Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση...η κοπελα μου εχει το M1...

πιο πισω υπαρχουν κατι λινκ για εφαρμογες-παιχνιδια αλλα λενε Η1...υπαρχουν πουθεβα παιχνιδια για το M1???(αυτα του H1 κανουν??)

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung Bada Widgets on Samsung H1 :)

 

http://samsungh1.foro.bz/aplicacoes-limo-widgets-samba-f8/samsung-bada-widgets-no-h1-t103.htm

 

κάντε translate για αν διαβάσετε το περιεχόμενο.

Φίλε τι είναι το ROM; Πήγα να το κάνω εγκατάσταση για να βάλω θέμα στο Η1 μου και δεν γινόταν.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα,

δεν είμαι κάτοχος του H1 , απλά διευκολύνω μια φίλη μου (εννοείται ότι θα την "εκμεταλλευτώ" μετα :D )...

Δε ξέρω αν έχουν ανφερθεί σε πιο πάνω topics, αλλά θα ήθελα τα φώτα σας στα παρακάτω αλλά να σας ενημερώσω πρώτα ότι το έχει αγοράσει 31/12/09 και ΔΕΝ έχει κάνει κανένα update ουτε έχει περάσει καμιά εφαρμογή...έχουμε και λέμε:

 

- είναι κλειδωμένο το wi-fi?

- είδα σε ενα post πιό πάνω ότι το "απαραίτητο" software το κατεβάζουμε από εδώ:

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/newPCStudio.do ???

- Μου έχει πει ότι της κάνει διάφορα "παλαβά" όταν ενεργοποιεί τις αναφορές στα μηνύματά της...

Αυτό ισχύει? Μήπως διορθώνεται με update?

 

Και κάτι πολύ βασικό: Το update του γίνεται μέσα από το software που κατεβάζουμε? Είναι εύκολο? Έχει κάποιο ιδιαιετερο ρίσκο?

 

Δεν έχει κάπου αποθηκευμένα τα τηλ - επαφές της...θα τα χάσει....???

 

Σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη σας κούρασα...πολύ! :rolleyes:

 

Περιμένω τα φώτα σας!!!

 

Thanks apriori! ;)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου συνιστώ να την κάνεις την αναβάθμιση απο το λινκ που λες. Η τελευταία έκδοση έχει 5-6 διορθώσεις, τα ενοχλητικά κολλήματα υπαρχουν ακόμα αλλά είναι πολύ λιγότερα. Η λυση στα κολλήματα είναι να διαγράφεις τα μυνήματα και τις κλήσεις (ναι ένα ένα, δεν το έχουν φτιάξει ακόμα...) και να κλείνεις το τηλέφωνο μιά-δυο φορές το μήνα.

 

δεν χάνονται επαφές, αρχεία κλπ αν αναβαθμίσεις με το Samsung New PC Studio!

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πρώτα από όλα για την απάντησή σου!

Θα προχωρήσω σε αναβάθμιση άμεσα και θα ενημερώσω τη παρέα πως πήγε...

 

Αλλά με το wi-fi???

Έχει κανείς σας άποψη???

Είναι κλειδωμένο από τη Vodafone???

Επειδή η συσκευή είναι branded???

Και αν ναι, αλλάζει αυτό?

 

Thanksssss

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

To Wi-Fi δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα κλείδωμα. Γιατί το λες αυτό; Παρατήρησες κάτι άλλο;

 

Πάντως τις αναφορές στα μηνύματα εγώ χρειάστηκε να τις κλείσω για να βρω την ησυχία μου.

Πολλές φορές δούλευαν κανονικά αλλά κάποιες φορές βιαζόμουν να στείλω ένα μήνυμα και τότε κολλούσε όλο το κινητό και ήθελε επανεκκίνηση (και πάλι δεν λυνόταν πάντα το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

To Wi-Fi δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα κλείδωμα. Γιατί το λες αυτό; Παρατήρησες κάτι άλλο;

 

Πάντως τις αναφορές στα μηνύματα εγώ χρειάστηκε να τις κλείσω για να βρω την ησυχία μου.

