Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση κ από μένα γιατί πάνω στη στεναχώρια μου,μου είναι δύσκολο να βρω λύση.Μου έκλεψαν χθες το iphone και απ' οτι θυμάμαι το είχα κάνει πριν ένα μήνα update και συγχρονισμό με τον υπολογιστή.Υπάρχει περίπτωση να έχω σώσει κάτι?Π.χ. τις επαφές μου.

 

Ναι από την στιγμή που έκανες συγχρονισμό και update σίγουρα έχει κάνει και backup.

 

Τώρα αν πάρεις καινούργιο και κάνεις restore το backup θα έχεις τα πάντα πάλι στην θέση τους, και τις επαφές..

 

 

Πραγματικά λυπάμε...:(

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι από την στιγμή που έκανες συγχρονισμό και update σίγουρα έχει κάνει και backup.

 

Τώρα αν πάρεις καινούργιο και κάνεις restore το backup θα έχεις τα πάντα πάλι στην θέση τους, και τις επαφές..

 

 

Πραγματικά λυπάμε...:(

 

Όταν λες να κάνω restore το backup?Που θα το βρω αυτό το αρχείο?Αχ μακάρι να τα βρω...και τις φωτογραφίες δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν το κανω ξε-authorize απο το pc μου θα παει σιγουρα -1 authorize(απο τα 5 που εχω)?το iphone μου ηταν παλιοτερα του ξαδερφου μου και το ειχε κανει 2 authorized ο ιδιος και το εχω κανει και εγω τωρα αλλα 2 σε 2 pc...και εχω φτασει στα 4...οποτε καταλαβαινεις...:O

 

Οχι θα γίνουν unauthorize ολα οι υπολογιστές που εχεις βαλει και θα τους ξαναβαλεις παλι

Όταν κάνεις De-authorize έναν υπολογιστή, δεν ξε-authoriz-ονται όλοι οι υπολογιστές που έχεις κάνει authorize.

Μόλις συμπληρωθεί το όριο των 5 authorizations τότε υπάρχει η επιλογή De-authorize all.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να κάνω restore το backup?Που θα το βρω αυτό το αρχείο?Αχ μακάρι να τα βρω...και τις φωτογραφίες δηλαδή?

 

Μέσω itunes θα το κάνεις, πας στο εικονίδιο του iPhone/Δεξί κλίκ/restore Backup..

 

Όσο αφορά τις Photo κρατάει όσες έχει τραβήξει από το κινητό, και όχι όσες πέρασες με sync..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εχω κανει μια ηχογραφηση και θελω να την περασω σαν αρχειο στον υπολογιστη και μετα τελος παντων σε ενα usb! ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ????????????????

 

Y.Γ Εχω και το excelcontacts σαν προγραμμα, που θα βρω και αυτο το αρχειο με τις επαφες μου???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχω ενα θεματακι...

Στο ip4 εχω κλειστα τα δεδομενα κ το 3G. Οταν λοιπον παω να στειλω μηνυμα μου βγαζει συνεχεια ενα μπλε παραθυρακι που μου λεει οτι εχω απενεργοποιημενα τα δεδομενα. Μπορει κανεις να μου πει πως σταματαει να βγαινει αυτο το πραγμα? (μου εχει σπασει τα νευρα :@)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχω ενα θεματακι...

Στο ip4 εχω κλειστα τα δεδομενα κ το 3G. Οταν λοιπον παω να στειλω μηνυμα μου βγαζει συνεχεια ενα μπλε παραθυρακι που μου λεει οτι εχω απενεργοποιημενα τα δεδομενα. Μπορει κανεις να μου πει πως σταματαει να βγαινει αυτο το πραγμα? (μου εχει σπασει τα νευρα :@)

 

το παραθυρακι το βγαζει για να σε προειδοποιησει οτι δε μπορεις να στειλεις mms,δε μπορει να απενεργοποιηθει..μονο αν ανοιξεις τα δεδομενα.το ξερω ειναι πολυ σπαστικο:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια mms για wind πως μπορω να βρω? βασικα περασα καποιεσ ρυθμισεις..μου στελνουν μμς αλλα δε μπορω να στειλω εγω! υπαρχει καποιο tip?

 

Καλημέρα , αν δεν έχεις ακόμα βρεί την λύση ακολούθησε τα παρακάτω... :rolleyes:

General -> Network -> Cellular Data Network -> mms:

 

Wind
MMSC :http ://192.168.200.95/servlets/mms
Proxy : 192.168.200.11:9401
APN: mnet.b-online.gr
Username: mms
Password: mms

 

and reboot your device :rolleyes:

*enable 3G & Cellular Data :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχω ενα θεματακι...

Στο ip4 εχω κλειστα τα δεδομενα κ το 3G. Οταν λοιπον παω να στειλω μηνυμα μου βγαζει συνεχεια ενα μπλε παραθυρακι που μου λεει οτι εχω απενεργοποιημενα τα δεδομενα. Μπορει κανεις να μου πει πως σταματαει να βγαινει αυτο το πραγμα? (μου εχει σπασει τα νευρα :@)

 

το παραθυρακι το βγαζει για να σε προειδοποιησει οτι δε μπορεις να στειλεις mms,δε μπορει να απενεργοποιηθει..μονο αν ανοιξεις τα δεδομενα.το ξερω ειναι πολυ σπαστικο:mad:

 

Δεν είναι καθόλου σπαστικό απλά είναι πολύ λογικό και κυρίως σε χρήστες που γνωρίζουν την συσκευή iPhone ;)

