Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για ελεγχο μπαταριας χρησιμοποιω το ion battery timer και ειναι αρκετα ακριβης

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς!

Πραγματικό ποσοστό, όπως π.χ. στο iPhone δεν μπορείς να έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό ποσοστό, όπως π.χ. στο iPhone δεν μπορείς να έχεις.

 

τι κρίμα!!!:wacko:

 

Το ION Battery πάντως δουλεύει μια χαρά στο κινητό μου!!!

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/08/ion_battery_timer_main.jpg

Το screenshot δεν είναι απο το κινητό μου αλλά δείχνει ακριβώς το interface του προγράμματος που βλέπω και εγώ στο κινητό μου..

Link to comment
Share on other sites

Θέλοντας να λαμβάνω email στο κινητό μου σε "πραγματικό" χρόνο βρήκα αυτό το Post.. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τι έγινε...

 

Οπότε γι αυτό έχεις πρόβλημα-Και έγω έτσι νομιζα ότι στην αρχή ότι δούλευε η εφαρμογή αλλά σου λείπουν τα μισά βήματα...Λοιπόν, αν δεν έχεις λογαριασμό Nokia messaging, θα μπεις εδώ να κάνεις εγγραφή... Θα βάλεις τα στοιχεία του email σου.... Αφου λοιπόν έχεις κάνει τα βήματα που μόλις μου ανέφερες (πρεπει να γίνουν ακριβώς όπως τα είπες, και μετά να συνεχίσεις με αυτά που σου γράφω), θα μπεις στο λογαριασμό σου στο σαιτ που έκανες εγγραφή και εκεί θα κάνεις προσθήκη συσκευής, όπου θα βάλεις για συσκευή το 5800 (ή αν θες και άλλη συσκευή αν έχεις και κάποιο άλλο Νόκια), και θα δώσεις τον τηλεφωνικό αριθμό του κινητού σου όπου θα σου έρθει ένα μύνημα ΧΩΡΙΣ χρέωση με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις που χρειάζεσαι για να λειτουργήσει σωστά η εφαρμογή... Αφου σου έρθει το μύνημα το ανοίγεις και πλέον ανοίγει αυτόματα η εφαρμογή, όπου σου ξανα ζητάει τα στοιχεία του email (2 γραμμες), βάζεις τα ίδια στοιχεία με αυτά όταν δημιούγησες το γραμματοκιβώτιο από το @ρυθμισεις...

 

Αυτό ήταν...Θα σου λειτουργεί όπως στη εικόνα που σου έδειξα... :) :) ...

 

Στην ουσιά θα μπορείς να βλέπεις τα μυνήματα σου και από την εφαρμογή μέσα αλλά και από τα 'Μυνήματα' μέσα... Θα σου έρχεται ειδοποίηση μόνο όταν έχεις νέο μύνημα και αυτό θα φαίνεται και στην εφαρμογή και μέσα στο γραμματοκιβώτιο που έχεις ήδη δημιουργήσει!!!-Τώρα μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτό που σου είπα παραπάνω και να βάλεις να μην κάνει έλεγχο κάθε 6ωρο....

 

 

 

Όχι, αυτό είναι απλα για να δημιουργήσεις ένα λογαριασμό email από το Ovi.. Δηλαδή user@ovi.com ας πούμε- Αυτό που δείχνει στη φωτό είναι η ερφαρμογή που σου κάνει Push τα email τη στιγμή που έρχονται (σαν τα sms), από email λογαριασμούς όπως gmail hotmail ovi κτλ...

 

Είναι κάτι ανάλογο που έχουν οι χρήστες των BlackBerry για το ηλεκτρονικό ταχυδρομίο..

 

Να τονίσω ότι η υπηρεσία είναι προς το παρών δωρεάν.. Δηλαδή χρεωνόμαστε μόνο τα kB που κατεβάζουμε και τίποτα άλλο... Αργότερα, όπου θα ειδοποιηθούμε όσοι το χρησιμοποιούμε και θα διακοπεί και η χρήση της υπηρεσίας αυτόματα, θα υπάρχει κάποιο μικρό πάγιο από κάθε Πάρωχο (Wind Cosmote κτλ), όπου μαζί με τα data plan θα σου προσφέρει και λογαριασμό για το nokia messaging (ακριβώς όπως γίνεται τώρα για τους χρήστες των BlackBerry που χρησιμοποιούν την ανάλογη υπηρεσία)... Όμως αυτό θα γίνει με σχετική αναφορά και διακοπή χωρίς κάποια αυτόματη χρέωση.. Μετά ο καθ' ένας απευθύνεται στο πάρωχό του για να συνεχίσει να χρησιμοποιεί την εφαρμογή αυτή και να δέχεται με Push email ...