Πολλές φορές δούλευαν κανονικά αλλά κάποιες φορές βιαζόμουν να στείλω ένα μήνυμα και τότε κολλούσε όλο το κινητό και ήθελε επανεκκίνηση (και πάλι δεν λυνόταν πάντα το πρόβλημα)

 

ΜΠορεί και να έχεις δίκιο...έτσι με ενημέρωσε (ότι και καλά δε παίζει το wi-fi) έτσι και εγω διερωτήθηκα...

Πάντως αφού με διαβεβαιώνεται ότι παίζει κανονικά, εγώ το μόνο που απομένει είναι το checkάρω και μετά το update για να δώ τί παίζει επιτέλους...:!:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ΜΠορεί και να έχεις δίκιο...έτσι με ενημέρωσε (ότι και καλά δε παίζει το wi-fi) έτσι και εγω διερωτήθηκα...

Πάντως αφού με διαβεβαιώνεται ότι παίζει κανονικά, εγώ το μόνο που απομένει είναι το checkάρω και μετά το update για να δώ τί παίζει επιτέλους...:!:

ΝΑΙ, και απο εμένα!! (το Wifi) δέν είναι κλυδομένο σε καμία περίπτωση!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αν είναι όπως το αγώρασε....(χωρίς update δηλ.)

1ο. Δέν μπορεί να στήλει MP3!

2o. (άν θυμάμε καλά) Δέν μπορεί να βάλει τα MP3 για κουδούνισμα (θα είναι DRM Locked)

3ο. Δέν μπορεί να χρισημ. το internet (wap) πέραν τις Vodafone

4o. Δέν μπορεί να βάλει Wallpaper στη οθόνη αναμονής! ;)

5ο. Μάλον θα έχει προβλήματα αν έχει ενεργές της αναφορές στα ΜΝΜ ακόμα και μετά το update :(

Edited by SiliconDreamsGR

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, και απο εμένα!! (το Wifi) δέν είναι κλυδομένο σε καμία περίπτωση!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αν είναι όπως το αγώρασε....(χωρίς update δηλ.)

1ο. Δέν μπορεί να στήλει MP3!

2o. (άν θυμάμε καλά) Δέν μπορεί να βάλει τα MP3 για κουδούνισμα (θα είναι DRM Locked)

3ο. Δέν μπορεί να χρισημ. το internet (wap) πέραν τις Vodafone

4o. Δέν μπορεί να βάλει Wallpaper στη οθόνη αναμονής! ;)

5ο. Μάλον θα έχει προβλήματα αν έχει ενεργές της αναφορές στα ΜΝΜ ακόμα και μετά το update :(

εγω το εχω χωρις αναβαθμηση...δικο μου ηχο μπορω να βαλω...μυνημα οχι;)τα αλλα ειναι οπως τα ειπες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω χωρις αναβαθμηση...δικο μου ηχο μπορω να βαλω...μυνημα οχι;)τα αλλα ειναι οπως τα ειπες

 

NAI! τώρα που το λές, θυμάμε, ούτε στα μυνήματα μπορούσα να βάλω MP3

Αλλά νομίζω πώς, άν ανέβαζες στο τηλ. ένα δικό σου MP3, και δέν το κλήδωνες με το DRM δέν έμπενε και σαν ήχος κλήσης!! (μπορεί να κάνω λάθος) :worry:

Ίσος να μπερδεύωμαι τώρα με τα Ericsson της Voda (παλιότερα) γιατί την είχα πάθει και με αυτά! :lol::lol: και έψαχνα να βρώ τον DRM Packager που τα κλήδωνε η Ericsson, και αφού τα κλήδωνες και δουλέβαν...ΔΕΝ τα έστελνες μετά. :ninja::lol::lol::p

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το DRM??

Ένα προγραματάκι που είχε βγάλει η Ericsson για κηνιτά τα οποία δεχόντουσαν (ΜΟΝΟ κληδωμένα με το DRM) MP3 για να μπορούν να πέζουν σε κην. που ήταν κληδομένα (με το λογότυπο της Vodafone) Βλέπε Ericsson V800 (με την οθόνη και έξω απο το πορτάκι)! κάποια στιγμή το καταργήσαν το όλο κόλπο.:lol:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

εχει η αδερφη μου το μικρο(Μ1?) και το αφησε γιατι πηρε καινουργιο και λεω να το τσιμπησω σαν δευτερο.ακομα το 360 δουλευει μονο μεσω συνδεσης ε?γιατι περσυ το φλεβαρη που το ειχε παρει και το ειχα ψαξει λιγο ελεγε στο σαιτ της βοντα οτι θα δουλευει κ μεσω cu "in the near future"

