Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις μηπως εχεις το αρχειο για το samsung ι8320 Limo 720 Mhz tar να μου το στειλει να το κατεβασω.ειναι αναγκη.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα σε όλους.

Έχω το εν λόγω κινητό και θέλω να κάνω αν υπάρχει τρόπος,backup του τηλεφωνικού καταλόγου μου στη memory card ώστε να μπορώ να τη χρησιμοποιήσω και σε άλλη συσκευή.Υπάρχει κάποιος τρόπος? :cry:

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις μηπως εχεις το αρχειο για το samsung ι8320 Limo 720 Mhz tar να μου το στειλει να το κατεβασω.ειναι αναγκη.ευχαριστω.

 

καλησπέρα, δες αυτό εδώ μήπως σου κάνει

http://samsungi8320.freeforums.org/v0-3-720-mhz-overclock-boot-t6.html

αν και λέει οτι ακόμα και μετά απο απλό κλείσιμο επαναφέρεται στα 600Mhz. Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις όμως?

Edited by darredevvil
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου.αυτα τα εχω δοκιμασει ολα.το προβλημα μου ειναι με οτι κ να το φλασαρο δεν ανοιγει.δειχνει μονο το λογοτιπο τησ βονταφον κ σταματα εκει.γιαυτο πσαχνω το 720.το ειχα ξανακανει μια φορα κ εποιασε μονο με το 720.με ολα τα αλλα δεν κανει τπτ εκτος κ αν κανω κατι λαθος που δεν νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα πάθει κάτι παρόμοιο και το έσωσα με αυτό τον τρόπο...όσο για το 720.tar δεν το βίσκω πουθενά...νεκρά λίνκ μόνο...:(

 

λοιπόν μετά απο πολύ ψάξιμο στο ιντερνετ για το πως να επαναφέρεις το κινητό στην αρχική του μορφή με την πιο πρόσφατη ελληνική Λίμο Ρομ που είχε απο τη μάνα του σας παραθέτω τα ακόλουθα αρχεία: (θέλω να πιστεύω οτι θα σας βοηθήσουν)

 

1.το odin (με αυτό θα φλασάρετε το κινητό αφού το θέσετε σε download mode)

2.η πιο πρόσφατη Λίμο ρομ

3.η ελληνική CSC

4. το αρχείο protector

 

ανοίγουμε το odin και τα φλασάρουμε όλα ταυτόχρονα. φλασάρουμε τη Λίμο ρομ ως PDA, το αρχείο protector ως PHONE και τη CSC που έχω ανεβάσει ως CSC. (πρέπει επίσης να έχουμε επιλέξει και vodafone greece κάτω αριστερά)

http://www.sendspace.com/file/n1ewqp

 

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου.αυτα τα εχω δοκιμασει ολα.το προβλημα μου ειναι με οτι κ να το φλασαρο δεν ανοιγει.δειχνει μονο το λογοτιπο τησ βονταφον κ σταματα εκει.γιαυτο πσαχνω το 720.το ειχα ξανακανει μια φορα κ εποιασε μονο με το 720.με ολα τα αλλα δεν κανει τπτ εκτος κ αν κανω κατι λαθος που δεν νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει κ αυτο που παρεθεσες αλλα διχως αποτελεσμα.τλπ μαλλον θα το πεταξω δεν παει αλλο.
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...:( κρίμα πάντως...φαντάζομαι το έχεις ξεσκονίσει ήδη....http://samsungi8320.freeforums.org/portal.php αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

ακριβος οπως το ειπες φιλε μου..δεν πειραζει τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα.να σε καλα παντος σε ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά,

Όμως διάβασα καπου οτι μπορείς να έχεις το λειτουργικό σε sd card και να το τρέξεις απο κει αντί της εσωτερικής μνήμης.....για δες και αυτή τη λύση πριν πετάξεις το τηλ....στο παραπάνω φόρουμ φυσικά..

Ελπίζω να βρείς άκρη φίλε μου...

 

τσέκαρε και αυτό...http://samsungi8320.freeforums.org/dead-h1-successfully-unbricked-pics-and-video-t840.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα σε όλους.

Έχω το εν λόγω κινητό και θέλω να κάνω αν υπάρχει τρόπος,backup του τηλεφωνικού καταλόγου μου στη memory card ώστε να μπορώ να τη χρησιμοποιήσω και σε άλλη συσκευή.Υπάρχει κάποιος τρόπος? :cry:

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Γνωρίζει κάποιος παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος παρακαλώ?

 

:( δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή αλλά έχεις δοκιμάσει να το συνδέσεις μέσω Pc στο pc studio?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγεί και αυτή η ΡΟΜ και είναι κορυφαία!!!πολύ γρήγορη και ούτε καν κολλάει!!!

