Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιωργάρα την δικιά σου Rom έβαλα που είπες ότι κρατάει πολύ η μπαταρία .

Συγκεκριμένα το 1ο link που έδωσες απλά έχω ένα θέμα με την γλώσσα. Είναι στα κινέζικα.

Πήγα στο 1ο εικονίδιο από το menu και στην συνέχεια στην πρώτη επιλογή η οποία είναι "Account tester" και όπως είναι φυσικό δεν έχει κάτι για την γλώσσα.

Αν μπορείς να help ή κάποιος άλλος θα το εκτιμούσα .

 

πηγαινε στις ρυθμισεις και θα επιλεξεις την επιλογη με την εικονα Α

και εκει πατας την πρωτη επιλογη και εχει τις γλωσσες εκει

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε κάνει android παίζει καλά; Δεν έχει κολλήματα; Τι γίνεται μόνο σε μένα δεν παίζει;

 

Εμενα μια χαρά είναι!!!κατι ψιλοκολληματάκια τα κάνει σπάνια μεν αλλά τα κάνει.

Εσένα τι σου κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχεις κανει Android πατας enable_overclock στο termnal emulator. Για 1Ghz overclock κατέβασε το milestone overclock απο το market.Οχι παραπανω απο 1 γιατι θα ψησεις μπιφτεκια.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Καλό είναι όσοι γράφετε γνώμες για το android να γράφετε και ποια rom (έκδοση) περάσατε για να συγκρίνουμε. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα μια micro sd 8gb class 10 kαι πήγα να την χωρίσω σε partitions αλλά τίποτα όταν κάνω το apply δεν γίνεται τίποτα μου εμφανίζει πάλι 1 partition Fat32.ξέρει κανένας γιατί?????? SOS :!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις και θα επιλεξεις την επιλογη με την εικονα Α

και εκει πατας την πρωτη επιλογη και εχει τις γλωσσες εκει

 

το είχα κάνει φίλος , απλά τα εικονίδια στο menu παρέμειναν κινέζικα... Μετά από λίγη ώρα στρώνει μόνο του.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Καλό είναι όσοι γράφετε γνώμες για το android να γράφετε και ποια rom (έκδοση) περάσατε για να συγκρίνουμε. Ευχαριστώ

Εγώ πέρασα αυτό το tar http://www.mediafire.com/?1yii21i8c6c3ouc και είναι αρκετά καλό . Θέμα σύγκρισης με το limo δεν υπάρχει απλά τρώει κάποια κολλήματα (που δεν με ενοχλούν καθόλου) και η μπαταρία δυστυχώς θέλει φόρτιση κάθε φορά που γυρνάω σπίτι για να είμαι άνετος όταν το παίρνω έξω, δεν λέω ότι αδειάζει, ίσως να πάει και μέρα αν δεν το πειράζω καθόλου.

 

Αφου το εχεις κανει Android πατας enable_overclock στο termnal emulator. Για 1Ghz overclock κατέβασε το milestone overclock απο το market.Οχι παραπανω απο 1 γιατι θα ψησεις μπιφτεκια.

 

Αξίζει να το κάνω ή θα χειροτερέψει η μπαταρία;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το είχα κάνει φίλος , απλά τα εικονίδια στο menu παρέμειναν κινέζικα... Μετά από λίγη ώρα στρώνει μόνο του.

 

Εγώ πέρασα αυτό το tar http://www.mediafire.com/?1yii21i8c6c3ouc και είναι αρκετά καλό . Θέμα σύγκρισης με το limo δεν υπάρχει απλά τρώει κάποια κολλήματα (που δεν με ενοχλούν καθόλου) και η μπαταρία δυστυχώς θέλει φόρτιση κάθε φορά που γυρνάω σπίτι για να είμαι άνετος όταν το παίρνω έξω, δεν λέω ότι αδειάζει, ίσως να πάει και μέρα αν δεν το πειράζω καθόλου.

 

 

 

Αξίζει να το κάνω ή θα χειροτερέψει η μπαταρία;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Για μένα προσωπικα αξιζει.Στην μπαταρια δεν βλεπω διαφορες και εχει αισθητα καλυτερες επιδοσεις.Το κανεις και αν δεν σαρεσει το γιρνας παλι στα 800mhz.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρά είναι!!!κατι ψιλοκολληματάκια τα κάνει σπάνια μεν αλλά τα κάνει.

Εσένα τι σου κάνει?

