Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν καποιος μου στειλει με mail ενα αρχειο mp3 η μεσω της εφαρμογης what's up app πως αποθηκευεται στο camera roll η στο ipod του iphone 4?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν καποιος μου στειλει με mail ενα αρχειο mp3 η μεσω της εφαρμογης what's up app πως αποθηκευεται στο camera roll η στο ipod του iphone 4?

 

Δεν αποθηκεύεται...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποθηκεύεται...

δηλαδη αν καποιος σας στειλει ενα μουσικο αρχειο τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites

οταν μας στελνουν mp3 με email ??? τιποτα μπορεις να το ακουσεις αλλα οχι να το κατεβασεις στο κινητο.Εγω παντως δοκιμασα και δεν γινοτανε.

οι φωτογραφιες αποθηκευονται κανονικα στο τηλεφωνο..

φυσικα μεσω bluetooth αν δεν ειναι iphone δεν μπορεις να παρεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Είχα ένα 3G j/b στην 3.1.2 το οποίο πούλησα με σκοπό να πάρω ένα 4άρι. Έχω κάνει backup στο itunes για το παλιό κινητό. Αγοράζοντας το 4άρι να κάνω restore από το παλιό κινητό ? Εαν όχι μπορώ να περάσω μόνο τις επαφές ? Καμία πρόταση ή συμβουλή ?

Ευχαριστώ.[/quote

 

Κάποιος να βοηθήσει ? :(

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μηπως μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να περασω τα internet emails που εχω ηδη λαβει, απο το 3gs στο iphone4? Ευχαριστω πολυ.
Αρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update σε 4.2 και μετα Restore.

 

Και τωρα μου λεει να βαλω SIM μεσα για ενεργοποιηση, αλλα επειδη δεν θελω να βγαζω και να ξαναβαζω καρτες , το τηλεφωνο ειναι οπως το αγορασα αρχικα; Σβηστηκαν ΟΛΑ απο μεσα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν μας στελνουν mp3 με email ??? τιποτα μπορεις να το ακουσεις αλλα οχι να το κατεβασεις στο κινητο.Εγω παντως δοκιμασα και δεν γινοτανε.

οι φωτογραφιες αποθηκευονται κανονικα στο τηλεφωνο..

φυσικα μεσω bluetooth αν δεν ειναι iphone δεν μπορεις να παρεις τιποτα.

 

Αυτό δεν είναι βλακεία να μην μπορείς να αποθηκεύσεις τα mp3 όπως σε ολα τα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update σε 4.2 και μετα Restore.

 

Και τωρα μου λεει να βαλω SIM μεσα για ενεργοποιηση, αλλα επειδη δεν θελω να βγαζω και να ξαναβαζω καρτες , το τηλεφωνο ειναι οπως το αγορασα αρχικα; Σβηστηκαν ΟΛΑ απο μεσα;

Αν έκανες Set up as new device και όχι Restore from backup, τότε ναι, σβήστηκαν όλα και το τηλέφωνο είναι όπως το αγόρασες αρχικά.

 

Να σε ρωτησο και κατι αλλο αμα κανω jailbreak θα χαθουν η επαφες μου που ειναι στην συσκευη??

Καμμία σχέση. Το jailbreak γίνεται για να "ελευθερώσεις" τη συσκευή για να μπορείς να περνάς ό,τι προγράμματα θέλεις.

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω. Αξίζει!

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

 

Καλησπέρα, πως μπορώ να οργανώσω σε φακέλους τη μουσική μου; Συγχρονίζοντας με itunes μεταφέρονται όλα χύμα στο τηλέφωνο. Μπορώ να κρατήσω τη δομή των φακέλων όπως είναι στο σκληρό μου δίσκο;

Απλά επιλέγεις τους εν λόγω φακέλους και τους συγχρονίζεις. Οι φάκελοι θα περαστούν ως albums μέσα στο iPhone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί το κουμπί αριστερά που μπαίνει στο αθόρυβο από το 3gs?

 

Το βάζο στη θήκη και μπαίνει μονο του με αποτέλεσμα να μη το ακούω πολλές φορες όταν χτυπάει...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί το κουμπί αριστερά που μπαίνει στο αθόρυβο από το 3gs?

 

Το βάζο στη θήκη και μπαίνει μονο του με αποτέλεσμα να μη το ακούω πολλές φορες όταν χτυπάει...

 

Όχι βέβαια, λίγο προσοχή στο πώς το βάζεις...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι το εξής... Δεν υπάρχει το movies tab στο itunes store, όπως επίσης δεν μπορώ να βάλω ταινίες στο iphone... Προφανώς τα δύο προβλήματα είναι αλληλένδετα...

