Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο απορίες από τη μεριά μου:

1ον)Πώς γίνεται να αποθηκεύσω τις ρυθμίσεις του WLAN στο κινητό (το δίκτυο είναι κρυφό) ώστε να το χρησιμοποιεί σαν default και να μην αναγκάζομαι να ξαναπερνώ όλα τα στοιχεία του δικτύου (SSID και WPA key);

2ον)Έστω ότι κάνω μέσω του PC Suite ένα system backup με όλες τις ρυθμίσεις του κινητού. Άν κάποια στιγμή κάνω κάτι που θα με αναγκάσει να προβώ σε hard format και χάσω τα Ελληνικά -αν καταλαβα καλά, λόγω παραεισαγωγής αυτό θα γίνει- και κάνω restore το αρχείο που είχα κρατήσει τότε backup, θα έχω πάλι Ελληνικά στο τηλέφωνο;

Αυτά.

 

Υ.Γ.: Σας ζάλισα ολίγον, εε;:O

:luck:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A) Κανονικά θα έπρεπε να αποθηκευτεί ως σημείο πρόσβασης τη πρώτη φορά που συνδέθηκες με το ασ. δίκτυο.

Εφόσον δεν έγινε αυτό -άγνωστο το γιατί- μπορείς να δημιουργήσεις μόνος σου το σημείο πρόσβασης από την επιλογή Προορισμοί στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση.

 

 

B) Όχι δεν θα έχεις ελληνικά ακόμη και αν επαναφέρεις το back up.

Για να εισάγεις την ελληνική γλώσσα θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στο FAQ της ενότητας. Αυτό το βρίσκεις στο στη πρώτη σελίδα της ενότητας των 5th edition.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον Εχω που εχω το προβλημα με το ξεκλειδωμα της οθονης κανοντας αναβαθμιση λογισμικου εχασα και την ελληνικη γλωσσα απο την μουσικη και τις λιστες αναπαραγωγης . Το τηλ . ειναι απο αναβαθμηση της wind υπαρχει περιπτωση να ειναι παραεισαγωγης ; η ειναι και αυτο ενα bag της συσκευης ΕΛΕΟΣ (υπαρχει επιλογη επαναφορα συστηματος ) ;

 

υπάρχει ναι. πατάς *#7370#. Ο κωδικός είναι 12345 αν δεν τον έχεις αλλάξει.

Κάνε back up πρώτα τις επαφές σου τα μηνύματα σου και τα υπόλοιπα απο τον file manager του κινητού. Τα αποθηκευει στην memory card και μετά τα επαναφέρεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ.......... o AngeloDion τοσο ευκολο ηταν Παραμενει το προβλημα του ξεκλειδωματος της οθονης στην αφυπνηση εγινε και η επαναφορα ολων των επαφων ο κ νασε καλα
Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ.......... o AngeloDion τοσο ευκολο ηταν Παραμενει το προβλημα του ξεκλειδωματος της οθονης στην αφυπνηση εγινε και η επαναφορα ολων των επαφων ο κ νασε καλα

 

Έβαλα και γω αφύπνιση να το δοκιμάσω, και ναι το κινητό απενεργοποιεί το ξεκλείδωμα απο το πλάι. Αλλά μου βγάζει με οθόνη δύο roll bars. ένα για snooze και ένα για τερματισμό της αφύπνισης. Δες τη φώτο, δε σου βγάζει και σένα αυτή την οθόνη?