 

Μόλις το ανοίξω για λίγη ώρα παίζει πολύ καλά. Μετά από λίγη ώρα αρχίζει και κολλάει, δηλαδή όπου και να πατήσω στην οθόνη δεν κάνει τίποτα. Αυτό συνήθως διορθώνεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα, αλλά συμβαίνει συχνά. Αυτό όμως που είναι πιο ενοχλητικό είναι ότι πατάω π.χ. κάτω δεξιά και πατιέται κάποιο tab που είναι στη μέση ή μπορεί να κατέβει ο οθόνη που δείχνει ποιες διεργασίες είναι ενεργές, σαν να έχω πατήσει τέρμα πάνω. Αν το ξεκινήσει αυτό συνέχεια χειροτερεύει και στο τέλος δεν μπορώ να κάνω τίποτα και το κάνω επανεκκίνηση. Έχω δοκιμάσει με μια κάρτα 1gb class2, μια 4Gb class10 και μια 8gb class4. Λίγο καλύτερα παίζει με την πρώτη. Έχω δοκιμάσει αρκετές rom και όλες μου κάνουν το ίδιο. Μήπως είναι πρόβλημα του κινητού και απλά το εμφανίζει στα android;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικα αξιζει.Στην μπαταρια δεν βλεπω διαφορες και εχει αισθητα καλυτερες επιδοσεις.Το κανεις και αν δεν σαρεσει το γιρνας παλι στα 800mhz.

 

Okay ευχαριστώ , θα το κάνω. Όσο για το αν βγει νέα rom πως διαγράψω το υπάρχον αρχείο tar για να περάσω το καινούριο;

Τσεκάρω στο Odin το Boot Update και ξετσεκάρω το auto-reboot ?

Edit : To έκανα overlock με το SetCpU και μου έχει full μέχρι τα 800Mh, γιατί αυτό;

Edited by gkow
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ανοίξω για λίγη ώρα παίζει πολύ καλά. Μετά από λίγη ώρα αρχίζει και κολλάει, δηλαδή όπου και να πατήσω στην οθόνη δεν κάνει τίποτα. Αυτό συνήθως διορθώνεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα, αλλά συμβαίνει συχνά. Αυτό όμως που είναι πιο ενοχλητικό είναι ότι πατάω π.χ. κάτω δεξιά και πατιέται κάποιο tab που είναι στη μέση ή μπορεί να κατέβει ο οθόνη που δείχνει ποιες διεργασίες είναι ενεργές, σαν να έχω πατήσει τέρμα πάνω. Αν το ξεκινήσει αυτό συνέχεια χειροτερεύει και στο τέλος δεν μπορώ να κάνω τίποτα και το κάνω επανεκκίνηση. Έχω δοκιμάσει με μια κάρτα 1gb class2, μια 4Gb class10 και μια 8gb class4. Λίγο καλύτερα παίζει με την πρώτη. Έχω δοκιμάσει αρκετές rom και όλες μου κάνουν το ίδιο. Μήπως είναι πρόβλημα του κινητού και απλά το εμφανίζει στα android;

 

 

 

αυτο που λες μου το εκανε εμενα οταν ειχα limo και το ειχα παει για αλλαγη πλακετας.

Μπορει να εχεις το ιδιο πρόβλημα !!!! Εγω εχω βαλει την εκδοση pissara με καρτα μνημης 8gb class 10 και του εκανα overclock στα 1ghz και δουλευει τελεια χωρις κανένα κόλλημα.

 

Α και μια σημείωση πριν δώσετε καποια εντολη στο terminal emulator ειτε για overclocking ειτε για ενεργοποιηση της εσωτερικής μνήμης πριν την καθε εντολη πατηστε

 

su και μετά enter και μετα οποια εντολη 8έλετε.

 

πχ: su (enter) μετα enable_overclock (enter) και τελος καντε επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

για το su που λες μου ζήτησε άδεια για το SuperUser, έδειξε ότι δέχεται την εντολή , όσο για το enable_overlock μου λέει not fount . Ωστόσο κατέβασα το SetCpu που μου είχε Full μία μέχρι τα 600 μία μέχρι τα 800, μετά κατέβασα ΚΑΙ το "milestone overlock"

και από εκεί το τράβηξα μέχρι τα 1000, τώρα δεν ξέρω αν δούλεψε, σου είπα τι κάνει με το termnal emulator , το μόνο σίγουρο είναι ότι δουλεύει το screen off από το SetCpu

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες εκανα αναβαθμιση μεσω του pc studio και απο τοτε μια γραμμη στην οθονη αφης εχει νεκρωσει!!ξερει κανεις τι γινεται?

ευχαριστω εκ των προταιρων!! :/

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες εκανα αναβαθμιση μεσω του pc studio και απο τοτε μια γραμμη στην οθονη αφης εχει νεκρωσει!!ξερει κανεις τι γινεται?

ευχαριστω εκ των προταιρων!! :/

 

αναβαθμηση στο limo?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το είχα κάνει φίλος , απλά τα εικονίδια στο menu παρέμειναν κινέζικα... Μετά από λίγη ώρα στρώνει μόνο του.

