Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν συνδεω το iphone με MAC που παω για να δω τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει?

 

Εάν έχεις εγκατεστημένη την σουίτα iLife ανοίγεις το iPhoto και κάνεις import τις φωτογραφίες από το iPhone στον υπολογιστή σου. Αλλιώς χρησιμοποιείς την εφαρμογή Image Capture από τον φάκελο των Applications.;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3)ναί σωστά αλλά για να κατεβάσω τις δωρεάν εφαρμογές πρέπει να δημιουργήσω νέο λογαριασμό και οταν πάω να τον δημιουργήσω μου ζητάει αυτόν τον καταραμένο κωδικό!!!!!!!!!

1)έχεις κανένα τρόπο για να το κάνω jailbreak γιατί έψαξα και στο google και σ όλα και δεν βρήκα τίποτα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3)ναί σωστά αλλά για να κατεβάσω τις δωρεάν εφαρμογές πρέπει να δημιουργήσω νέο λογαριασμό και οταν πάω να τον δημιουργήσω μου ζητάει αυτόν τον καταραμένο κωδικό!!!!!!!!!

1)έχεις κανένα τρόπο για να το κάνω jailbreak γιατί έψαξα και στο google και σ όλα και δεν βρήκα τίποτα!!!!!!!!

 

Πρέπει να σου έχει επιλογή να μην διαλέξεις τρόπο πληρωμής οπότε δεν θα ζητάει τίποτα για δες καλύτερα. Πρέπει όμως να δοκιμάσεις να κατεβάσεις οπωσδήποτε δωρεάν εφαρμογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

1)ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια αλλά επιλέγω στον τρόπο πληρωμής κανένα αλλά και πάλι το κωδικό για το gift cards and certificates μου τον ξαναεμφανίζει!!!!!!!

 

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ DOWNGRADE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΘΩΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ERROR 3194 ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom..Μην γράφεις με κεφαλαία !
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις Γενικα Δικτυο Κοινη Χρηση internet

 

Κατ'αρχας ευχαριστω!!:)

Δηλαδη το συνδεω στη usb και επιλεγω αυτα που μου γραψες και συνδεομαι κανονικα?

 

Παρατήρησα όμως ότι στις ρυθμίσεις του 3gs δεν υπάρχει επιλογή "Κοινή Χρήση internet"...

 

Όχι δε γίνεται αλλιώς.

Γιατί να μην την «πειράξεις» όπως λες; iphone χωρίς jailbreak δεν υπαρχει. Δεν εκμεταλλεύεσαι καθολου τις τεραστιες δυνατοτητες του iphone. Η διαδικασια ειναι αντιστρεπτη ανα πασα στιγμη.

 

 

Αυτό είναι δικιά σου άποψη... Εγώ θέλω να έχω τα πάντα original (games, προγράμματα, λειτουργικό, ολα). Θεωρώ ότι όλα τα "πειραγμένα" δεν υφίστανται.

Στην ερώτηση που έκανα, μπορείς να μου απαντήσεις? Αν όχι, θα προτιμούσα να μην αποπροσανατολίζεις εκείνους που έχουν να πουν κάτι ουσιαστικό.

Πάντα φιλικά, και με το θάρρος της ελευθερίας της άποψης (όπως ακριβώς έκανες κι εσύ).

Άλλωστε κάποιος λιγότερο απόλυτος από εσένα μου απάντησε ήδη.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

εκανα format το pc και εγκατεστησα τα win7 64 bit.εβαλα το itunes στην τελευταια εκδοση και εκανα restore απο dvd ολη την βιβλιοθηκη. το iphone ειναι στην 3.1.3 με jailbreak.υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω προβλημα με το συγχρονισμο των σπασμενων εφαρμογων? πως θα κανω sync χωρις να χασω τα δεδομενα και τις εφαρμογες που εχω εγκατεστημενες? plz help!
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να βάλω το flash player στο ipod?????????/

O Flash Player ΔΕΝ υποστηρίζεται κι ούτε πρόκειται να υποστηριχθεί από προϊόντα της Apple. Δεν ξέρω όμως στο Cydia τι παίζει, αν παίζει κάτι:rolleyes:

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάτι αλλο που μπορω να βαλω????

και αλλη 1 ερωτηση γιατι οταν παω να δημιουργησω λογαριασμο στο appstore ενω βαζω χωρις πληρωμη μου ζηταει gift cards and certificats code???????

