Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτό το video το έχετε δει; Αν υπάρχει ήδη στο topic sorry, πείτε μου να το σβήσω

 

ειδα σημερα το πρωι αυτο το video τυχαια γιατι εψαχνα να δω πως θα λυσω ενα απ τα πολλα προβληματα που εχει το κινητο μου [Η1]

ο πατερας μου προσφατα πηρε ενα κινητο με λειτουργικο android [παλαιοτερη εκδοση βεβαια]

και δουλευει επιστευτα ιδικα μπροστα στη πατατα το δικο μου..

ψαχνω ολη μερα μηπως βρω να το κατεβασω απο πουθενα αλλα τιποτα..

θα σκασω δεν το αντεχω αλλο αυτο.. ιδικα μετα την τελευταια αναβαθμιση εχει περισσοτερα προβληματα απο ποτε...

αν βρει καποιος κατι παραπανω plz ας μου πει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχάριστη έκπληξη γιά όλους μας εδώ για το συγκεκριμένο τηλ. θα ήταν εάν κάποιος από τους γράφωντες που κατέχει πολύ καλά τα όσα αναφέρονται στις προηγούμενες 100 σελίδες έπαιρνε την πρωτοβουλία και δημιουργούσε ένα πλήρες και αναλυτικότατο ποστ ή και ένα tutorial με ότι ισχύει μέχρι τώρα από θέματα προβλημάτων, εφαρμογών, παιχνιδιών, κωδικών, λειτουργικών συστημάτων android ή LiMo και επιλογές αναβαθμίσεων (firmware) με ποιά πρωτοξεκίνησε και στη συνέχεια ποιές ακολούθησαν μέχρι σήμερα καθώς και έναν μικρό και κατανοητό οδηγό με ποιά σειρά είναι οι αναβαθμίσεις, τι σημαίνουν τα γράμματα στην κάθε αναβάθμιση, πως τις ξεχωρίζουμε απο την πρώτη και παλαιότερη μέχρι και την νεώτερη τελευταία καθώς επίσης και όσοι κατέχουν και παρακολουθούν κάποια ξένα φόρουμ (πχ το ισπανικό) ή όποιο άλλο και το κατανοούν να τα ποστάρουν με ελληνικές οδηγίες όπως πως αναβαθμίζουμε από samsung ή vodafone ή από αλλού, πως φλασάρουμε και απο που και γενικά να συμαζέψει όλο το thread σε ένα post και να το ενημερώνει ώστε όλοι παλιοί και νέοι να καταλάβουν και να βοηθηθούν στο τι ακριβώς μπορούν πλέον να κάνουν και τι όχι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο χωρίς να είναι αναγκασμένοι να διαβάζουν 100 σελίδες σήμερα και αύριο πολλές περισσότερες πολλές εκ των οποίων είναι ανούσιες. Το ίδιο έχω παρατηρήσει ότι έχουν κάνει κάποια άλλα μέλη γιά άλλα τηλέφωνα και αυτό τους βοήθησε πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους όσους έχουν ποστάρει και βοηθήσει πολλούς για το Η1 μας και ευελπιστώ να το αναλάβει κάποιος από αυτούς. :)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Υπάρχει ένας κωδικός που το βάζεις στο τηλέφωνο και αυτός που σε καλεί δείχνει ο αριθμός δεν υπάρχει.

Άλλαξα νούμερο και συνεχίζουν να ενοχλούν.

Αν γνωρίζει τον κωδικό κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα το πρωι αυτο το video τυχαια γιατι εψαχνα να δω πως θα λυσω ενα απ τα πολλα προβληματα που εχει το κινητο μου [Η1]

ο πατερας μου προσφατα πηρε ενα κινητο με λειτουργικο android [παλαιοτερη εκδοση βεβαια]

και δουλευει επιστευτα ιδικα μπροστα στη πατατα το δικο μου..

ψαχνω ολη μερα μηπως βρω να το κατεβασω απο πουθενα αλλα τιποτα..

