Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη λυση ειναι και η εξτρα μπαταρια...22 ευρω και εχεις καινουργια

 

Ναι, αλλά πρέπει να ανοιγοκλείνεις το τηλέφωνο και να αλλάζεις μπαταρίες ώστε να φορτίζουν εναλλάξ.

Αν ξέρει κάποιος, ας μας προτείνει και έναν φορτιστή που να φορτίζει σκέτη τη μπαταρία!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια!

Διαβασα ολες τις σελιδες περι του συγκεκριμενου κινητου, και μου εχουν μεινει παρολα αυτα μερικες ακομα αποριουλες. Θα χαιρομουν πολυ αν με βοηθουσατε να τις λυσω.

 

Απο το 2008 μεχρι τωρα χρησιμοποιω το Samsung F700v. Θα αναφερω μερικα χαρακτηριστικα του:

Οθονη αφης 3,2" με αναλυση 448x240

Hardware πληκτρολογιο QWERTY

Δυνατοτητα αναπαραγωγης H264 αρχειων video (καθως και divx) στην αναλυση της οθονης (φοραει πολυ δυνατο επεξεργαστη Samsung 533Mhz ;) )

3,5mm standard minijack για κανονικα ακουστικα

 

Επειδη ομως εχει αρχισει και μου κανει νερα τωρα τελευταια, αλλα και επειδη δεν εχει μερικα πραγματα που θα ηθελα σε ενα τετοιο κινητο (wifi, internet, ραδιοφωνο), σκεφτομαι πολυ να αγορασω το Nokia 5530.

Για να πω την αληθεια ημουν φαν της Samsung, αλλα απ οτι φαινεται το συγκεκριμενο Nokia σκιζει τον ανταγωνισμο σε τιμη περιπου 200ευρω. Ενω παραλληλα δε με χαλαει καθολου οτι παιρνει custom προγραμματα και το μενου ειναι παραμετροποιησιμο (στο F700 αυτο ελειπε, ουτε καν θεματα δεν επαιρνε - αλλα η οθονη αφης του ηταν πληρως ικανοποιητικη).

 

Ηθελα λοιπον να ρωτησω τα εξης:

1) Μπορει καποιος να κανει ηχογραφηση κλησης οταν αυτη βρισκεται σε ανοικτη ακροαση?

2) Ποσα led εχει η καμερα (1 ή 2 οπως το 5800)? Μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε συνεχη on λειτουργια με καποιο τροπο?

3) Υπαρχει δυνατοτητα να αποθηκευονται κατευθειαν στη καρτα μνημης αυτα που αποστελλονται με bluetooth?

4) Ειναι αληθεια οτι δε με πειραξε οτι δεν εχει ουτε 3g ουτε gps, αλλα χαλαστηκα πολυ οταν ακουσα οτι εχει και μικροτερη μπαταρια απο το 5800. Ποσο περιπου κραταει? Γιατι διαβασα διαφορα, απο ουτε μια μερα μεχρι 3... Στο δικο μου με ελαχιστη χρηση (10 λεπτα τηλεφωνηματα, 5 sms) κραταει 3-4 μερες, ενω με φουλ χρηση (μουσικη, φωτογραφικη μηχανη) κραταει περιπου 1-1,5 μερα.

5) Εχω συνηθισει την οθονη αφης του Samsung (η οποια ανταποκρινεται σε απλο αγγιγμα και μαλιστα παρα πολυ καλα). Θα εχω προβλημα να συνηθισω την οθονη αφης? Εσας πώς σας φαινεται? Χανει taps?

6) Οι Java εφαρμογες που δεν υποστηριζουν οθονη αφης πώς λειτουργουν?

7) Θα μπορω να γραψω μηνυματα σαν ανθρωπος με το QWERTY αφης? Αν ναι, θα πρεπει με τη γραφιδα υποχρεωτικα ή θα μπορω και με τα δακτυλα?

 

Παρακαλω πολυ απαντηστε στις ερωτησεις μου, ειδικα στην τελευταια γιατι με εχει βολεψει παρα πολυ το hardware QWERTY Πληκτρολογιο του F700v.

