Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα υπενθυμίσω ότι η δημοσίευση παράνομου λογισμικού καθώς και οι σχετικές συζητήσεις δεν έχουν θέση στο myphone.gr, σύμφωνα με τους Oδηγούς Πρόσβασης και Χρήσης.

Τα σχετικά μηνύματα και links αφαιρέθηκαν, παρακαλώ να μην επαναληφθεί.

 

Δεν ηξερα κατα ποσο ειναι παρανομα συγγνωμη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι διάβασα σε σχόλια στο φόρουμ του LiMo και αυτό μεταφέρω. Eμείς λέει στα Η1 & Μ1 έχουμε την R2, η δε R3 είναι έτοιμη από πέρυσι και είχε ετοιμαστεί για το Η2 το οποίο τελικά δεν κυκλοφόρησε, αλλά τώρα που βγάλαν την R4 θα μπορούμε να την βάλουμε και εμείς όταν την διαθέσουν. Λέγεται επίσης ότι υπάρχουν εκδόσεις και με Vodafone 360 αλλά και με καθαρή LiMo OS για να μπορούν να παραμετροποιούνται όλες οι λειτουργίες του τηλεφώνου και από τους χρήστες και από τις συνεργαζόμενες εταιρείες κατασκευής κινητών τηλεφώνων που θα παρουσιάσουν συσκευές με LiMo OS και από τα άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας καθώς και για τα apps των developers. Μας βλέπω να αρχίζουμε να αναβαθμίζουμε και εμείς όπως κάνουν στα Symbian OS, Android OS, iOS κτλ. Είδομεν.:)

 

Φιλε να σε ρωτησω αφου ειναι ετοιμη η εκδοση R3 γιατι δεν μας τη δινουν να τη περασουμε στο κινητο μας samsung h1 και μας αφηνουν με την R2?δεν μπορουμε να κανουμε κατι να μας τη δωσουνε να τη περασουμε και απο το καλοκαιρι και μετα βλεπουμε με την εκδοση R4!

Link to comment
Share on other sites

ο.κ κατάβαλαβα ότι μάλλον δεν μπορεί κανείς να βοηθήσει. Ούτε με το θέμα των καρτών sim δεν έχει τύχει σε κανένα?
Link to comment
Share on other sites

Γειας βρε παιδια...Ειμαι νεο μελος στη παρεα σας αλλα παρακολουθω εδω και λιγο καιρο τη συζητηση σας και ειναι πολυ ενδιαφερων καθως τυνχανω να εχω και εγω το samsung h1 και μπορω να πω πως δεν ειμαι και πολυ ευχαριστιμενος απο την αποδοση του κινητου..

Εχθες εκανα αναβαθμιση και εβαλα την εκδοση

(Kernel & Rootfs i8320BUJA3)

(FactoryFs i8320BUC1)

(DataFs i8320BUJC1)

(CscFs i8320VGRIJ4)

(ετσι μου τα βγαζη οταν παταω *#0000# και τα γραφω ολα οτι βγαζη γιατι δε ξερω ποια ειναι απο ολα) :)

και μπορω να πω οτι ειδα μεγαλη βελτιωση ως προς τη λειτουργια του κινητου ποιο γρηγορο, δε κολαη καθολου και αλλα που με εκαναν να χαρω γιατι δε μπορουσα αλλο τοσο κολημα......

Διαβαζω τοσο καιρο και εδω και σε αλλα site οτι βαζουν λειτουργικο Android και αλλοι λενε οτι δουλευη αλλοι οχι..

Απο οτι διαβασα στα πρωιγουμενα σχολια μαλλον δε λειτουργη καθολου καλα.

Εγω (σα μη εμπιρος στον τομεα αυτο) θα ελεγα να ψαχει καποιος αν το κινητο περνη λειτουργικο BADA που ειναι και της samsung μηπως και δουμε ασπρη μερα με το θεμα αυτο γιατι το κινητο ειναι πολυ καλο αλλα το λειτουργικο το καταστρεφη ενελος..

Αυτα ειχα να πω και μπραβο σε οσους προσπαθουν να βελτιοσουν το κινητο με διαφορου μη εργοστασιακου τροπου οπως updates και αλλα τετεια....

Θα περιμενω με αγονεια την απαντηση σας για το ερωτιμα μου..

:):):):):)

Edited by lampros21
Link to comment
Share on other sites

εδω και καμια εβδομαδα το κινητο (h1) εχει ενα προβλημα.

