Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κάνει στιγμιαία δόνηση και θα σου βγάλει ένδειξη στην οθόνη.

 

Ούτε ένδειξη στην οθόνη βγάζει , ούτε δόνηση κάνει. Δόνηση κάνει αν πας από το αθόρυβο στο κανονικό.. Το μόνο που φαίνεται είναι η πορτοκαλι κουκίδα στον διακόπτη.. Τώρα για jb από ότι ξέρω υπάρχει λύση, αλλά εγώ δεν ξέρω να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ειναι J/B.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι J/B.

 

ε τότε δεν υπάρχει λύση... μόνο από την πορτοκαλί κουκίδα όπως σου πα θα το βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένδειξη στην οθόνη βγάζει , ούτε δόνηση κάνει. Δόνηση κάνει αν πας από το αθόρυβο στο κανονικό.. Το μόνο που φαίνεται είναι η πορτοκαλι κουκίδα στον διακόπτη.. Τώρα για jb από ότι ξέρω υπάρχει λύση, αλλά εγώ δεν ξέρω να πω.

 

Ανάποδα τα λες...

Όταν πας σε αθόρυβο και έχεις την οθόνη ανοιχτή σου βγάζει το καμπανάκι με μια μπάρα επάνω του και δονείται, αν είναι κλειστή η οθόνη δεν βλέπεις τίποτα και απλά δονείται, όταν το βγάζεις βλέπεις μόνο το καμπανάκι και χωρίς δόνηση..

 

Σε jail συσκευή υπάρχει το StatusNotifier και το Notifier.

Όσο για τις original συσκευές σίγουρα δεν γίνεται.

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν και πως μπορώ να δημιουργήσω άλμπουμ φωτογραφιών στο iphone, και να τα ονομάσω όπως θέλω εγώ. Π.χ. "Εκδρομή στη Άνδρο" , "Επίσκεψη στο μουσείο" κ.λ.π.

Το κινητό δεν είναι "χακαρισμένο" και δεν σκοπεύω να το κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Μολις πηρα το 3GS απο vodafone και εχει πανω την 3.1.3 ... μπορω να κανω κατι για να παει στην 3.1.2 ή μηπως υπαρχει τρόπος να του κανω JB αλλιως?

 

Ευχαριστώ.

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Μολις πηρα το 3GS απο vodafone και εχει πανω την 3.1.3 ... μπορω να κανω κατι για να παει στην 3.1.2 ή μηπως υπαρχει τρόπος να του κανω JB αλλιως?

 

Ευχαριστώ.

 

 

Δυστηχός δεν μπορείς.. Θα πρέπει να περιμένεις να βγει το ξεκλείδωμα για την 3.1.3.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχός δεν μπορείς.. Θα πρέπει να περιμένεις να βγει το ξεκλείδωμα για την 3.1.3.

 

μαλιστα :( .. εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε βγαινει?

 

Ευχαριστω.

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

 

μαλιστα :( .. εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε βγαινει?

 

Ευχαριστω.

 

Καμία.. Και έτσι όπως πάει μάλλον θα δουλέψουν μία και καλή στην 4.0

 

Είδωμεν..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν και πως μπορώ να δημιουργήσω άλμπουμ φωτογραφιών στο iphone, και να τα ονομάσω όπως θέλω εγώ. Π.χ. "Εκδρομή στη Άνδρο" , "Επίσκεψη στο μουσείο" κ.λ.π.

Το κινητό δεν είναι "χακαρισμένο" και δεν σκοπεύω να το κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

μπορείς να βγάλεις ό,τι φωτογραφίες θέλεις και επιστρέφοντας από τις εξορμήσεις, βγάζεις τις φωτογραφίες από το iphone μέσω itunes στο pc, φτιάχνεις τους φακέλους-albums που θέλεις, βάζεις-ξεχωρίζεις τις φωτογραφίες από κάθε εξόρμηση και στο τέλος κάνεις έναν συγχρονισμό όλων των φακέλων που θέλεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βγάλεις ό,τι φωτογραφίες θέλεις και επιστρέφοντας από τις εξορμήσεις, βγάζεις τις φωτογραφίες από το iphone μέσω itunes στο pc, φτιάχνεις τους φακέλους-albums που θέλεις, βάζεις-ξεχωρίζεις τις φωτογραφίες από κάθε εξόρμηση και στο τέλος κάνεις έναν συγχρονισμό όλων των φακέλων που θέλεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. αν έχω iphone jailbroken υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει flash video?
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. αν έχω iphone jailbroken υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει flash video?