θα σκασω δεν το αντεχω αλλο αυτο.. ιδικα μετα την τελευταια αναβαθμιση εχει περισσοτερα προβληματα απο ποτε...

αν βρει καποιος κατι παραπανω plz ας μου πει..

 

Αν θα μπορουσε καποιος να βοηθησει θα ηταν κατι απιστευτα χρησιμο για ολους και θα ειναι σαν να ειχαμε στα χερια μας αλλο κινητο. Αν μπορει καποιος να βοηθησει:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη έκπληξη γιά όλους μας εδώ για το συγκεκριμένο τηλ. θα ήταν εάν κάποιος από τους γράφωντες που κατέχει πολύ καλά τα όσα αναφέρονται στις προηγούμενες 100 σελίδες έπαιρνε την πρωτοβουλία και δημιουργούσε ένα πλήρες και αναλυτικότατο ποστ ή και ένα tutorial με ότι ισχύει μέχρι τώρα από θέματα προβλημάτων, εφαρμογών, παιχνιδιών, κωδικών, λειτουργικών συστημάτων android ή LiMo και επιλογές αναβαθμίσεων (firmware) με ποιά πρωτοξεκίνησε και στη συνέχεια ποιές ακολούθησαν μέχρι σήμερα καθώς και έναν μικρό και κατανοητό οδηγό με ποιά σειρά είναι οι αναβαθμίσεις, τι σημαίνουν τα γράμματα στην κάθε αναβάθμιση, πως τις ξεχωρίζουμε απο την πρώτη και παλαιότερη μέχρι και την νεώτερη τελευταία καθώς επίσης και όσοι κατέχουν και παρακολουθούν κάποια ξένα φόρουμ (πχ το ισπανικό) ή όποιο άλλο και το κατανοούν να τα ποστάρουν με ελληνικές οδηγίες όπως πως αναβαθμίζουμε από samsung ή vodafone ή από αλλού, πως φλασάρουμε και απο που και γενικά να συμαζέψει όλο το thread σε ένα post και να το ενημερώνει ώστε όλοι παλιοί και νέοι να καταλάβουν και να βοηθηθούν στο τι ακριβώς μπορούν πλέον να κάνουν και τι όχι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο χωρίς να είναι αναγκασμένοι να διαβάζουν 100 σελίδες σήμερα και αύριο πολλές περισσότερες πολλές εκ των οποίων είναι ανούσιες. Το ίδιο έχω παρατηρήσει ότι έχουν κάνει κάποια άλλα μέλη γιά άλλα τηλέφωνα και αυτό τους βοήθησε πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους όσους έχουν ποστάρει και βοηθήσει πολλούς για το Η1 μας και ευελπιστώ να το αναλάβει κάποιος από αυτούς. :)

 

Συμφωνω απολυτα φιλε μου σε ολα! :!:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα φιλε μου σε ολα! :!:

+100 :happy:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να βγαλω μια ακρη με το android και να αλλαξω επιτελους λογισμικο μηπως και δω φως με το κινητο μπορει να με βοηθισει καποιος??

Μετα την τελευταια αναβαθμιση που του εκανα (με το pc studio) και ενω ολοκληροθηκε κανονικα κατι δεν παει καθολου καλα με τα μηνυματα μου δοκιμασα οτι μπορεσα να καταλαβω απ το forum αλλα ακομα τιποτα το κλεινω το ξανανοιγω του βγαζω την μπαταρια τιποτα...

Μπαινω στα μηνυματα και μου διχνει σε ενα φακελο που λεει "αγνωστος αποστολεας" μονο εκεινα που μου στελνει η vodafone και τα αλλα πρεπει να μπω απο αλλου να τα βρω καθε φορα και με καθιστερει απιστευτα... αυτο ειναι το βασικοτερο μου προβλημα απ τα πολλα αυτη τη στιγμη .. αν ξερει καποιος παρακαλω ας με βοηθισει εψαξα σχεδον ολες τις σελιδες του topic αλλα ειμαι ψιλοασχετη με ορους και τετοια γι αυτο συγνωμη αν υπαρχει καπου ..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :O

Link to comment
Share on other sites

εε οχι δεν ειμαι τοσο ασχετη πια ...

