Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το "widget" δεν εμφανίζεται πλέον, και μολονοτι εχω ξεκοκκαλισει ολες τις ρυθμισεις δεν μπορω να βρώ τον τροπο με τον οποιο να το ενεργοποιησω ξανα.

Any ideas?:O

Καλημέρα.

Αυτό που λες εμφανίζεται όταν ακούς μουσική ή ράδιο. Έτσι τουλάχιστον γράφει στο βιβλίο οδηγιών,

Πλήκτρα μουσικής

Κατά την αναπαραγωγή μουσικής ή τη λειτουργία του ραδιοφώνου στο

παρασκήνιο, τα πλήκτρα μουσικής (αναπαραγωγή/παύση, μετάβαση πίσω και

μετάβαση μπροστά) εμφανίζονται στην αρχική οθόνη.

 

Για δοκίμασε το. Αν δεν είναι αυτό τότε θα πρέπει να υπάρχει κάποια επιλογή σττην διαδρομή Μενού >

Ρυθμίσεις και Προσωπικό > Αρχική οθόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια,

εχω και γω το 5530 απο τα χριστουγεννα και ειμαι υπερευχαριστημένος απο το κινητάκι.

Προσφατα του εκανα και firmware update μέσω της σουίτας Ovi.

όταν ειχα πρωτοπάρει το κινητο, την στιγμη που επαιζε μουσική, οταν πηγαινα στην αρχικήοθόνη μου έβγαζε πληροφοριες για το τραγούδι , καθώς και την δυνατότητα να πάω στο επόμενο-προηγούμενο ,όπως επισης και να κάνω παύση.

 

Αυτό το "widget" δεν εμφανίζεται πλέον, και μολονοτι εχω ξεκοκκαλισει ολες τις ρυθμισεις δεν μπορω να βρώ τον τροπο με τον οποιο να το ενεργοποιησω ξανα.

Any ideas?:O

 

Την πατησα κ εγω ετσι με την αναβαθμηση Το προβλημα λυθηκε με hart reset πηγα πισω στην περασμενη εκδοση Διαβασε την σελιδα 69

 

Hart reset *#7370# κωδικος 12345 αν δεν εχει αλλαχτει και παρε back up τα αρχεια σου στην memory kart και τα επαναφερεις μετα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. καλώς σας βρίσκω και να στε καλά για την υπομονή και την καλή δουλειά που έχετε κάνει εδώ μέσα.

 

σήμερα παρέλαβα το 5530 σε χρώμα λευκό-μπλέ.... μόλις έβαλα την κάρτα και το έθεσα σε λειτουργία, μου εμφάνησε ένα φακλάκι πάνω δεξιά δίπλα στην ένδειξη φόρτισης όπου όταν το πάτησα μου έγραψε : "μνήμη κάρτας sim πλήρης" .... η κάρτα είναι άδεια....δεν έχει ούτε επαφές!!!!

 

έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον???

 

κατά τα άλλα...το κινητό είναι super..... θα γράψω και εγώ εντυπώσεις μόλις το εξερευνήσω.

didalas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. καλώς σας βρίσκω και να στε καλά για την υπομονή και την καλή δουλειά που έχετε κάνει εδώ μέσα.

 

σήμερα παρέλαβα το 5530 σε χρώμα λευκό-μπλέ.... μόλις έβαλα την κάρτα και το έθεσα σε λειτουργία, μου εμφάνησε ένα φακλάκι πάνω δεξιά δίπλα στην ένδειξη φόρτισης όπου όταν το πάτησα μου έγραψε : "μνήμη κάρτας sim πλήρης" .... η κάρτα είναι άδεια....δεν έχει ούτε επαφές!!!!

 

έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον???

 

κατά τα άλλα...το κινητό είναι super..... θα γράψω και εγώ εντυπώσεις μόλις το εξερευνήσω.

Καλορίζικο.

Σου εμφανίζει το φακελάκι, γιατί η sim είναι γεμάτη από sms. Πήγαινε μηνύματα > επιλογές > φάκελος sim και διέγραψε τα μηνύματα που υπάρχουν εκεί μέσα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγώ πάλι κάτι.

Προσπάθησα να περάσω τις επαφές μου από το παλιό κινητό στο νέο χρησιμοποιώντας την εφαρμογή "Μεταφορά" αλλά μου πέρασαν μόνο 39 από τις επαφές μου. Το ξαναδοκίμασα πολλές φορές με το ίδιο αποτέλεσμα...

Επίσης, πώς κάνουμε firmware update μέσω του WLAN; Γίνεται;

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγώ πάλι κάτι.

Προσπάθησα να περάσω τις επαφές μου από το παλιό κινητό στο νέο χρησιμοποιώντας την εφαρμογή "Μεταφορά" αλλά μου πέρασαν μόνο 39 από τις επαφές μου. Το ξαναδοκίμασα πολλές φορές με το ίδιο αποτέλεσμα...