 

Πριν τελειωσω το ποστ, να κανω και ακομα 1-2 ερωτησεις συγκριτικα με το 5800.

1) Η μπαταρια του 5800 αν και μεγαλυτερη κραταει περισσοτερο ή λογω μεγαλυτερης οθονης κραταει το ιδιο?

2) Το 5800 εχει κανονικο GPS ή ειναι aGPS (μεσω δικτυου κινητης?)

3) Διαβασα οτι τα πρωτα 5800 ειχαν προβληματακια γενικα και οτι ειχαν πιο αδυναμο επεξεργαστη, αλλα οτι με προσφατα firmware upgrades αυτα τα εφτιαξαν. Ισχυει κατι τετοιο? Δηλαδη αν αποφασισω να παρω το 5800 τελικα, θα ειναι ενα 5530 σε... μεγεθυνση?? Καποια αλλη αντιστοιχη προταση σε αυτα τα λεφτα?

 

Ευχαριστω και παλι και ελπιζω να μου απαντησετε.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα λοιπον να ρωτησω τα εξης:

1) Μπορει καποιος να κανει ηχογραφηση κλησης οταν αυτη βρισκεται σε ανοικτη ακροαση?

Ηχογραφεί κανονικά κλήσεις με την ενσωματωμένη εφαρμογή. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την ηχογράφηση σε ανοιχτή ακρόαση αλλά υποθέτω ότι γίνεται (ελπίζω να μην κάνω λάθος)

2) Ποσα led εχει η καμερα (1 ή 2 οπως το 5800)? Μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε συνεχη on λειτουργια με καποιο τροπο?

Έχει 1 led flash το 5530. Υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν το flash φακό, για πιο πολλά κάνε μια αναζήτηση στο θέμα με τις εφαρμογές [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

3) Υπαρχει δυνατοτητα να αποθηκευονται κατευθειαν στη καρτα μνημης αυτα που αποστελλονται με bluetooth?

Ναι μπορείς να το κάνεις από τις ρυθμίσεις τον μηνυμάτων αλλά με την αλλαγή αυτή θα αποθηκεύονται και τα sms/mms στην κάρτα μνήμης.

4) Ειναι αληθεια οτι δε με πειραξε οτι δεν εχει ουτε 3g ουτε gps, αλλα χαλαστηκα πολυ οταν ακουσα οτι εχει και μικροτερη μπαταρια απο το 5800. Ποσο περιπου κραταει? Γιατι διαβασα διαφορα, απο ουτε μια μερα μεχρι 3... Στο δικο μου με ελαχιστη χρηση (10 λεπτα τηλεφωνηματα, 5 sms) κραταει 3-4 μερες, ενω με φουλ χρηση (μουσικη, φωτογραφικη μηχανη) κραταει περιπου 1-1,5 μερα.

Έχει μικρότερη μπαταρία αλλά η αναμονή της μπαταρίας εξαρτάται καθαρά απο την χρήση που του κάνεις. Εμένα το 5800 μου κρατούσε το πολύ μέχρι 2 μέρες. Υπήρχαν φορές που το φόρτιζα και μέσα στην ημέρα όταν λειτουργούσα ενεργοβόρες λειτουργίες όπως 3G, GPS, Wifi κτλ.

5) Εχω συνηθισει την οθονη αφης του Samsung (η οποια ανταποκρινεται σε απλο αγγιγμα και μαλιστα παρα πολυ καλα). Θα εχω προβλημα να συνηθισω την οθονη αφης? Εσας πώς σας φαινεται? Χανει taps?

Δεν γνωρίζω πως είναι η οθόνη αφής του Samsung αλλά δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα στο να συνηθίσεις την οθόνη του 5530. Το μόνο που ίσως χρειάζεται είναι να βάζεις λίγο μεγαλύτερη πίεση για τον λόγο ότι ή οθόνη του 5530 είναι τύπου resistive.