 

Δυστυχώς όχι.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα θέσει το ερώτημα αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να στέλνουμε μηνύματα SMS μέσω web browser. Ε λοιπόν βρήκα το treasonSMS. Πρόκειται για πολύ καλό προγραμματάκι σα σκέψη αλλά με σημαντικά bugs:

 

1) Δεν υποστηρίζονται ελληνικοί χαρακτήρες στους παραλήπτες. Τα μηνύματα είναι κανονικά γραμμένα με ελληνικούς χαρακτήρες, μόνο στους παραλήπτες είναι το πρόβλημα.

2) Όταν πας να αποστείλεις κάποιο SMS, δείχνει ότι το στέλνει, αλλά έρχεται αναφορά παράδοσης «εκκρεμεί» (αν έχετε iphone delivery) και το μήνυμα δεν πάει ΠΟΤΕ. Απλά μεταφέρεται στα εκκρεμή σταλμένα. Σα να είναι μη διαθέσιμος ο παραλήπτης δηλαδή. :wacko:

3) Δεν μπορείς να στείλεις (ή τουλάχιστον να προσπαθήσεις να στείλεις :p ) σε κάποιον αριθμό που δεν είναι στις επαφές σου.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το πρόγραμμα να μας πει τις εμπειρίες του; Το κατέβασα από το cydia.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.... με ποιο προγραμμα μπορω μεσο wifi να μεταφερω αρχεια μεταξυ 2 iphone?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα 2G iphone και το εκανα update στην τελευταια εκδωση του firm 3,1,3.Jailbrake δεν μπορω να το κανω το ξερω,αυτο που θελω να μου πει καποιος ειναι πως το ενεργοποιω;;μου ζηταει την καρτα AT&T την βαζω και μετα θελει αριθμους τηλεφωνου και κατι προγραμματα συμβολαιου.αυτα πως τα προσπερνω;;
Link to comment
Share on other sites

Περα από το jailbreak εχασες και το unlock που ειχε η συσκευή, πανε πακέτο αυτά. Δεν ξέρω αν γίνεται unlock στην 3.1.3 google it.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα 3GS 32 με 3.1.2 από Cosmote. Είναι 42ης εβδομάδας και δε μπορώ να βγάλω άκρη με το jaibreak. Τι προτείνετε?

 

Πέραν αυτού το έβαλα σε recovery (όχι DFU) και δε μπορώ να το βγάλω. Πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα 3GS 32 με 3.1.2 από Cosmote. Είναι 42ης εβδομάδας και δε μπορώ να βγάλω άκρη με το jaibreak. Τι προτείνετε?

 

Πέραν αυτού το έβαλα σε recovery (όχι DFU) και δε μπορώ να το βγάλω. Πως γίνεται?

 

 

Λιγο ψαξιμο στο φορουμ δε βλαπτει... ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247680

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246961

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σαν το intelliscreen χωρίς να έχει κάποιος Cydia και jailbrake στο 3GS; Δηλαδή να το αγοράσει κανονικά από Itunes. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι και δε γίνεται να υπάρξει, εκτός και αν αλλάξει η πολιτική της Apple (highly unlikely), και επιτρέπει το "πείραγμα" αρχείων του συστήματος...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα 3GS 32 με 3.1.2 από Cosmote. Είναι 42ης εβδομάδας και δε μπορώ να βγάλω άκρη με το jaibreak. Τι προτείνετε?

 

Πέραν αυτού το έβαλα σε recovery (όχι DFU) και δε μπορώ να το βγάλω. Πως γίνεται?

 

Τι εννοείς με το 42ης εβδομάδας ?? τι είναι αυτό, πως το βρίσκεις και που παίζει ρόλο ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το 42ης εβδομάδας ?? τι είναι αυτό, πως το βρίσκεις και που παίζει ρόλο ? :worry:

 

Εννοεί ότι είναι με τη νέα bootrom που δεν μπορείς να κάνεις κανονικό jailbrake.. Από τα μέσα Οκτώρη νομίζω περίπου ισχύει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...