 

Ναι έχω δοκιμάσει τα πάντα που μπορούσα να σκεφτώ... Ναι έχω την τελευταία την τελευταία έκδοση του Itunes.... Καμιά ιδέα!!!!!

Edited by Parias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ελπίζω να είμαι στο σωστό τόπικ.

Και μπαίνω στο ...ψητό:

α)Το iPhone4 έχει κάποια εφαρμογή που να δημιουργεί *.doc? Δηλαδή κάποια εφαρμογή τύπου word/openoffice. Και β) μπορεί να συνδεθεί με εξωτερικό πληκτρολόγιο;

 

Το να ρωτήσω εδώ αν είναι άξια εμπιστοσύνης η wind για την αγορά iPhone είναι πολύ off topic?

:)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια!Εχω μια απορια και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας...Πριν κανα 2μηνο ο ξαδερφος μου δωσε το iphone 3gs του(πήρε το 4)...Κρατησα τις εφαρμογες που ειχε μεσα(αλλες ηταν αγορασμενες μερικες + αλλες free)...Ολα τα updates στις εφαρμογες ομως τις κανω με τον κωδικό του...και αυτος στο iphone 4 του με τον ιδιο κωδικό του...Θα ηθελα τωρα να κανω δικο μου λογαριασμο...

α)Αν κανω τελικα δικο μου λογαριασμο στο itunes και μετα συγχρονισω iphone με itunes θα χασω τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει-αγορασει ο ξαδερφος μου με το δικο του account?

β)Πηγα να φτιαξω λογαριασμο απο το itunes αλλα δεν μπορεσα...κατι μου ελεγε για "uppercase letters"...Οσο και να τα αλλαζα τιποτα...μηπως πρεπει να γραφτω απο αλλου?χρειαζεται πιστωτικη για την εγγραφη?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια!Εχω μια απορια και θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας...Πριν κανα 2μηνο ο ξαδερφος μου δωσε το iphone 3gs του(πήρε το 4)...Κρατησα τις εφαρμογες που ειχε μεσα(αλλες ηταν αγορασμενες μερικες + αλλες free)...Ολα τα updates στις εφαρμογες ομως τις κανω με τον κωδικό του...και αυτος στο iphone 4 του με τον ιδιο κωδικό του...Θα ηθελα τωρα να κανω δικο μου λογαριασμο...

α)Αν κανω τελικα δικο μου λογαριασμο στο itunes και μετα συγχρονισω iphone με itunes θα χασω τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει-αγορασει ο ξαδερφος μου με το δικο του account?

β)Πηγα να φτιαξω λογαριασμο απο το itunes αλλα δεν μπορεσα...κατι μου ελεγε για "uppercase letters"...Οσο και να τα αλλαζα τιποτα...μηπως πρεπει να γραφτω απο αλλου?χρειαζεται πιστωτικη για την εγγραφη?

 

α)Αν κανω τελικα δικο μου λογαριασμο στο itunes και μετα συγχρονισω iphone με itunes θα χασω τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει-αγορασει ο ξαδερφος μου με το δικο του account?

Ναι, θα τα χάσεις.

 

β)Πηγα να φτιαξω λογαριασμο απο το itunes αλλα δεν μπορεσα...κατι μου ελεγε για "uppercase letters"...Οσο και να τα αλλαζα τιποτα...μηπως πρεπει να γραφτω απο αλλου?χρειαζεται πιστωτικη για την εγγραφη?

Για δες εδώ : http://support.apple.com/kb/HT2534

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι το εξής... Δεν υπάρχει το movies tab στο itunes store, όπως επίσης δεν μπορώ να βάλω ταινίες στο iphone... Προφανώς τα δύο προβλήματα είναι αλληλένδετα...

 

Ναι έχω δοκιμάσει τα πάντα που μπορούσα να σκεφτώ... Ναι έχω την τελευταία την τελευταία έκδοση του Itunes.... Καμιά ιδέα!!!!!

 

Ταινίες θα βρεις μονο στα ξένα iTunes και οχι στο ελληνικό. Θα πρεπει λοιπόν να κανεις λογαριασμο σε iTunes άλλης χώρας της επιλογής σου για να αποκτησεις πρόσβαση σε ταινίες

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά ! Έχω το iphone 3GS και θέλω να περάσω κάτι προγραμματάκια που έχω κατεβάσει από το ίντερνετ (όχι από επίσημο site της Apple) σε μορφή .IPA που νομίζω είναι για i-γενικώς ! Από το itunes δεν βγάζω άκρη , τα έχω περάσει στην "βιβλιοθήκη" των προγραμμάτων αλλά δεν τα κλικάρει γιατί φαίνονται θαμπά (αν με καταλαβαίνετε) ! Τι μπορώ να κάνω για να τα περάσω μέσα στο iphone ;

Κατέβασα το ibrick αλλά δεν βρίσκει την συσκευή (ψάχνει για ώρες) , δοκίμασα το iphonebroswer αλλά μου βγάζει σφάλμα και κάνω report στη Microsoft , και με το winSCP δεν μπορώ να κάνω log in !