6) Οι Java εφαρμογες που δεν υποστηριζουν οθονη αφης πώς λειτουργουν?

Αν δεν λειτουργούν με την αφή θα μπορείς να ενεργοποιήσεις τον εικονικό πληκτρολόγιο από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών java.

7) Θα μπορω να γραψω μηνυματα σαν ανθρωπος με το QWERTY αφης? Αν ναι, θα πρεπει με τη γραφιδα υποχρεωτικα ή θα μπορω και με τα δακτυλα?

Δεν χρειάζεσαι γραφίδα για να γράψεις κείμενο είτε με το εικονικό qwerty είτε με το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο. Μόλις το συνηθίσεις θα γράφεις εύκολα και γρήγορα.

 

Παρακαλω πολυ απαντηστε στις ερωτησεις μου, ειδικα στην τελευταια γιατι με εχει βολεψει παρα πολυ το hardware QWERTY Πληκτρολογιο του F700v.

Είναι λογικό ότι μεταξύ φυσικού και εικονικού qwerty πληκτρολογίου υπάρχουν διαφορές. Αν σε "καίει" τόσο πολύ το συγκεκριμένο κομμάτι τότε καλό είναι να το δεις και από κοντά το 5530 για να αποφασίσεις αν σε βολεύει ή όχι.

 

Πριν τελειωσω το ποστ, να κανω και ακομα 1-2 ερωτησεις συγκριτικα με το 5800.

1) Η μπαταρια του 5800 αν και μεγαλυτερη κραταει περισσοτερο ή λογω μεγαλυτερης οθονης κραταει το ιδιο?

2) Το 5800 εχει κανονικο GPS ή ειναι aGPS (μεσω δικτυου κινητης?)

3) Διαβασα οτι τα πρωτα 5800 ειχαν προβληματακια γενικα και οτι ειχαν πιο αδυναμο επεξεργαστη, αλλα οτι με προσφατα firmware upgrades αυτα τα εφτιαξαν. Ισχυει κατι τετοιο? Δηλαδη αν αποφασισω να παρω το 5800 τελικα, θα ειναι ενα 5530 σε... μεγεθυνση?? Καποια αλλη αντιστοιχη προταση σε αυτα τα λεφτα?

Όλα όσα ρωτάς για το 5800 υπάρχουν στο επίσημο θέμα του 5800 οπότε μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2.

 

 

Για ότι άλλο έχει σχέση με σύγκριση ή επιλογή συσκευής μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στην ενότητα των Διαξιφισμών. Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

 

@panos_vz Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα των εφαρμογών ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5, έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Mister Moderator, ευχαριστω πολυ.

Τωρα μολις διαβαζα την ενοτητα με τις εφαρμογες, αλλα θα μου παρει καποιες ωρες (μην πω μερες), καθως ειναι τεραστια.

Τις οδηγιες του φορουμ τις ειχα διαβασει το 2007 οποτε και εγινα μελος, αλλα ειλικρινα δεν θυμομουν κατι τετοιο. Θα πραξω αναλογα.

 

Ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι ρε παιδια...

Μπορουμε να βλεπουμε αρχεια office στο κινητο?Excel κτλ?

 

Ναι αυτο γινεται με την εφαρμογη quick office που μας επιτρεπει να βλεπουμε τετοια αρχεια.μπορεις να το βρεις στο γνωστο μαγαζακι με ενα search:O.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χάλασε ο φορτιστής μ μέσα σε 2 μήνες χρίσης.....είναι δυνατόν?ούτε κομμένος είναι ούτε τπτ!δν μπορώ να καταλάβω.....λογικά είναι στην εγγύηση κ ο φωτιστής κ θα πάω για αντικατάσταση φορτιστή.:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χάλασε ο φορτιστής μ μέσα σε 2 μήνες χρίσης.....είναι δυνατόν?ούτε κομμένος είναι ούτε τπτ!δν μπορώ να καταλάβω.....λογικά είναι στην εγγύηση κ ο φωτιστής κ θα πάω για αντικατάσταση φορτιστή.:mad::mad:

 

ναι εχει εγγυηση 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα 27 απο τις 38 σελίδες και μπορώ να πω οτι μου λύθηκαν οι περισσότερες απορίες.

