Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Πήρα χτες το κινητό και είπα να του κάνω μια αναβάθμιση στην version που δίνει η Sony Ericsson. Κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης ο υπολογιστής έκανε επαννεκίνηση και έτσι δεν ξανακίνησε ποτε.

Από κείνη στιγμή και μετά δεν ανάβει καθολου και ουτε ι υπολογιστης μπορει να το βρει. Καμιά ιδέα για επύλυση??? Και Hard reset έχω δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσοι το εχουν ας πουν σχολια γιατι σκοπευω να το παρω και εγω. ποσα ειναι η τιμη του στα καταστηματα ?
Link to comment
Share on other sites

το ειχα προσέξει και εγώ αυτο. Αλλα καλυτερα να περιμενουμε να δουμε σε τι τιμες θα μπει μεσα στα καταστηματα νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας το Xperia 2 από Ιρλανδία αν πάθει κάτι μπορούμε να το πάμε στην Sony Ericsson στην Ελλάδα για να το δούνε???
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι αν λες αγορά από e bay ήτανε πολλοί που λέγανε ότι το στέλνουνε από Ιρλανδία αλλά στη τελική ερχότανε από hong kong τώρα για εγγύηση δεν ξέρω τι παίζει ένα παιδί που το πήρε από hong kong είχε πει πως το xperia έχει παγκόσμια εγγύηση επιδει είναι pro κινητό...
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το xperia έχει παγκόσμια εγγύηση επιδει είναι pro κινητό...

 

Επειδή είναι τι; :blink:

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριες εγγυησης απο την sonyericsson για τα προιοντα της και το XPERIA X2

 

http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/655/094/1251813505/LegalAndWarranty_1222-9269_2_en_24.pdf

 

*Geographical scope of the warranty

If you have purchased your Product in a country member of the

European Economic Area (EEA) or in Switzerland or the Republic of

Turkey, and such Product was intended for sale in the EEA or in

Switzerland or in Turkey, you can have your Product serviced in

any EEA country or in Switzerland or in Turkey, under the warranty

conditions prevailing in the country in which you require servicing,

provided that an identical Product is sold in such country by an

authorised Sony Ericsson distributor. To find out if your Product is

sold in the country you are in, please call the local Sony Ericsson

Contact Center. Please observe that certain services may not be

available outside the country of original purchase, for example,

due to the fact that your Product may have an interior or exterior

which is different from equivalent models sold in other countries.

Please note in addition that it may sometimes not be possible to

repair SIM-locked Products.

** In some countries/regions additional information (such as a

valid warranty card) may be requested.

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το αγόρασα από την Ιρλανδία και το Invoice γράφει ότι ήρθε από Hong Kong αν πάθει κάτι μπορώ να το πάω στην δική μας Sony Ericsson??? Ισχύει η εγγύηση??? Αγορασμένο από ebay.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το αγόρασα από την Ιρλανδία και το Invoice γράφει ότι ήρθε από Hong Kong αν πάθει κάτι μπορώ να το πάω στην δική μας Sony Ericsson??? Ισχύει η εγγύηση??? Αγορασμένο από ebay.

πως ειναι? δουλευει καλα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ το κινητό το αγόρασα από την Ιρλανδία και το Invoice γράφει ότι ήρθε από Hong Kong αν πάθει κάτι μπορώ να το πάω στην δική μας Sony Ericsson??? Ισχύει η εγγύηση???

 

Βάσει του pdf που ανέβασε ο keltonas, εάν η συσκευή προορίζεται για την Ασιατική αγορά και όχι την Ευρωπαϊκή... όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το αγόρασα από την Ιρλανδία και το Invoice γράφει ότι ήρθε από Hong Kong αν πάθει κάτι μπορώ να το πάω στην δική μας Sony Ericsson??? Ισχύει η εγγύηση??? Αγορασμένο από ebay.