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εχει η αδερφη μου το μικρο(Μ1?) και το αφησε γιατι πηρε καινουργιο και λεω να το τσιμπησω σαν δευτερο.ακομα το 360 δουλευει μονο μεσω συνδεσης ε?γιατι περσυ το φλεβαρη που το ειχε παρει και το ειχα ψαξει λιγο ελεγε στο σαιτ της βοντα οτι θα δουλευει κ μεσω cu "in the near future"

τωρα η vodafone αλλαξε τις ρυθμισεις του ιντερνετ σε καρτοκινητο και καρτοπρογραμμα...εχω καρτοπρογραμμα και δεν μπορουσα να μπω...αλλα καποια στιγμη προσπαθησα για πλακα και το πετυχα..αυτο εγινε για τον browser...στον 360 δεν προσπαθησα αλλα λογικα θα ισχυει και εκει...και εγω με την συσκευη Μ1 τα καταφερα...να σου δωσω και καποιες συμβουλες για το κινητο...αμα θες να το γεμισεις παρε μια καρτουλα μνημης γιατι αυτη που εχει μεσα ειναι 500 κατι mb...μην χρησημοποιεις τα νυχια σου στην οθονη θα εχεις γρατζουνιες...και αλλα πραγματα που αναφερονται στο φορουμ...

 

Ένα προγραματάκι που είχε βγάλει η Ericsson για κηνιτά τα οποία δεχόντουσαν (ΜΟΝΟ κληδωμένα με το DRM) MP3 για να μπορούν να πέζουν σε κην. που ήταν κληδομένα (με το λογότυπο της Vodafone) Βλέπε Ericsson V800 (με την οθόνη και έξω απο το πορτάκι)! κάποια στιγμή το καταργήσαν το όλο κόλπο.:lol:

 

και γω που ειχα ενα k770i πριν παρω το μ1 μπορουσα να περασω mp3 απο τον υπολογιστη αν αυτο εννοεις...το δικο μου δεν ηταν κλειδομενο πιστευω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

και γω που ειχα ενα k770i πριν παρω το μ1 μπορουσα να περασω mp3 απο τον υπολογιστη αν αυτο εννοεις...το δικο μου δεν ηταν κλειδομενο πιστευω

 

Λογικά, το δικό σου, ΟΧΙ δεν ήταν κλειδομένο...:D το V800 που λέω, ήταν πρίν το k770;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο firmware του Μαρτίου για το Η1 βγήκε άλλο? Επίσης προσπαθώ να κάνω buck up το Η1 μου και μου λέει πως η συσκευή δεν είναι συμβατή. Έκδοση NPS 1.5.0 ΑC4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχεις κάποιος κανένα νέο για Android??? Αυτό είναι το πιο σημαντικό νομίζω:)

 

Μερικοί το πάλεψαν, αλλά φώς στο τούνελ δεν βλέπω...

http://groups.google.com/group/android-porting/browse_thread/thread/c24431f1015f1cb6/715db88f7773299d?q=m1&lnk=nl&

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω το παλεψα με edit εφτιαξα φωτο του κινητου με android:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω το παλεψα με edit εφτιαξα φωτο του κινητου με android:lol:

 

Απότι φαίνεται μόνο σε φωτό θα δούμε το Η1 με android... :cry::(

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

εγω το παλεψα με edit εφτιαξα φωτο του κινητου με android:lol:

 

Φίλε μου....Αψογος!!! με τις φωτό, καλά τα πάει το H1 μας! :p:lol::lol:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

καποιος τροπος θα υπαρχει...πως αλλοι βαλανε android???εχω δει πολλα βιντεο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καποιος τροπος θα υπαρχει...πως αλλοι βαλανε android???εχω δει πολλα βιντεο

 

Αναφερόμουν στο Μ1 οτι ποτε δεν θα μπει το Αντροϊντ, στο Η1 εχει μπει αλλά ακόμα δεν είναι ετοιμο για χρήση (δλδ δυσλειτουργεί), και επειδή εγώ έχω το Μ1 δεν το έχω ψάξει.

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...