 

http://i43.tinypic.com/2akbu41.jpg

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου την βγαζει αυτη την οθονη ;)

 

Ναι και εμενα μου βγαζει αυτη την οθονη αλλα οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη ΔΕΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ απο το πλαινο κουμπι οταν δουλεψει ηαφυπνηση Σε καποιο κινητο που ειδα σε μαγαζι σε εκθεση το δοκιμασα και σ αυτο τα ιδια δεν ενεργοποιηται μηπως πρεπει να ρυθμησω κατι τελικα; Κατι αλλο οταν η οθονη ειναι ανοικτη δουλευει και το snooze και η παυση απο την οθονη

Edited by nikos63
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα μου βγαζει αυτη την οθονη αλλα οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη ΔΕΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ απο το πλαινο κουμπι οταν δουλεψει ηαφυπνηση Σε καποιο κινητο που ειδα σε μαγαζι σε εκθεση το δοκιμασα και σ αυτο τα ιδια δεν ενεργοποιηται μηπως πρεπει να ρυθμησω κατι τελικα; Κατι αλλο οταν η οθονη ειναι ανοικτη δουλευει και το snooze και η παυση απο την οθονη

 

Δεν σε κατάλαβα λίγο εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώσεις την οθόνη οταν χτυπήσει η αφύπνιση. Σου βγάζει δύο ρολάκια. Αμα θες να κλήσεις το alarm σύρεις το δάκτυλο σου πάνω απο το κόκκινο ρολάκι. Άμα θες να το κάνεις snooze περνάς το χέρι σου πάνω απο το πορτοκαλί ρολάκι.

 

Καλησπέρα...θα ή8ελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις.Έχω το sony ericsson w705 και θέλω να πάρω το 5530. Αλλά έχω τρομάξει λίγο με τα προβλήματα που λέτε ότι βγάζει. Επίσης, το ψάχνω μέσω internet σε πλαίσιο κ γερμανό κ δεν υπάρχει. Ενώ υπάρχει στ multirama. Υπάρχει περίπτςση να το έχουν αποσύρει; Αυτά προς το παρόν.

 

Δεν νομίζω να έχει αποσυρθεί. Σε μεγάλο site που σχολιάζουν κινητά το έχουν available και ένα δυο καταστήματα που είδα το έχουν ακόμα. Το για το γερμανό, ουτε γω το βρήκα αλλά μη σκιάζεσαι γιατί γενικά οι ιστοσελίδες τους είναι λίγο εως πολύ ανακριβείς. Πάρε τους τηλέφωνο αν θες

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα λίγο εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώσεις την οθόνη οταν χτυπήσει η αφύπνιση. Σου βγάζει δύο ρολάκια. Αμα θες να κλήσεις το alarm σύρεις το δάκτυλο σου πάνω απο το κόκκινο ρολάκι. Άμα θες να το κάνεις snooze περνάς το χέρι σου πάνω απο το πορτοκαλί ρολάκι.

 

 

 

Μραβο ρε φιλε τελικα ετσι δουλευει κ εγω απλως το πιεζα η προσπαθουσα ναξεκλειδωσω την οθονη ..!!:X

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα εστειλα κατι τραγουδια απο το pc μεσω bluetooth στο κινητο και ολα αποθηκευτηκαν εκτος απο ενα.ενω το ακουω..μολις βγαινω θα επρεπε να μου πει..τι θελω να κανω!! αλλα δεν βγαζει αυτο το μηνυμα.δεν ξερω τι "κολλημα" :food: :!:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά που μπορεί να βρεί κανείς τις ρυθμίσεις του κινητού για να χρησιμοποιεί το gprs της wind, μιας και δίνουν 1,5 GB τζαμπέ...

 

Στο site της Wind δεν υπάρχει το 5530 ούτε το 5800...

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα εστειλα κατι τραγουδια απο το pc μεσω bluetooth στο κινητο και ολα αποθηκευτηκαν εκτος απο ενα.ενω το ακουω..μολις βγαινω θα επρεπε να μου πει..τι θελω να κανω!! αλλα δεν βγαζει αυτο το μηνυμα.δεν ξερω τι "κολλημα" :food: :!:

 

Γιατί δεν τα περνάς με USB?;)

 

παιδιά που μπορεί να βρεί κανείς τις ρυθμίσεις του κινητού για να χρησιμοποιεί το gprs της wind, μιας και δίνουν 1,5 GB τζαμπέ...