Αν και αρχικά ανησύχησα λίγο γιατί είδα οτι έπαιζαν πολλά post με προβλήματα σιγά σιγά περιορίστικαν.

 

3 ερωτήσεις έχω:

1) Υπάρχει δυνατότητα διαχείρησεις επισυναπτομένων αρχείων απο το e-mail(πχ μου στέλνουν ένα .doc αλλάζω 1-2 πραγματάκια και το ξαναστέλνω);

2) msn και skype παίζουν κανονικά έτσι;(με την προϋπόθεση πάντα οτι υπάρχει wifi)

3) Για να περάσω τις επαφές που έχω στο κινητό που έχω τώρα(se w850i) απλά τις κάνω copy στη sim, όμως η sim δν κρατάει επαφές που έχουν παραπάνω απο 2 αριθμούς, όταν λοιπόν το βάλω στο nokia πρέπει να κάνω αντιγραφή των δεύτερων αριθμών χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα 27 απο τις 38 σελίδες και μπορώ να πω οτι μου λύθηκαν οι περισσότερες απορίες.

Αν και αρχικά ανησύχησα λίγο γιατί είδα οτι έπαιζαν πολλά post με προβλήματα σιγά σιγά περιορίστικαν.

 

3 ερωτήσεις έχω:

1) Υπάρχει δυνατότητα διαχείρησεις επισυναπτομένων αρχείων απο το e-mail(πχ μου στέλνουν ένα .doc αλλάζω 1-2 πραγματάκια και το ξαναστέλνω);

2) msn και skype παίζουν κανονικά έτσι;(με την προϋπόθεση πάντα οτι υπάρχει wifi)

3) Για να περάσω τις επαφές που έχω στο κινητό που έχω τώρα(se w850i) απλά τις κάνω copy στη sim, όμως η sim δν κρατάει επαφές που έχουν παραπάνω απο 2 αριθμούς, όταν λοιπόν το βάλω στο nokia πρέπει να κάνω αντιγραφή των δεύτερων αριθμών χειροκίνητα;

 

1) Ναι, γίνετε αυτό ΑΡΚΕΙ να εγκαταστήσεις το QuickOffice Pro το οποίο σου επιτρέπει όχι μόνο την ανάγνωση αρχείων του Office αλλά και επεξεργασία τους... Επίσης βλέπει και PDF αρχεία

2)Υπάρχει MSN εφαρμογή απο το ΝΟΚΙΑ OVI για κατέβασμα ΔΩΡΕΑΝ... Για Skype θα πρέπει να βάλεις το Fring το οποίο δουλεύει ΑΨΟΓΑ και η τελευταία έκδοση του μπορεί να κάνει και βιντεοκλήσεις ακόμα!!!

3)μη το κάνεις με αυτό το τρόπο!!! Αν μπορείς συγχρόνισε το SonyEricsson με το Outlook και μετά συγχρόνισε το και με την ΝΟΚΙΑ συσκευή... Έτσι το κάνω εγώ και είμαι ΟΚ με τις πολλαπλές καταχωρήσεις μιας επαφής..!!! Φαντάσου ότι περνάει ακόμα και σημειώσεις για την επαφή...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορούμε με το msn και το skype να κάνουμε δωρεάν συνομιλίες άμα λειτουργούμε μέσω wifi?:blink:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορούμε με το msn και το skype να κάνουμε δωρεάν συνομιλίες άμα λειτουργούμε μέσω wifi?:blink:

 

ναι... μέχρι και βιντεοκλήση με την καινούρια έκδοση του Fring...:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 2η μερα σημερα μετα το φιασκο της μπαταριας την 1η μερα και παρατηρω οτι η ενδειξη της μπαταριας παραμενει σταθερη. Δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμουλα! ΜΕ τα δεδομενα αυτα, αν μετα απο 1,5 μερα δεν εχει χασει ουτε γραμμη, παμε για 2 εβδομαδες διαρκεια μπαταριας. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι η χρηση που του εχω κανει ειναι ελαχιστη...2 κλησεις και λιγο χαζεμα...