 

http://samsungi8320.freeforums.org/orkodroid-ashy-beats-audio-7-9-12-rom-t1038.html

 

και πολύ απλή στην εγκατάσταση μέσω CWM!! οδηγίες στο λίνκ !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σας εχω καλα νεα η νεα εκδοση του android ειναι 100% επιτυχες!!!

και η εγκατασταση του ειναι πιο ευκολη απο ποτε

θα χρειαστειτε μονο 1 διαμερισμα ενα FAT32 οποια αλλα διαμερισματα εχετε τα διαγραφετε δεν θα χρειαστουν..

θα φλασαρετε το αρχειο https://github.com/downloads/r3d4/android/i8320_CWM5r1.tar με το http://www.4shared.com/file/A_MJNaM5/odinmulti_091023.html

Οταν τελειωσει η εγκατασταση θα αφαιρεσετε την καρτα μνημης απο το κινητο και θα την συνδεσετε με τον υπολογιστη με το card reader και θα περασετε στην εξωτερικη μνημη αυτο το αρχειο https://dl.dropbox.com/u/73330371/sousar_Final_%2820120711%29.zip

στην συνεχεια συνδεεται την καρτα μνημης με το κινητο και ανοιγετε το τηλεφωνο σας και θα σας εμφανισει ενα boot menu http://samsungi8320.files.wordpress.com/2012/05/dfhgh.jpg οπως βλεπετε και στην εικονα θα πατε σε αυτην την επιλογη “Rescue Recovery” στην συνεχεια επιλεγετε την επιλογη "install zip from sdcard" μετα επιλεγετε την πρωτη επιλογη "choose zip from sdcard" και εκει θα βρειτε το αρχειο zip οπου θα το κανετε εγκατασταση μολις τελειωσει η εγκατασταση θα κανετε επανεκκινηση το τηλεφωνο σας και οταν θα σας εμφανησει το boot menu θα επιλεξετε την πρωτη επιλογη "Nand" και είσαστε ετοιμοι!! καλη διασκεδαση!

 

Bootmenu και recovery ελεγχονται με την Ένταση + / - πλήκτρα.

το πληκτρο του τηλεφωνου= ΟΚ και το πληκτρο αναζητησης (το κοκκινο) = ΠΙΣΩ.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για οτιδηποτε συμβη στο τηλεφωνο σας δεν εχω την ευθυνη εγω

Κάτσε λίγο αδελφέ , συνδέω την κάρτα με το card reader ανοίγω το

EaseUS Partition Master , διαγράφω τα 2 etx4 που έχω και κρατάω το fat32 όπως είναι . Ανοίγω μετά το odin και φλασσάρω αυτό που μας είπες .

Μετά συνδέω πάλι την κάρτα με το pc μέσω card reader και κάνω copy paste μέσα στον φάκελο της κάρτας το αρχείο που μας έδωσες;

Μια απάντηση pls και μια αντικατάσταση αν είναι δυνατόν στο νεκρό link .

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου άσε αυτή την έκδοση..υπάρχη πιο εύκολη και πιο γρήγορη για να εγκαταστήσεις ΡΟΜ http://samsungi8320.freeforums.org/orkodroid-ashy-beats-audio-7-9-12-rom-t1038.html

οδηγίες στο λίνκ!

http://samsungi8320.freeforums.org/beginners-guide-to-installing-cwm-roms-t972.htmlείναι πολύ πιο εύκολο και η ρόμ είναι πολύ γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη ρομ χωρίς beats audio?

 

στην ανωτέρω, κάποιες στιγμές ανοίγει το beats audio (στη μπάρα επάνω) σαν να συνδέονται ακουστικά και χάνεται ο ήχος απο το ακουστικό. Εκτός εάν δεν έχει εγκατασταθεί η ρομ σωστά...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη ρομ χωρίς beats audio?

 

στην ανωτέρω, κάποιες στιγμές ανοίγει το beats audio (στη μπάρα επάνω) σαν να συνδέονται ακουστικά και χάνεται ο ήχος απο το ακουστικό. Εκτός εάν δεν έχει εγκατασταθεί η ρομ σωστά...

 

δοκίμασε σκέτη την orkodroid τη σκέτη αν και πάλι έχει τα γνωστά θέματα όπως όλες οι ΡΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις συνδέω το κινητό με το pc και το odin δεν μου το διαβάζει .

ξέρει κανείς γιατί και πως θα το φτιάξω ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις συνδέω το κινητό με το pc και το odin δεν μου το διαβάζει .

ξέρει κανείς γιατί και πως θα το φτιάξω ;

 

τι ακριβώς έκανες?απλά το συνέδεσες και δε στο διαβάζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες!!!Ειμαι κατοχος ενος samsung h1 360.Θα ηθελα πολυ να το μετατρεψω σε android.