η τελευταια σειρα (ασ το πουμε ) του touch της οθονης δεν πιανει σχεδον καθολου.

το κινητο εινα σε θηκη και δεν εχει πεσει κατω ουτε εχει πεσει νερο και τετοια πανω του.

ξερει κανενας τι μπορει να ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε δεν δουλέυει το σημείο πάνω αριστερά, Εκεί που υπάρχει το βελάκι που πάει "πίσω" Εκεί που βγαίνει το "χ". Κ σε παλιότερες αναρτήσεις έτυχε σε κάποιον αλλά και αυτός δεν πήρε απάντηση απο κανένα, όπως και γώ. Οπότε ότι μπορέσεις μόνος. .Δεν μπόρεσα να βρώ άκρη. Δεν την ξαναπατάω με τέτοια κινητά. Πλέον μόνο πολύ γνωστή εταιρεία που πουλανε πολλά κινητά.Αν βρώ κάτι πάντως θα το αναρτήσω
Link to comment
Share on other sites

εδω και καμια εβδομαδα το κινητο (h1) εχει ενα προβλημα.

η τελευταια σειρα (ασ το πουμε ) του touch της οθονης δεν πιανει σχεδον καθολου.

το κινητο εινα σε θηκη και δεν εχει πεσει κατω ουτε εχει πεσει νερο και τετοια πανω του.

ξερει κανενας τι μπορει να ειναι???

 

στην εγγυση δεν εισαι στειλε το για πλακετα εμενα μου την αλλαξαν γιατι δεν μπορουσε στην τελευταια σειρα να πατηθει το βελακι η το αστρακι και αλλου πατουσα αλλου βρισκοταν τελος παντων ειναι το κινητο μαπα

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 0.4

 

Μέσα στη σελιδα που δίνω παρακατω έχει και βιντεο.

 

Επίσης ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ και multitouch:up:

 

http://www.freelimo.tk/viewtopic.php?f=13&t=228&sid=bddf22de76f2439cf2729990a1c25032

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα θελα να ρωτησω μηπως μπορουμε να περασουμε την εκδοση limo r3 στο samsung h1?πατησα στο google limo r3 download και μου βγαζει κτ torrent!το εχει δοκιμασει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω το Η1 σχεδον ενα χρονο και αποφασισα να ασχοληθω μαζι του τωρα!!

παω να συνδεθω στο pc με το καλωδιο και δεν μου εγκαθιστά το pc studio.. τεσπα με τα πολλα βρηκα και κατεβασα το samsung pc studio 3.. το θεμα ειναι οτι δεν συνδεεται με τη συσκευη.. εχετε καμια ιδεα?????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω το Η1 σχεδον ενα χρονο και αποφασισα να ασχοληθω μαζι του τωρα!!

παω να συνδεθω στο pc με το καλωδιο και δεν μου εγκαθιστά το pc studio.. τεσπα με τα πολλα βρηκα και κατεβασα το samsung pc studio 3.. το θεμα ειναι οτι δεν συνδεεται με τη συσκευη.. εχετε καμια ιδεα?????

 

Πρεπει να είναι θεμα οδηγών στα παράθυρά σου...και οχι θέμα του κηνιτού!! ;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ο κωτσόβολος αγοράζει μεταχειρισμένα κινητά, άραγε πόσο να δίνει για το Η1? Edited by adompros
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ο κοτσόβωλος αγοράζει μεταχειρισμένα κινητά, άραγε πόσο να δίνει για το Η1?

 

Όποιος έχει θα μπορούσε να πεταχτεί σε ένα κατάστημα να πάρει μια εκτίμηση. Δεν νομίζω παραπάνω από 100 ευρώ (μπορεί να λέω και πολλά) :D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ο κοτσόβωλος αγοράζει μεταχειρισμένα κινητά, άραγε πόσο να δίνει για το Η1?

 

περιπου 60 ευρω λογικα δεν αξιζει...μηπως δεν το δεχτουν κιολας:p?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

περιπου 60 ευρω λογικα δεν αξιζει...μηπως δεν το δεχτουν κιολας:p?

 

Ο κοτσόβολος πουλάει τρέλλα....αλλά εμείς δεν αγοράζουμε! :lol::lol: Λέτε να μας ζητήσουν λέφτά για να το πάρουν?? :p:p

Μεγαλύτερο κοροιδικλίκι πάντως απο αυτό που κάνει το μαγαζί αυτό.....δέν εχω ξανα-ματα-δεί όσο χρονών είμαι!!!