Το ιδιο μου εκανε και την 1η μερα, στις 12 το βραδυ εδειχνε τιγκα μπαταρια και στις 7 το πρωι δεν ειχε μπαταρια ουτε καν για να χτυπησει το ξυπνητηρι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 2η μερα σημερα μετα το φιασκο της μπαταριας την 1η μερα και παρατηρω οτι η ενδειξη της μπαταριας παραμενει σταθερη. Δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμουλα! ΜΕ τα δεδομενα αυτα, αν μετα απο 1,5 μερα δεν εχει χασει ουτε γραμμη, παμε για 2 εβδομαδες διαρκεια μπαταριας. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι η χρηση που του εχω κανει ειναι ελαχιστη...2 κλησεις και λιγο χαζεμα...

Το ιδιο μου εκανε και την 1η μερα, στις 12 το βραδυ εδειχνε τιγκα μπαταρια και στις 7 το πρωι δεν ειχε μπαταρια ουτε καν για να χτυπησει το ξυπνητηρι...

 

με τη χρήση που του κάνεις λογικά θα σου κρατήσει 1,5 μέρα ακόμη.. Θα δεις πάντως ότι η μπαταρία θα στρώσει σε λίγες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Ας μην στρωσει και ας κραταει και 5 λεπτα (που λεει ο λογος).Αλλα τουλαχιστον να ξερω ποτε θα τελειωσει, οχι απο το full να πηγαινει στο 0...
Link to comment
Share on other sites

Ας μην στρωσει και ας κραταει και 5 λεπτα (που λεει ο λογος).Αλλα τουλαχιστον να ξερω ποτε θα τελειωσει, οχι απο το full να πηγαινει στο 0...

 

αυτό μου το έκανε το LG Cookie!!! απο τις 2 γραμμές πήγαινε στο 0 σε 30 λεπτά αναμονής!!!!

Πιστεύω ότι το 5530 σου θα είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 2η μερα σημερα μετα το φιασκο της μπαταριας την 1η μερα και παρατηρω οτι η ενδειξη της μπαταριας παραμενει σταθερη. Δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμουλα! ΜΕ τα δεδομενα αυτα, αν μετα απο 1,5 μερα δεν εχει χασει ουτε γραμμη, παμε για 2 εβδομαδες διαρκεια μπαταριας. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι η χρηση που του εχω κανει ειναι ελαχιστη...2 κλησεις και λιγο χαζεμα...

Το ιδιο μου εκανε και την 1η μερα, στις 12 το βραδυ εδειχνε τιγκα μπαταρια και στις 7 το πρωι δεν ειχε μπαταρια ουτε καν για να χτυπησει το ξυπνητηρι...

 

στα νοκια γενικα το θεμα ειδοποιηση μπαταριας και ακριβη κατασταση ειναι τραγικο...

οι μπαρες σχεδον ποτε δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα οποτε δεν μπορεις να τις εμπιστευεσαι...

δοκιμασε το ion battery και θα δεις ποσο χρησιμο ειναι και φυσικα ποσο πιο εγκυρο ειναι...

 

(να σκεφτεις οτι στο 5800 η μπαρα της μπαταριας πεφτει μια σταθμη οταν το ion δειχνει 60% περιπου...δεν υπαρχει γραμμικη αντιστοιχιση στα πραγματικα δεδομενα και του νοκια με λιγα λογια)

Link to comment
Share on other sites

στα νοκια γενικα το θεμα ειδοποιηση μπαταριας και ακριβη κατασταση ειναι τραγικο...

οι μπαρες σχεδον ποτε δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα οποτε δεν μπορεις να τις εμπιστευεσαι...

δοκιμασε το ion battery και θα δεις ποσο χρησιμο ειναι και φυσικα ποσο πιο εγκυρο ειναι...

