Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά κατάφερα να κάνω Crystal.tar αρχείο με το zImage απο την 800αρα εκδοση , οπότε έχω ταχύτητα με ωραία εικονίδια :D

 

Big thx to tntslack

 

 

PS.: Όποιος θέλει να κάνει το ίδιο απλά θα χρειαστεί το Powerarchiver για να ανοίξει το αρχείο 800mzh ή 1ghz , να πιάσει το το zImage απο εκεί και να το πετάξει μέσα στο .tar της αρεσκείας του. Χωρίς να κάνει εξαγωγή τίποτα , απλά με το ποντίκι drug&drop.

Τα υπόλοιπα με το odin τα ξέρετε.

 

φιλε πως εβγαλες φωτογραφια απο το κινητο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιρνοντας θαρρος απο ενα προσφατο post του tntslack που ανεφερε κατι για android στις αρχες του μηνα επαναλαμβανω την πιο συνηθισμενη ερωτηση του forum...Κανενα νεο για Android παιζει?:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω φως στο τούνελ. Κρίμα γιατί το κινητάκι έχει πολύ καλές προδιαγραφές. Ακόμη και με BADA θα ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά σιγά μην υποβιβάσει η ίδια η Samsung το δικό της WAVE που μοιάζει να είναι ίδιο το Η1.
Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ αυτου που έφτιαξε το crystal.tar ειναι

 

φιλε ξερεις απο που μπορω να κατεβασω το crystal.tar?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τον Opera mini σε jar αλλά αυτόν που δεν κρασάρει...καταλάβατε ποιον λέω ε?

Επίσης κατέβασα το αρχείο για το overclocking. Αν θέλλω να αλάξω εικονίδια τότε ποιο αρχείο αντικαθιστώ? Με το winrar άνοιξα το .tar και έχει μέσα 4 αρχεία. To zimage είναι υπεύθυνο για το overclocking? Αν θέλω αλλα εικονίδια που μπορώ να τα βρώ; Άντε μπας και το κρατήσω το τηλέφωνο και δεν το πετάξω στον τοίχο.

Edited by thsss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τον Opera mini σε jar αλλά αυτόν που δεν κρασάρει...καταλάβατε ποιον λέω ε?

Επίσης κατέβασα το αρχείο για το overclocking. Αν θέλλω να αλάξω εικονίδια τότε ποιο αρχείο αντικαθιστώ? Με το winrar άνοιξα το .tar και έχει μέσα 4 αρχεία. To zimage είναι υπεύθυνο για το overclocking? Αν θέλω αλλα εικονίδια που μπορώ να τα βρώ; Άντε μπας και το κρατήσω το τηλέφωνο και δεν το πετάξω στον τοίχο.

:rotfl:

 

Στη σελίδα που κατέβασες το overclock έχει και κάτι θέματα να κατεβάσεις.

Με το winrar δεν γινετε. θα χρειαστείς το Powerarchiver για να ανοίξεις το αρχείο 800mzh ή 1ghz , να πιάσεις το το zImage απο εκεί και να το πετάξεις μέσα στο .tar της αρεσκείας σου. Χωρίς να κάνεις εξαγωγή τίποτα , απλά με το ποντίκι drug&drop.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟ Μ1 ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ??? ΗΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΑΝ ΤΗΣ SAMSUNG ΑΛΛΑ ΗΜΑΣΤΕ ΛΙΓΩ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΟ Η1. ΠΗΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΤΙΠΟΤΑ please

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και θελω βοηθεια!

εχω το Η1 και θελω να μου πειτε τι ακριβος να κανω για να το κανω πιο γρηγορο και αν γινετε να βαλω χαρτες καθος δουλευουν μονο με ιντερνετ και χρεονουν πολυ!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια παω να μπω στα μυνηματα μεσα...και παει να φορτωσει και με πεται εξω...

το ανοιγοκλεισα κανα 2 φορες με τη μεθοδο την γνωστη βγαλε μπαταρια :ninja:

γιατι ειχε φαει σκαλωμα και δν ενιωθε καθολου..

τωρα παλι παω να δω τα μυνηματα αλλα κολλαει και δεν μπαινει.. τρωει σκαλωμα για 1-2 δευτερολεπτα και νεκρωνει και μετα οκ.. μετα παλι το ιδιο!

 

φοραω την τελευταια εκδοση.. C1.. updated δηλαδη...

 

εκανα και hard reset πριν κανα δυο μηνες γιατι του χα βαλει μερικα προγραμματκαια πανω και γενικα ειχε γ@%@%θει το κινητο..

 

 

 

αντε να βγει αντροιντ αλλιως θα το πεταξω η θα το χαρισω σε κανενα πιο υπομεντικο :lol:

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα overclock στο 1GHZ με το crystal και πραγματικα το κινητο μου ειναι λες κ εχω αγορασει καινουργιο! ευχαριστω πολυ! Αν εχουμε τιποτα νεοτερα απο android η οτιδηποτε αλλο μην διστασετε να το πειτε!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

για το overclock..ανοιγω το odin κλεινω το κινητο και το ανοιγω σε downloading mode, αλλα οταν συνδεεω το usb μου βγαζει την κλασσικη αυτοματη εγκατασταση των windows αλλα δεν το κανει install με αποτελεσμα να μν το διαβαζει... εχει κανεις καμοια λυση?(windows xp btw)

ty in advance

Link to comment
Share on other sites

παιδες εμενα αυτες τις μερες μου κλεινει ξαφνικα...οταν χτυπιεται απαλα η οταν το εχω στην τσεπη του τζιν μου...τι να συνεβει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δε τη παλευει..

