Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νop... Και εδώ είναι μονόδρομος το jb..

 

Σε JB το έχω δει απλά έλεγα μήπως και... :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεταφορα επαφων απο συσκευη nokia 6300 σε iPhone με τον εξοπλισμο των καταστηματων ΓΕΡΜΑΝΟΣ γινεται;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μεταφορα επαφων απο συσκευη nokia 6300 σε iPhone με τον εξοπλισμο των καταστηματων ΓΕΡΜΑΝΟΣ γινεται;

 

Όχι πρέπει να το κάνεις μέσω του υπολογιστή σου και με την συνεργασία Outlook WIN/Address Book MAC, και ίΤunes..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Για εκτύπωση ιστοσελίδων, μειλ, εγγράφων κλπ τι προτείνετε; Έχω ασύρματο εννοείται εκτυπωτή Hp Officejet 4680. Εχω βρει το hp photoprint αλλα είναι μόνο για εκτύπωση φωτογραφιών.
Link to comment
Share on other sites

αν βαλω το ebuddy στο iPhone θα εχω msn κανονικα; βρηκα και μια αλλη εφαρμογη στο App Store, το easyMSN, αλλα τη χρεωνει 2.99 €

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω το ebuddy στο iPhone θα εχω msn κανονικα; βρηκα και μια αλλη εφαρμογη στο App Store, το easyMSN, αλλα τη χρεωνει 2.99 €

 

κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το iphone, η τηλεόραση στο αυτοκίνητό μου κάνει παρεμβολές ανά 5δευτερόλεπτα συνεχώς... Απενεργοποίησα το 3G τίποτα, απενεργοποίησα το blueotooth τίποτα, απενεργοποίησα το wifi τίποτα και πάλι... Ποιο πρωτόκολλο παρεμβάλλει άραγε στα κανάλια; Δεν έχω και τη δυνατότητα να απενεργοποιήσω εντελώς το iphone λόγω νέας bootrom... (όχι λαπτοπ δεν έχω στο αμάξι - ακόμα τουλάχιστον :p )

 

Χμ. Τώρα που το σκέφτομαι οι «Υπηρεσίες Τοποθεσίας» τι εξυπηρετούν; Μήπως παρεμβάλλουν αυτές; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αρχάριου:

βιντεοκλησεις πως παιρνουμε;:wacko:

Δεν παίρνουμε απλά. Το iphone ΔΕΝ υποστηρίζει βιντεοκλήσεις. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω το ebuddy στο iPhone θα εχω msn κανονικα; βρηκα και μια αλλη εφαρμογη στο App Store, το easyMSN, αλλα τη χρεωνει 2.99 €

 

Μια επίσης πολύ καλή εφαρμογή για messenger είναι το Palringo / Palringo Lite

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όντας αρχάριος χρήστης του iphone...ρωτώ..

 

Δεν έχω κάνω back up απο itunes, και μόλις έκανα format...

 

τώρα που θα ξαναβάλω itunes...ua σβήστούν όλα?τι να κάνω?Υπάρχει περίπτωση να σβηστούν και οι επαφές μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βρω καπως SMS που εχω διαγραψει σε jailbroken iPhone 3G ? Εχω το iFile μεσα αν αυτο βοηθαει καπως.
Link to comment
Share on other sites

Για MSN εγώ θα πρότεινα το ΙΜ+... Πολύ καλό για τα λεφτά του.

 

Και για iPhone2iPhone Messaging το Messi.im. Ακόμα και το lite για κάποιον που απλά θέλει να μιλάει με έναν φίλο ή που δεν θέλει να στέλνει φωτογραφίες είναι κορυφή. Καλύτερο από το ανταγωνιστικό Ping!.

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα το ebuddy που το δινει δωρεαν απο το app store και μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όντας αρχάριος χρήστης του iphone...ρωτώ..

 

Δεν έχω κάνω back up απο itunes, και μόλις έκανα format...

 

τώρα που θα ξαναβάλω itunes...ua σβήστούν όλα?τι να κάνω?Υπάρχει περίπτωση να σβηστούν και οι επαφές μου?

Κάποιος να μου απαντήσει Plz?

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα το ebuddy που το δινει δωρεαν απο το app store και μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος.

 

Το ΙΜ+ που προτείνει ο Αλέξανδρος (soom) είναι πολύ καλό και έχει και lite δωρεάν έκδοση.

 

Ένα θέμα που είχε μέχρι πρόσφατα το ebuddy είναι ότι δεν υποστήριζε push notifications πάνω από 30 λεπτά (δηλαδή αν περνούσαν 30 λεπτά από τότε που έκλεινες την εφαρμογή δεν έπαιρνες πια ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα, οπότε έπρεπε κάθε μισή ώρα να την ανοίγεις!). Τώρα αυτό το πρόβλημα έχει λυθεί;

 

Κάποιος να μου απαντήσει Plz?

