Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είναι το δικό σου παρά-εισαγωγης...;

Τι product code έχεις;

Το ελληνικό είναι το 0573227.

 

και παραεισαγωγής να είναι γιατί να μη βγάζει για update? Μήπως παίζει κάτι άλλο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και παραεισαγωγής να είναι γιατί να μη βγάζει για update? Μήπως παίζει κάτι άλλο?:confused:

 

Αν είναι παραεισαγωγής, σημαίνει ότι προορίζεται για άλλη χώρα, για την οποία δεν είναι ακόμα διαθέσιμο το update.

Δεν παίζει κάτι άλλο. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παντως βελτιωθηκε η ΝΟΚΙΑ κατα πολυ στο τομεα του update.

Σε χρονο dt εκανα αναβαθμιση το κινητο και ουτε εχασα τίποτα και προπάντων αλλαξαν πολλες μικρες λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κερδισα το 5530 απο τον διαγονισμο της κοκα κολα και θελω να ρωτησω κατι πολυ σιμαντικο. Εχω αυτη την περιοδο το lg renoir αλλα μεσα στο σπιτι το σημα ειναι χαλια κ οπως ειναι λογικο πιανει οποτε του καπνισει. Ωταν ειχε βγει το 5800 λεγανε οτι το σημα του στο wifi αλλα και στο σημα ειναι υπερβολικα καλο και πιανει ακομα και σε αδιανοητα σημεια. Αυτο σημβαινει και με το 5530?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το δικό σου παρά-εισαγωγης...;

Τι product code έχεις;

Το ελληνικό είναι το 0573227.

 

Απο οτι διαβαζω δεν κανει και κατι η νεα εκδοση εκτος απο τον δείκτη τησ μπαταριας, οποτε δεν νομιζω να αξίζει η αναβάθμιση καλο ειναι και έτσι:p

Link to comment
Share on other sites

Και τι σκ@τ@ γινεται κι εμενα δεν μου βγαζει την 20, αλλα επιμενει οτι η τελευταια ειναι η 11.0.054?Παιζει επειδη το κανω μεσω ovi suite?

 

Εκανα ενα γρηγορο ψαξιματακι στο google και αν καταλαβα καλα, η εκδοση 11.0.054 ειναι η τελευταια για τηνΕυρωπη, ενω η 20.0.058 εειναι η τελευταια για APAC(Asia-Pacific).

Οι συσκευες σας ειναι παραεισαγωγης?

και εγω την 20.0.058 εχω, αλλα τα ελληνικα δεν χαθηκαν μετα την αναβαθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω δεν κανει και κατι η νεα εκδοση εκτος απο τον δείκτη τησ μπαταριας, οποτε δεν νομιζω να αξίζει η αναβάθμιση καλο ειναι και έτσι:p

 

Ε, δεν ειναι και λιγο να ξερεις με καποια σχετικη ακριβεια την κατασταση της μπαταριας σου ! Με την προηγουμενη εκδοση επαιζα λοττο για το ποτε θα μου μεινει απο μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το δικό σου παρά-εισαγωγης...;

Τι product code έχεις;

Το ελληνικό είναι το 0573227.

 

Σωστος, ο κωδικος μου ειναι ο 0592418. Απλα επειδη ειναι εταιρικο κινητο δεν φανταζομουν οτι θα ειναι παραεισαγωγης...

Παντως και το MyNokia εικονιδιο υπαρχει, και οι χαρτες περαστηκαν, και η μπαταρια πεφτει γραμμη γραμμη και νομιζω οτι ουσιαστικα εχω την 20.0.080...

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν ειναι και λιγο να ξερεις με καποια σχετικη ακριβεια την κατασταση της μπαταριας σου ! Με την προηγουμενη εκδοση επαιζα λοττο για το ποτε θα μου μεινει απο μπαταρια.

γιατί δεν βάζεις το ion battery να έχεις σχεδόν πάντα μια πιο καλή εικόνα για το πόσο χρόνος απομένει στο κινητό για να κλείσει?

 

Σωστος, ο κωδικος μου ειναι ο 0592418. Απλα επειδη ειναι εταιρικο κινητο δεν φανταζομουν οτι θα ειναι παραεισαγωγης...

Παντως και το MyNokia εικονιδιο υπαρχει, και οι χαρτες περαστηκαν, και η μπαταρια πεφτει γραμμη γραμμη και νομιζω οτι ουσιαστικα εχω την 20.0.080...

άρα όλα καλά με την αναβάθμιση!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κερδισα το 5530 απο τον διαγονισμο της κοκα κολα και θελω να ρωτησω κατι πολυ σιμαντικο. Εχω αυτη την περιοδο το lg renoir αλλα μεσα στο σπιτι το σημα ειναι χαλια κ οπως ειναι λογικο πιανει οποτε του καπνισει. Ωταν ειχε βγει το 5800 λεγανε οτι το σημα του στο wifi αλλα και στο σημα ειναι υπερβολικα καλο και πιανει ακομα και σε αδιανοητα σημεια. Αυτο σημβαινει και με το 5530?