 

μετα απο καμποσες φορες που προσπαθησα να μπω στα μυνηματα..

μπηκε και στην επιλογη που φαινονται ΟΛΑ τα μυνηματα..

μου βγαζει μαι επαφη μονο : αγνωστος αποστολεας!

 

αμα παω στα εισερχομενα τα εχει κανονικα..αλλα σκορπια.. ηδλαδη με χρονολογικη σειρα!

 

το κινητο ειναι τραγικο.......... :mad::mad::mad:

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις...εχουν βγει πολυ προβληματικα...εκανες hard reset?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως υπάρχει κάποιος με τις γνώσεις, το χρόνο και τη διάθεση να φτιάξει έναν οδηγό βήμα-προς-βήμα για το overclock; Δεν έχω κάνει ποτέ φλασάρισμα και δεν ξέρω πώς. Θα το εκτιμούσα πολύ (και πολλοί άλλοι νομίζω). Ευχαριστώ!!:D

 

EDITED: Νομίζω ότι το βρήκα! Αν δεν τα καταφέρω θα ξαναζητήσω βοήθεια!

 

Μία ακόμη απορία ρε μάγκες! Στον odin, αριστερά που έχει κάτι option boxes, τι να τικάρω και τι όχι;;;;;;;;;;;;

Edited by appache7
ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ όλους τους χρήστες...

 

έκανα σημερα τη διαδικασία του overclocking, και μέχρι στιγμής πάει όντως καλύτερα. παρατήρησα όμως στο αντίστοιχο site ότι υπήρχε τρόπος να αλλάζεις το theme στο background της κεντρικής σελίδας με τις εφαρμογές (και όχι μόνο). επειδή δεν έβγαλα και πολυ άκρη, μιας και το site ήταν στα ισπανικά, υπάρχει κάποιος που να έχει καταλάβει τι περίπου πρέπει να γίνει γι'αυτό??

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Κατέβασα το odin που είχε ποστάρει ένας φίλος κανα δυο σελίδες πριν, του έχω βάλει όλες τις επιλογές σωστά σύμφωνα με ένα tutorial που είχε γραφτεί πολλέεεεες σελίδες πριν.

 

1) Πατάω volume down+camera+ενεργοποίηση, ανοίγει και μου γράφει downloading...

2) Στο odin, πάνω αριστερά μου γράφει com16.

3) Πατάω Start και δεν κάνει τίποτα. Δεν μου βγάζει error ή κάτι, απλά δεν κάνει τίποτα. Σαν να μη το πάτησα ποτέ.

 

Τι να κάνω; Το δοκίμασα πολλές φορές, μάταια όμως. Έχω τα vista και τον Odin2. PLEASE HELP!!! :cry::cry::cry::cry::(:(:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο αυτη τη σελιδα http://samsungi8320.wordpress.com/category/limo-rom/ μπορει να βοηθησει καποιος οσο αφορα τους χαρτες.... πως μπορω να τους εγκαταστησω??... να μου δωσει 2-3 βηματα γιατι δεν καταλαβαινω απολυτως τιποτα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

σε συνέχεια προηγούμενου post, θα'θελα πολύ να παί3ει το overclocking. δυστυχώς μετά από λίγο απλά κόλλησε το κινητό και δεν αποκρίνεται καθόλου...με παίρνουν τηλέφωνο χτυπάει αλλά το κινητό δεν παίρνει χαμπάρι!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα μόλις πάω να γράψω βίντεο κρασαρει το τηλ και πρέπει να βγάλω την μπαταρία έχω περάσει το tar με το 1gh το έχει πάθει κανείς αυτό
Link to comment
Share on other sites

Εμένα απλά αν το γυρίσω σε βίντεο κρασάρει η εφαρμογη της κάμερας γενικότερα , ουτε φώτο ούτε τπτ μετά. πάπαλα. Οπότε το αφήνω φώτο και όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο τα σχολια μας σε αυτο το τοπικ καταλαβα οτι αυτα τα μοντελα ειναι πραγματικα πολυ προβληματικα κινητα...εγω δεν το εχω ουτε ενα χρονο και θελω να το αλλαξω:(

λεω να παρω ενα android...ειναι τα καλυτερα που υπαρχουν...

απορω αν η vodafone αμα φερει Μ2 και Η2 αν θα κανει καμια βελτιωση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ρίσκαρα ποτέ ξανά με 360 συσκεύη. Απλά ας παραδεχτούμε ότι την πατήσαμε , συμβαίνει και στους καλύτερους :p

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία και ένα καλό firmware σύντομα :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ official I8320BUJC1 firmware ή αν ακυρώνετε η εγγύηση τώρα που φοράω το Crystal.tar με το overclock ? Γίνετε μέσω του pcstudio να γυρίσω πίσω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...