Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν πηγα να κανω αναβαθμιση μου εβγαλε αυτο ισχυει οτι εχω την πιο προσφατη αναβαθμιση κτλπ η λεει τα δικα του και κανω κατι λαθος εγω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το new PC Studio 1.5 που το βρίσκει κανείς ? μπας και καταφέρω να κάνω αναβάθμιση για μεσα σε όλα έχω και win 7 64βιτ οπότε χ.... μέσα . Σαν τηλέφωνo αν και το έχω ...4 μήνες ... χρησιμοποιώ το w715 (:lol:) ελπίζω κάποτε να δώ android αλλιώς ψάχνω τι να το κάνω !!!
Link to comment
Share on other sites

οταν πηγα να κανω αναβαθμιση μου εβγαλε αυτο ισχυει οτι εχω την πιο προσφατη αναβαθμιση κτλπ η λεει τα δικα του και κανω κατι λαθος εγω?

Ναι....καλά σου τα λέει! ;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

ειμαι κατοχος του Η1 εδω κ 5 μινες κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Την ιδια συσκευη αγορασε κ η φιλη μου.

Εδω κ λιγες μερες, δεν αποκρινοντε τα εικονικα πλικτρα στο κατω μερος της οθονης, καθωσ κ το κανονικο μεταλικο πλυκτρο της απαντησης.

δεν μπορει να απαντησει σε κλιση, ουτε με το σειρομενο "αποδοχη"

το πανω μερος της οθονης λειτουργει καλα. δηλαδη ανταποκρινετε.

Τι μπορει να ειναι? εχει τυχει σε καποιον το ιδιο? δεν εχω κ πολυ ιδεα, αλλα μηπως στρωνει με ρεσετ? υπαρχει κατι τετοιο? κατι που να υπαρχει σαν λειτουργια στο μενου της συσκευης? ευχαριστω εκ΄των προτερων

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την κλιση μου ειχε συμβει και σε μενα..αλλα σε καποια δευτερολεπτα ξεκολλησε...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Τελικα το ματιασα οτι δουλευει καλα.Σημερα ειδαα οτι δεν αποκρινεται το πανω αριστερο τμημα της οθονης.Δηλαδη το εικονικο βελακι που παει πισω, σε αντιθεση με τον φιλο πριν που δεν δουλευει το κατω.Αν κανουμε reset θα στρωσει η θα πρεπει να παει για σερβις?Επισης με το reset χανω και την τελευταια εκδοση και πρεπει να την ξαναπερασω?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος κωδικος για να κανουμε Calibration στην οθονη?Βρηκα εναν εδω στο φορουμ αλλα οταν το πληκτρολογω που λεει Μη Διαθεσιμη Λειτουργια...Ο κωδικος ειναι *#2256#...Καμια αλλη ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset.Δεν δουλευε ο κωδικος για calibration.Και το αποτελεσμα? Τριχες.Παει για σερβις.Την πρωτη φορα με το που βγηκε απο το κουτι δεν δουλευε το wifi.Αλλαξαν πλακετα στα πλαισια της εγγυησης.Δουλεψε απο τον Απριλιο μεχρι τωρα μια χαρα.Μεχρι που χτες αρχισε το κολπο με το συγκεκριμενο μερος στην οθονη.Υπαρχει καποιο υγρο καθαρισμου?Αληθεια πως δουλευουν οι οθονες αφης?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset.Δεν δουλευε ο κωδικος για calibration.Και το αποτελεσμα? Τριχες.Παει για σερβις.Την πρωτη φορα με το που βγηκε απο το κουτι δεν δουλευε το wifi.Αλλαξαν πλακετα στα πλαισια της εγγυησης.Δουλεψε απο τον Απριλιο μεχρι τωρα μια χαρα.Μεχρι που χτες αρχισε το κολπο με το συγκεκριμενο μερος στην οθονη.Υπαρχει καποιο υγρο καθαρισμου?Αληθεια πως δουλευουν οι οθονες αφης?

 

χμμμ οι οθόνες αφής... έχουν πάνω απο την οθόνη μία ζελατίνα με εσθυτήρες για την πίεση που δέχετε...δέν ξέρω αν σε φώτησα τώρα :blink::rolleyes:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριεσαι.Το πηγα στο σερβις.Ρωτησα αν ειναι τοσο ευαισθητες οι αφης.Μου λεει οχι.Στο συγκεκριμενο μοντελο βγηκαν λεει καπως.Και λεω θα την αλλαξουν και παλι σε κανα 5μηνο τα ιδια θα εχω?Και λεει οχι.Κανουν μου λεει μια αναβααθμιση και σταματαει το προβλημα.Απαντω οτι εχω την τελευταια και λεει στο σερβις εχουν αλλες αναβαθμισεις οχι αυτες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ.Και λεεω μηπως κανουν αναβαθμιση στα εντοστια και ειπε ισως.Ξερει κανεις αν αλλαζουν τιποτα στα πλαισια της αναβαθμισης?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset.Δεν δουλευε ο κωδικος για calibration.Και το αποτελεσμα? Τριχες.Παει για σερβις.Την πρωτη φορα με το που βγηκε απο το κουτι δεν δουλευε το wifi.Αλλαξαν πλακετα στα πλαισια της εγγυησης.Δουλεψε απο τον Απριλιο μεχρι τωρα μια χαρα.Μεχρι που χτες αρχισε το κολπο με το συγκεκριμενο μερος στην οθονη.Υπαρχει καποιο υγρο καθαρισμου?Αληθεια πως δουλευουν οι οθονες αφης?