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάτι αλλο που μπορω να βαλω????

και αλλη 1 ερωτηση γιατι οταν παω να δημιουργησω λογαριασμο στο appstore ενω βαζω χωρις πληρωμη μου ζηταει gift cards and certificats code???????

 

Σίγουρα κάνεις κάτι λάθος, όταν η ίδια η Apple σου εξηγεί πως να το κάνεις Create an iTunes App Store account without a credit card, βεβαιώσου ότι έχεις επιλέξει το Ελληνικό κατάστημα και δοκιμάζεις να κατεβάσεις δωρεάν εφαρμογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. θέλω να πάρω το I phone 3gs μάλλον με το os4 αλλά έχω δύο απορίες..

1) είναι κλειδωμένο το ΒΤ? δηλαδή δεν μπορώ να στέλνω-πέρνω αρχεία? δεν θα μπορώ να συνδέω ΒΤ ακουστικό? :confused:

2) έχω διπλή sim (δυο αριθμούς Cosmote) θα έχω πρόβλημα? γιατι στο 1212 έτσι μου είπανε... :(

ΥΓ: για αρχή θα ήθελα να μην το ''πειράξω'' οπότε ρωτάω αν υσχίουν όλα αυτά χωρίς το πείραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το συνδεω στη usb και επιλεγω αυτα που μου γραψες και συνδεομαι κανονικα?

 

Παρατήρησα όμως ότι στις ρυθμίσεις του 3gs δεν υπάρχει επιλογή "Κοινή Χρήση internet"...

 

 

 

Tethering λεγεται Cosmote και wind κανονικα για Vodafone δεν γνωριζω

Edited by sakissetra
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. θέλω να πάρω το I phone 3gs μάλλον με το os4 αλλά έχω δύο απορίες..

1) είναι κλειδωμένο το ΒΤ? δηλαδή δεν μπορώ να στέλνω-πέρνω αρχεία? δεν θα μπορώ να συνδέω ΒΤ ακουστικό? :confused:

2) έχω διπλή sim (δυο αριθμούς Cosmote) θα έχω πρόβλημα? γιατι στο 1212 έτσι μου είπανε... :(

ΥΓ: για αρχή θα ήθελα να μην το ''πειράξω'' οπότε ρωτάω αν υσχίουν όλα αυτά χωρίς το πείραγμα...

Καλημέρα φίλε μου.

 

1) Το bluetooth είναι όντως κλειδωμένο όσον αφορά στην αποστολή/λήψη αρχείων μέσω αυτού. Για bluetooth hands free φυσικά και μπορείς να συνδέσεις. Άλλωστε αυτή είναι η χρήση που έχει το bluetooth του iPhone στην εργοστασιακή του κατάσταση. Όσον αφορά για την αποστολή/λήψη αρχείων, χρειάζεται να κάνεις jailbreak το κινητό και να περάσεις το iBluenova.

ΥΓ. Αν είναι να κάνεις jailbreak μόνο για το bt, καλύτερα μην το κάνεις καθόλου. Για τη μεταφορά αρχείων υπάρχουν και τα USB Sticks, email etc

 

2) Δουλεύουν μια χαρά. Άστους να λένε. Μέλη από το myphone έχουν κάνει το λεγόμενο SIM Cloning κι έχουν "παντρέψει" σε μια κάρτα SIM, αριθμό Cosmote με αριθμό WIND και δεν έχουν αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους δημιούργησα λογαριασμο στα itunes το μονο που έπρεπε να κάνω ήταν να μην ακουμπησω τον gift cards and certificats code!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ευχαριστω όλους όσους ασχολήθηκαν μοζί μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση που θα κανω μαλλον ειναι χαζη αλλα θα θελα να μαθω αμα υπαρχει καποιος τροπος να γεμισω την μπαταρια του ipod χωρις να το συνδεσω στον υπολογιστη υπαρχει κανενας ειδικος φορτιστης??η μπορω να κατεβασω καποιο προγραμμα στο ipod ωστε να μπορω να τον συνδεω σ 1 φορτιστη mp3 που εχω και να φορτιζει???????

η παντα πρεπει να το συνδεω στον υπολογιστη???

Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση που θα κανω μαλλον ειναι χαζη αλλα θα θελα να μαθω αμα υπαρχει καποιος τροπος να γεμισω την μπαταρια του ipod χωρις να το συνδεσω στον υπολογιστη υπαρχει κανενας ειδικος φορτιστης??η μπορω να κατεβασω καποιο προγραμμα στο ipod ωστε να μπορω να τον συνδεω σ 1 φορτιστη mp3 που εχω και να φορτιζει???????

η παντα πρεπει να το συνδεω στον υπολογιστη???

Μέσα στη συσκευασία δε σου έδωσαν και τον αντάπτορα που συνδέει το USB με την κοινή πρίζα ηλεκτρικού ρεύματος; :confused:

Αν δεν το έχεις(αυτό βλέπω κι από διάφορες εικόνες, ότι δεν περιλαμβάνεται στην αρχική συσκευασία) τότε μπορείς να το προμηθευτείς από κατάστημα Apple.

http://bindapple.com/wp-content/uploads/2008/03/iphonepackage.jpg

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχω κάνει ένα μεγάλο λάθος..πήγα να κάνω συγχρονισμό και κάτι πρέπει να πήγε στραβά και δεν εμφανίζονται οι επαφές μου..τις έχω χάσει??
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχω κάνει ένα μεγάλο λάθος..πήγα να κάνω συγχρονισμό και κάτι πρέπει να πήγε στραβά και δεν εμφανίζονται οι επαφές μου..τις έχω χάσει??

Αν δεν είχες κάνει παλιότερα Sync τις επαφές σου, τότε κατά πάσα πιθανότητα τις έχεις χάσει γιατί ο υπολογιστής σου δεν τις είχε κρατημένες και προφανώς ήταν tickαρισμένο να κάνει Sync τις (ανύπαρκτες) επαφές:cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω 5 απορίες

1) πως μπορώ να βλέπω την μνήμη ( πόσα bytes έχω ακόμα) από το i phone

2) μπορώ να ρυθμίσω τον λογαριασμό exchange που έχω χωρίς να συγχρονίζει όταν πατάω το εικονίδιο mail

3) ποίο είναι καλό πρόγραμμα με φωνητική πλοήγηση για να του περάσω

4) είναι συμβατά όλα τα hf με 3,5

5) πως μπορώ να βάλω ξεχωριστό ήχο ανά επαφή στις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

τι τύπο αρχειου πρεπει να χει μια ταινια για να την περασω στο ipod και υπαρχει κανενα προγραμμα ωστε να μπορω να μετατρεπω τις ταινιες σ αυτο τν τυπο????????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω 5 απορίες

1) πως μπορώ να βλέπω την μνήμη ( πόσα bytes έχω ακόμα) από το i phone

2) μπορώ να ρυθμίσω τον λογαριασμό exchange που έχω χωρίς να συγχρονίζει όταν πατάω το εικονίδιο mail

3) ποίο είναι καλό πρόγραμμα με φωνητική πλοήγηση για να του περάσω

4) είναι συμβατά όλα τα hf με 3,5

5) πως μπορώ να βάλω ξεχωριστό ήχο ανά επαφή στις κλήσεις

1) Θα πας Settings > General > About και εκεί σου δείχνει πόση μνήμη από τα 16 ή 32GBείναι ελεύθερη και πόση δεσμεύεται. Υπάρχουν και εφαρμογές στο AppStore που σου δίνουν τέτοιες πληροφορίες. Αν έχεις jailbrake τότε πέρασε την εφαρμογή SysInfoPlus, είναι πολύ καλή και με πληθώρα πληροφοριών.

2) Αν η εταιρία στην οποία έχεις email υποστηρίζει την υπηρεσία push τότε αυτό που θα κάνεις είναι να πας Settings > Mail, Contacts, Calendars > Fetch New Data και ενεργοποιείς την επιλογή Push. Έτσι όταν θα λαμβάνεις mail θα σε ενημερώνει αμέσως.

3) Δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα για πλοήγηση οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.

4) Απ' όσο ξέρω ναι όλα είναι. Ρίξε μια ματιά και στα θέματα Accessories: πληροφορίες, ερωτήσεις και Accessories: προτάσεις.

5) Θα πας στις επαφές που θες και θα επιλέξεις Edit και εκεί που λέει ringtone εσύ θα διαλέξεις αυτό που θες.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...