 

Στο site της Wind δεν υπάρχει το 5530 ούτε το 5800...

 

Ρώτα [thread=164500]εδώ[/thread] ή κάνε το σταυρό σου (το λέω επειδή έχω πολλά παράπονα απο τους διάφορους πωλητές της) και πήγαινε σε κατάστημα της Wind...!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα περνάς με USB?;)

 

δεν εχω τετοιο αγχος,συνηθως τα αρχεια τα περναω με card reader. απλα το ειπα γιατι το θεωρω bug το κινητου :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τετοιο αγχος,συνηθως τα αρχεια τα περναω με card reader. απλα το ειπα γιατι το θεωρω bug το κινητου :O

 

μπορεί να είναι και bug του υπολογιστή...:p

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι και bug του υπολογιστή...:p

δεν νομιζω να ειναι του υπολογιστη γιατι το αρχειο το εχω στειλει κανονικα και ενω ειναι στα μηνυματα και το ανοιγω..παιζει κανονικα αλλα δεν αποθηκευεται :wacko: ενω με τ'αλλα τα αρχεια μου εβγαζε μηνυμα να το αποθηκευχω η οχι..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι του υπολογιστη γιατι το αρχειο το εχω στειλει κανονικα και ενω ειναι στα μηνυματα και το ανοιγω..παιζει κανονικα αλλα δεν αποθηκευεται :wacko: ενω με τ'αλλα τα αρχεια μου εβγαζε μηνυμα να το αποθηκευχω η οχι..!

 

κατάλαβα θα μας τρελάνει η NOKIA και η Microsoft!!!:blink::wacko::p

Link to comment
Share on other sites

Το ι-σοπ το έφερε σε λευκό-μπλέ και δεν κρατήθηκα....το πήρα....εντυπώσεις σύντομα και από εμένα!!!

 

Ωραιος συνδιασμος χρωματων!

Μου αρεσει πολυ. Βασικα, αποτοτε που το πηρε η κοπελα μου, το ζαχαρωνω πολυ το εν λογω κινητακι.:rolleyes:

 

Το μονο που σκεφτομαι ειναι η χειροτερη καμερα σε σχεση με το Ν95 8GB που εχω τωρα.

 

Οσο για 3d chip, GPS, 3G κλπ κλπ ....μπορω να συμβιβαστω:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο. Το έχω βρει στο e-click με 195 ευρώ.Το έχει και σε μαύρο με ασημί, αλλά δεν ξέρω αν είναι ελληνικό η παρεισαγωγής.Το e-shop τι συσκευές φέρνει.
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω στο e-click ειναι παραεισαγωγης,ενω στο e-shop ελληνικο!

 

Ποιο είναι το ελληνικό product για το 5530

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει το product code για το κόκκινο 0573227 (Red).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει το product code για το κόκκινο 0573227 (Red).

 

Για το μαύρο-ασημί ποιο είναι.

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Για το μαύρο-ασημί ποιο είναι.

Για το μαύρο-ασημί είναι 0583721: RM-504 Balkans BLACK_GREY

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

εχω και γω το 5530 απο τα χριστουγεννα και ειμαι υπερευχαριστημένος απο το κινητάκι.

Προσφατα του εκανα και firmware update μέσω της σουίτας Ovi.

όταν ειχα πρωτοπάρει το κινητο, την στιγμη που επαιζε μουσική, οταν πηγαινα στην αρχικήοθόνη μου έβγαζε πληροφοριες για το τραγούδι , καθώς και την δυνατότητα να πάω στο επόμενο-προηγούμενο ,όπως επισης και να κάνω παύση.

 

Αυτό το "widget" δεν εμφανίζεται πλέον, και μολονοτι εχω ξεκοκκαλισει ολες τις ρυθμισεις δεν μπορω να βρώ τον τροπο με τον οποιο να το ενεργοποιησω ξανα.

Any ideas?:O

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...