick.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό για πιο μικρό μέγεθος που προεξέχει ελάχιστα σε σχέση με ένα καλώδιο με usb stick.

Πολύ καλό! :D

 

Όπως και αυτό.

http://www.ebay.co.uk/itm/Silver-USB-OTG-Micro-SD-Phone-Card-Reader-Nexus-S4-Moto-G-HTC-Android-Mini-S3-UK-/201054551238?pt=UK_Memory_Card_Readers_Adapters&hash=item2ecfc8fcc6

Εξαιρετικά φορητό.

 

Αλλά...

 

* Note on Moto G: read-only access;root is required to write to USB storage.

 

Αληθευεί;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! :D

 

Όπως και αυτό.

http://www.ebay.co.uk/itm/Silver-USB-OTG-Micro-SD-Phone-Card-Reader-Nexus-S4-Moto-G-HTC-Android-Mini-S3-UK-/201054551238?pt=UK_Memory_Card_Readers_Adapters&hash=item2ecfc8fcc6

Εξαιρετικά φορητό.

 

Αλλά...

 

* Note on Moto G: read-only access;root is required to write to USB storage.

 

Αληθευεί;

 

Κατέβασε το total commander και το USB plugin-tc και θα μπορείς να γράφεις σε στικ διαμορφωμένο σε fat32 ή exfat..

Link to comment
Share on other sites

Η Google πούλησε ένα μέρος της Motorola αλλά κράτησε πάρα πολλές πατέντες στην κατοχή της.

 

http://www.naftemporiki.gr/story/759389/google-poula-tin-motorola-mobility-stin-kineziki-lenovo

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κακό είναι να χρησιμοποιούμε το κινητό σε πλήρη λειτουργία κατά τη φόρτισή του;

Πχ να το φορτίζω και να παίζω games, να βλέπω ταινία, να σερφάρω κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κανένας δεν θα είναι σπίτι τί γίνεται;

 

Η ups ίσως σε καλέσει στο τηλέφωνο που έχεις δώσει

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε πλέον να μεταβούμε στην κιτκατ χωρίς φόβο; Έχουν διορθωθεί τα bugs που είχε;

Ή να το αφήσω στην 4.3 όταν με το καλό έρθει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...