Υπάρχει λύση μέσω itunes , μήπως δεν κάνω κάτι σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά ! Έχω το iphone 3GS και θέλω να περάσω κάτι προγραμματάκια που έχω κατεβάσει από το ίντερνετ (όχι από επίσημο site της Apple) σε μορφή .IPA που νομίζω είναι για i-γενικώς ! Από το itunes δεν βγάζω άκρη , τα έχω περάσει στην "βιβλιοθήκη" των προγραμμάτων αλλά δεν τα κλικάρει γιατί φαίνονται θαμπά (αν με καταλαβαίνετε) ! Τι μπορώ να κάνω για να τα περάσω μέσα στο iphone ;

Κατέβασα το ibrick αλλά δεν βρίσκει την συσκευή (ψάχνει για ώρες) , δοκίμασα το iphonebroswer αλλά μου βγάζει σφάλμα και κάνω report στη Microsoft , και με το winSCP δεν μπορώ να κάνω log in !

Υπάρχει λύση μέσω itunes , μήπως δεν κάνω κάτι σωστά ;

Αν καταλαβα καλα, ανοιξε το itunes, και εκει που ειναι τα apps γενικα, οχι του κινητου, κανε drag and drop το προγραμμα που θες. Και μετα κανει sync με το iphone. Θα στο περασει νομιζω κανονικα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

α)Αν κανω τελικα δικο μου λογαριασμο στο itunes και μετα συγχρονισω iphone με itunes θα χασω τις εφαρμογες που ειχε κατεβασει-αγορασει ο ξαδερφος μου με το δικο του account?

Ναι, θα τα χάσεις.

 

β)Πηγα να φτιαξω λογαριασμο απο το itunes αλλα δεν μπορεσα...κατι μου ελεγε για "uppercase letters"...Οσο και να τα αλλαζα τιποτα...μηπως πρεπει να γραφτω απο αλλου?χρειαζεται πιστωτικη για την εγγραφη?

Για δες εδώ : http://support.apple.com/kb/HT2534

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...

Και κατι αλλο:οταν κανεις authorized το iphone με το pc σου και αργοτερα κανεις format στο pc σου,κανει κ αλλο(+1) authorized(απο τα 5 που εχεις) απο το ιδιο pc?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έχει τύχει εμένα και τώρα έχω έναν υπολογιστή-φάντασμα που είναι authorized.

Καλό είναι να το ξε-authoriz-σεις πριν από το φορμάτ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έχει τύχει εμένα και τώρα έχω έναν υπολογιστή-φάντασμα που είναι authorized.

Καλό είναι να το ξε-authoriz-σεις πριν από το φορμάτ

 

δηλαδη αν το κανω ξε-authorize απο το pc μου θα παει σιγουρα -1 authorize(απο τα 5 που εχω)?το iphone μου ηταν παλιοτερα του ξαδερφου μου και το ειχε κανει 2 authorized ο ιδιος και το εχω κανει και εγω τωρα αλλα 2 σε 2 pc...και εχω φτασει στα 4...οποτε καταλαβαινεις...:O

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν το κανω ξε-authorize απο το pc μου θα παει σιγουρα -1 authorize(απο τα 5 που εχω)?το iphone μου ηταν παλιοτερα του ξαδερφου μου και το ειχε κανει 2 authorized ο ιδιος και το εχω κανει και εγω τωρα αλλα 2 σε 2 pc...και εχω φτασει στα 4...οποτε καταλαβαινεις...:O

 

Οχι θα γίνουν unauthorize ολα οι υπολογιστές που εχεις βαλει και θα τους ξαναβαλεις παλι

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδια mms για wind πως μπορω να βρω? βασικα περασα καποιεσ ρυθμισεις..μου στελνουν μμς αλλα δε μπορω να στειλω εγω! υπαρχει καποιο tip?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει τα δεδομένα στο μενού τω ρυθμίσεων γενικά-> δίκτυο-> δεδομένα να ειναι ενεργοποιημενα για να στείλεις mms. Ακομα δοκίμασε να κανεις μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μεσα απο το μενού γενικά -> επαναφορά των ρυθμίσεων.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση κ από μένα γιατί πάνω στη στεναχώρια μου,μου είναι δύσκολο να βρω λύση.Μου έκλεψαν χθες το iphone και απ' οτι θυμάμαι το είχα κάνει πριν ένα μήνα update και συγχρονισμό με τον υπολογιστή.Υπάρχει περίπτωση να έχω σώσει κάτι?Π.χ. τις επαφές μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...