Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας ,

 

Εδω και δυο ημερες το iTunes μου βγαζει το κατωθι

 

The iPhone "Vassilis 3G" cannot be synced.An unknown error occured (13019)

 

Τι ειναι αυτο ρε παιδια γνωριζει κανεις???????

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας ,

 

Εδω και δυο ημερες το iTunes μου βγαζει το κατωθι

 

The iPhone "Vassilis 3G" cannot be synced.An unknown error occured (13019)

 

Τι ειναι αυτο ρε παιδια γνωριζει κανεις???????

 

Η λύση εδώ, φαίνεται ότι είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Η λύση εδώ, φαίνεται ότι είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα.

 

 

Παρολο που εκανα ολα αυτα εβαλα και το iTunes 9 και ολα τα υπολοιπα εκτος απο το τελευταιο με τον User τιποτα.

 

Σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια.

 

Μηπως μπορω να βαλω καπως αλλιως μουσικη μεσω Tunel Suite ???????

 

Δεν γινεται τιποτα

 

 

 

Μια ακομα ΜΕΓΑΛΗ βλακεια που εκανα ειναι να σβησω ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ το Recently Added

Τωρα?????????????????????????????????????????????????????????????????

Edited by CASH
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ, για κάποιο λόγο, δεν αποκρινόταν καθόλου η touch οθόνη. Ό,τι και να πατούσες με το δάχτυλο, τίποτα. Ούτε καν να το απενεργοποιήσω!! (κι αυτό... δάχτυλο θέλει! :D )

 

Υπολογιστή δεν είχα κοντά μου, οπότε ήξερα ότι αν το έκλεινα για κάποιο λόγο (ούτε μπαταρία δεν έχουμε δυνατότητα να βγάλουμε!!) θα ήθελε υπολογιστή για να bootάρει. Έκανα κλήσεις στο κινητό, δε μπορούσα να απαντήσω την κλήση (αφού ήθελε... δάχτυλο και αυτό!!) παρόλο που το έβλαπα να χτυπάει. Μόνο με διπλό πάτημα του κουμπιού «τον έστελνες» τον άλλον. Με τους πολλούς συνδυασμούς και τα πολλά πατήματα κουμπιών, κατάφερα απλά να το απενεργοποιήσω, καλύτερα γιατί μου έσπαγε τα νεύρα. Ερχόντουσαν SMS και δε μπορούσα να τα διαβάσω.

 

Τελικά σήμερα το πρωί ήρθα στη δουλειά και το bootαρα κανονικά. Είναι προβληματάκι αυτό το μπουτάρισμα... :(

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο πράγμα και σε μένα, αλλά δεν είμαι jaibroken.:happy:

Λάμβανα κανονικά κλήσεις, μπορούσα να τις απαντήσω αλλά όταν το έκλεινα κολλούσε.

Ευτυχώς μου ήρθε flashιά και πάτησα ταυτόχρονα το home button και το on/off και bootαρε εκ νέου.

Αν δε βγει μόνιμο jailbreak, δεν το πειράζω.:p:lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς μου ήρθε flashιά και πάτησα ταυτόχρονα το home button και το on/off και bootαρε εκ νέου.

Εγώ πατούσα αυτό το συνδυασμό και αυτό έβγαζε screenshots. :mad:

 

Πώς απενεργοποιούμε το iphone χωρίς τη χρήση της οθόνης αφής;

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιούμε το iphone χωρίς τη χρήση της οθόνης αφής;

:confused:Επάνω δεξιά έχει ένα κουμπί. Το on/off είναι.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πατούσα αυτό το συνδυασμό και αυτό έβγαζε screenshots.

Ναι, ξέρεις, δεν τα πατάς στιγμιαία! ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:confused:Επάνω δεξιά έχει ένα κουμπί. Το on/off είναι.

