Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ο αδερφός μου αγόρασε το moto g από ένα σκρουτζομαγαζο και το κινητό όταν το άνοιξε δεν είχε καθόλου μπαταρία και μάλιστα είχε έναν αμφιβόλου μάρκας φορτιστή μέσα στην συσκευασία. Μόλις το έβαλε να φορτίσει και το άνοιξε, η αφή της συσκευής δεν δουλευε η δεν δουλευε όπως θα έπρεπε. Πήρε στο κατάστημα και του είπαν πως μερικές συσκευές το παθαίνουν αυτό (δηλαδή όταν φορτίζουν η συσκευή δεν αποκρίνεται σε άγγιγμα). Το έστειλε πίσω και του είπαν θα το στείλουν στην μοτορολα.

Τι προτείνετε να κάνει;

Και σ εμενα το κανει πολλα κινητά το χουν το θέμα αυτο.. Δεν ειναι τόσο πρόβλημα πρεπει να ναι μπαγκ της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Ο αδερφός μου αγόρασε το moto g από ένα σκρουτζομαγαζο και το κινητό όταν το άνοιξε δεν είχε καθόλου μπαταρία και μάλιστα είχε έναν αμφιβόλου μάρκας φορτιστή μέσα στην συσκευασία. Μόλις το έβαλε να φορτίσει και το άνοιξε, η αφή της συσκευής δεν δουλευε η δεν δουλευε όπως θα έπρεπε. Πήρε στο κατάστημα και του είπαν πως μερικές συσκευές το παθαίνουν αυτό (δηλαδή όταν φορτίζουν η συσκευή δεν αποκρίνεται σε άγγιγμα). Το έστειλε πίσω και του είπαν θα το στείλουν στην μοτορολα.

Τι προτείνετε να κάνει;

Τι μπαταρία περίμενε αφού η μπαταρία δεν βγαίνει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο αδερφός μου αγόρασε το moto g από ένα σκρουτζομαγαζο και το κινητό όταν το άνοιξε δεν είχε καθόλου μπαταρία και μάλιστα είχε έναν αμφιβόλου μάρκας φορτιστή μέσα στην συσκευασία. Μόλις το έβαλε να φορτίσει και το άνοιξε, η αφή της συσκευής δεν δουλευε η δεν δουλευε όπως θα έπρεπε. Πήρε στο κατάστημα και του είπαν πως μερικές συσκευές το παθαίνουν αυτό (δηλαδή όταν φορτίζουν η συσκευή δεν αποκρίνεται σε άγγιγμα). Το έστειλε πίσω και του είπαν θα το στείλουν στην μοτορολα.

Τι προτείνετε να κάνει;

Η μπαταρία του δεν βγαίνει οπότε είναι μέσα στο τηλέφωνο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια αν γινεται! εχω κανει unlock bootloader αλλα δεν μπορω να βαλω cwm-root με τιποτα! δοκιμασα αρκετες φορες αλλα τζιφος! υπαχει κανενας δοκιμασμενος τροπος?plzzzz
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια. εγω ειμαι αυτος που εχω προβλημα με το κινητο. το κινητο ηρθε με 0% μπαταρια και ειχε μεσα στο κουτι φορτιστη, αρα ανοίχτηκε.

τα κολληματα που τρωει δεν ειναι λογικα γιατι ποτε δεν ακουσα η δεν ειχα τετοιο προβλημα.... δε μπορουσα να αλλαξω σελιδα με τιποτα ορισμενες φορες.

λες και πηρα κινεζια ηταν με οθονη αφης χαλια.

το εστειλα πισω δε ξερω τι θα γινει απλα θελω αλλο κινητο να μου δωσουν να ησυχάσω.

Μακαρι να πανε ολα καλα....

παντως ειναι μεγαλο το προβλημα ενω φορτιζει να μην μπορεις να χρησημοποιης τη συσκευη κανονικα,πρωτη φορα το ακουω εγω και το παθαινω βεβαια

 

απλα θα απαιτησω ενα κινητο να μην εχει τετοια προβληματα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια. εγω ειμαι αυτος που εχω προβλημα με το κινητο. το κινητο ηρθε με 0% μπαταρια και ειχε μεσα στο κουτι φορτιστη, αρα ανοίχτηκε.

