Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε απο οτι καταλαβα κανουμε backup restore στην ιδια jailbroken εκδοση την οποια μαλλον θα παντρευτουμε κιολας..
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε απο οτι καταλαβα κανουμε backup restore στην ιδια jailbroken εκδοση την οποια μαλλον θα παντρευτουμε κιολας..

 

Όχι αλλα χρειάζεται κανά μήνα συνήθως για να βγει η επόμενη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν εχει απαντηθει προηγουμενως

αμφιδρομος συγχρονισμος με gmail γινεται στο iphone; (contacts, calendar, email)

 

Ναι απλά το ρυθμίζεις με Microsoft exchange server. Αν το βάλεις στο google θα βρείς πολλούς οδηγούς αν και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνω έπισυναψη 2 φωτογραφίες σε 1 email και να το

Στείλω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνω έπισυναψη 2 φωτογραφίες σε 1 email και να το

Στείλω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τις επιλέγεις και πατάς αποστολή. Μέσα από την εφαρμογή των φωτογραφιών

Link to comment
Share on other sites

Τις επιλέγεις και πατάς αποστολή. Μέσα από την εφαρμογή των φωτογραφιών

 

Η ερώτηση είναι πως μπορώ να βάλω δύο φωτογραφίες σε ένα e-mail και όχι πως στέλνω γενικά φωτογραφίες με e-mail. Εσύ λοιπόν πως επιλέγεις δύο ή περισσότερες φωτογραφίες από την εφαρμογή των φωτογραφιών και τις επισυνάπτεις σε ένα e-mail ?

 

άκυρο : τώρα πρόσεξα την επιλογή πάνω δεξιά και τι ακριβώς κάνει. Έχεις απόλυτο δίκιο.:O:O:O:O

Edited by samichri
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση είναι πως μπορώ να βάλω δύο φωτογραφίες σε ένα e-mail και όχι πως στέλνω γενικά φωτογραφίες με e-mail. Εσύ λοιπόν πως επιλέγεις δύο ή περισσότερες φωτογραφίες από την εφαρμογή των φωτογραφιών και τις επισυνάπτεις σε ένα e-mail ?

 

άκυρο : τώρα πρόσεξα την επιλογή πάνω δεξιά και τι ακριβώς κάνει. Έχεις απόλυτο δίκιο.:O:O:O:O

 

Αυτός είσαι το βρήκες!!! ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί με παραξένεψε άσχημα με μια η χρέωση σε μια εφαρμογή στο app store

Λοιπόν έχω αγοράσει μια εφαρμογή από το app store και μέχρι τώρα έβγαλε 2 update, φυσικά έκανα update της εφαρμογής αλλά είδα σήμερα ( στο λογαριασμό μου στο app store έχω priped card) δε μου έκανε το update επειδή δεν είχα χρήματα μες στη κάρτα, βάζω λοιπόν σήμερα και κάνω το update αλλά είδα ότι με χρέωσε πάλι για να κάνω update της εφαρμογής (διόρθωσε κάποια bug της ) Δηλαδή κάθε φόρα που μια εφαρμογή κάνει update θα πρέπει να τη ξανά πληρώνουμε????? κάνω κάποιο λάθος εγώ? τι συμβαίνει????:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί με παραξένεψε άσχημα με μια η χρέωση σε μια εφαρμογή στο app store

Λοιπόν έχω αγοράσει μια εφαρμογή από το app store και μέχρι τώρα έβγαλε 2 update, φυσικά έκανα update της εφαρμογής αλλά είδα σήμερα ( στο λογαριασμό μου στο app store έχω priped card) δε μου έκανε το update επειδή δεν είχα χρήματα μες στη κάρτα, βάζω λοιπόν σήμερα και κάνω το update αλλά είδα ότι με χρέωσε πάλι για να κάνω update της εφαρμογής (διόρθωσε κάποια bug της ) Δηλαδή κάθε φόρα που μια εφαρμογή κάνει update θα πρέπει να τη ξανά πληρώνουμε????? κάνω κάποιο λάθος εγώ? τι συμβαίνει????:mad::mad::mad:

 

 

 

Αυτό σίγουρα δεν συμβαίνει.... (Θέλω να πιστέυω..)