Nαι ρε παιδιά χαίρω πολύ, αλλά αφού λέμε δε λειτουργούσε η οθόνη αφής. Για να το κλείσεις σου βγάζεις ένα κόκκινο βελάκι «απενεργοποίηση» και πρέπει να το σπρώξεις προς τα δεξιά. Πώς να το κάνεις αυτό αν δεν αποκρίνεται η οθόνη αφής;

 

ΜΟΝΟ με συνδυασμό πλήκτρων γίνεται απενεργοποίηση;

 

2η ερώτηση: Μπορούμε να στείλουμε με κάποιο τρόπο με ΜΜΣ αρχείο .txt που έχουμε δημιουργήσει προηγουμένως σε υπολογιστή; :confused:

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε παιδιά χαίρω πολύ, αλλά αφού λέμε δε λειτουργούσε η οθόνη αφής. Για να το κλείσεις σου βγάζεις ένα κόκκινο βελάκι «απενεργοποίηση» και πρέπει να το σπρώξεις προς τα δεξιά. Πώς να το κάνεις αυτό αν δεν αποκρίνεται η οθόνη αφής;

 

ΜΟΝΟ με συνδυασμό πλήκτρων γίνεται απενεργοποίηση;

Αν είναι κολλημένο, πατάς τα 2 πλήκτρα που είπαμε συνεχόμενα μέχρι να bootάρει και να εμφανιστεί το μήλο της Apple.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

...τα τραγουδια στο itunes οπως μπορω να δω ειναι σωμενα σαν AAC audio file και το μεγεθος τους ειναι αρκετα μεγαλο 5-7 mb το τραγουδι..(256kbps) ...!!...

...αν τα κανω sync στο 3gs μου θα μεταφερθουν με τα ιδια χαρακτηριστικα (aac audio file , 5-7 mb) ?....η το iphone θα τα αλλαξει...?...

....εαν το τηλ. δεν τα αλλαζει απο μονο του..μπορω να τα αλλαξω εγω manualy....?...

...υποθετω οτι το AAC και τα πολλα mb του τραγουδιου σημαινει και καλη ποιοτητα ηχου...?...

...απτην εμπειρια σας ενα τραγουδι με αλλο format και λιγοτερα mb εχει μεγαλη διαφορα στη ποιοτητα του ηχου..?...(στο iphone)....

 

...μπορω ? και πως ? να βαλω ενα artwork ( α. το οποιο υπαρχει στο itunes β. το οποιο μπορω να βρω στο δικτιο ) σε ενα τραγουδι μου στο itunes ? (προσπαθησα στο itunes/advanced/get album artwork αλλα δε δουλευει...)....

 

*** για το παραπανω ερωτημα σχετικα μα τα artworks (ερωτ β.) βρηκα το TuneUp...λειτουργει για mac , itunes kai iphone ..?..

 

 

ευχαριστω :)

Edited by Acodaz
Link to comment
Share on other sites

...τα τραγουδια στο itunes οπως μπορω να δω ειναι σωμενα σαν AAC audio file και το μεγεθος τους ειναι αρκετα μεγαλο 5-7 mb το τραγουδι..(256kbps) ...!!...

...αν τα κανω sync στο 3gs μου θα μεταφερθουν με τα ιδια χαρακτηριστικα (aac audio file , 5-7 mb) ?....η το iphone θα τα αλλαξει...?...

....εαν το τηλ. δεν τα αλλαζει απο μονο του..μπορω να τα αλλαξω εγω manualy....?...

...υποθετω οτι το AAC και τα πολλα mb του τραγουδιου σημαινει και καλη ποιοτητα ηχου...?...

...απτην εμπειρια σας ενα τραγουδι με αλλο format και λιγοτερα mb εχει μεγαλη διαφορα στη ποιοτητα του ηχου..?...(στο iphone)....

 

...μπορω ? και πως ? να βαλω ενα artwork ( α. το οποιο υπαρχει στο itunes β. το οποιο μπορω να βρω στο δικτιο ) σε ενα τραγουδι μου στο itunes ? (προσπαθησα στο itunes/advanced/get album artwork αλλα δε δουλευει...)....

 

*** για το παραπανω ερωτημα σχετικα μα τα artworks (ερωτ β.) βρηκα το TuneUp...λειτουργει για mac , itunes kai iphone ..?..

 

 

ευχαριστω :)

 

Το AAC είναι ένα format που προσπάθησε να καθιερώσει η Apple πριν κάποια χρόνια αλλά δεν τα κατάφερε. Υποτίθεται ότι έχει καλύτερη ποιότητα ήχου μεταξύ των απωλεστικών αλγορίθμων (αυτών δηλαδή των τεχνικών συμπίεσης που "αφαιρούν" πληροφορία από το ψηφιακό τραγούδι για να μειώσουν το μέγεθος του αρχείου, προσπαθώντας αυτή η πληροφορία να μην είναι ιδιαίτερα έως καθόλου αισθητή στο ανθρώπινο αυτί). Προσωπικά δεν ακούω καμία διαφορά με ένα καλό mp3 αν και αυτό δεν θα είναι πολύ μικρότερο σε μέγεθος ως αρχείο ώστε να κάνει διαφορά.