 

Διάβασε αυτό εδώ.

Edited by nervous

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜ+ που προτείνει ο Αλέξανδρος (soom) είναι πολύ καλό και έχει και lite δωρεάν έκδοση.

 

Ένα θέμα που είχε μέχρι πρόσφατα το ebuddy είναι ότι δεν υποστήριζε push notifications πάνω από 30 λεπτά (δηλαδή αν περνούσαν 30 λεπτά από τότε που έκλεινες την εφαρμογή δεν έπαιρνες πια ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα, οπότε έπρεπε κάθε μισή ώρα να την ανοίγεις!). Τώρα αυτό το πρόβλημα έχει λυθεί;

να σου πω την αληθεια, το ebuddy το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο για msn.

για facebook εχω την ξεχωριστη εφαρμογη για iphone που ειναι. αυτα για τα notifications παιζουν και στο msn;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το iphone, η τηλεόραση στο αυτοκίνητό μου κάνει παρεμβολές ανά 5δευτερόλεπτα συνεχώς... Απενεργοποίησα το 3G τίποτα, απενεργοποίησα το blueotooth τίποτα, απενεργοποίησα το wifi τίποτα και πάλι... Ποιο πρωτόκολλο παρεμβάλλει άραγε στα κανάλια; Δεν έχω και τη δυνατότητα να απενεργοποιήσω εντελώς το iphone λόγω νέας bootrom... (όχι λαπτοπ δεν έχω στο αμάξι - ακόμα τουλάχιστον :p )

 

Χμ. Τώρα που το σκέφτομαι οι «Υπηρεσίες Τοποθεσίας» τι εξυπηρετούν; Μήπως παρεμβάλλουν αυτές; :confused:

 

Οι υπηρεσίες τοποθεσίας απλώς κάνουν χρήση του Assisted GPS που ενσωματώνει το iPhone για να δίνουν πληροφορία θέσης σε εφαρμογές που τη χρειάζονται (πχ. google maps, πλοήγηση, αλλά και ένα σωρό άλλες όπως αυτές που σου δείχνουν τι υπάρχει κοντά σου από τράπεζες, φαρμακεία, κλπ). Αυτη η λειτουργία δεν ενεργοποιείται αν δεν έχεις ανοίξει την εφαρμογή που χρειάζεται τη γεωγραφική πληροφορία, οπότε αν οι παρεμβολές γίνονται όταν είσαι στη home screen (και δεν έχεις εγκαταστήσει καμία από τις εφαρμογές που τρέχουν tasks στο background αφού είσαι από ότι καταλαβαίνω jailbroken) δεν φταίνε οι υπηρεσίες τοποθεσίας.

 

Προσωπικά θα υποπτευόμουν την "υπόγεια" ενεργοποίηση του τηλεφώνου για κατέβασμα δεδομένων (π.χ. fetch emails κλπ) αλλά και πάλι αυτό δεν κάνει παρεμβολές εκτός εαν η συσκευή που εμφανίζει τις παρεμβολές δεν έχει καλή "απομόνωση" από τα "κύματα" που κυκλοφορούν γύρω της.

 

να σου πω την αληθεια, το ebuddy το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο για msn.

για facebook εχω την ξεχωριστη εφαρμογη για iphone που ειναι. αυτα για τα notifications παιζουν και στο msn;

 

Λόγω της τεχνολογίας του iPhone τα notifications χρησιμοποιούνται για να παίρνεις μηνύματα (msn ή και από οπουδήποτε αλλού) όταν δεν έχεις ανοιχτή την εφαρμογή πράγμα που είναι αναγκαίο γιατί διαφορετικά ο μόνος τρόπος να σου απαντήσει ή να σε βρει κάποιος με μήνυμα είναι να έχεις διαρκώς ανοιχτή την εφαρμογή.

Edited by nervous

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

στις 17 δεκεμβριου ανανεωσαν την εφαρμογη και βαλαν push notifications up to 2 hours.

ειναι καμια απο τις παραπανω προτεινομενες εφαρμογες που να εχουν push notifications οσες ωρες κανω να ξαναμπω msn;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

στις 17 δεκεμβριου ανανεωσαν την εφαρμογη και βαλαν push notifications up to 2 hours.

ειναι καμια απο τις παραπανω προτεινομενες εφαρμογες που να εχουν push notifications οσες ωρες κανω να ξαναμπω msn;

 

το IM+ πάει μέχρι 3 μέρες.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια!μπορει το iphone 3gs να διαβασει αρχεια pdf και αν ναι πως τα περναω??ευχαριστω!

 

Ναι.. υπάρχουν πολλά προγράμματα στο app store στο iTunes που κάνουν αυτή τη δουλειά.. Γράψε στο search pdf και θα βρεις πολλά.

Link to comment
Share on other sites

και για microsoft office κατι αντιστοιχο;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

και για microsoft office κατι αντιστοιχο;

 

Quick Office :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...