Jump to content

Επέτειος 1ου χρόνου


AntonisPsar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το όλο σκηνικό μου θυμίζει την ιστορία του mixalm στο unwired σχετικά με το πως θα το κάνει με τη δικιά του. Είπαμε να ζητήσουμε καμιά συμβουλή. Σε λίγο θα μας πεις να έρθουμε εμείς να βγούμε έξω μαζί της :p

Χαλαρώστε ρε σεις. Νο άγχος που είπε κι ο florinaperis. Be yourshelf κι όλα θα πάνε καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Το όλο σκηνικό μου θυμίζει την ιστορία του mixalm στο unwired σχετικά με το πως θα το κάνει με τη δικιά του. Είπαμε να ζητήσουμε καμιά συμβουλή. Σε λίγο θα μας πεις να έρθουμε εμείς να βγούμε έξω μαζί της :p

Χαλαρώστε ρε σεις. Νο άγχος που είπε κι ο florinaperis. Be yourshelf κι όλα θα πάνε καλά. :)

 

Πράγματι! ;)

Συμφωνώ σε όλα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

As pw kai egw tin gnomi mou loipon :D

katarxin pistevw pws eiste poli mikroi kai oi 2 gia na skefteste apo twra ton gamo..eiste 18 xronon diladi kai thelete na eiste gia tin ypolipi zoi sas mazi ? pistevw pws kapia stigmi tha thelisete na gnwrisete kai kati kainourio kai ekei einai pou tha xeftilistei to thema kai mporei na kratate tin sxesi sas mono kai mono apo sinithia... (apopsi mou einai aytin isws einai kai lathos) :blink: :blink: twra ama thes na tis pareis ena dwro gia na entiposiasei tis files tis partis enan ximpatzi !! :wacko: :wacko:

an pali thes kati gia gia na to foraei kai na thimate tin sygkekrimeni mera mporeis na pareis kati se kremasto kai na xaraxeis kati apo pisw

apo atmosfaira ktl tha simfonisw me kerakia sto spiti sou kai den simazevete :D

kai apo mousiki mporeis na valeis kai eliniko entexno kai na synexiseis me xena apala ( sepultura , cradle of filthe ktl ktl :p :p :D :D )

ayta pros to paron...mexri tis 13 exoume kairo akoma na skeftoume kai alla

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πολύ με όλες τισ κοπέλες που έγραψαν τη γνώμη τους και ειδικά με την bluesea σε αυτά που έγραψε περί ηλικίας και βαρύγδουπων κοσμημάτων.

 

Πρόταση μου για τη συγκεκριμένη βραδιά.

 

Δείπνο στο σπίτι με κεριά , απαλή μουσική και ένα ελαφρύ κόκκινο κρασί.

 

Προετοιμασία χώρου.

 

1. Καθαρίζουμε το σπίτι

2. Φροντίζουμε να είναι άδειο (γονείς , αδέλφια κ.λ.π. ενοχλητικοί)

3. Ετοιμάζουμε το τραπέζι με ένα καλό τραπεζομάντηλο (μονόχρωμο κατά προτίμηση) , πιάτα , μαχαιροπήρουνα , και δύο κεριά. (Μην το παραχέσεις με τα κεριά θα είναι σαν Εκκλησία). Επίσης βάζουμε μερικά κεριά (ρεσό κατά προτίμηση) γύρω γύρω για να φωτίζουν το χώρο ικανοποιητικά αλλά όχι πολύ. Τα φώτα δεν θα χρειαστούν στο δωμάτιο.

 

Προετοιμασία Γεύματος.

 

Αν θέλεις να ξεχάσεις την περίπτωση του να ψωνίσεις κάτι ετοιματζίδικο και εάν έχεις έστω και μικρή κλίση στη μαγειρική σου προτείνω την ακόλουθη εύκολη συνταγή. (McLoud παλιο μάγειρα πάρε να έχεις. Σου έχω πει ότι είμαι σεφ :p )

 

Υλικά.