Επίσης, πώς κάνουμε firmware update μέσω του WLAN; Γίνεται;

πανευκολα γινετε αναβαθμιση λογισμικου μεσω wifi, θα πας ρυθμισεις..εφαρμογες..ενημερωση λογισμικου..αμα βρει διαθεσιμη εκδοση θα σου πει να την εγκαταστησεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πανευκολα γινετε αναβαθμιση λογισμικου μεσω wifi, θα πας ρυθμισεις..εφαρμογες..ενημερωση λογισμικου..αμα βρει διαθεσιμη εκδοση θα σου πει να την εγκαταστησεις ;)

Το έκανα αλλά μου λέει <<Σύνδεση σε "Διαδίκτυο" μέσω "Cosmote Internet";>> που άν καταλαβαίνω σωστά εννοεί μέσω δικτύου GPRS. Πάντως πέρα της πλάκας, το έχω ερωτευθεί το τηλεφωνάκι! :happy:

 

τελικά βρήκα τι έφταιγε. Έπρεπε από τις ρυθμίσεις να ορίσω το ασύρματό μου δίκτυο ώς προεπιλεγμένο δίκτυο σύνδεσης!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:luck:
Link to comment
Share on other sites

πητε ρε παιδια με ποιο προγραμμα θα μπορεσω να δω ολα τα αρχεια της μνημης του τηλεφ. εχω εγκαταστησει το x-plore και βλεπει μονο την κυρια μνημη του τηλεφ. και της καρτας
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε μέσα από τις ρυθμίσεις του X-plore την εμφάνιση των κρυφών αρχείων καθώς και των αρχείων συστήματος.

Για οτιδήποτε άλλο σε σχέση με εφαρμογές υπάρχει επίσημο θέμα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να παιζει ρολο και τι "θεμα αρχικης οθονης" εχεις βαλει...το παρατηρησα και εγω αυτο..οταν επιλεγω βασικο δν μου λεει τπτ στιν οθονη..αν επιλεξω γραμμη συντομευσεων ή γραμμη επαφων το εμφανιζει..εσενα στο βασικο σοθ εμφανιζει αυτο το widjet?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να παρω απο το e-shop σημερα ενα nokia 5530 black-red kai εχει στο κουτι ετικετα απο ιταλια και ασπρη ταινια ασφαλειας,το product code το γραφει καπου στο κουτι γιατι το επψαξα και δεν το ειδα καπου γραμενο,το τηλεφονο δεν το εχω παραλαβη ακομα γιατι περιμενω απαντηση απο τα κεντρικα.Το τηλεφωνο ειναι ελληνικο η παραεισαγωγεις.
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να παρω απο το e-shop σημερα ενα nokia 5530 black-red kai εχει στο κουτι ετικετα απο ιταλια και ασπρη ταινια ασφαλειας,το product code το γραφει καπου στο κουτι γιατι το επψαξα και δεν το ειδα καπου γραμενο,το τηλεφονο δεν το εχω παραλαβη ακομα γιατι περιμενω απαντηση απο τα κεντρικα.Το τηλεφωνο ειναι ελληνικο η παραεισαγωγεις.

Αφού έχει άσπρη ταινία ασφαλείας τότε κατά πάσα πιθανότητα είναι παρά-εισαγωγής. Διάβασε εδώ για πιο πολλές πληροφορίες. Το product code αναγράφεται κάτω από την μπαταρία, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798974#post2798974.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει άσπρη ταινία ασφαλείας τότε κατά πάσα πιθανότητα είναι παρά-εισαγωγής. Διάβασε εδώ για πιο πολλές πληροφορίες. Το product code αναγράφεται κάτω από την μπαταρία, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798974#post2798974.

 

Από που μπορώ να βρω ελληνικό 5530 αφού η alpha copy δεν έχει nokia τηλέφωνα?

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις σε Nokia Store αν έχουν διαθέσιμα κομμάτια. Το ότι σταμάτησε η συνεργασία Nokia με Alpha Copy δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν και Ελληνικά 5530 στην αγορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τα μελη του myphone :) παιδια θα ηθελα τα φωτα σας για το συγκεκριμενο τηλ ενδιαφαιρομαι ομως διαβασα με πλαισιο και e-shope για παραεισαγωγη και τετοια τι παιζει; αν παω να το παρω απο πλαισιο πως μπορω εκεινη την ωρα να δω αν δεν ειναι ελληνικης προελευσης απο Νοκια; ευχαριστω..:)
Link to comment
Share on other sites

2 post πιο πάνω αναφέρεται πως μπορείς να τα ξεχωρίσεις.