 

Ο κύριος λόγος που θα ήθελες να μην έχεις τα αρχεία αποθηκευμένα ως AAC είναι αν τα μοιράζεσαι με άλλους που δεν έχουν πρόγραμμα αναπαραγωγής που αναγνωρίζει αυτό τον αλγόριθμο. Πάντως η μετατροπή γίνεται από την επιλογή του Itunes: Advanced / Create MP3 Version.

 

Το iPhone τα αναγνωρίζει οπότε όταν τα μεταφέρεις από το desktop / laptop σου εκεί θα παίξουν χωρίς να χρειάζονται μετατροπή.

 

Σε ότι αφορά το artwork ο περισσότερο εύκολος και δωρεάν τρόπος (χωρίς ειδική εφαρμογή) είναι να ψάξεις στο google για εικόνες με το εξώφυλλο του album / τραγουδιού και να τις σύρεις επάνω στην "άδεια" εικόνα του artwork που υπάρχει κάτω αριστερά στην οθόνη του iTunes όταν έχεις επιλεξει το συγκεκριμένο album ή τραγούδι. Εναλλακτικά μπορείς να σώσεις την εικόνα από την ιστοσελίδα που σου έχει βρει το google στο desktop και από εκεί να την επιλέξεις με Get Info / Artwork / Add όταν κάνεις δεξί κλικ επάνω στο όνομα του album / τραγουδιού.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

...kkαlog...ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση και βοηθεια.... :happy:

 

...απο τη στιγμη που το mp3 δεν εχει μεγαλη διαφορα στο μεγεθος (σε σχεση με το AAC) και δεν μοιραζομαι τα τραγουδια μου με αλλους...θα κρατησω αυτο το format....

 

...πολυ καλη λυση για τα artworks...

 

....σευχαριστω και παλι.. :)

Link to comment
Share on other sites

μολις συνδεσα το τηλεφωνακι κ υπαρχει διαθεσιμη η 3.1.3..

 

εχω 3.1.2

 

αξιζει να την κατεβαζω?χανω κατι?κερδιζω κατι?

 

thanks!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μολις συνδεσα το τηλεφωνακι κ υπαρχει διαθεσιμη η 3.1.3..

 

εχω 3.1.2

 

αξιζει να την κατεβαζω?χανω κατι?κερδιζω κατι?

 

thanks!

 

Αν δεν σε νοιάζει το jailbreak (και καλά κάνεις κατά την άποψή μου) τότε την εγκαθιστάς άνετα! Δεν έχει κάποια εμφανή βελτίωση, αλλά πρέπει πάντα να έχουμε το "τελευταίο" δεν πρέπει;

 

Αν όμως έχεις jailbreak και ειδικά αν το τηλέφωνο είναι Οκτωβρίου 2009 και πίσω, τότε κάθεσαι όπως είσαι γιατί θα χάσεις τη δυνατότητα αυτή.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ειμαι νομιμος :P

 

o μονος λογος που θα εκανα jb ειναι για το bluetooth..

 

υπαρχει κανα νεο γι αυτο?

 

επισης κατι διαβασα οτι υπαρχει δυνατοτητα ραδιοφωνου...ισχυει οντως?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ειμαι νομιμος :P

 

o μονος λογος που θα εκανα jb ειναι για το bluetooth..

 

υπαρχει κανα νεο γι αυτο?

 

επισης κατι διαβασα οτι υπαρχει δυνατοτητα ραδιοφωνου...ισχυει οντως?

 

Κυκλοφόρησε χθες στο cydia αλλά δεν αξίζει τον κόπο το όφελος με την πολύ μεγάλη παρελκόμενη φασαρία κατά την άποψη μου, εσύ βέβαια θα το κρίνεις.

 

Ραδιόφωνο (ως κλασικό δέκτη - όχι ιντερνετικό το οποίο βέβαια θα ξέρεις ότι υπάρχει) όχι στον ορατό ορίζοντα και τουλάχιστον γι αυτό το μοντέλο (από καλοκαίρι με νέο μοντέλο βλέπουμε αν και δεν το θεωρώ καθόλου πιθανό ...)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως πολυ μπλεξιμο ακουγεται το αλλο κ δεν ειμαστε για τετοια...

 

ιντερνετικο φυσικα εχω αλλα δεν ειναι κ οτι καλυτερο..σα την απλοτητα του "μαμα" δεν εχει..

