Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(δεν καταλαβαίνω απο το μήνυμα σου)

εννοείς ότι δεν παίζει βιντεάκι απο το youtube short-cut που έχεις στο κινητό ή προσπαθείς να παίξεις flv βίντεο αποθηκευμένο στο κινητό?

εννοω οτι σε αλλα site π.χ metacafe,greek-movies και τα σχετικα μου δειχνει το εικονιδιο του adobe flash 9 οταν παω να δω καποιο βιντεο...αυτο εννοω και δεν ξερω γιατι τον 1ο μηνα μπορουσα να δω βιντεακια απο αλλα site...τωρα μπορω μονο απο το youtube(μονο απο την συντομευση του κινητου γιατι απο τον browser εαν πατησω την διευθυνση και μπει στο desktop version του youtube θα μου βγαλει παλι για το flash player).απλα δεν ξερω αν μπορω να κανω τιποτα για να δω βιντεο κ απο αλλα site(χωρις να μου λεει για το adobe flash player).εχεις να μου προτεινεις κατι???

 

 

Να μην αναπαράγει βίντεο τα οποία πριν μπορούσε και ταυτόχρονα να μην έχεις εσύ αλλάξει κάποια ρύθμιση στον browser, δεν γίνεται.

Ούτως ή άλλως ο flash player lite που έχει ως τεχνολογία ενσωματώσει το κινητό δεν έχει τη δυνατότητα αναπαραγωγής όλων των flash animations/videos, αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι και εσύ γι αυτό.

μηπως μπορεις να μου πεις που να παω στο κινητο για να δω τις ρυθμισεις οπως λες μηπως κ καταφερω τιποτα???

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ τις ρυθμίσεις του browser. Μέσα από τον «Ιστο» και πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις. Από εκεί ενεργοποίησε την «Φορτωση υλικού» αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένη.

Αν και κατα πάσα πιθανότητα είναι αυτό που σου είπα και πριν... Ο flash pleyer lite δεν μπορεί να αναπαράγει όλα τα flash animations!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις ρυθμίσεις του browser. Μέσα από τον «Ιστο» και πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις. Από εκεί ενεργοποίησε την «Φορτωση υλικού» αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένη.

Αν και κατα πάσα πιθανότητα είναι αυτό που σου είπα και πριν... Ο flash pleyer lite δεν μπορεί να αναπαράγει όλα τα flash animations!

πηγα κ μ λεει ολα στην φορτωση υλικου...για να στο κανω πιο ξεκαθαρο την ωρα

που παει να κανει αναπαραγωγη στο βιντεο μ δειχνει το εικονιδιο του flash player 9...το ξερω οτι ειναι λογικο να μην μπορει το κινητο να παιζει τα βιντεο αυτα αλλα στην αρχη τα επαιζε οποτε παραξενευτηκα...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο πλαισιο κ να του εχει παρουσιασει καποιο προβλημα? εχω το κινητο εδω κ 2 μηνες χωρις να ειχα καποιο προβλημα τωρα ξαφνικα ομως καθε φοαρα που κανω κληση κλεινει μονο του μπορω να μιλαω μονο με ακουστικα. το πηγα στο πλαισιο κ μου ειπαν να το αφησω για service αγνωστο ομως το ποτε θα το παρω!! τι λετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχε πάθει το 5800 αυτό, έκλεινε σχεδόν πάντα και μετά από πολλές προσπάθειες άνοιγε, το πήγα σε nokia shop, μου πείραξε λίγο τις επαφές της μπαταρίας και δεν μου το ξανάκανε ποτέ. Σου έπεσε ποτέ κάτω;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο πλαισιο κ να του εχει παρουσιασει καποιο προβλημα? εχω το κινητο εδω κ 2 μηνες χωρις να ειχα καποιο προβλημα τωρα ξαφνικα ομως καθε φοαρα που κανω κληση κλεινει μονο του μπορω να μιλαω μονο με ακουστικα. το πηγα στο πλαισιο κ μου ειπαν να το αφησω για service αγνωστο ομως το ποτε θα το παρω!! τι λετε να κανω?

 

Kαλυτερα να το πηγαινες κατευθειαν στη νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Να το παει σε ΝΟΚΙΑ Shop και να το παρει σε κανα 2μηνο.