τα κολληματα που τρωει δεν ειναι λογικα γιατι ποτε δεν ακουσα η δεν ειχα τετοιο προβλημα.... δε μπορουσα να αλλαξω σελιδα με τιποτα ορισμενες φορες.

λες και πηρα κινεζια ηταν με οθονη αφης χαλια.

το εστειλα πισω δε ξερω τι θα γινει απλα θελω αλλο κινητο να μου δωσουν να ησυχάσω.

Μακαρι να πανε ολα καλα....

παντως ειναι μεγαλο το προβλημα ενω φορτιζει να μην μπορεις να χρησημοποιης τη συσκευη κανονικα,πρωτη φορα το ακουω εγω και το παθαινω βεβαια

 

απλα θα απαιτησω ενα κινητο να μην εχει τετοια προβληματα

Ετσι όπως τα λες, καλώς έπραξες. Θα βγω offtopic αλλά οι κριτικές στο Σκρουτζ είναι η μισή αγορά ενός προϊόντος. Δε το λέω για σένα φίλε μου, μιλάω γενικά βάζοντας και τον εαυτό μου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να πανε ολα καλα.....

οτι και να μου πουνε για φορτιστες και τετοια δεν παιζει.... παρε πχ γνησιο και τετοια , δε τα τρωω.

αυτον που εχω φορτιζω το nexus 7 και σερφαρω μια χαρα. αμα ειχε προβλημα θα το εκανε και σε αυτο

 

οχι να μου λενε περιμενε να παει 100% η μπαταρια και μετα ξανα δες το .

οχι το κανει και σε αλλες συσκευες σε αλες εταιριες ειναι συχνό πρόβλημα .

εμενα δε με νοιαζει τι κανουν τα αλλα κινητα. εδωσα 160 ευρω και θελω να ε χω ενα κινητο που ειναι υγειες

 

https://www.youtube.com/watch?v=6LmL_If_5-k <--- εβγαλα και βιντεο να το δειτε , τα κολληματα αυτα τα κανει και στην κανονικη χρηση αργα λες και ειναι η οθονη απο φθηνω κινητο και δε πιανει καλα

Edited by godian
Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω δει και έχω μάλιστα αγοράσει αυτό εδώ http://www.buyincoins.com/item/39506.html#.U6xyibHCcfM

το οποίο είναι πολύ φθηνό και δεν είχα ν αχάσω κάτι και εν τέλει δουλεύει μια χαρά!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια αν γινεται! εχω κανει unlock bootloader αλλα δεν μπορω να βαλω cwm-root με τιποτα! δοκιμασα αρκετες φορες αλλα τζιφος! υπαχει κανενας δοκιμασμενος τροπος?plzzzz

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2684234 κανε αυτο εδω φίλε κι εγω έτσι το έκανα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό σα δεύτερο και θα ήθελα να ξέρω αν και το 16αρι καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας, ή μόνο το 8αρι?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2684234 κανε αυτο εδω φίλε κι εγω έτσι το έκανα

 

το δοκιμασα αλλα τιποτα ...μαλλον κατι κανω λαθος..κατεβασα και δοκιμασα και το moto tool aio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό σα δεύτερο και θα ήθελα να ξέρω αν και το 16αρι καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας, ή μόνο το 8αρι?