Μπορεις να στειλεις μια ερωτηση στον πωλητη απο το ebay ,ο οποιος αν ειναι καταστημα σοβαρο(εννοω power seller ή κατι παρομοιο ) θα μπορει να σε καλυψει στο θεμα εγγυησης δινοντας σου αποδειξη απο την Ιρλανδία που να αναγραφει ομως το ΙΜΕΙ της συσκευης ωστε να εχεις εγγυηση στην Ευρωπαικη Ενωση και κατα συνεπεια στην Ελλαδα .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατέχοντες το κινητό όταν το βάλουμε να φορτίσει με το φορτιστή όμως όχι μέσω pc αναβοβήνουν κάτι λαμπάκια κόκκινα στο πάνω και κάτω μέρος του κινητού??? Διότι αφού απέτυχε το update είπα να δοκιμάσω να δω γιατί δεν ανοίγει το κινητό...μήπως οφείλεται στην μπαταρία...γιατί την πρώτη φορά που ξεκίνησα να φορτίσω το κινητό έβλεπες και μια εικόνα στην οθόνη μια μπαταρία που φόρτιζε....
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει τηλεφωνο στη sony ericsson και στο plaisio. Στη sony ericsson μου ειπαν ειναι διαθεσιμο το κινητο και μετα πειρα τηλεφωνο στο plaisio και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε ακριβως θα το φερουν αλλα θα ειναι 487ευρο με φ.π.α και θα ειναι με το λογισμικο της vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Μα η Vodafone ειναι ενας απο τους παροχους που το απερριψε εδω και κατι μηνες :blink::blink:

 

οτι μου ειπε σας ειπα. :) γιατι σκεφτομε και εγω να το παρω το κινητο. δεν θα το ηθελα με λογισμικο Vodafone παντως. Τι μειωνεκτηματα εχει δλδ να ειναι με το λογισμικο της Vodafone? πειτε μου αν ξερει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν δεν φοράει η συσκευή vodafone branded rom δεν έχεις πρόβλημα. Αλλιώς... θα αρχίσεις το ψάξιμο για άλλη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να φέρει ROM της Vodafone, υπάρχει άλλωστε και επίσημη ανακοίνωση της Vodafone UK.

 

Εν ολίγοις, «λόγω της καθυστέρησης κυκλοφορίας του, η οποία αναμενόταν την περίοδο των Χριστουγέννων, και εξαιτίας τεχνικών δυσκολιών με τα panels κυρίως, η Vf αποφάσισε να μην το διαθέσει.»

 

Σε απλά ελληνικά, προωθεί κυρίως τις Android συσκευές ( γιατί άραγε; Μήπως επειδή ετοιμάζει και δική της :rolleyes:;) )

 

Υπήρξε βέβαια και ανάλογη ανακοίνωση της Sony Ericsson για τη μη-κυκλοφορία του απ'την Vodafone.

 

Και γενικά, ο όμιλος ακολουθεί σχεδόν 100% κοινή πολιτική για τη διάθεση των συσκευών στις θυγατρικές του. Ό,τι ισχύει στην Αγγλία, ισχύει και στην Ελλάδα( ιδίως μετά την απομάκρυνση του μοντέλου απ'την ιστοσελίδα της VF GR)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βάσει του pdf που ανέβασε ο keltonas, εάν η συσκευή προορίζεται για την Ασιατική αγορά και όχι την Ευρωπαϊκή... όχι.

 

υπαρχεί και αυτό

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/xperiaservicesforx2additionalterms/xperiax2?lc=cs%3Dcz

 

ανέβηκε στο seus η τελευταία rom MR2 (R3AA035_R22A) με winmobile 6.5.3

μέχρι στιγμής είναι τέλεια

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πεις αναλυτικά τι περιέχει;

 

φυσικά :rolleyes:

είναι το full dump του msdos16bitfat0.bin που περιέχει τα cab που έχει πρός εγκατάσταση η MR2

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link; :rolleyes:

εχω το dump της rom αλλα δεν μπορείς να το περάσεις με κατι άλλο εκτός ΕΜΜΑ και απο SEUS κατεβαίνει μόνο αν έχεις UK ή SW γλώσσα

 

http://www.out.gr/downloads/UK_R3AA035.rar

 

θα χρειαστεις και αυτο για να κανεις unpack τα bin files απο την rom και μετά μπορείς να κανεις extract με το magiciso

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...