Για μια αναβαθμιση απο παραεισαγωγη σε ΝΟΚΙΑ 5300 46 μερες παρακαλω εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο πλαισιο κ να του εχει παρουσιασει καποιο προβλημα? εχω το κινητο εδω κ 2 μηνες χωρις να ειχα καποιο προβλημα τωρα ξαφνικα ομως καθε φοαρα που κανω κληση κλεινει μονο του μπορω να μιλαω μονο με ακουστικα. το πηγα στο πλαισιο κ μου ειπαν να το αφησω για service αγνωστο ομως το ποτε θα το παρω!! τι λετε να κανω?

 

Kαλυτερα να το πηγαινες κατευθειαν στη νοκια.

 

Να το παει σε ΝΟΚΙΑ Shop και να το παρει σε κανα 2μηνο.

Για μια αναβαθμιση απο παραεισαγωγη σε ΝΟΚΙΑ 5300 46 μερες παρακαλω εκαναν.

 

μήπως να του κάνεις ένα hard - reset αρχικά και αν στο ξανακάνει αυτό να το πας σε NOKIA - Shop?

Ψιλο-βαρέθηκα βέβαια μετά απο κάθε πρόβλημα του Symbian 60 η σωστή λύση να είναι το hard - reset αλλά τι να κάνουμε...:cry:

Link to comment
Share on other sites

θα μου πει καποιος τελικα τι να κανω με τον flash player 9 που χρειαζεται σε μερικα site για να δω καποια βιντεο??μου επαιζαν τον πρωτο μηνα τα βιντεο...υπαρχει τροπος να μπορω να βλεπω τα βιντεο που χρειαζονται flash player 9???
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να δεις σελίδα που σου ζητάει υποστήριξη flash 9. Υποστηρίζεται μόνο μια πιο ελαφριά μορφή του flash και συγκεκριμένα το flash lite 3.1. Όσα λοιπόν δεν σου εμφανίζονται, δεν μπορείς να τα δεις με άλλον τρόπο. Δοκίμασε και με τον browser Skyfire αλλά μην περιμένεις μεγάλες διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

:!:ΠΡΟΒΛΗΜΑ:!:

Ξαφνικα μετα την αποσυνδεση του κινητου απο το pc η οθονη αναμονης μαυρισε και δεν ανταποκρινοταν καθολου το κινητο.Εβγαλα την μπαταρια και οταν το ανοιξα δεν μπορουσα να κανω τπτ στην οθονη αναμονης.Ουτε το πρασσινο-κοκκινο κουμπι ανταποκρινοταν,ουτε το αριστερο-δεξιο πληκτρο πανω στην οθονη.Επισης ουτε το ονομα του παροχεα φαινεται (δοκιμασα 2 sim).

Hard reset ΔΕΝ γινεται με τπτ (κοκκινο-πρασινο-καμερα και ανοιγμα κινητου)!!!!!!

Δοκιμασα να ξαναπερασω το firmware απο το Ovi στο pc.Ολα γινονται κανονικα χωρις κανενα προβλημα αλλα οταν ανοιγει το κινητο μου ζηταει μονο pin κ δεν εχει γινει καμια αλλαγη :wacko: Σαν να μην εγινε ποτε reinstall του firmware!

Τι μπορω να κανω ρε παιδια????

 

ΥΓ.: Δοκιμασα και soft format αλλα δεεεεεν......

 

EDIT.: Σημερα το πρωι μολις ξυπνησα το κινητο ηταν κλειστο και μολις το ανοιξα επαθα ακριβως οτι και αυτος ΕΔΩ!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια δν το εχω κανει τιποτα το κινητο ουτε επεσε κατω αντιθετως το προσεχω πολυ! τι ειναι καλυτερα να κανω δηλαδη να το παω πλαισιο η νοκια? δεν θελω να μηνω κανα μηνα χωρις κινητο:cry:
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια δν το εχω κανει τιποτα το κινητο ουτε επεσε κατω αντιθετως το προσεχω πολυ! τι ειναι καλυτερα να κανω δηλαδη να το παω πλαισιο η νοκια? δεν θελω να μηνω κανα μηνα χωρις κινητο:cry:

 

Προς το παρον μην το πας πουθενα. Εχεις δοκιμασει να του κανεις αναβαθμιση λογισμικου? Δεν ξερεις καμια φορα ισως να λυθει το προβλημα. Αν δεν τοτε σκεψου τι θα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Για να μαθεις πως κανεις αναβαθμιση λογισμικου θα πρεπει να διαβασεις το S60 5th Edition Platform FAQ θα σε βοηθησει στα πρωτα σου βηματα και θα λυθουν πολλες αποριες. Επισης θα αποφυγουμε τις χιλιοαπαντημενες ερωτησεις και την δημιουργια δυσαναγνωστων θεματων/τερατων.