 

(να σκεφτεις οτι στο 5800 η μπαρα της μπαταριας πεφτει μια σταθμη οταν το ion δειχνει 60% περιπου...δεν υπαρχει γραμμικη αντιστοιχιση στα πραγματικα δεδομενα και του νοκια με λιγα λογια)

 

+1

 

Χθες αργά το βράδυ συγκεκριμένα, στο Ν97 μου, ενώ η μπαταρία έδειχνε γεμάτη, το iON μου έλεγε 57%.

Έκανα μια μεγάλη κλήση, 1 ώρα και 7 λεπτά, έπεσε η στάθμη στις 5 μπάρες και το πρωί που ξύπνησα είχε κλείσει από μπαταρία και δεν άνοιγε αν δεν το έβαζα στο φορτιστή

(ξεζουμίστηκε κοινώς!! :lol:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανε κανεις την αναβαθμιση στο λογισμικο???αν ναι ποιες ειναι οι βελτιωσεις αν υπαρχουν??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανε κανεις την αναβαθμιση στο λογισμικο???αν ναι ποιες ειναι οι βελτιωσεις αν υπαρχουν??

 

Γιατι υπαρχει καποιο προβλημα για το οποιο πρεπει να κανεις update

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση και είδα ήδη 2-3 βελτιώσεις

 

1) Οταν κάποιος σε καλεί και έχεις το κινητό κλειδωμένο, τα βελάκια που εμφανίζονται και σου επιτρέπουν να απαντήσεις ή να απορρίψεις την κλήση "χαϊδεύοντας" την οθόνη, έχουν γίνει πιο "χοντρά" και η κίνηση γίνεται πολύ πιο εύκολα και σωστά!

2) Προστίθενται στο κινητό οι χάρτες της nokia και λειτουργούν στην εντέλεια! (φυσικά για να πλοηγηθείς θέλεις και εξωτερικό δέκτη GPS αλλά και χωρίς αυτό μπορείς να βρεις όποια διεύθυνση θες και να την δεις στο χάρτη)

3) Τα εικονίδια των 20 επαφών που έχεις στην κύρια οθόνη, "ρολλάρουν" πιο εύκολα όταν γλυστράς το δάχτυλό σου επάνω τους.

 

Αυτά μέχρι στιγμής.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση και είδα ήδη 2-3 βελτιώσεις

 

1) Οταν κάποιος σε καλεί και έχεις το κινητό κλειδωμένο, τα βελάκια που εμφανίζονται και σου επιτρέπουν να απαντήσεις ή να απορρίψεις την κλήση "χαϊδεύοντας" την οθόνη, έχουν γίνει πιο "χοντρά" και η κίνηση γίνεται πολύ πιο εύκολα και σωστά!

2) Προστίθενται στο κινητό οι χάρτες της nokia και λειτουργούν στην εντέλεια! (φυσικά για να πλοηγηθείς θέλεις και εξωτερικό δέκτη GPS αλλά και χωρίς αυτό μπορείς να βρεις όποια διεύθυνση θες και να την δεις στο χάρτη)

3) Τα εικονίδια των 20 επαφών που έχεις στην κύρια οθόνη, "ρολλάρουν" πιο εύκολα όταν γλυστράς το δάχτυλό σου επάνω τους.

 

Αυτά μέχρι στιγμής.

 

Μεσω του OVI suite την εκανες?Σβηστηκαν ολα?Ρυθμισεις θελουν διαμορφωση ξανα?Επισης, για τους χαρτες πληρωνεις κατι?Γιατι κατι λεει οτι θα χρειαστει να κανεις μια κληση...Μηπως απλα τους φορτωνει και μετα τους βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του OVI suite την εκανες?Σβηστηκαν ολα?Ρυθμισεις θελουν διαμορφωση ξανα?

 

Σε όλα τα Nokia S60 5th edition, με την αναβάθμιση λογισμικού δε χάνεται τίποτα, το τηλέφωνο είναι ακριβώς όπως ήταν και πριν! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...