Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να επιςημανω οτι οι πρωτες παρτιδες σε ολα τα κινητα εχουνε και τα στραβα τους.

Βαζω μεσα και τον εαυτο μου διοτι ποιος μου λεει οτι στο μελλον δε θα συναντησω καποιο προβλημα.

 

Παρακατω...

 

 

 

 

 

Μεσα σ αυτη τη βδομαδα μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη που δουλευει στο πρασκηνιο;

Γενικα σκεψου τι εχεις κανει τις τελευταιες μερες διοτι απο το πουθενα μια ωραια πρωία να εβαλε το χερακι της η μοτορολα και να σου ρουφαει τη μπαταρια, λιγο δυσκολο το κοβω.

Φιλικα κι γω στα λεω, μη παρεξηγηθω.

 

Δεν έχω βάλει τίποτα μέσα σε αυτό το διάστημα.Γενικά το έχω δουλέψει ελάχιστα αλλά από αυτό το λίγο που το δούλεψα παρατήρησα ότι είχε καλή αυτονομία.Από χθες ξεκίνησε τα τρελά του :p Αυτό, σε συνδυασμό με αυτά που διαβάζω στο xda με έχουν αγχώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω βάλει τίποτα μέσα σε αυτό το διάστημα.Γενικά το έχω δουλέψει ελάχιστα αλλά από αυτό το λίγο που το δούλεψα παρατήρησα ότι είχε καλή αυτονομία.Από χθες ξεκίνησε τα τρελά του :p Αυτό, σε συνδυασμό με αυτά που διαβάζω στο xda με έχουν αγχώσει.

 

Ειδικά αυτό που έγραψε ένας φίλος για 2-3 περίπου ώρες οθόνης, κάνα μισάωρο κλήσεις και πολύ internet radio και ήταν στο 60% η μπαταρία όταν το διάβασα έπεσα σε κατάθλιψη.... :cry:

 

Για να μιλάμε και λίγο έξω από τα δόντια τώρα δεκτό να υπάρχουν bugs σε νέες συσκευές αλλά bugs σε μπαταρία, σήμα, ακουστικό είναι απαράδεκτα γιατί μιλάμε για την βασική λειτουργία του κινητού τηλεφώνου . :mad:

 

 

Υγ: Μόλις έκανα κλήση μετά από φόρτιση 4 λεπτών και έμεινε στο 100%!! Πως και δεν έπεσε στο 92%;; Θαύμα!!

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Για να μιλάμε και λίγο έξω από τα δόντια τώρα δεκτό να υπάρχουν bugs σε νέες συσκευές αλλά bugs σε μπαταρία, σήμα, ακουστικό είναι απαράδεκτα γιατί μιλάμε για την βασική λειτουργία του κινητού τηλεφώνου . :mad:

 

Συμφωνώ, αλλά για να μη το κάνουμε vs, ούτε flame θέλω να ρίξω, δες στο λειτουργικό της Microsoft με τη νόκια μέσα.

Για να μιλάμε έξω από τα δόντια :)

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα factory reset.Δεν το άγγιξα για 10-11 ώρες και η μπαταρία έπεσε κατα 2%.Είναι φυσιολογικό?:)

 

πολύ καλό αυτό. ;) έχεις βάλει κάποια εφαρμογή μέσα ή όχι ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό αυτό. ;) έχεις βάλει κάποια εφαρμογή μέσα ή όχι ακόμα;

 

Καλημέρα Νάσο!Τίποτα απολύτως...Θα το σετάρω αργότερα και ελπίζω να μην έχω τα ίδια :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα factory reset.Δεν το άγγιξα για 10-11 ώρες και η μπαταρία έπεσε κατα 2%.Είναι φυσιολογικό?:)

 

Μια χαρά είσαι για dalvik.

 

Βρε μήπως είχες ενεργοποιημένο το Google now και σου ρουφούσε μπαταρία;

Κοίταξε το.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι για dalvik.

 

Βρε μήπως είχες ενεργοποιημένο το Google now και σου ρουφούσε μπαταρία;

Κοίταξε το.

 

Μπα..απενεργοποιημενο!!Τωρα είμαι στο 67%(κανένα 30λεπτο οθόνη+ κατέβασμα εφαρμογών)

Link to comment
Share on other sites

Μπα..απενεργοποιημενο!!Τωρα είμαι στο 67%(κανένα 30λεπτο οθόνη+ κατέβασμα εφαρμογών)

 

 

Ολο το google search ειναι off;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έτοιμοπαραδοτο στο extreme-mobile.gr το 16 γιγα στα 220 . Αξιζει για την γυναικα μου ? Ρωταω επειδη δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες λογω δουλειας.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έτοιμοπαραδοτο στο extreme-mobile.gr το 16 γιγα στα 220 . Αξιζει για την γυναικα μου ? Ρωταω επειδη δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες λογω δουλειας.

Εγώ πήρα για τη γυναίκα μου το 8άρι, και είναι υπερευχαριστημένη, ειδικά με την απίστευτη οθόνη. Δεδομένου οτι δεν της αρέσει να είναι ειδικά facebook με το λαπτοπ ή το τάμπλετ, έχω βρει τη χαρά μου! :) Και μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα, καμιά επανεκκίνηση, τίποτα! Πάρε και μερικά χρωματιστά cover για κάθε περίσταση (με 5-6 €, όχι τα αυθεντικά) και είσαι άρχοντας! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα για τη γυναίκα μου το 8άρι, και είναι υπερευχαριστημένη, ειδικά με την απίστευτη οθόνη. Δεδομένου οτι δεν της αρέσει να είναι ειδικά facebook με το λαπτοπ ή το τάμπλετ, έχω βρει τη χαρά μου! :) Και μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα, καμιά επανεκκίνηση, τίποτα! Πάρε και μερικά χρωματιστά cover για κάθε περίσταση (με 5-6 €, όχι τα αυθεντικά) και είσαι άρχοντας! :p

 

Ναι το ψαξα και το βρηκα εκει σε αυτη τη τιμη . Εψαξα και στο σκρουτζ και το χαν 240 οποτε κομπλε απο τιμη. Το ειδα και σε ενα παιδι και οντως παει παρα πολυ καλα .