Διαβάζουμε λίγο και μετά ρωτάμε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παω να κανω μια ενημερωση που μου λεει οτι ειναι η V20.0.080 με 20mb μεγεθος παταω εναρξη ενημερωσης αλλα δεν γινετε τιποτα(σαν να ειναι νεκρο το κουμπι). Η ενημερωση διπλα ακτιβως στην περιγραφη της εχει ενα "!" και λεει οτι ειναι "Σημαντικη"

 

ΥΓ αν παω να κανω οποια δηποτε αλλη κανει ενημερωση, την συγκεκριμενη με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παω να κανω μια ενημερωση που μου λεει οτι ειναι η V20.0.080 με 20mb μεγεθος παταω εναρξη ενημερωσης αλλα δεν γινετε τιποτα(σαν να ειναι νεκρο το κουμπι). Η ενημερωση διπλα ακτιβως στην περιγραφη της εχει ενα "!" και λεει οτι ειναι "Σημαντικη"

 

ΥΓ αν παω να κανω οποια δηποτε αλλη κανει ενημερωση, την συγκεκριμενη με τιποτα.

ειχα κι'εγω παρομοιο προβλημα και μεσα απο τις εφαρμογες αναβαθμιση δεν μπορεσα να κανω.την λυση την βρηκα στις ρυθμισεις-τηλεφωνο-διαχειρηση τηλεφωνου-ενημερωση συσκευης.

ομως εσυ με τι κανεις συνδεση?? με wifi?? η με gprs??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και διάβασα αρκετές απαντήσεις δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα άκρη...

 

Εχω το κινητό. Το πήρα από eshop . Και μέσω της λεγόμενης "παράεισαγωγής"...

Να του κάνω την κλασική αναβάθμιση ; σε μια παραπομπή που διάβαζα έλεγε ότι μέσω του κλασικού τρόπου θα εχω πρόβλημα...

 

Ισχύει ακόμα;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ειχα κι'εγω παρομοιο προβλημα και μεσα απο τις εφαρμογες αναβαθμιση δεν μπορεσα να κανω.την λυση την βρηκα στις ρυθμισεις-τηλεφωνο-διαχειρηση τηλεφωνου-ενημερωση συσκευης.

ομως εσυ με τι κανεις συνδεση?? με wifi?? η με gprs??

 

Eυχαριστω φιλε ετσι πραγματι εκανε την αναβαθμιση. Αλλα δεν βλεπω καμια αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε ετσι πραγματι εκανε την αναβαθμιση. Αλλα δεν βλεπω καμια αλλαγη.

αλλαγη θα δεις οτι προστεθηκαν καποιες εφαρμογες και η σουιτα του ovi store.εγω εχω παρατηρησει οτι ειναι και ποιο γρηγορο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν κανει ηχογραφηση συνομιλιας,γιατι απ'οσο εχω δει η διαβασει δεν εχω βρει κατι.Ευχαριστω εκ των προτερων κ καλη ανασταση σε ολους τους φιλους του ''my phone''.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!!Και καλή Ανάσταση!!!!

 

Είμαι και εγω κάτοχος του 5530 εδω και μια βδομάδα περίπου.Ολα καλά με την συσκευή!Κανενα πρόβλημα μέχρι στιγμής!!

Απλά ήθελα να πω ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους αγοράσουν από το e-shop.gr την συσκευη.Επεσα θυμα παρα-εισαγωγης..Φωτοτυπιες το εγχειρίδιο και συσκευή made in Hungary.Αναβαθμίσεις δεν κάνω..Ούτε ασχολούμαι και πολύ!Ελπίζω να φάει τα ψωμιά του..:lol:

Καλη Ανάσταση σε όλους και Καλό Πασχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν κανει ηχογραφηση συνομιλιας,γιατι απ'οσο εχω δει η διαβασει δεν εχω βρει κατι.Ευχαριστω εκ των προτερων κ καλη ανασταση σε ολους τους φιλους του ''my phone''.

 

Για δοκίμασε αυτή τη δωρεάν εφαρμογή απο το Ovi Store.

 

Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια!!!

 

επειδη περιμενω απο μερα σε μερα το hd2 εκατσα χτες για να παρω τις επαφες απο το 5800 για να τις μεταφερω μεθαυριο στο htc αλλα δεν μπορω να τις μεταφερω σε Outlook...

τις μετεφερα απο pc suite πατησα επαφες τις μαρκαρα ολες και μετα εκανα εξαγωγη σε αυτες τις 2 μορφες

σε Excel(.csv) και το ανοιγει σε word

και επισης καταφερα σε μορφη txt

 

υπαρχει και κανενας αλλος τροπος????

θα μπορεσω να τα μεταφερω μετα στο hd2 ετσι....???:cool::O

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...