- 4 κουταλιές φρέσκο βούτυρο

- 1 πακέτο μακαρόνια Barilla No6 Spaghetti

- 1/4 καπνιστό σολωμό (αυτό είναι λιγάκι ακριβό αλλά θα χρειστείς ίσα- ίσα 2-3 ψιλοκομμένες φέτες)

- 1 βαζάκι μαύρο χαβιάρι (αν σου πέφτει καριβό εξίσου καλό είναι και το Μπρικ - πουλάνε και απο τα δύο στον ΑΒ ή/και στα μεγάλα super market)

- Πιπέρι - Αλάτι

- 1 σφηνάκι βότκα

 

Εκτέλεση

 

Σε μιά κατσαρόλα την οποία γεμίζουμε με νερό μέχρι τα 3/5 ρίχνουμε μια χουφτίτσα αλάτι και μια κουταλιά ελαιόλαδο και αφήνουμε το νερό να βράσει. Μόλις βράσει , ρίχνουμε τα μακαρόνια και τα αφήνουμε να βράσουν όσο λέει το πακέτο της Barilla επάνω. 6 λεπτά είναι ΟΚ. Σουρώνουμε τα μακαρόνια από το νερό και σερβίρουμε 2 μερίδες σε δύο πιάτα.

Σε ένα τηγανάκι λυώνουμε τις 4 κουταλιές βούτυρο και σβήνουμε με το σφηνάκι βότκα. Ρίχνουμε το βούτυρο πάνω στα 2 πιάτα ισόποσα.

Κόβουμε τον σολωμό σε μικρές ψιλές φέτες και τον τοποθετούμε ομοιόμορφα κυκλικά στο πιάτο πάνω από τα μακαρόνια. (Αυτό μπορείς να το έχεις κάνει και από πρίν. Το τεμάχισμα του σολωμού). Στη μέση του κάθε πιάτου τοποθετούμε δύο κουταλιές του γλυκού μάυρο χαβιάρι ή μπρικ. Σερβίρεται ζεστο και συντροφέυεται υπέροχα με ένα κόκκινο κρασί Chianti. Δοκίμασε Chiante Classico ή Chiante Superiore.

 

Γλυκό.

 

Εδώ έχουμε 2 λύσεις. α) θα πάμε σε έτοιμη λύση .Σου προτείνω Lemon-Pie που είναι ελαφρύ και δροσιστικό γλυκό. β) Αγόρασε από το πρωί φράουλες και σαντιγύ (απο ζαχαροπλαστείο τη σαντιγύ όχι από το Super Market). Βάλε τις φράουλες σε ένα βαθύ μπωλ (αφού τις πλύνεις καλά)και ρίχτους ζάχαρη λευκή απλή να χιονίσουν (εν ολίγεις να είναι σα να χιόνισε). Αφησέ της στο ψυγείο και το απόγευμα θα δεις το αποτέλεσμα. (Η ζάχαρη θα έχει εξαφανιστεί και θα έχουν γίνει πολύ γλυκές με πολύ γλυκό ζουμί). Σερβίρεις σε μικρό μπωλ φραουλες , λίγο ζουμάκι, και ΛΙΓΗ σαντιγύ.

 

Κρασί θα πάρεις απαραίτητα 2 μπουκάλια. Ενα για το φαγητό και ένα για μετά με το γλυκό όπου και θα δώσεις το δωράκι.

 

ΔΩΡΟ

 

Αντί για βαρύγδουπα λευκόχρυσα μονόπετρα , σκέψου τη λύση ενός απλού ασημένιου δαχτυλιδιού βέρας αλλά για το μεγάλο δάχτυλο του χεριού της.

 

Καλή επιτυχία. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

 

[xrtas]... [/xrats]

 

 

Εισαι το προτυπο μου δασκαλε :) :D :D :) :rolleyes: !

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε το παλικαρι να μην εχει αγχος οσο γινεται και θα το βαλουμε να κανει γενικη καθαριοτητα και να μαγειρεψει κιολας;Και για πρωτη φορα στη ζωη του μαλλον..!Τον βλεπω να λιποθυμαει απο το αγχος στο τελος... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Ειπαμε το παλικαρι να μην εχει αγχος οσο γινεται και θα το βαλουμε να κανει γενικη καθαριοτητα και να μαγειρεψει κιολας;Και για πρωτη φορα στη ζωη του μαλλον..!Τον βλεπω να λιποθυμαει απο το αγχος στο τελος... :p

 

 

Πες το ψέματα!!!!Τελικά πάντος μου φαίνεται ότι θα μαγειρέψω!!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρα στο ειπα Αντωνη!Οσο πιο πολυ το κουραζεις το θεμα μεσα σου τοσο πιο πολυ θα αγχωθεις και οταν ερθει εκεινη η μερα θα τρεμουν τα ποδια σου και δεν θα μπορεις να σταθεις ορθιος!Ελεος δηλαδη αν ερθει η στιγμη που θα χρειαστει να κανεις μια προταση γαμου τοτε τι θα γινει;Ποσους μηνες πριν θα το προετοιμαζεις;

