Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πηγαίνεις στο advanced, αφού πατήσεις πάνω στο λογαριασμό σου αμέσως μετά υπάρχει η επιλογή συγχρονισμός

 

εμ δεν υπάρχει δυστυχώς…

 

λοιπόν:

πηγαίνω:

settings> mails, contacts, calendars>gmail>Account> και μου έχει το account information

στην προηγούμενη σελίδα, (πριν το account δηλαδή) μου έχει απλά να επιλέξω αν θέλω τα mail, contacts, calendars, notes

και κάτω κάτω το delete account

συν χρονισμό δε μπορώ να βρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς η συγκεκριμένη επιλογή υπάρχει μόνο για λογαριασμούς exchange activesync, το οποίο η google σταμάτησε να υποστηρίζει, συνεπώς δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις αυτό που θες από την εφαρμογή του mail, δεν το γνωρίζω σίγουρα αλλά η εφαρμογή του gmail πρέπει να το έχει αυτό που ζητάς
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς

θα δω μήπως αν κατεβάσω τη gmail εφαρμογή και το ελέγξω από εκεί

έχω πάρα πολλά email και δεν θέλω να τα έχω στη συσκευή.

σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!! θελω τη βοηθεια σας!!!! θελω να στειλω φωτογραφιες απο το ipad μου στον υπολογιστη μου! δυστυχως εχω καταφερει μονο να συνδεσω το ipad στο υπολογιστη... δεν μπορω να στειλω φωτο! αν κ παταω κοινη χρηση της φωτογραφιες δν γινεται τιποτα... μηπως ξερει κανεις αν χρειαζεται καποια εφαρμογη για να στειλω τις φωτογραφιες απο το ipad στο υπολιστη;;;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!! θελω τη βοηθεια σας!!!! θελω να στειλω φωτογραφιες απο το ipad μου στον υπολογιστη μου! δυστυχως εχω καταφερει μονο να συνδεσω το ipad στο υπολογιστη... δεν μπορω να στειλω φωτο! αν κ παταω κοινη χρηση της φωτογραφιες δν γινεται τιποτα... μηπως ξερει κανεις αν χρειαζεται καποια εφαρμογη για να στειλω τις φωτογραφιες απο το ipad στο υπολιστη;;;

 

Πηγαίνετε στο my copmuter και θα δείτε τη συσκευή σας ως εξωτερικό δίσκο, εκέι βρίσκονται και οι φωτογραφίες σας μπορείτε με c / p να τις αποθηκεύσετε στον υπολογιστή σας. Εάν έχετε λογαριασμό iCloud, κατεβάστε το icloud control panel ώστε να συγχρονίζονται κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως μπορώ να μεταφέρω ηχογράφηση από το iPhone στο iPad?Τις βλέπω αχνές και δεν τις βρίσκω στο iPad.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως μπορώ να μεταφέρω ηχογράφηση από το iPhone στο iPad?Τις βλέπω αχνές και δεν τις βρίσκω στο iPad.

 

H πιο απλή λύση είναι να τη στείλετε με email και στη συνέχεια να την ακούσετε στο iPad :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το 4s εδώ και 2 χρόνια σχεδόν....εδώ και κάνα χρόνο το appstore (από τότε που το άλλαξαν) σέρνεται τραγικά, κολλάει στα updates, θέλεις μια ώρα να φορτώσει τις εφαρμογές που ψάχνεις...ήλπιζα οτι με τα ios 7 θα στρώσει...έχετε μήπως ιδέα αν μπορείς να κάνεις κάτι να στρώσει??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το 4s εδώ και 2 χρόνια σχεδόν....εδώ και κάνα χρόνο το appstore (από τότε που το άλλαξαν) σέρνεται τραγικά, κολλάει στα updates, θέλεις μια ώρα να φορτώσει τις εφαρμογές που ψάχνεις...ήλπιζα οτι με τα ios 7 θα στρώσει...έχετε μήπως ιδέα αν μπορείς να κάνεις κάτι να στρώσει??