 

ας ελπισουμε λοιπον

 

ευχαριστω για τη βοηθεια!!!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!χτες δυστιχώς μου έκλεψαν το iphone 32αρι..:cry:δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ απο τα νεύρα μου!

μπλόκαρα την sim,πρέπει να κάνω και κάτι άλλο πχ με itunes?

 

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!χτες δυστιχώς μου έκλεψαν το iphone 32αρι..:cry:δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ απο τα νεύρα μου!

μπλόκαρα την sim,πρέπει να κάνω και κάτι άλλο πχ με itunes?

 

σας ευχαριστώ!

 

Πολύ λυπηρό αυτό, εύχομαι γρήγορη αποκατάσταση :(

 

Να υποθέσω ότι δεν έχεις mobile me (για να κάνεις remote wipe) και επίσης κλείδωμα οθόνης με κωδικό ώστε στις 10 απόπειρες να γινεται wipe το τηλέφωνο;

 

Εαν τα παραπάνω δεν ισχύουν (για αρκετούς από εμάς έτσι είναι δυστυχώς), τότε θα σου πρότεινα να κάνεις disable to account σου στο AppStore (αν είχες δημιουργήσει) ώστε να αποφύγεις χρεώσεις στην κάρτα σου με αγορές εφαρμογών, τραγουδιών ) αν και δύσκολα θα ρίσκαρε κανείς να κάνει χρήση μετά από κλοπή, για λόγους εντοπισμού.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το wipe τι ακριβώς είναι;

Έχει σχέση με τον 4ψήφιο κωδικό που σου ζητάει όταν είναι να το ξεκλειδώσεις;

 

Όσον αφορά την κλοπή, να είστε σίγουροι ότι αυτός που το έκλεψε δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει. Ο ανυποψίαστος πελάτης που μάλιστα δεν θα έχει σχέση με το αντικείμενο του iPhone, απλά θα το αγοράσει για να λέει ότι έχει iPhone, θα κάνει απόπειρα κάποια στιγμή να επέμβει στο iPhone κι αυτός είναι που θα την "πατήσει".

Αλλά στην τελική ποιος θα φτάσει τόσο μακριά ώστε να φτάσει τόσο μακριά και δη, στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος; Σχεδόν κανένας...

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λυπηρό αυτό, εύχομαι γρήγορη αποκατάσταση :(

 

Να υποθέσω ότι δεν έχεις mobile me (για να κάνεις remote wipe) και επίσης κλείδωμα οθόνης με κωδικό ώστε στις 10 απόπειρες να γινεται wipe το τηλέφωνο;

 

Εαν τα παραπάνω δεν ισχύουν (για αρκετούς από εμάς έτσι είναι δυστυχώς), τότε θα σου πρότεινα να κάνεις disable to account σου στο AppStore (αν είχες δημιουργήσει) ώστε να αποφύγεις χρεώσεις στην κάρτα σου με αγορές εφαρμογών, τραγουδιών ) αν και δύσκολα θα ρίσκαρε κανείς να κάνει χρήση μετά από κλοπή, για λόγους εντοπισμού.

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.θα κάνω disabled το account αμέσως!

πάντως το σκέφτομαι αρκετά τι να κάνω ..να πάω σε 3gs πάλι η να περιμένω το καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή η τρόπος να κατεβάζω βίντεο απο youtube στο iphone χωρις μεσολάβηση υπολογιστή. Δεν το έχω κάνει jb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή η τρόπος να κατεβάζω βίντεο απο youtube στο iphone χωρις μεσολάβηση υπολογιστή. Δεν το έχω κάνει jb

Μόνο με jb γίνεται αυτό που ζητάς.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.θα κάνω disabled το account αμέσως!

πάντως το σκέφτομαι αρκετά τι να κάνω ..να πάω σε 3gs πάλι η να περιμένω το καινούργιο?

 

Αν μπορείς να αντέξεις μέ κάποια ενδιάμεση λύση μέχρι το Σεπτέμβριο είναι καλύτερα να περιμένεις γιατί τότε θα έχει κυκλοφορήσει κατά πολύ μεγάλη πιθανότητα το νέο iPhone αλλά και πολλές ενδιαφέρουσες συσκευές απο αυτές που ανακοινώθηκαν αυτές τις μέρες στο MWC όπως θα είδες στην ενότητα νέων του forum, οπότε θα έχεις πολύ περισσότερες και καλύτερες επιλογές.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...