Edited by SiliconDreamsGR
+

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Οι κινέζοι διλαδή.....πώς το έχουν περάσει ίδη, και εμείς ακομά??? :confused::blink:

 

Η μήπως να βάλουμε Linux Debian?? :P

Edited by SiliconDreamsGR
+

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Οι κινέζοι διλαδή.....πώς το έχουν περάσει ίδη, και εμείς ακομά??? :confused::blink:

 

Η μήπως να βάλουμε Linux Debian?? :P

 

λειτουργουν ολες οι λειτουργιες του κινητου ομως??και επισης γιατι δεν το δινει η ιδια η samsung?τελος μπορεσε κανεις να φτιαξει καμια αλλη εφαρμογη που ειναι σε android να την μετατρεψει σε limo r2??

Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσόβολος πουλάει τρέλλα....αλλά εμείς δεν αγοράζουμε! :lol::lol: Λέτε να μας ζητήσουν λέφτά για να το πάρουν?? :p:p

Μεγαλύτερο κοροιδικλίκι πάντως απο αυτό που κάνει το μαγαζί αυτό.....δέν εχω ξανα-ματα-δεί όσο χρονών είμαι!!!

 

εγω αμα μου δινανε desire ακομα και μεταχειρισμενο να πουλησω το Μ1 θα το εκανα:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεω το κινητο με το pc studio μου βγαζει ενα παραθυρακι που λεει εσφαλμενος δεικτης.

ξερει κανεις τι ειναι αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Θελω μια βοηθεια...Θελω να μου πειτε πως μπορω να απενεργοποιησω το Virtual Keyboard στο Opera Mini που χρησιμοποιω και πως μπορω να κανω Update στο Adobe Flach Player(Αν γινεται φυσικα) γιατι η αναλυση στα Videakia ειναι αθλια..Το λινκ που ειχε δωθει πριν καιρο για το Opera Μινι χωρις το Virtual Keyboard εχει απενεργοποιηθει!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες Θελω μια βοηθεια...Θελω να μου πειτε πως μπορω να απενεργοποιησω το Virtual Keyboard στο Opera Mini που χρησιμοποιω και πως μπορω να κανω Update στο Adobe Flach Player(Αν γινεται φυσικα) γιατι η αναλυση στα Videakia ειναι αθλια..Το λινκ που ειχε δωθει πριν καιρο για το Opera Μινι χωρις το Virtual Keyboard εχει απενεργοποιηθει!!

 

Δοκίμασε αυτό http://www.mediafire.com/?76fqivbhiq84g96 από εδώ

 

για την Οπερα σε πλήρη οθόνη. Για το flash δεν γνωρίζω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!

Είμαι χρήστης κι εγώ της συσκεύης Samsung H1, την οποία τη χρησιμοποιώ εδώ και περίπου ένα χρόνο κι έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη, δεν μού είχε παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι που αποφάσισα να κάνω update του software...

Aπό τότε, δε πιάνω σήμα....όποια κάρτα sim και να βάλω οποιασδήποτε εταιρίας δε μού λειτουργεί...

Βγάζει 1 γραμμή(και αν)για πολύ λίγη ώρα, και μετά μόνο SOS... έχω κάνει και τις αναβαθμίσεις έχοντας κλειστή τη συσκεύη που έχετε προτείνει κι εδώ από το forum, έχω κάνει μέχρι κι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά εξακολουθεί να μην πιάνει σήμα.... Το δίκτυο που χρησιμοποιώ είναι vf, και το έχω και σαν επιλεγμένο στο μενού "προτιμώμενα δίκτυα",χωρίς να ξέρω αν παίζει και κανένα ρόλο βέβαια αυτό...αλλά καμία απολύτως αλλαγή....

Έχετε να μού προτείνετε κάτι εσείς;;; έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Αν γραψεις *#1234# τι σου βγαζει;

 

Αν στο PDA εχεις i8320BUJC1 τοτε εχεις την τελευταια εκδοση.

 

Αν εχεις την τελευταια εκδοση τοτε μπορεις να κανεις ενα ολικο reset γραφοντας *2767*3855#

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΥ BACKUP. ΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΤΕ ΣΤΟ 360.COM

 

Αν μετα απο ολα αυτα εχεις παλι προβλημα τοτε μαλλον πας για service.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...