Και αλλωστε τωρα τα σχεδιαζεις μια χαρα ,αν ομως τυχει και στραβωσει κατι οτιδηποτε εκεινη τη στιγμη τι θα κανεις μετα;;

Χαλαρωσε και ασε τα πραγματα να ερθουν μονα τους και ολα θα ειναι τελεια. :)

Link to comment
Share on other sites

ααα άστον να αγχωθεί!!! δεν το αξίζουμε δηλαδή; :) :)

σοβαρά τώρα,ηρέμησε γιατί στο τέλος θα της το κάνουμε εμείς το τραπέζι :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω ο Αντωνης να γνωριζει οτι θεωρουμε δεδομενη την υπαρξη Webcam στο σπιτι του την εν λογο νυχτα! :p :p :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα θέλω όλα τέλεια γιαυτό και είμαι τόσο ανχωμένος!!!!

 

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Ελπιζω ο Αντωνης να γνωριζει οτι θεωρουμε δεδομενη την υπαρξη Webcam στο σπιτι του την εν λογο νυχτα! :p :p :p

 

 

 

Δεν έχω!!!! :) :)

Λες να βρω από κανέναν φίλο μου??? :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου...αν θέλεις διάβασε και την δική μου γνώμη, η οποία είναι η εξής: ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. Η κοπέλα σου δεν θα εκτιμήσει περισσότερο ένα δαχτυλίδι ή μία βιάστική πρόταση γάμου, προκειμένου να της αποδείξεις πόσο την αγαπάς, απότι μία σταθερή και το ίδιο καλή συνέχεια της σχέσης σας μελλοντικά. Αυτό που σου προτείνω εγώ δεν είναι ένα δαχτυλίδι. Σου προτείνω ένα δυ\ιήμερο ταξιδάκι καπου κοντά και μία ζεστή αγκαλιά το βράδυ! Καλή τύχη!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Dimis77

 

Λοιπόν φίλε μου...αν θέλεις διάβασε και την δική μου γνώμη, η οποία είναι η εξής: ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. Η κοπέλα σου δεν θα εκτιμήσει περισσότερο ένα δαχτυλίδι ή μία βιάστική πρόταση γάμου, προκειμένου να της αποδείξεις πόσο την αγαπάς, απότι μία σταθερή και το ίδιο καλή συνέχεια της σχέσης σας μελλοντικά. Αυτό που σου προτείνω εγώ δεν είναι ένα δαχτυλίδι. Σου προτείνω ένα δυ\ιήμερο ταξιδάκι καπου κοντά και μία ζεστή αγκαλιά το βράδυ! Καλή τύχη!

 

 

Μα ποιός μίληξσε για γάμο; Ένα δαχτυλίδι είπαμε του ανθρώπου να πάρει κι αυτό σε λευκόχρυσο... Δεν σημαίνει ότι με ένα δαχτυλίδι πάει για γάμο ο άνθρωπος...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Dimis77

 

Λοιπόν φίλε μου...αν θέλεις διάβασε και την δική μου γνώμη, η οποία είναι η εξής: ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. Η κοπέλα σου δεν θα εκτιμήσει περισσότερο ένα δαχτυλίδι ή μία βιάστική πρόταση γάμου, προκειμένου να της αποδείξεις πόσο την αγαπάς, απότι μία σταθερή και το ίδιο καλή συνέχεια της σχέσης σας μελλοντικά. Αυτό που σου προτείνω εγώ δεν είναι ένα δαχτυλίδι. Σου προτείνω ένα δυ\ιήμερο ταξιδάκι καπου κοντά και μία ζεστή αγκαλιά το βράδυ! Καλή τύχη!

 

 

πολύ πιο σωστό. στο κάτω κάτω τώρα δεν θα κλείσετε χρόνο... :worry:

 

για σένα μπορεί να σημαίνει πολλά όμως δεν είναι έτσι οι κοπέλες. εμείς οι Άντρες είμαστε χαζοί... γιατό πολλές φορές πέφτουμε έξω και πονάμε περισσότερο από αυτές. άσχετα αν δεν το δείχνουμε και δεν το κάνουμε βούκινο στις φίλες και στους φίλους μας... :worry:

 

πάντως το θέμα είναι να περάσετε καλά αλλά ταυτόχρονα και ξεχωριστά. διάλεξε: βόλτα ή σπίτι. πάντως να ξέρεις ότι τα μεγάλα δώρα δεν θα μπορούν ποτέ να σου εγυηθούν τίποτε περισσότερο από τα λεφτά που έδωσες. με λίγα λόγια δώσε τις ουσία και συναίσθημα... αν το δεχτεί και το εκτιμήσει τότε πραγματικά αξίζει για σένα :o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

ένα μπουκέτο τριαντάφυλλα, λίγη σαμπάνια, ένα απλό αλλά όμορφο δαχτυλίδι και απαλή μουσική...