 

Αλλά όταν δεν έχεις χρήματα μέσα και θελήσεις να κατεβάσεις μία εφαρμογή η apple σε πιστώνει για ένα συγκεκριμένο ποσό, μετά από αυτό το ποσό δεν σε αφήνει να κατεβάσεις τίποτα και μόλις βάλεις λεφτά στα τραβάει αυτόματα..

Για δες το λογαριασμό σου να δεις τι ακριβώς σε χρέωσε....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

και μενα δε μου φενετε λογικο να με χρεωνει για update, επειδη εχω βαλει και τη καρτα μου σε ενα λογαριασμο paypal λετε να μου τραει χρηματα το paypal??
Link to comment
Share on other sites

και μενα δε μου φενετε λογικο να με χρεωνει για update, επειδη εχω βαλει και τη καρτα μου σε ενα λογαριασμο paypal λετε να μου τραει χρηματα το paypal??

Η paypal αν δεν κάνω λάθος κρατάει περίπου 1,5 ευρό για τις υπηρεσίες τις έλεγξε το..;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπαίνει ιντερνετ, θέλω να κάνω επαναφορά του κινητού χωρίς να σβηστεί τίποτα. Πώς το κάνω ακριβώς; Setup as new μετα ή οχι; Ποια η διαφορά από την άλλη επιλογή;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπαίνει ιντερνετ, θέλω να κάνω επαναφορά του κινητού χωρίς να σβηστεί τίποτα. Πώς το κάνω ακριβώς; Setup as new μετα ή οχι; Ποια η διαφορά από την άλλη επιλογή;

 

Είσαι JB?

Μάλλον ναι για να μην μπαίνεις στο Ίντερνετ. Δεν παρουσιάζονται τέτοια προβλήματα σε καθαρές συσκευές.

 

Αν λοιπόν είσαι JB πρέπει αναγκαστικά like new, αν δεν διορθώνεται το πρόβλημα με διαγραφή κάποιων εφαρμογών απο cydia που έβαλες τελευταία.

 

Αν δεν έχεις JB πήγαινε αριστερά στο menu του iTunes και κανε δεξι κλικ με επιλογη το restore from backup

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είμαι με JB και έχω την 4.3

 

 

Edit: Τελικά δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ και από άλλη συσκευή... (για αυτό τον λόγο θα εκανα restore) άρα δεν φταίει το iPhone

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς θα έχει απαντηθεί, ωστόσο αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Όταν είμαι εξωτερικό αρκεί να απενεργοποιήσω στο iPhone 4 το roaming data για να μη συναντήσω το "χρυσό κουφέτο" στον επόμενο λογαριασμό μου;

Ρωτώ γιατί κάποιος μου είπε ότι πρέπει να βγάλω off και το 3g καθώς και το cellular data.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς θα έχει απαντηθεί, ωστόσο αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Όταν είμαι εξωτερικό αρκεί να απενεργοποιήσω στο iPhone 4 το roaming data για να μη συναντήσω το "χρυσό κουφέτο" στον επόμενο λογαριασμό μου;

Ρωτώ γιατί κάποιος μου είπε ότι πρέπει να βγάλω off και το 3g καθώς και το cellular data.

 

Ευχαριστώ

 

Το μοναδικό που θα κάνει το data roaming θα ειναι να περιορίσει την χρήση και όχι να την σταμαματησει. Αυτό που θα την σταματήσει ειναι το κλείσιμο του διακόπτη cellular data

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια... Έχω το 4 κι έχω την εντύπωση ότι κάθε φορά που το συνδέω με το itunes αντί να ενημερώνονται οι επαφές από το τηλέφωνο στο Outlook γίνεται το αντίθετο κι έτσι χάνω ότι επαφές έχω καταχωρήσει στο τηλέφωνο. Κάποια ιδέα ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...να κάνω μια χαζή ερώτηση παρακαλώ;Τελείως χαζή όμως...