 

Καλησπέρα!!Άσε φίλε έιχα πάει πριν από πριν το καλοκαίρι και είχα ρωτήσει σε apple store για αυτό που γράφεις κι εσύ και μου είχαν απαντήσει ότι φταίει ότι το 4 είναι παλιό και δεν έχει επεξεργαση που συμβαδίζει με τις εξελίξεις γι αυτό......αλλά και άλλοι που είχαν το 4s το ίδιο μου έλεγαν που λες κι εσύ.....apple εγγυηση :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το 4s εδώ και 2 χρόνια σχεδόν....εδώ και κάνα χρόνο το appstore (από τότε που το άλλαξαν) σέρνεται τραγικά, κολλάει στα updates, θέλεις μια ώρα να φορτώσει τις εφαρμογές που ψάχνεις...ήλπιζα οτι με τα ios 7 θα στρώσει...έχετε μήπως ιδέα αν μπορείς να κάνεις κάτι να στρώσει??

 

Εάν θέλεις μια συσκευή να λειτουργεί σχεδόν σαν καινούρια, κάνε αναβαθμιση στην 7.1 και στη συνέχεια setup as new! Προσοχή διασφάλισε τα δεδομένα σου γιατί θα γίνει πλήρη διαγραφή της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...η αλήθεια είναι οτι δεν έχω κάνει ακόμα update στα 7.1 γιατί έχω το 16αρι και είναι γεμάτη η μνήμη και μου βγάζει ότι θέλει 1,9 gb μνήμη και δεν έχω και δεν ξερω και τι να σβήσω...(δεν ξαναπαίρνω κινητό που να μην παίρνει κάρτα μνήμης) αλλά όταν είχα κάνει το update απο ios 6 σε 7 είχα αφήσει πολλές εφαρμογές (καμιά 30ρια) που δεν ειχα κάνει update απο το appstore και όταν πάτησα update all κόληησαν ολες οι εφαρμογες για τις οποίες υπήρχε update και αναγκάστηκα να κάνω format οπότε φαντάζομαι οτι αν ήταν να στρώσει με τον τρόπο που λες στα 7.1 θα είχε στρώσει και με το format
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...η αλήθεια είναι οτι δεν έχω κάνει ακόμα update στα 7.1 γιατί έχω το 16αρι και είναι γεμάτη η μνήμη και μου βγάζει ότι θέλει 1,9 gb μνήμη και δεν έχω και δεν ξερω και τι να σβήσω...(δεν ξαναπαίρνω κινητό που να μην παίρνει κάρτα μνήμης) αλλά όταν είχα κάνει το update απο ios 6 σε 7 είχα αφήσει πολλές εφαρμογές (καμιά 30ρια) που δεν ειχα κάνει update απο το appstore και όταν πάτησα update all κόληησαν ολες οι εφαρμογες για τις οποίες υπήρχε update και αναγκάστηκα να κάνω format οπότε φαντάζομαι οτι αν ήταν να στρώσει με τον τρόπο που λες στα 7.1 θα είχε στρώσει και με το format

 

Καλησπέρα, σωστός ο συλλογισμός αλλά η iOS 7.1 έδωσε βαρύτητα στις παλαιότερες συσκευές iOS τόσο iPhone όσο και iPad που είχαν τα περισσότερα προβλήματα. Τώρα αυτο που τρώει τον περισσότερο αποθηκευτικό χώρο είναι οι φωτογραφίες και τα video τα οποία μπορείς να τα κατεβάσεις στον υπολογιστή σου, επίσης χώρο τρώνε και τα "others" τα οποία με setup as new καθαρίζουν. Συμπέρασμα επιμένω πως εάν κάνεις μία αναβάθμιση στην iOS 7.1 με restore και στη συνέχεια setup as new, θα δείς αισθητή βελτίωση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες άνοιξα μετά από καιρό το Cydia και από εκεί που είχα 2 updates, ξαφνικά έχω 3 errors και κανένα ενεργό repository. Σκέφτομαι να το αναβαθμίσω σε 6.1.6 και να το ξανακάνω Jailbreak, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο «ανώδυνο» για τα δεδομένα μου.

 

Ευχαριστώ! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες άνοιξα μετά από καιρό το Cydia και από εκεί που είχα 2 updates, ξαφνικά έχω 3 errors και κανένα ενεργό repository. Σκέφτομαι να το αναβαθμίσω σε 6.1.6 και να το ξανακάνω Jailbreak, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο «ανώδυνο» για τα δεδομένα μου.

 

Ευχαριστώ! :)

 

Καλημέρα, σε ποια συσκευή αναφέρεσαι, να υποθέσω iPhone 3GS;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ποια συσκευή αναφέρεσαι, να υποθέσω iPhone 3GS;

 

Παράλειψη μου... Στο 3GS, ναι.

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Παράλειψη μου... Στο 3GS, ναι.

