Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Το ένα είναι το μικρόφωνο (δεξιά) και το άλλο είναι το ηχείο (αριστερά) :)

 

Υ.Γ. Πάλι βρέθηκα μπροστά σου :lol:

ειναι απιστευτο αυτο φιλε stendor:Dοτι χαζομαρα ρωτησω(κουραγιο πιστευω να τελειωνουν οι αποριες μου)εσυ θα μου δωσεις απαντηση:happy:απλα νομιζα οτι ισως βγαζουν ηχο και τα 2 οταν βλεπεις καποιο βιντεο:O ευχαριστω για 100στη φορα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από μένα.

Αν και έχω καιρό το 3GS σήμερα είπα να αλλάξω το πρόγραμμα και να βάλω το COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με internet 45. Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση για να μπαίνω στο Internet ή μπαίνω όπως είναι? Ένας φίλος με άλλο κινητό την πάτησε και όταν του ήρθε ο λογαριασμός κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό, γιατί όπως κατάλαβα δεν έμπαινε από το πρόγραμμα, αλλά μάλλον μέσω wap και του χρεώνανε τα MB κανονικά. Το τηλέφωνο δεν είναι σπασμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ειναι απιστευτο αυτο φιλε stendor:Dοτι χαζομαρα ρωτησω(κουραγιο πιστευω να τελειωνουν οι αποριες μου)εσυ θα μου δωσεις απαντηση:happy:απλα νομιζα οτι ισως βγαζουν ηχο και τα 2 οταν βλεπεις καποιο βιντεο:O ευχαριστω για 100στη φορα:rolleyes:

 

Υπάρχουν άνθρωποι που ρωτούν ακόμα αυτό το πράγμα?????:lol::lol:

 

Σε πειράζω......:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Υπάρχουν άνθρωποι που ρωτούν ακόμα αυτό το πράγμα?????:lol::lol:

 

Σε πειράζω......:happy:

και βεβαια υπαρχουν!!εχω ασυλια σαν νεοπας για 1 μηνα να ρωταω οτι θελω:pβεβαια αυριο τελειωνει αν δεν κανω λαθος,οποτε τερμα οι @@@@@@ :D να ησυχασει και ο stendor:p
Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου όμως είναι η εξής: Έχεις κι εσύ iPhone;

 

Προφανώς και έχω (φαίνεται και στο avatar μου)... αλλά τι ρόλο παίζει αυτό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να γράφουμε με κεφαλαία γράμματα(Caps Lock δηλαδή); Αν θέλω να γράψω μια λέξη με κεφαλαία, πατάω Shift+γράμμα, Shift+γράμμα κ.ο.κ και είναι σπαστικό, χρονοβόρο, κουραστικό κλπ.

 

 

Προφανώς και έχω (φαίνεται και στο avatar μου)... αλλά τι ρόλο παίζει αυτό;

Δεν μπορώ να θυμηθώ τι ακριβώς ήθελα να σου πω. Πάντως κάνοντας κοινόχρηστη τη μουσική σου από το User Account σου, θα μπορούν και όλοι οι υπόλοιποι χρήστες του υπολογιστή και δη η σύζυγος σου, να συγχρονίζει ό,τι θέλει από το δικό της User Account.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να γράφουμε με κεφαλαία γράμματα(Caps Lock δηλαδή); Αν θέλω να γράψω μια λέξη με κεφαλαία, πατάω Shift+γράμμα, Shift+γράμμα κ.ο.κ και είναι σπαστικό, χρονοβόρο, κουραστικό κλπ.

 

 

.

 

Double tap στο shift και γινεται μονιμα "μπλε".....βεβαια πρεπει να πας Settings / General / keyboard και βαζεις στο ON το Enable Caps Lock

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ μια βοήθεια σαν αρχάρια.Σήμερα έκανα το πρόγραμμα της cosmote 250MB.Φτάνουν για mail,msn,fb ή θα δω το λογαριασμό της cosmote να ανεβαίνει? Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η σύνδεση και να μην κατεβάζει συνέχεια δεδομένα? (Αν είναι χαζές οι ερωτήσεις φαντάζομαι δικαιολογούμαι ως άσχετη)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Θα ήθελα και εγώ μια βοήθεια σαν αρχάρια.Σήμερα έκανα το πρόγραμμα της cosmote 250MB.Φτάνουν για mail,msn,fb ή θα δω το λογαριασμό της cosmote να ανεβαίνει? Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η σύνδεση και να μην κατεβάζει συνέχεια δεδομένα? (Αν είναι χαζές οι ερωτήσεις φαντάζομαι δικαιολογούμαι ως άσχετη)
πιστευω οτι εισαι πολυ ανετη με τα 250:Oσυνεχεια δεν κατεβαζει,απλα οταν πατησεις το εικονιδιο με τα mail θα σου κατεβασει,αλλα να το εχεις στο χειροκινητο την ρυθμιση(δεν το εχω διπλα μου να σου πω ακριβως που πας)και φυσικα θα παρακολουθεις απο το ρυθμισεις-γενικα-χρηση τα mb σου
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ μια βοήθεια σαν αρχάρια.Σήμερα έκανα το πρόγραμμα της cosmote 250MB.Φτάνουν για mail,msn,fb ή θα δω το λογαριασμό της cosmote να ανεβαίνει? Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η σύνδεση και να μην κατεβάζει συνέχεια δεδομένα? (Αν είναι χαζές οι ερωτήσεις φαντάζομαι δικαιολογούμαι ως άσχετη)

Για τη χρήση που αναφέρεις, φτάνουν και περισσεύουν κιόλας.