σε εξωτερικό χώρο πιάνει τέλεια στα 30 - 40 μέτρα..

σε εσωτερικό χώρο πιάνει αρκετά καλά σε απόσταση 20 μέτρα αλλά μέσα απο δύο τοίχους...

 

μη ξεχνάς ότι κρατώντας το κινητό στο χέρι σου του μπλοκάρεις το σήμα του wifi...

Link to comment
Share on other sites

οκ tnx και απο σημα εταιριας τι λεει? γιατι μεσα στο σπιτι μου δεν πιανω καθολου κοσμοτε (κεντρο καλλιθεας, και μετα σου λεει 99.8 τα % σημα καμπανα)
Link to comment
Share on other sites

οκ tnx και απο σημα εταιριας τι λεει? γιατι μεσα στο σπιτι μου δεν πιανω καθολου κοσμοτε (κεντρο καλλιθεας, και μετα σου λεει 99.8 τα % σημα καμπανα)

 

αυτό είναι θέμα το πόσες κεραίες έχει στην περιοχή σου ο πάροχος...

 

Δεν έχω παρατηρήσει στο κινητό μας οι άλλοι να έχουν καλό σήμα (εννοείται απο τον ίδιο πάροχο με εμένα) και εγώ να έχω χάλια σήμα...

ούτε να χάνει το σήμα στα ξαφνικά όπως κάποια άλλα κινητά!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ tnx και απο σημα εταιριας τι λεει? γιατι μεσα στο σπιτι μου δεν πιανω καθολου κοσμοτε (κεντρο καλλιθεας, και μετα σου λεει 99.8 τα % σημα καμπανα)

απο θεμα σηματος ειναι μια χαρα...και στο λεω εγω που οτι θα μπορουσε να παει στραβα σε αυτο το κινητο, ετυχε στο δικο μου :lol::p:D στην περιοχη μου επισης ο cosmote δεν πιανει σχεδον καθολου, ομως ενω με καποια αλλα κινητα ειχα προβλημα, με αυτο δεν εχω σχεδον ποτε..

Link to comment
Share on other sites

Nokia 5530 XpressMusic gets a Firmware update to version 20.0.080

http://zomgitscj.com/nokia-5530-xpressmusic-gets-a-firmware-update-to-version-20-0-080/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παίδες σήμερα για 3η φορά μέσα στην πρώτη βδομάδα μου κολλάει εντελώς κατά το άνοιγμα του κινητού:(... Γεγονός που με βάζει σε διαδικασία update...:mad:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το ανοιξεις χωρις καρτα μνηνης?α ναι και το προβλημα εξακολουθει δοκιμασε να κανεις ενα format στο κινητο κια στην καρτα μνημης....
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το ανοιξεις χωρις καρτα μνηνης?α ναι και το προβλημα εξακολουθει δοκιμασε να κανεις ενα format στο κινητο κια στην καρτα μνημης....

 

και μόλις τώρα απέτυχε το update... internal error.....:ninja::ninja::ninja::ninja:

 

ΠΡΌΒΛΗΜΆ ΛΎΘΗΚΕ.. αυτό που δεν κατάφερα να κάνω μέσα απο το 5530 ή απο το Nokia Ovi suite, το κατάφερε το NSU σε compatibility για Vista επειδή στα 7αρια δεν μπορούσε να εγκατασταθεί... για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ειμαι νεος στο φόρουμ αν και το παρακουλουθο πολη καιρό

 

και το ερωτημα μου τελικα πια είναι γνώμη σας για το κινητό γιατι ειμαι κατοχος του νοκια 3250 ειναι θηρίο αλλα γέρασε πια

 

δεν μπορο να διαβασο 40 σελίδες γιατι θα σπασει το κεφάλι μου

 

1)το πρόβλημα με καπάκι ειναι ακόμα η οχι

2) στην μουσικη μπορο να κανω φακέλους για να μην εχω την μάκρη λίστα

3)ο ήχος ποσο δυνατός ειναι δεν πιστεύω να προσπερνά το 3250

4)τι εφαρμογές για ίντερνετ μπορώ να έχω ??