φυσικα και τα εχω..

κ μεχρι πριν την αναβαθμιση μου τα εδειχνε ολα κανονικα..

τσεκαρα τις επαφες μου (ουτως η αλλως ειχα κανει back up σε καθε περιπτωση τα παντα )

τις ειχα ολες.:/

δεν ξερω ρε συ τι φταιει παντως σιγουρα και ολες τις επαφες μου τις εχω και κανενα απ τα μηνυματα μου δεν εχει χαθει απλα θελει ολοκληρη διαδικασια να μπω να τα βρω να τα φορτωσει..............

δοκιμασα να τα σβησω κιολας μηπωσ ειχα υπερφορτωσει τη μνημη και εφταιγε αυτο αλλα τιποτα..

καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλη μου...δεν το εχω ξαναακουσει αυτο..αλλα γενικα απο οτι ξερω αυτο το κινητο εχει παρα πολλα ελατωματα..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ευχαριστω παντως..

ΠΟΛΛΑ δεν λες τιποτα αυτη τι στιγμη το μονο που δουλευει ΣΧΕΔΟΝ καλα στο κινητο μου ειναι το να παρω τηλεφωνο και το wifi..

εκτως τους περιορισμους που εχει λογο της vodafone στους χαρτες στα applications κτλ..

με πεταει απ το ιντερνετ, εχει το προβληματακι[προβληματαρα για μενα] με τα μηνυματα, κολλαει η αφη του μεχρι και το φωτοκυταρο αμα δεν καλιπτετε εντελος απ το φως δεν πιανει κ συνεχεια παταου κουμπια ενω μιλαω -.-

δεν εχω ομως λεφτα για αλλο κινητο κ αυτο μου ρχετε να το πεταξω στο τοιχο..

ειναι σκετη αποτυχια

ψαχνω για να του κανω το λογισμικο του android μηπως στροσει αλλα προς το παρον δεν βρισκω τιποτα:mad:

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το πας στο σερβις??εγω εχω το Μ1 και επειδη εχω καρτοκινητο δεν μαφηνει να μπω ιντερνετ..εφαρμογες παιρνω μονο απο το ιντερνετ απο εδω απο το φορουμ και τις βαζω..και αμα ειναι αγοραζω τιποτα απο κανενος φιλου μου την καρτα..και το Μ1 εχει προβληματα..πρεπει να τα διορθωσει βγαζοντας το Μ2 και το Η2..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στη vodafone κ μου ειπαν πως δεν το καλυπτει η εγγυιση και τα οικονομικα μου ειναι ψυλοχαλια τελευταια..

και εγω καρτοκινητο εχω και εμενα τα ιδια.. μονο απο wifi μπαινω

δεν προκιτε να ξαναπαρω κινητο vodafone τσαμπα

τα λεφτα που εδωσα και σ'αυτο..τοσα και τοσα λεγανε οτι κανει και τελικα δεν κανει ουτε το 1/3

πφφ...

βρηκα αυτο πριν λιγο:

http://v.youku.com/v_show/id_XMTg3NTIxODA4.html

 

ο μεταφραστης ομως μου βγαζει ασιναρτισιες και δεν καταλαβαινω..

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να βγαλω μια ακρη με το android και να αλλαξω επιτελους λογισμικο μηπως και δω φως με το κινητο μπορει να με βοηθισει καποιος??

Μετα την τελευταια αναβαθμιση που του εκανα (με το pc studio) και ενω ολοκληροθηκε κανονικα κατι δεν παει καθολου καλα με τα μηνυματα μου δοκιμασα οτι μπορεσα να καταλαβω απ το forum αλλα ακομα τιποτα το κλεινω το ξανανοιγω του βγαζω την μπαταρια τιποτα...