 

H 6.1.6 είναι η έκδοση που διορθώνει κάποια προβλήματα ασφαλείας και τίποτε παραπάνω, οποιαδήποτε αναβάθμιση κάνεις επέλεξε setup as new για καλύτερη απόδοση της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

H 6.1.6 είναι η έκδοση που διορθώνει κάποια προβλήματα ασφαλείας και τίποτε παραπάνω, οποιαδήποτε αναβάθμιση κάνεις επέλεξε setup as new για καλύτερη απόδοση της συσκευής!

 

Το πρόβλημα μου ουσιαστικά, είναι αυτό:

 

Pic 1, Pic 2

 

Δεν μπορεί να λυθεί χωρίς update; Δεν υπάρχει πολυτέλεια χρόνου για να στηθεί ξανά, γι'αυτό θέλω να αποφύγω την αναβάθμιση...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...η αλήθεια είναι οτι δεν έχω κάνει ακόμα update στα 7.1 γιατί έχω το 16αρι και είναι γεμάτη η μνήμη και μου βγάζει ότι θέλει 1,9 gb μνήμη και δεν έχω και δεν ξερω και τι να σβήσω...(δεν ξαναπαίρνω κινητό που να μην παίρνει κάρτα μνήμης) αλλά όταν είχα κάνει το update απο ios 6 σε 7 είχα αφήσει πολλές εφαρμογές (καμιά 30ρια) που δεν ειχα κάνει update απο το appstore και όταν πάτησα update all κόληησαν ολες οι εφαρμογες για τις οποίες υπήρχε update και αναγκάστηκα να κάνω format οπότε φαντάζομαι οτι αν ήταν να στρώσει με τον τρόπο που λες στα 7.1 θα είχε στρώσει και με το format

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με εσένα...έκανα αυτό που είπε ο φίλος αλλά δεν άλλαξε κάτι...μην το κουράζεις απλά σέρνεται το appstore και κολλάει ας ελπίσουμε κάποτε να το συμαζέψουν οι της apple δεν γίνεται το play store να πετάει και το appstore να σέρνεται τόσο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου ουσιαστικά, είναι αυτό:

 

Pic 1, Pic 2

 

Δεν μπορεί να λυθεί χωρίς update; Δεν υπάρχει πολυτέλεια χρόνου για να στηθεί ξανά, γι'αυτό θέλω να αποφύγω την αναβάθμιση...

 

Δες τον παρακάτω οδηγό μήπως και γλυτώσεις το restore!

 

How To Fix ‘Failed To Fetch’ Cydia Error In iOS 7

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με εσένα...έκανα αυτό που είπε ο φίλος αλλά δεν άλλαξε κάτι...μην το κουράζεις απλά σέρνεται το appstore και κολλάει ας ελπίσουμε κάποτε να το συμαζέψουν οι της apple δεν γίνεται το play store να πετάει και το appstore να σέρνεται τόσο πολύ...

 

Παιδιά, έαν ήταν θέμα ήταν από το App Store θα το είχαμε όλοι, μήπως είναι καιρός να ανανεώσετε σε επίπεδο software τη συσκευή σας, αφαιρόντας δεδομένα που δεν χρειάζεστε και κάνοντας μία επαναφορά της συσκευή σας;

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak σε 3GS με iOS 6.1.6 γίνεται;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak σε 3GS με iOS 6.1.6 γίνεται;

 

Ναι κανονικά, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις αύτον τον οδηγό.

 

How to Jailbreak iOS 6.1.6 Using Redsn0w and P0sixspwn

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα.Πως θα περάσω ταινίες στο iPad?Το πρόβλημα είναι στον υπολογιστή καθώς με το DvdFab ξεκινάει η μετατροπή αλλά σταματάει και δεν κάνει τίποτα.Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως θα περάσω ταινίες στο iPad?Το πρόβλημα είναι στον υπολογιστή καθώς με το DvdFab ξεκινάει η μετατροπή αλλά σταματάει και δεν κάνει τίποτα.Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Καλησπέρα σας υπάρχουν πολλά προγράμματα και free αναμέσά τους το format factory το οποίο πιστεύω να σας καλύψει για μετατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας υπάρχουν πολλά προγράμματα και free αναμέσά τους το format factory το οποίο πιστεύω να σας καλύψει για μετατροπή.

 

Καλημέρα.Τελικά το VLC Player στο iPad παίζει ταινίες .mp4 χωρίς μετατροπή όχι .avi αλλά δεν μπορώ να βάλω υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...