 

1. ή ακολουθείς την διαδρομή Settings -> Messages -> MMS Messaging = off

2. ή επικοινωνείς με τον πάροχο σου να σου "κλείσει" τελείως τις ρυθμίσεις αλλά με μειονέκτημα πως δεν θα έχει η συσκευή internet παρά μόνο με Wifi (δεν το συνιστώ)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου σπαστικό απλά είναι πολύ λογικό και κυρίως σε χρήστες που γνωρίζουν την συσκευή iPhone ;)

 

1. ή ακολουθείς την διαδρομή Settings -> Messages -> MMS Messaging = off

 

αυτο που λες δεν ισχυει..κλειστα τα χω τα mms και παλι πεταει το παραθυρακι που λεει 'τα δεδομενα ειναι απενεργοποιημενα'

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν ισχυει..κλειστα τα χω τα mms και παλι πεταει το παραθυρακι που λεει 'τα δεδομενα ειναι απενεργοποιημενα'

 

Μιλά με τον πάροχο σου τότε...

 

 

Sent from my iPhone 4

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν ισχυει..κλειστα τα χω τα mms και παλι πεταει το παραθυρακι που λεει 'τα δεδομενα ειναι απενεργοποιημενα'

 

Aν εχεις το τηλεφωνο j/b τοτε υπαρχει τροπος να γλυτωσεις, (ειναι τρομερα εκνευριστικο αν στελνεις πολλα μηνυματα) κατεβασε το PopUp Blocker. Μπορεις να κοψεις οποιαδηποτε προειδοποιηση απο το να εμφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

στο itunes πλεον δεν υπαρχει section "ringtones" ωστε να πεταξεις μεσα τα δικα σου?

εχω κολλησει λιγο ή δεν βλεπω μπροστα μου.

μια βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να δημιουργησω λογαριασμο χωρις πιστωτικη????? γιατι προσπαθω και δεν υπαρχει η ενδειξη "none"!! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να δημιουργησω λογαριασμο χωρις πιστωτικη????? γιατι προσπαθω και δεν υπαρχει η ενδειξη "none"!! Ευχαριστω!!

Create an iTunes App Store account without a credit card

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις πως μπορω να εχω αναφορα στα sms? Μολις εκανα jb στην 4.2.1 και το ψαχνω.

Επισης, υπαρχει κανενα προγραμμα με το οποιο να μπορω να κατεβαζω τραγουδια απευθειας στο κινητο?

Ευχαριστω

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Έχω το 3GS και εχθές ο ανηψιός μου προσπάθησε να το κάνει jb, το οποίο έγινε κανονικά (από ότι πρόλαβα να δω). Μετά πάτησε (από τις ρυθμίσεις) την επαναφορά και εκτοτε το τηλέφωνο κολλάει στην αρχική οθόνη με το μήλο και την ... νεκροκεφαλή. Το itunes δεν το βλέπει και θέλω να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση χωρίς jb. Δεν ξέρω όμως τι να κάνω αφού πέρα από την οθόνη με το μήλο και την νεκροκεφαλή του greenpoisson δεν δείχνει τίποτα άλλο. Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει με απλά λόγια να το επαναφέρω ?? Ευχαριστώ εκ των προτέρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Έχω το 3GS και εχθές ο ανηψιός μου προσπάθησε να το κάνει jb, το οποίο έγινε κανονικά (από ότι πρόλαβα να δω). Μετά πάτησε (από τις ρυθμίσεις) την επαναφορά και εκτοτε το τηλέφωνο κολλάει στην αρχική οθόνη με το μήλο και την ... νεκροκεφαλή. Το itunes δεν το βλέπει και θέλω να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση χωρίς jb. Δεν ξέρω όμως τι να κάνω αφού πέρα από την οθόνη με το μήλο και την νεκροκεφαλή του greenpoisson δεν δείχνει τίποτα άλλο. Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει με απλά λόγια να το επαναφέρω ?? Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Αρχικά δοκίμασε να το κάνεις reset, πατώντας home button και on/off button για 15 δευτερόλεπτα.

Αν δεν στρώσει, δοκίμασε να τρέξεις ξανά το Greenpois0n κάνοντας τη διαδικασία του jb.

Υπάρχει και η πιθανότητα να έχει μπει σε DFU mode. Τσέκαρε το.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δοκίμασε να το κάνεις reset, πατώντας home button και on/off button για 15 δευτερόλεπτα.

Αν δεν στρώσει, δοκίμασε να τρέξεις ξανά το Greenpois0n κάνοντας τη διαδικασία του jb.

Υπάρχει και η πιθανότητα να έχει μπει σε DFU mode. Τσέκαρε το.

 

Αυτά τα έκανα αλλά πάλι τα ίδια. Αυτό το DFU mode τι είναι και αν έχει μπει πως το επαναφέρω ???

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έκανα αλλά πάλι τα ίδια. Αυτό το DFU mode τι είναι και αν έχει μπει πως το επαναφέρω ???

Πως μπορείτε να θέσετε τη συσκευή εντός και εκτός DFU και Recovery mode

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις πως μπορω να εχω αναφορα στα sms? Μολις εκανα jb στην 4.2.1 και το ψαχνω....

Ευχαριστω

 

 

Χρειάζεσαι το iPhoneDelivery ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις πως μπορω να εχω αναφορα στα sms? Μολις εκανα jb στην 4.2.1 και το ψαχνω.

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3304268#post3304268

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...