Μπαινω στα μηνυματα και μου διχνει σε ενα φακελο που λεει "αγνωστος αποστολεας" μονο εκεινα που μου στελνει η vodafone και τα αλλα πρεπει να μπω απο αλλου να τα βρω καθε φορα και με καθιστερει απιστευτα... αυτο ειναι το βασικοτερο μου προβλημα απ τα πολλα αυτη τη στιγμη .. αν ξερει καποιος παρακαλω ας με βοηθισει εψαξα σχεδον ολες τις σελιδες του topic αλλα ειμαι ψιλοασχετη με ορους και τετοια γι αυτο συγνωμη αν υπαρχει καπου ..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :O

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όταν αναβάθμισα το δικό μου!

 

Η λύση ήταν η εξής:

Πληκτρολογείς αυτόν τον κωδικό *2767*3855# σαν να ήταν για να πάρεις τηλέφωνο. Θα κάνει hard reset στην συσκευή. Φυσικά θα σβηστεί ότι έχεις μέσα, αλλά μετά και την αναβάθμιση θα έχεις, και θα λυθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα. Για αυτό κράτησε αντίγραφα σε pc από ότι έχεις μέσα πριν το κάνεις.

Την λύση μου την είχε δώσει υπάλληλος της vodafone.

 

Για να το δοκιμάσεις μετά, πες σε κάποιον να σου στείλει ένα μήνυμα κ θα δεις ότι θα στο εμφανίσει όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όταν αναβάθμισα το δικό μου!

 

Η λύση ήταν η εξής:

Πληκτρολογείς αυτόν τον κωδικό *2767*3855# σαν να ήταν για να πάρεις τηλέφωνο. Θα κάνει hard reset στην συσκευή. Φυσικά θα σβηστεί ότι έχεις μέσα, αλλά μετά και την αναβάθμιση θα έχεις, και θα λυθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα. Για αυτό κράτησε αντίγραφα σε pc από ότι έχεις μέσα πριν το κάνεις.

Την λύση μου την είχε δώσει υπάλληλος της vodafone.

 

Για να το δοκιμάσεις μετά, πες σε κάποιον να σου στείλει ένα μήνυμα κ θα δεις ότι θα στο εμφανίσει όπως πριν.

εφτιαξε !!!! ευχαριστω πολυ!!!! δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με βοηθησες

Link to comment
Share on other sites

περιπου.. τα μηνυματα οκ επιτελους τουλαχιστον ..

δεν ειχε ουτως η αλλως ποτε του τρομερες δυνατοτιτες οποτε δεν περιμενω θαυματα..

δεν ειχα χρονο να το δουλεψω πολυ σημερα και δεν ειδα αν κολλανε ακομα οι εφαρμογες

αλλα αφου μπορω και στελνω μηνυματα κανονικα ειμαι πολυ ευχαριστιμενη προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Kαμια εξελιξη στο θεμα με την αλλαγη λειτουργικου σε Android βρηκαμε?

 

Εμενα ποτε δεν ειχε προβλημα και λειτουργει σαν ρολοι.Κανενα προβλημα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα.Το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν χρησιμοποιω ολες τις δυνατοτητες.Π.χ. δεν μπορεις να εχεις gps offline.Πρεπει να συνδεθεις στο 360.Δεν μπαινει καποιο προγραμμα πλοηγησης σαν το garmin η destinator.Για αυτο θα κανω λιγο καιρο υπομονη να βρεθουν οι drivers να αλλαξω λειτουργικο να παιξουμε αλλιως μετα μπαλα.Αν δεν γινει αυτο θα παω για κατι αλλο στο τελος του συμβολαιου.

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξε !!!! ευχαριστω πολυ!!!! δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με βοηθησες

 

Ωραία! Χαίρομαι!

Άντε να φτιάξουν κ το android να δούμε άσπρη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Χαίρομαι!

Άντε να φτιάξουν κ το android να δούμε άσπρη μέρα!

ναι μακαρι συντομα γιατι οπως και να χει το android δεν συγκρινεται

Link to comment
Share on other sites

Το Android...έχει καμιά σχέση με την Google?? :confused::worry:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Οση σχεση εχει η microsoft με τα windows.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Οση σχεση εχει η microsoft με τα windows.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Αυτό με φοβήζει εμένα...:blink::confused:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...