 

 

Edit:

Kαλο ειναι να ενημερωσεις το avatar σου για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις. Ειναι αρκετα χρησιμο σε ολους οσους προσπαθουν να βοηθησουν..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω το nokia 5530 εκανα αναβαθμιση λογισμικου αλλα τιποτα τα ιδια παλι οποτε μαλλον δεν το γλιτωνω το service:(:(
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω οτι εχεις το 5530 αλλα δεν θα γραφεις παντα σε αυτο το θεμα. Για αυτο σου ειπα να ενημερωσεις το avatar σου θα το βρεις στις ρυθμισεις του προφιλ.

 

Εαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης. Ξερεις που θα το βρεις οδηγιες :) Eαν δεν γινει τιποτα τοτε θα πρεπει να το πας για επισκευη.. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου πειτε πως μπορω να διαγραψω θεματα απο το κινητο που βρισκονται(Μενου-Ρυθμισεις-Προσωπικο-Θεματα-Γενικα)...εχω διαγραψει τα αρχεια εγκαταστασης απο την διαχειρηση αρχειων αλλα μολις παω απο τις ρυθμισεις μου εχει οσα ειχα εγκαταστησει και προσπαθησα να τα κανω απεγκατασταση απο τα αρχεια εγκαταστασης τους αλλα ματταια...μπορω να τα διαγραψω γιατι θελω να περασω καινουρια θεματα???υπαρχει καποιος τροπος απο τις λειτουργιες του κινητο η εστω απο το x-plore??αν γινεται μονο απο το x-plore μπορειτε να μου πειτε πως γινεται??να επισημανω οτι τα θεματα εκει που σας ειπα οταν πας να το επιλεξεις δηλαδη στα Ρυθμισεις....κ τα σχετικα διπλα σε καθε θεμα μου λεει οτι ειναι αποθηκευμενο στην καρτα μνημης....εχω ψαξει ολη την καρτα αλλα δεν βρηκα τροπο να τα διαγραψω...ακομα κ στη διαχειρηση εφαρμογων πηγα διεγραψα απο εκει οτι σχετιζοταν με τα θεματα αλλα παλι ακομα τα εχω μεσα στο κινητο...τι να κανω αλλο για να μου βγουν απο εκει που σας ειπα???
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό την Παρασκευή και μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλό. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν το media button(το κουμπί πάνω από την οθόνη που ανοίγει τη media bar) φωτίζει σε εσάς. Γιατί σε εμένα δεν έχει backlight αλλά στο 5800 φωτίζει. Είναι πρόβλημα ή απλά στο 5300 δεν έχει led?
Link to comment
Share on other sites

Απο το παρακατω βιντεο φαινεται να μην εχει..

http://www.youtube.com/watch?v=Oy5uApx_wz0&feature=player_embedded

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό την Παρασκευή και μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλό. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν το media button(το κουμπί πάνω από την οθόνη που ανοίγει τη media bar) φωτίζει σε εσάς. Γιατί σε εμένα δεν έχει backlight αλλά στο 5800 φωτίζει. Είναι πρόβλημα ή απλά στο 5300 δεν έχει led?

όχι δεν φωτίζεται...:cry:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και γω...όταν σε καλεί κάποιος υπάρχει η δυνατότητα όπως στο 5800 της αναγγελίας του ονόματος που έχεις αποθηκεύσει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει.

Πήγαινε στα Προφίλ και πάτα Επιλογές > Διαμόρφωση. Εκεί θα βρεις τη σχετική ρύθμιση "Εκφώνηση ονόματος καλούντος".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

thanks! βέβαια δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου για αυτό να ρωτήσω και κατι ακόμα...μπορούμε επίσης όπως στο 5800 στα μηνύματα να γράψουμε με την γραφίδα, χειρόγραφα δλδ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...