 

Τώρα πότε θα αλλάξει από δωρεάν να γίνεται μόνο μέσα από τον εκάστοτε πάρωχο είναι εντελώς άγνωστο για την Ελλάδα.. Ωστόσο στο Τζαμπέ την βγάζουμε :lol: :lol: :lol: ...

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?Εχει καποιο ledaki που υποδεικνυει οτι ειναι σε αναμονη η μονο οταν εχει αναπαντητες η μυνηματα?επισης συνδεεται στο ιντερνετ μεσω 3g?
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει 3G...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?Εχει καποιο ledaki που υποδεικνυει οτι ειναι σε αναμονη η μονο οταν εχει αναπαντητες η μυνηματα?επισης συνδεεται στο ιντερνετ μεσω 3g?

 

όταν έχεις αναπάντητη ή μύνημα αναβοσβήνει το "κουμπί" του μενού για όση ώρα θέλεις εσύ να το ρυθμίσεις...

 

Υπάρχει και η εφαρμογή Remind me που σου υπενθυμίζει ότι έχεις αναπάντητες ή μυνήματα που δεν έχεις δει...

http://www.mobifeature.com/uploads/posts/2009-09/1252468849_screenshot0003f.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι κρίμα!!!:wacko:

 

Το ION Battery πάντως δουλεύει μια χαρά στο κινητό μου!!!

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/08/ion_battery_timer_main.jpg

Το screenshot δεν είναι απο το κινητό μου αλλά δείχνει ακριβώς το interface του προγράμματος που βλέπω και εγώ στο κινητό μου..

 

Το εγκατέστησα κι εγώ στο N97 μου και δουλεύει μια χαρά.

Αλλά έχω μια απορία: για να λειτουργήσει και να καταγράφει τη "συμπεριφορά" της μπαταρίας μου πρέπει να τρέχει στο background

( δηλαδή να μην πατήσω Exit αφότου το ανοίξω; )

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα κι εγώ στο N97 μου και δουλεύει μια χαρά.

Αλλά έχω μια απορία: για να λειτουργήσει και να καταγράφει τη "συμπεριφορά" της μπαταρίας μου πρέπει να τρέχει στο background

( δηλαδή να μην πατήσω Exit αφότου το ανοίξω; )

 

δεν το βλέπω να είναι ανοικτό σαν εφαρμογή και όμως μου βγάζει τις πληροφορίες που θέλω.. άρα πάτα EXIT...!!!

Στατιστικά ως προς τη χρήση θα βγάλει μετά απο μερικές φορτίσεις - αποφορτίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ,ενω εχω 3,5giga αδεια ,δεν μπορω να στειλω ενα τραγουδι..μου λεει ανεπαρκης μνημη και κατι τετοια..εβγαλα την καρτα αλλα τιποτα..τι να κανω ρε παλικαρια ? ευχαριστω ^^
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις γραψε πιο αναλυτικα και καθαρα το προβλημα σου.Το αν εχεις χωρο στην καρτα η οχι δεν εχει να κανει σε τιποτα με την αποστολη αρχειων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι προσπαθείς να στείλεις μέσω ΒΤ αρχεία στο κινητό σου και σου βγαίνει μήνυμα ανεπαρκής μνήμης, θα πρέπει να αλλάξεις την μνήμη που αποθηκεύονται τα μηνύματά σου.

 

Μηνύματα - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Άλλο - Μνήμη σε χρήση - Κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Mirror ,το εκανα και εγινε το προβλημα..δεν φανταζομουν οτι απο τα μυνηματα θα το εκανα και εψαχνα αλλου..

 

 

 

 

P.S Impreza το προβλημα το ειπε ο Mirror ,ετσι οπως τα ειπε ηταν..

Link to comment
Share on other sites

Θέλοντας να λαμβάνω email στο κινητό μου σε "πραγματικό" χρόνο βρήκα αυτό το Post.. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τι έγινε...

 

Μήπως δεν λειτουργεί στην Cosmote με σύνδεση GPRS? (το πιο πιθανό...)

 

Με wifi μου δουλεύει μια χαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω αρχησει να τα περνω .... ακομα να κυκλοφορησει σε κανα Γερμανο το κινητο .. και πιο σημαντικα .. ακομα να κυκλοφορησει σε μαυρο - γκρι . Μηπως τελικα πραγματι υπαρχει προβλημα με το κινητο ?? και γιαυτο δν εχει γινει πολυ γνωστο στην αγορα ?? ρωταω σε καθε γερμανο που βλεπω .. σε multirama ... ουτε καν ξερουν αν θα το φερουν ....
Link to comment
Share on other sites

εχω αρχησει να τα περνω .... ακομα να κυκλοφορησει σε κανα Γερμανο το κινητο .. και πιο σημαντικα .. ακομα να κυκλοφορησει σε μαυρο - γκρι . Μηπως τελικα πραγματι υπαρχει προβλημα με το κινητο ?? και γιαυτο δν εχει γινει πολυ γνωστο στην αγορα ?? ρωταω σε καθε γερμανο που βλεπω .. σε multirama ... ουτε καν ξερουν αν θα το φερουν ....