 

Εγώ πέρασα αυτό το tar http://www.mediafire.com/?1yii21i8c6c3ouc και είναι αρκετά καλό . Θέμα σύγκρισης με το limo δεν υπάρχει απλά τρώει κάποια κολλήματα (που δεν με ενοχλούν καθόλου) και η μπαταρία δυστυχώς θέλει φόρτιση κάθε φορά που γυρνάω σπίτι για να είμαι άνετος όταν το παίρνω έξω, δεν λέω ότι αδειάζει, ίσως να πάει και μέρα αν δεν το πειράζω καθόλου.

 

 

 

Αξίζει να το κάνω ή θα χειροτερέψει η μπαταρία;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

η έκδοση που έχεις περάσει έχει και το market;

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου στιλετε τα αρχεια που μπορω να το κσανακανω ετσι οπωσ ηταν το κινιτο ?????

 

Aμα θελετε να γυρισετε σε Limo ανοιγετε το odin βαζετε το κινητο σε downloading mode

και στο odin εκει που λεει pda βαζετε ενα απο τα παρακατω :

 

 

 

Limo overclocked at:

 

 

 

 

 

 

800Mhz

 

 

 

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_30552

 

 

 

 

 

 

 

 

Limo 720 Mhz

 

 

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_22553

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι εχω το Η1 και εχω καιρο και μου εκλεισε και δεν θυμαμαι τον κωδικο ασφαλειας....Και κατι ακομα αν πατησω πατημενη την διεση δεν μου βγαζει καθολου το πληκτρολογια.....Θελω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

να ενιμεροσω ποσ μολισ του περναω τα λιμο μου αναβοσνινει το samsung μηπως φταιει που εινα βοδαφονε το κινιτο ..... ι επιδι εχο τιν μεμορι στικ πανο ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό μου το έκανε και εμένα, πρέπει να κατεβάσεις από το site αυτό http://samsungi8320.freeforums.org/portal.php (αφού πρώτα γίνεις μέλος) το λογισμικό Limo χωρίς να έχει κάποιο overclock ( να μην είναι δηλαδή η έκδοση Limo 720 & 800) και θα σου ανοίξει κανονικά.

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους εσάς για τις πολύτιμες αυτές πληροφορίες που δίνετε. Εγώ θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γιατί ακόμα δεν είμαι ευχαριστημένος με την γενική εικόνα του κινητού με android , τελικά ποια έκδοση ROM αλλά και .TAR πρέπει να εμπιστευτώ? Έβαλα πρόσφατα την τελευταία έκδοση που ανέβασαν τα παιδιά από την Πορτογαλία που αναρτήθηκε στης 24/12/2011 αλλά χωρίς αποτέλεσμα γιατί δεν μου άνοιξε κάν το τηλέφωνο με android menu, αυτό που έκανε είναι να πηγαίνει να φορτώσει τα android και από εκεί και μετά να κολλάει. Όταν πήγα να επιστρέψω πάλι στο Limo μου έκανε αυτό που είπε πιο πάνω ο VUTSOS, δηλαδή όταν πήγα να φορτώσω τα Limo με overclock και στα 720 αλλά και στα 800, να μην μου τα δέχεται και απλά να αναβοσβήνει το λογότυπο της SAMSUNG. Τελικά για να μπορέσω να επιστρέψω στα Limo κατέβασα τα αρχικά ROM από το site και αφού έκανα κανονικό flash στο κινητό τότε μου άνοιξε κανονικά. Περιμένω να δώ απόψεις σας, ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...ρε παιδια σορρυ για το οφτοπικ

εχω το εν λογω samsung 360.....ξερετε πως μπορω να το ξεκλειδωσω ετσι ωστε να δεχεται και αλλες simcARDS εκτος απο vodafone?

..και αν δεν μπορω να το κανω μεσω pc...σε ποιο μαγαζι προτεινετε να το παω (Αθηνα)?

...διαωασα αρκετες σελιδες του thread αλλα δεν βρηκα κατι...

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

...ρε παιδια σορρυ για το οφτοπικ

εχω το εν λογω samsung 360.....ξερετε πως μπορω να το ξεκλειδωσω ετσι ωστε να δεχεται και αλλες simcARDS εκτος απο vodafone?

..και αν δεν μπορω να το κανω μεσω pc...σε ποιο μαγαζι προτεινετε να το παω (Αθηνα)?

...διαωασα αρκετες σελιδες του thread αλλα δεν βρηκα κατι...

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Φιλε μου δεχεται ολες τις SIM !!!!δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

...ρε παιδια σορρυ για το οφτοπικ

εχω το εν λογω samsung 360.....ξερετε πως μπορω να το ξεκλειδωσω ετσι ωστε να δεχεται και αλλες simcARDS εκτος απο vodafone?

..και αν δεν μπορω να το κανω μεσω pc...σε ποιο μαγαζι προτεινετε να το παω (Αθηνα)?

...διαωασα αρκετες σελιδες του thread αλλα δεν βρηκα κατι...

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανα link από την τελευταία έκδοση rom; Αυτή που πήγα να ανοίξω (http://www.megaupload.com/?d=DG2NF2HF)είναι μπλοκαρισμένη. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...