 

ΚΑλησπερα φιλε. Η motorola Hellas εμενα μου ειπε οτι ΔΕΝ το καλυπτει το 16αρι. Καλυπτει ολα τα 8αρια ακομα και τα ξενα εντος ευρωπαικης ενωσης εννοειται μονο.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα τιποτα ...μαλλον κατι κανω λαθος..κατεβασα και δοκιμασα και το moto tool aio

Μηπως γραφεις λαθος τις εντολές; πρεπει να εισαι στον ιδιο φάκελο οπου έχεις τα drivers και το recovery

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα φιλε. Η motorola Hellas εμενα μου ειπε οτι ΔΕΝ το καλυπτει το 16αρι. Καλυπτει ολα τα 8αρια ακομα και τα ξενα εντος ευρωπαικης ενωσης εννοειται μονο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!Άρα κοιταω να πάρω το 8αρι να έχω την κεφαλή μου ήσυχη,χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!Άρα κοιταω να πάρω το 8αρι να έχω την κεφαλή μου ήσυχη,χαχαχ

 

Οτι θες φιλε...Η αποφαση ειναι δικια σου,εγω ειχα το 16αρι απο Αμαζον -το πουλησα και πηρα 8αρι το ιανουαριο. Ε μετα...αλλαξα παλι 2-3 8αρια ξενα και τωρα εχω Ελληνικο.:)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζει ρε παιδια κανεις το εξης προβλημα;: εγω εχω παντα το κινητο σε 2G και μονο οταν δε πιανω wifi κ θελω data το γυρναω σε 3G(για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας). Στην αλλαγη ομως αυτη μερικες φορες το G αργει πολυ να γινει H και μερικες φορες δε γυρναει καν σε H. Πρεπει να ξαναπαω σε 2G και να το ξαναγυρισω σε σε 3G! Ευτυχως που εχω και shortcut εφαρμογη! Καπου ειχα διαβασει οτι ειναι γνωστο προβλημα της 4.4. Ισυει...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζει ρε παιδια κανεις το εξης προβλημα;: εγω εχω παντα το κινητο σε 2G και μονο οταν δε πιανω wifi κ θελω data το γυρναω σε 3G(για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας). Στην αλλαγη ομως αυτη μερικες φορες το G αργει πολυ να γινει H και μερικες φορες δε γυρναει καν σε H. Πρεπει να ξαναπαω σε 2G και να το ξαναγυρισω σε σε 3G! Ευτυχως που εχω και shortcut εφαρμογη! Καπου ειχα διαβασει οτι ειναι γνωστο προβλημα της 4.4. Ισυει...;

Εχεις ανοιχτά δεδομενα και γυρνάς απο 2g-->3g;

Link to comment
Share on other sites

Οτι θες φιλε...Η αποφαση ειναι δικια σου,εγω ειχα το 16αρι απο Αμαζον -το πουλησα και πηρα 8αρι το ιανουαριο. Ε μετα...αλλαξα παλι 2-3 8αρια ξενα και τωρα εχω Ελληνικο.:)

 

δηλαδη δεν σου βγηκαν καλα τα "ξενα" 8αρια?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Η Cellcom καλύπτει τα 16αρια κανονικά.Είχα πάει το δικό μου γιατί έτριζε το καπάκι και μου το άλλαξαν σε 1 λεπτό από την εγγύηση που έχω... :)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοιχτά δεδομενα και γυρνάς απο 2g-->3g;

 

Οχι. Με κλειστα δεδομενα κανω την αλλαγη...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ένας συμφορουμίτης στο νήμα του νέου λειτουργικού Android L, γράφει ότι τα Moto G, X θα πάρουν κατευθείαν τη 5.0. Δίνει ένα λινκ αλλά δεν αναφέρει κάτι. Είναι το μήνυμα #86.

Αν γίνει πράξη, απλά ... RESPECT

Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

:)

Μηπως γραφεις λαθος τις εντολές; πρεπει να εισαι στον ιδιο φάκελο οπου έχεις τα drivers και το recovery

 

τελικα το καταφερα! ειχες δικιο! στον ιδιο φακελο πηγα! ευχαριστω πολυ!

και κατι αλλο φιλε μου...αμα βαλω ρομ κουστουμι και θελω να γυρισω στην μανισια τι κανω? τη στοκ ρομ τη βρηκα και την κατεβασα

απο 4.4.2 σε 4.3 μπορυμε να παμε? λογω του aosp browser που πεταει στην 4.3:)

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...