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου ήρθε τη Δευτέρα που μας πέρασε ( το παρήγγειλα από Αγγλία στις 30/1) και χθες έβαλα σιμ. Με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο από όλες τις απόψεις. Σχετικά με την κάμερα δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις οπότε μου φαίνεται μια χαρά- πριν είχα ένα xperia tipo :P. Η οθόνη του με ενθουσίασε και τοκινητό είναι πολύ στιβαρό. Σχετικά με την μπαταρία τώρα. Από τη Δευτέρα το βράδυ που το φόρτισα χωρίς να χω κάνει ιδιαίτερες κλήσεις αλλά με πολλή χρήση wifi, αρκετή χρήση παιχνιδιών αλλά και μια ολόκληρη μέρα αχρηστίας, η μπαταρία τώρα είναι στο 30%. Αρκετά καλή επίδοση δεν είναι αυτή; Τί νομίζετε; Πάντως κατέβασα και το greenify τώρα για να δω κατά το πόσο μπορεί να επηρεάσει θετικά την απόδοση της μπαταρίας!
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι δεν υποστηρίζει 4G?

Αν δεν υποστηρίζει με χαλάει λίγο γιατί, τί θα κάνουμε σε 1-2 χρόνια αν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα 4G στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν και απ ότι βλέπω με μια αναζήτηση πολλά κινητά παρόμοιας τιμής εκτός το lumia 925 δεν υποστηρίζουν 4G
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι δεν υποστηρίζει 4G?

Αν δεν υποστηρίζει με χαλάει λίγο γιατί, τί θα κάνουμε σε 1-2 χρόνια αν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα 4G στην Ελλάδα;

 

Σε ένα δύο χρόνια βλέπουμε.... άλλωστε και το 3G μια χαρά γρήγορο είναι. Και στην τελική τι να το κάνεις το 4G αν δεν έχεις πολλά δεδομένα δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα δύο χρόνια βλέπουμε.... άλλωστε και το 3G μια χαρά γρήγορο είναι. Και στην τελική τι να το κάνεις το 4G αν δεν έχεις πολλά δεδομένα δωρεάν.

 

Δεν είναι μόνο αυτό το θέμα, αλλά η μπαταρία. Βάλτε 4G και θα δείτε αν αντέχει το κινητό μισή μέρα. Εξάλλου για τόσο γρήγορες συνδέσεις μόνο αν είναι να κατεβάσεις τεράστιο αρχείο συμφέρει. Θέλει δουλειά ακόμη το 4G ή οι μπαταρίες των κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τα πραγματικά αρνητικά του κινητού παίδες.

Όποιος έχει κριτήριο το 4G τη κάμερα την έλλειψη sd, απλά δε κοιτάει το Moto G και πάει γι'άλλο κινητό.

 

Θέλει δουλειά ακόμη το 4G ή οι μπαταρίες των κινητών.

 

Πρώτα θα βγει η καινούρια τεχνολογία των μπαταριών και μετά από χρόνια θα έχει η Ελλάδα μας αξιόλογο 3G.

Για πια τέταρτη γενιά μιλάμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Για να πώ την αλήθεια εγώ κοιτούσα και την κάμερα. Θα θελα να είχε καλή κάμερα τουλάχιστον.

Αλλά σε τέτοια συσκευή μια καλή κάμερα θα κόστιζε το σύνολο πολύ περισσότερα.

Το 4G δεν με απασχολεί τώρα αλλά όπως λέτε με τις μπαταρίες που υπάρχουν δεν θα το χρησιμοποιούμε καν.

Οπότε πάλι ερχόμαστε να το κρίνουμε ως value for money.

Για καθημερινές φωτογραφίες, είναι μια χαρά! λίγο καλύτερη του nexus s που έχω.

Για φωτογραφίες ταξιδιού θα κοιτάξω καμια φθηνή compact του 100αρικου ή και φθηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι δεν υποστηρίζει 4G?

Αν δεν υποστηρίζει με χαλάει λίγο γιατί, τί θα κάνουμε σε 1-2 χρόνια αν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα 4G στην Ελλάδα;

Οταν σε μερικά χρόνια θα έχουμε στην Ελλάδα αξιοπρεπές 4G και άλλου είδους μπαταρίες,το moto g σου μάλλον θα το έχεις αποχωριστεί :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μολις το παρηγγειλα απο Αμαζον. Καμερα, 4g ειναι τα τελευταια που με ενδιαφερουν, η χωρητικοτητα ισως ειναι ενα θεμα για εμενα, αλλα με 16 γιγα νομιζω οτι θα ειμαι οκ. Οπως γραφουν τα αλλα παιδια, σε 2-3 χρονια αμφιβαλλω αν θα ειναι σε θεση να θεωρειται "μοντερνο κινητο" και δε θα χρειαζομαστε νεο.

 

Οταν ερθει, θα γραψω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα το κινητακι την Πεμπτη και ειμαι σε φαση εξερευνησης.Φαινεται καταπληκτικο!Το μονο που εχω διαπιστωσει να μη δουλευει ειναι η δονηση!!Το εικονιδιακι εμφανιζεται,αλλα οταν δεχομαι κλησεις απλα εχει σιγαση και οχι δονηση.Εχει τυχει κατι αναλογο σε κανεναν;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...