 

Εχε υπ' οψιν σου οτι πριν 5-6 μέρες κάηκε η κεντρική αποθήκη της Νοκια και ίσως να υπάρξει πρόβλημα στην αγορα.

 

Το κινητάκι είναι άψογο εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εχω αρχησει να τα περνω .... ακομα να κυκλοφορησει σε κανα Γερμανο το κινητο .. και πιο σημαντικα .. ακομα να κυκλοφορησει σε μαυρο - γκρι . Μηπως τελικα πραγματι υπαρχει προβλημα με το κινητο ?? και γιαυτο δν εχει γινει πολυ γνωστο στην αγορα ?? ρωταω σε καθε γερμανο που βλεπω .. σε multirama ... ουτε καν ξερουν αν θα το φερουν ....

 

Για τον Γερμανό δεν γνωρίζω αλλα τα multirama το έχουν το κινητό. Nokia 5530 @ Multirama.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εχω αρχησει να τα περνω .... ακομα να κυκλοφορησει σε κανα Γερμανο το κινητο .. και πιο σημαντικα .. ακομα να κυκλοφορησει σε μαυρο - γκρι . Μηπως τελικα πραγματι υπαρχει προβλημα με το κινητο ?? και γιαυτο δν εχει γινει πολυ γνωστο στην αγορα ?? ρωταω σε καθε γερμανο που βλεπω .. σε multirama ... ουτε καν ξερουν αν θα το φερουν ....

 

Ρωτάς σε όποιο κατάστημα Γερμανό ή όποιο Γερμανό τουρίστα βλέπεις?:lol:

 

Εδώ ρωτάς και για το μαύρο - κόκκινο και δεν πολυξέρουν...

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-5530-Xpress-Music.htm

 

http://multirama.gr/products/product?pid=0418300&catid=100400

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000432

 

Στο Γερμανό αν έχεις παρατηρήσει απο καταστήματα με ποιότητα απο τότε που ενσωματώθηκαν στην Cosmote έχουν γίνει χάλια, μη πω κάτι βαρύτερο... Απορώ γιατί ακόμα υπάρχει κόσμος που ασχολείται με αυτά...:confused:

 

Και το λέω επειδή εδώ στο Ηράκλειο στη Κρήτη ήταν πιστεύω απο τα καλύτερα καταστήματα για κινητό και όμως τα τελευταία δυο χρόνια έχει τα χάλια του...

Ούτε κινητά άμεσα διαθέσιμα, ούτε διάφορα αξεσουάρ διαθέσιμα, μόνο κάτι τυπικά...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω και εγώ αυτό το κινητό αλλά δεν ξέρω από που!

Βασικά από τα multirama σκέφτομαι και για αυτό θέλω να μου πει κάποιος που το έχει αγοράσει από εκεί τον σιριακό αριθμό του κινητού του, ώστε να δω αν τα κινητά που φέρνουν στα multirama είναι από την alpha copy ή από αλλού....

Θα πήγαινα σε κατάστημα nokia να το αγοράσω αλλά έχει τουλάχιστον 15ε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Απο Cosmote και Γερμανό τπτ νέα ακόμα. Ξέρεις κανείς πότε θα το φέρουν, μην χάσουμε και την επιδότηση.
:spider:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω και εγώ αυτό το κινητό αλλά δεν ξέρω από που!

Βασικά από τα multirama σκέφτομαι και για αυτό θέλω να μου πει κάποιος που το έχει αγοράσει από εκεί τον σιριακό αριθμό του κινητού του, ώστε να δω αν τα κινητά που φέρνουν στα multirama είναι από την alpha copy ή από αλλού....

Θα πήγαινα σε κατάστημα nokia να το αγοράσω αλλά έχει τουλάχιστον 15ε παραπάνω.

Αυτό που θα κάνεις είναι να δεις το ΙΜΕΙ της συσκευής που θέλεις να αγοράσεις, θα πάρεις οποιοδήποτε κατάστημα alpha copy από εδώ και θα τους ρωτήσεις αν το ΙΜΕΙ της συσκευής που έχεις στα χέρια σου ανήκει σε ελληνική συσκευή ή παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εκτός από το Πλαίσιο, γνωρίζει κανείς σε ποια εταιρεία που να το έχει, να το δίνει με επιδότηση Vodafone;

 

το δίνει το e-shop με επιδότηση vodafone..

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000432

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

εχω το samsung s8000(jet)

σκεφτομαι να αλλαξω (μετα απο 2 μηνες):p

κι ειδα το 5530 .. τι λετε αξιζει η αλλαγη?

απο gps(?? ΕΧΕΙ ??) & wifi πως τα παει?

αυτονομια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...