5)27 ωρες με αναπαραγωγή μουσικής ειναι αλήθεια

6):blink: ξεχασα

7) το λυτουργικο του δεχετε μετατροπες

8):cry: ελπιζω να αντέχει στα ατυχήματα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ειδα σε καποιο σιτε ενεργοποιηθηκε η εφαρμογη χαρτες μετα την αναβαθμιση λογισμικου.πως μπορω να κανω χρηση της εφαρμογης γιατι δεν γνωριζω..να ανοιγω την εφαρμογη με το εικονιδιο χαρτες ή τοποθεσια?επισης θα ηθελα να μου πειτε που βρισκεται η κεραια για το δορυφορο για να ξερω να μην την καλυπτω και δεν μπορει το κινητο να βρει δορυφορο.κ κατι τελευταιο να κανω ληψη της φωνητικης λειτουργιας?θα την εχω συνεχεια οποτε χρησιμοποιω την πλοηγηση ή ειναι δοκιμαστικη εκδοση(trial)?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ειδα σε καποιο σιτε ενεργοποιηθηκε η εφαρμογη χαρτες μετα την αναβαθμιση λογισμικου.πως μπορω να κανω χρηση της εφαρμογης γιατι δεν γνωριζω..να ανοιγω την εφαρμογη με το εικονιδιο χαρτες ή τοποθεσια?επισης θα ηθελα να μου πειτε που βρισκεται η κεραια για το δορυφορο για να ξερω να μην την καλυπτω και δεν μπορει το κινητο να βρει δορυφορο.κ κατι τελευταιο να κανω ληψη της φωνητικης λειτουργιας?θα την εχω συνεχεια οποτε χρησιμοποιω την πλοηγηση ή ειναι δοκιμαστικη εκδοση(trial)?

GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση #15. Σε αυτή την ερώτηση θα βρεις όλα όσα ρωτάς.

 

Για οτιδήποτε άλλο διαβάζεις και ρωτάς στο θέμα Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go) :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ειμαι νεος στο φόρουμ αν και το παρακουλουθο πολη καιρό

 

και το ερωτημα μου τελικα πια είναι γνώμη σας για το κινητό γιατι ειμαι κατοχος του νοκια 3250 ειναι θηρίο αλλα γέρασε πια

 

δεν μπορο να διαβασο 40 σελίδες γιατι θα σπασει το κεφάλι μου

 

1)το πρόβλημα με καπάκι ειναι ακόμα η οχι

2) στην μουσικη μπορο να κανω φακέλους για να μην εχω την μάκρη λίστα

3)ο ήχος ποσο δυνατός ειναι δεν πιστεύω να προσπερνά το 3250

4)τι εφαρμογές για ίντερνετ μπορώ να έχω ??

5)27 ωρες με αναπαραγωγή μουσικής ειναι αλήθεια

6):blink: ξεχασα

7) το λυτουργικο του δεχετε μετατροπες

8):cry: ελπιζω να αντέχει στα ατυχήματα

 

1)μετα απο δυο μέρες δεν ενοχλεί καθόλου, είναι θέμα συνήθειας

2)υπάρχει η εφαρμογή FolderPlay που παίζει τη μουσική σου φάκελο - φάκελο

3)δεν μπορώ να συγκρίνω αλλά είναι πολύ δυνατό

4)Τι εννοείς? Μπορείς να έχεις το facebook παραδείγματος χάριν

5)δεν το έχω τραβήξει τόσες πολλές ώρες επειδή το χρησιμοποιώ και για τηλεφωνήματα αλλά πλησιάζει

6)και εγώ το ξέχασα!!!:p

7)Εννοείται!!!:)

8)μου έχει πέσει 3-4 φορές εκ των οποίων η μια στο δρόμο σε νερά και όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

2)υπάρχει η εφαρμογή FolderPlay που παίζει τη μουσική σου φάκελο - φάκελο

 

Επίσης υπάρχει η εφαρμογή MLauncher, που είναι δωρεάν, και μπορείς να επιλέξεις ολόκληρους φακέλους αλλά και χύμα τραγούδια και να φτιάχνεις πολύ γρήγορα playlists, τις οποίες μπορείς να αναπαράγεις είτε μέσω της εφαρμογής είτε μέσω του default player. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου πειτε κ εσεις αν εχετε καταλαβει οτι μετα την αναβαθμιση του λογισμικου η μπαταρια διαρκει περισσοτερο...το εψαξα τελικα χθες κ ειναι αληθεια απο οτι ειδα σε σελιδες που αφορουσαν το changelog για το καινουριο λογισμικο!δεν λενε ποσο παραπανω κραταει αλλα απο οτι ειδα στο Ion Battery μιση μερα τουλαχιστον απο οτι καταλαβα γιατι το χρησιμοποιω αυτη την εβδομαδα ενω το εχω φορτισει πριν απο 2 μερες η μπαταρια βρισκεται στο 30% με μεγαλη χρηση wi-fi(μιση ωρα περιπου)..εχει ακταλαβει κανεις αυτη την διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου δεν βλέπω διαφορά όσο αφορά αυτό που μου βγάζει το ion battery... Πάλι δυο μέρες και κάτι average life μου δείχνει...
Link to comment
Share on other sites

οτι γραφει στα site ολα που κοιταξα για την μπαταρια και την διαρκεια ζωης της το γραφει κ τωρα αυτες τις μερες το παρατηρω κ εγω...κ εχουμε κ αλλαγη στην μνημη απο 37mb σε 42mb...σε αυτην τη σελιδα λεει τις αλλαγες που εχει το λογισμικο http://mobile360.org/news/16935-0757-nokia-5530-gets-new-firmware-v20-0-080

ελπιζω να ισχυει γιατι η μπαταρια μας δεν διαρκει πολυ κ θα ειναι ενα καλο πλεονεκτημα για την συσκευη μας!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...