Υπαρχει καποιος που να κανει ενα ολοκληρομενο ποστ και την τελευταια αλλαγη του τηλεφωνου του σε android εφοσον λειτουργει σωστα,μαζι με τα απαραιτητα λινκ για να το κανουμε κι εμεις?

Εχω διαβασει μεχρι τωρα τοσα εδω περα μεσα που για να πω την αληθεια εχω μπερδευτει...

 

Ευχαριστω προκαλαβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω το Μ1 μετην πιο προσφατη έκδοση (C1) και το πιο πρόσφατο New PC Studio. Οταν επιχειρώ να συνδέσω το κινητό, ου βγάζει μήνυμα "Αποτυχία αλλαγής λειτουργίας" . Μήπως ξέρετε τρ'οπο να το λύσω ωστε νααποθηκεύσω τις επαφές μου; Δεν το έκανε πάντα η αποτυχία αυτή είναι σχετικά πρόσφατη, αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με το PC studio όσες φορές και να προσπαθήσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμενα. Είμαι καινούριος στο forum. :)

Aρχικά να ευχαριστήσω όλους εσάς που ο καθένας με τον δικό του τρόπο βοήθησε να βάλω android στο samsung Η1 μου! ;)

 

Έχω εγκατεστημένο το android στη μνήμη του κινητού μου (στην 16gb και όχι στην sdcard)

 

Ερώτηση:

Τι πρέπει να κάνω για να έχω πρόσβαση (μέσο καλωδίου usb στο pc μου) στα αρχεία του android (π.χ. system) για να αλλάξω μερικά από αυτά;

Έχω το root explorer εγκατεστημένο στο κινητό και μπορώ να επέμβω μόνο μέσο κινητού.

Αλλά εγώ θέλω και από pc μέσο usb.

Και κάτι ακόμα...

Στο κινητό μου, δεν εμφανίζει το pc studio όταν το συνδέω στο pc!

Μόνο η μαζική αποθήκευση δουλεύει...

 

Υ.Γ. Στα αρχεία της sdcard έχω πρόσβαση :)

Edited by spiros88
SSP
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας, είμαι καινούργια στο Forum.Έχω μία συσκευή Η1 εδώ και 2 χρόνια.Πριν λίγο καιρό μου παρουσίασε ένα πρόβλημα η οθόνη.Δεν πιάνει το αφής σε κάποια σημεία της με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.:wacko:Απευθύνθηκα σε διάφορους ειδικούς και κανείς δε μου έδωσε μία σαφή απάντηση.Συγκεκριμένα, ένας μου είπε πως είναι θέμα λογισμικού ,άλλος πως χρειάζεται αλλαγή οθόνης κτλ.Το κόστος μου είπαν πως είναι γύρω στα 250 ευρώ.Πολλά λεφτά!Μάλιστα ο τελευταίος το κράτησε 3 μήνες και το έστειλε πίσω χωρίς αποτέλεσμα.Είναι πολύ καλό κινητό και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος μπορεί να λύσει το "πρόβλημά" μου.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω σε γρήγορη "ανάρρωση" της συσκευούλας μου:D

 

παιδιά επανέρχομαι στο θέμα του αγαπημένου H1. είχα στείλει το κινητό για service στη vodafone γιατί είχα πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης. το κινητό επιστράφηκε και η οθόνη λειτουργεί άψογα, έγινε και format νομίζω το κινητό και περάστηκε καινούριο λογισμικό. Πλέον το έχω δώσει ένα παιδί και του εμφάνισε δύο φορές ένα πρόβλημα.

 

Όταν πατάει τα μηνύματα, δεν του εμφανίζει τις συνομιλίες (παρόλο που είναι τσεκαρισμένο το "όλα" στις επιλογές) και για να δει τα μηνύματα πρέπει να πάει ξεχωριστά στα εισερχόμενα ή στα εξερχόμενα. και φυσικά δεν εμφανίζονται σα συνομιλίες παρα μόνο σαν ξεχωριστά, μεμονομένα μηνύματα (δεν εμφανίζονται με τα συννεφάκια δηλαδή).

 

Πήγα είδα το κινητό, έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων τηλεφώνου και όλα καλά, τα μηνύματα εμφανιζόντουσαν κανονικά. Τώρα όμως μου λέει έγινε ξανά το ίδιο και μάλιστα δε διορθώθηκε το πρόβλημα με την επαναφορά. Καμιά ιδέα κανείς; να το στείλω πάλι για service, θα βγάλουν άκρη;

 

Μου εμφάνισε και μένα προβλήματα με την απόκριση της οθόνης και όταν απευθύνθηκα στο κατάστημα μου είπαν ότι χρειάζεται περίπου 200 ευρώ για να επισκευασθεί.Εσένα πόσα σου ζήτησαν περίπου;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...