κρίμα που δεν πέρασα εγώ έτσι τον ενα χρόνο σχέσης μου... :(

 

den tis dineis ena mpouketo sti mouri na teleionoume?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tasulm

 

den tis dineis ena mpouketo sti mouri na teleionoume?

 

 

Τέτοιες προτάσεις δεχόμαστε μόνο, αν δεν πάει καλά η συνάντηση και αν το φταίξιμο είναι της κοπέλας :p

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Dimis77

 

Σου προτείνω ένα δυ\ιήμερο ταξιδάκι καπου κοντά και μία ζεστή αγκαλιά το βράδυ! Καλή τύχη!

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αυτή είναι η καλύτερη λύση. Έτσι θα έχετε το δικό σας χώρο στο δωμάτιο ενός καλού ξενοδοχείου, το δικό σας chef αν δειπνήσετε στο εστιατόριο του ξενοδοχείου, το δωράκι που θα της έχεις πάρει και επιπλέον ένα μπουκέτο τρυαντάφυλλα τα οποία θα έχεις ζητήσει από το ξενοδοχείο να σου βρούν ή ακόμη πιο απλά 1 κόκκινο τρυαντάφυλλο που θα έχεις ζητήσει από τη reception του ξενοδοχείου να τοποθετήσει στο κρεβάτι του δωματίου σας όσο εσείς θα είσαστε εκτός.

 

 

By the way... κε Vampyre εμένα γιατί δεν μου το έχεις μαγειρέψει αυτό ποτέ? :worry: :worry: :worry: :p :p :p

 

ΥΓ Α και που σαι χαλαρωσε λιγακι γιατι δεν θα χαρείς τίποτα απο όλα αυτά με τόσο άγχος!!! :'( :( :confused: :wacko:

.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bluesea

 

By the way... κε Vampyre εμένα γιατί δεν μου το έχεις μαγειρέψει αυτό ποτέ? :worry: :worry: :worry: :p :p :p

 

 

 

Oypppppps!.... Someone is in trouble! :p :p :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τις διακοπές που λέτε το έχω σκεφτή!!!Όμως παιδιά δεν διαβάσατε ότι δεν το ξέρουν οι γονείς της ότι έχουμε σχέση και 2ον και να το ήξεραν δεν θα την άφηναν γιατί είναι υπερπροστετευτηκοί!!!!

 

Παιδιά αυτό πάντος έχω σκοπό να κάνω!!!Θα αφήσω το δώρο σε 2η μοίρα και θα κάτσω περισσότερο στο σύνολο και όχι μόνο στο δώρο!!!Αλλά θέλω να αποφασήσω επιτέλους τι να πάρω για να μου τελειώσει το άνχος!!!Αυτό είναι που με καιέι πάντος!!!!

 

Τελικά δαχτυλίδι??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομίζω ότι ένα δαχτυλίδι είναι πολύ...Ειδικά σε τόσο μικρή ηλικία...Άσε που σίγουρα οι γονείς της θα ρωτήσουν πού το βρήκε - μιας και λες ότι δεν ξέρουν τίποτα για σχέση...

 

Από τα απαραίτητα είναι τα λουλούδια...(κόκκινα τριαντάφυλλα θα πρότεινα) μια σαμπάνια, κεράκια κλπ που φτιάχνουν ατμόσφαιρα.

Για φαγητό έξω...ή για ποιο προσωπικές στιγμές στο σπίτι (αν μαγειρεύεις όλα καλά - αν παραγγείλεις απ' έξω και δεν της το πεις είναι πολύ εύκολο να καρφωθείς - οπότε ρίξε τα φαγητά σε μια κατσαρόλα/ταψι/ο,τιδήποτε και βάλτα να ζεσταθούν λίγο)

 

Από δώρο θα πρότεινα: Ένα βιβλίο (π.χ. το Μονόγραμμα του Ελύτη) ένα ή περισσότερα CD (π.χ. soundtracks από ταινίες π.χ. no 2 Τα χρόνια της αθωότητας)

 

Συγγώμη αν επαναλαμβάνω πράγματα προηγούμενως ειπωθέντα αλλά δεν διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες :o

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Την καλείς σπίτι σου, παραγγέλνεις 20 καλαμάκια (χοιρινό κατα προτίμηση) με ψωμί, μια σαλάτα (ότι να είναι) και coca cola.

 

:D :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...