Φυσικά και υπάρχει τρόπος να απενεργοποιείται η σύνδεση δεδομένων. Ακολούθησε τη διαδρομή:

Settings > General > Network > Cellular Data > Off

 

Double tap στο shift και γινεται μονιμα "μπλε".....βεβαια πρεπει να πας Settings / General / keyboard και βαζεις στο ON το Enable Caps Lock

Αν και το Enable Caps Lock το έχω στο Off, πάλι το Double Tap στο Shift λειτουργεί κανονικά και γράφω κεφαλαία.

Ποια η διαφορά με το Enable Caps Lock ανοιχτό και κλειστό;

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Για τη χρήση που αναφέρεις, φτάνουν και περισσεύουν κιόλας.

Φυσικά και υπάρχει τρόπος να απενεργοποιείται η σύνδεση δεδομένων. Ακολούθησε τη διαδρομή:

Settings > General > Network > Cellular Data > Off

να σε ρωτησω κατι;με αυτες τις ρυθμισεις που λες λογικα δεν θα μπορω να στειλω και να λαβω mms σωστα;
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι;με αυτες τις ρυθμισεις που λες λογικα δεν θα μπορω να στειλω και να λαβω mms σωστα;

Εάν το Cellular Data είναι στο Off, δυστυχώς απενεργοποιούνται και τα MMS.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εάν το Cellular Data είναι στο Off, δυστυχώς απενεργοποιούνται και τα MMS.
thanks,συν το αλλο σπαστικο που κανει ακομα και sms να πας να στειλεις σου λεει οτι δεν υπαρχει η υπηρεσια δεδομενων η καπως ετσι:(
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει επιλογή δεδομένα τελικά...μόνο περιαγωγή δεδομένων.Μήπως στην έκδοση που έχω δεν γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει επιλογή δεδομένα τελικά...μόνο περιαγωγή δεδομένων.Μήπως στην έκδοση που έχω δεν γίνεται???

Ποια έκδοση firmware έχεις; Για να το δεις ακολούθησε τη διαδρομή

Settings > General > About > Version > ???

 

thanks,συν το αλλο σπαστικο που κανει ακομα και sms να πας να στειλεις σου λεει οτι δεν υπαρχει η υπηρεσια δεδομενων η καπως ετσι:(

Και στους χάρτες, φωτογραφίες κλπ να μπεις πάλι θα σου βγάλει την pop-up προειδοποίηση.

Cellular Data is Turned Off

Turn on cellular data or use Wi-Fi to access data.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ψάχνω 2 μέρες στο φόρουμ και δεν βρίσκω κάτι σχετικό

έχω 3G OS4 και δεν μπορώ να δω videakia από youtube

όταν βάλω στο πρόγραμμα με το εικονίδιο του youtube μου λέει ότι το αρχείο δεν υποστηρίζεται μήπως πρέπει να εγκαταστήσω κάτι από cydia ?

 

οκ έτρεξα το open SSH και τώρα παίζουν εκτός από μερικά που λέει ότι δεν υποστηρίζονται

αλά έχω πρόβλημα με το mxTube δεν ανοίγει το πρόγραμμα πάει να ανοίξη και κλίνη καμία βοήθεια ??

 

το mxTube δεν λειτουργεί σε os4 κανένα ling με οδηγίες για downgread προηγούμενο

firmware ? γιατί το os4 τελικά είναι προβληματικό πολλά κωλύματα και πολύ αργό

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

γιατί το os4 τελικά είναι προβληματικό πολλά κωλύματα και πολύ αργό

το ότι το 3G έχει μικρό επεξεραστή, δε σημαίνει ότι η έκδοση iOS 4 του firmware είναι προβληματική, αργή και τραβάει κολλήματα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα μία μικρή βοήθεια σε ένα χμμμ πρόβληματάκι που αντιμετωπίζω.

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές από το iphone στο outlook μέσω συγχρονισμού. Όμως επειδή δεν έχω καμία επαφή στο outlook ο συγχρονισμός μου σβήνει τις επαφές από το iphone, τις οποίες επαναφέρω στο τηλέφωνο από το backup. Πως γίνεται το αντίστροφο ? δηλάδή από το iphone να περάσω τις επαφές στο outlook? Τι πρέπει να επιλέξω πριν αρχίσει ο συγχρονισμός ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...