Έστω ότι έχω ενα πρόγραμμα που μου δίνει 350 μβ ποτε ακριβώς τα χρεώνομαι...δηλαδή..αν εγώ μπαίνω στο μέιλ μου και απλά κάνω ανάγνωση τα μείλ μου (έστω ότι γράφω και μέιλ χωρίς συννημένα) ή στο φμπ μόνο για την ενημέρωση(και απλά γράφω χωρίς να ανεβάζω ή κατεβάζω εικόνες) τι αντιστοιχία έχουν αυτά στα 350 μβ?Πόσο δηλαδή μου ξοδεύουν ουσιαστικα;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...να κάνω μια χαζή ερώτηση παρακαλώ;Τελείως χαζή όμως...

Έστω ότι έχω ενα πρόγραμμα που μου δίνει 350 μβ ποτε ακριβώς τα χρεώνομαι...δηλαδή..αν εγώ μπαίνω στο μέιλ μου και απλά κάνω ανάγνωση τα μείλ μου (έστω ότι γράφω και μέιλ χωρίς συννημένα) ή στο φμπ μόνο για την ενημέρωση(και απλά γράφω χωρίς να ανεβάζω ή κατεβάζω εικόνες) τι αντιστοιχία έχουν αυτά στα 350 μβ?Πόσο δηλαδή μου ξοδεύουν ουσιαστικα;

 

Τα 350 ΜΒ είναι αρκετά για λογική χρήση. Επαρκούν για τα mails σου με λίγη προσοχή στα attachment. Μπορείς να τα κατεβάσετε αργότερα άλλωστε αν είναι πολύ μεγάλα.

Επίσης θα γίνονται άνετα οι συγχρονισμού καιρού, ravening, twitter κλπ.

Αν δεν είσαι όλη μέρα έξω, θα σου φτάσουν και για τα forum αλλά μέσω tapatalk και ειδήσεις απο τις εφαρμογές όπως ΤΑ ΝΈΑ ΙΝ.gr

 

Θα παρακολουθείς βέβαια τα data μέσω του μετρητή και ίσως κάποιου προγράμματος γι αυτή την δουλειά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία μου από το iphone στο macbook που είναι καινούριο και δεν έχω τίποτα από αρχεία?Θέλω να το συγχρονίζω πλέον με το macbook και όχι με το παλιό.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία μου από το iphone στο macbook που είναι καινούριο και δεν έχω τίποτα από αρχεία?Θέλω να το συγχρονίζω πλέον με το macbook και όχι με το παλιό.

 

Για τις εφαρμογές είναι απλό. Αφου συνδέσεις το iPhone φροντισε να μην το αφήσεις να συγχρονισει προτού είσαι έτοιμη.

Πήγαινε στο μενου store/Authorize this computer με τον λογαριασμό που ήδη έχεις στο AppStore.

 

Μετα αφου δει το iPhone, αριστερά απο το μενου κανε δεξι κλικ εκει που γράφει για παράδειγμα aleka's iPhone και επέλεξε Transfer Purchases. Όλες οι εφαρμογές που έχεις στο iPhone θα μεταφερθούν στο MacBook.

 

Μετα απο το tab Info θα ρυθμίσεις να συγχρονιζονται επαφές, ημερολόγια κλπ

 

Την μουσικη σου θα πρέπει να την μεταφερεις πριν απο τον παλιό υπογιστη σου.

Αν ήταν κι αυτός Mac θα μπορούσες να μεταφερεις ολόκληρο τον φάκελο iTunes που βρίσκεται στον φακελο μουσικη.

Αν όμως πρόκειται για windows δεν ξέρω πως γίνεται. Πάντως όλα περιέχονται στο my music/iTunes/iTunes media.

 

Τις φωτογραφίες απο το camera roll μπορείς να τις μεταφερεις απο το iPhone πριν κανεις οτιδήποτε για ασφάλεια. Τις υπόλοιπες που έχεις απο συγχρονισμο φρόντισε να μεταφερεις τους φακέλους απο τον παλιο υπολογιστη στο MacBook.

 

Προσοχή πριν Πατησεις για συγχρονισμο θα πρέπει να έχεις τα πάντα έτοιμα γιατί μπορείς να χάσεις εφαρμογές, μουσικη φωτο κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να τα μεταφέρω από τον παλιό στον καινούριο υπολογιστή.Προσπάθησα βέβαια να κάνω κάτι και με το mobile.me αλλά δεν έβγαλα άκρη.Απ'ότι κατάλαβα συγχρονίζει μόνο από itunes σε cloud και όχι από iphone.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...