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη ο σενσορας εκει στη γωνια εγινε μακαριτης.Ωραια.Τοσο κρατανε δηλαδη αυτα τα κολπα με την αφης?Θα δειξει οταν το παραλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη ο σενσορας εκει στη γωνια εγινε μακαριτης.Ωραια.Τοσο κρατανε δηλαδη αυτα τα κολπα με την αφης?Θα δειξει οταν το παραλαβω.

 

'Επεσες στην περίπτωση πιστέβω!:worry: Εγώ το έχω 6μήνες, και ώρες ώρες έχει φάει και κάτι γερές πατιτές η οθόνη....και εκεί...βράχος!

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρετε αν μπορούμε να κατεβάσουμε εικόνες όταν είμαστε στο ίντερνετ.. αν γίνεται να τις αποθηκεύσουμε στο κινητό , και αν ναι, πώς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρετε αν μπορούμε να κατεβάσουμε εικόνες όταν είμαστε στο ίντερνετ.. αν γίνεται να τις αποθηκεύσουμε στο κινητό , και αν ναι, πώς;

 

Φυσικά και μπορείς!! Λογικά μπένεις με τον explorer που έχει το τηλ. -Κράτα πατιμένη την εικόνα και θα σου βγάλει επιλογές, αποθήκευσε την.

- Καλό θα είναι βέβαια να μπένεις με Wi-fi για να μην χρεώνεσε ;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς!! Λογικά μπένεις με τον explorer που έχει το τηλ. -Κράτα πατιμένη την εικόνα και θα σου βγάλει επιλογές, αποθήκευσε την.

- Καλό θα είναι βέβαια να μπένεις με Wi-fi για να μην χρεώνεσε ;)

 

σ ευχαριστώ !! ναι με wi-fi μπαινω !! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να βγαλω το μενου φωτογραφια μεσα απο το κινητο...υπαρχει καμια εφαρμογη??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να βγαλω το μενου φωτογραφια μεσα απο το κινητο...υπαρχει καμια εφαρμογη??

Για WindowsMobile...έχω αρκετές... για εμάς...ΚΑΜΙΑ ακόμα! :wacko::p

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και πάλι, μετά από αρκετό καιρό απουσίας από το φόρουμ. Βλέπω πως ακόμα μείνατε στα παλιά :)

Λοιπόν, ας ξεκινήσουμε με λίγες αναβαθμίσεις στα κινητά μας ;)

1. http://samsungh1.foro.bz/custom-firmwares-roms-f7/roms-disponiveis-para-h1-t16.htm(να κάνετε μετάφραση με το google translate για να καταλάβετε τι κάνει το κάθε firmware. Πάντως από εικόνες πιστεύω πως θα βγάλετε άκρη.)

 

2. http://samsungh1.foro.bz/rom-s-f7/temas-h1-skins-para-a-rom-chinesa-t38.htm ( Εδώ είναι τα skins που μπορείτε να δοκιμάσετε και να βάλετε τις αρεσκείας σας :) προσοχή, μετά το PDA θα πρέπει να δημιουργήσετε στην κυρία μνήμη του κινητού σας ένα φάκελο "custom" χωρείς αυτάκια και να περιεχέι μέσα ένα .sh αρχείο που θα το βρείτε εδώ http://www.megaupload.com/?d=P2ZD3SRY στο περιεχόμενο του φακέλου S01makefile.sh )

Τα skins υποστηρίζουν μόνο 3 εκδόσεις firmwares. το ROM nº1 i8320_nk82_mod2.tar, το ROM nº4 Chinese i8320_PDA_V2.tar και το ROM nº8 i8320-M0911-0929.

 

3ο. Αυτί είναι η κύρια σελίδα http://samsungh1.foro.bz

 

 

Everyone!

Care for the flash rom China, as the firmware knows that China has no vodafone present, is to define everything that applies to vodafone 360 (including the application store, maps and privacy), if not put the file CSC at the end of the firmware these apps will possibly disappear. care for the flash rom China, the firmware knows vodafone That China has no present, is to define Everything That applies to vodafone 360 (including the application store, maps and privacy), if not put the file at the CSC end of the firmware These apps Will possibly disappear.

Do not forget to add the CSC together with the PDA file. Do not forget to add the CSC together with the PDA file.

but beware, the CSC does factory reset, you may want to make backups. But beware, the CSC does factory reset, You may want to make backups.

Edited by tntslack
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φιλε...μπραβο σου και παλι...ευχαριστουμε...εχει και εφαρμογες το site...εμενα αυτο με νοιαζει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να μου πεις με ποιο προγραμμα θα βαλω οποια csc θελω εγω?η πως να βαλω το τελευταιο update? τωρα εχω:

i8320BUJA2

i8320BUJC1

i8320VGRIJ4

Edited by tomhalm
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...