Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως.. Το σημαντικό είναι ότι έχουν πάψει πλέον να είναι branded οι rom...

 

,Χρήστος

ελπίζω να μήν είναι μιάς και η vodafone ειναι η μόνη που νομίζω οτι το κανει ακόμα:wacko:

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μήν είναι μιάς και η vodafone ειναι η μόνη που νομίζω οτι το κανει ακόμα:wacko:

 

Απ' ότι λέει ο φίλος athanaso77 πιο πάνω, δεν είναι..

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λέει ο φίλος athanaso77 πιο πάνω, δεν είναι..

 

,Χρήστος

 

έχω 2 "δείγματα" με το δικό μου ομνια (του έγινε "debranding" σε χρόνο 0) και με ένα satio (οκ αυτο έχει symbian) που είχαν branded firmware.

αρα το κάνει δυστυχώς ακόμα.:cry:

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απ' ότι λέει ο φίλος athanaso77 πιο πάνω, δεν είναι..

 

,Χρήστος

 

Δεν είπα ότι δεν είναι, είπα ότι από τη φωτογραφία... δεν φαίνεται να είναι.

 

(Για να ακριβολογούμε ;) )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα να ειναι το Χ2 "φασον" HTC οπως το Χ1, για μερικα πραγματα που μου αρεσαν (στο Χ1) οπως το εξαιρετικο gps, η δυνατοτητα εκτυπωσης ημερομηνιας επανω στη φωτογραφια, η υποστηριξη απο xda, κλπ
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

"κακά" νέα = http://www.mobiletoday.co.uk/Mobile_Exec/Nokia_N97_Mini_and_Sony_Ericsson_X2_pulled_by_operators.aspx

 

"καλά" νέα = το πλαίσιο θα το έχει διαθέσιμο την ερχόμενη εβδομάδα

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τι είδους προβλήματα όμως; Για παράδειγμα, δε πέτυχε η ενσωμάτωση των προγραμμάτων της εταιρίας ή όλα θα έχουν προβλήματα και απλά κάποιες εταιρίες κάνουν πίσω και δε τα πουλάνε ακόμα; Το πλαίσιο θα το φέρει unbranded?

 

παιδιά όταν κυκλοφορίσει 15 ιανουαρίου το κινητό, θα έχει ελληνικά windows?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ X1

 

ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ Χ 2 .ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΝΑΜΕΙΚΤΕΣ.ΣΤΙΒΑΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΛΗ ΚΑΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ GPS ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΙΘΑΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΝΕΑ ROM ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΤΑ ΠΙΘΑΝΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΕΙΨΕΙΣ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Επίσης, θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σχετικά με τα ελληνικά δεν μπορούμε να έχουμε άποψη μιας και είναι εντελώς διαφορετική συσκευή. Πλέον δεν την φτιάχνει η HTC.

 

Τι πρόβλημα έχει το GPS της συσκευής που έχεις στα χέρια σου; Από που είναι η συσκευή; Τι ROM (έκδοση λογισμικού) φοράει; Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω άλλη μια ερώτηση σχετικά με τα windows mobile κινητά :D

επειδή έχω ένα MIO A201 GPS το οποίο είναι pocket pc, θέλω να ρωτήσω αν τα αντίστοιχα κινητά κλείνουν κανονικά όπως τα συμβατικά ή μένουν μόνιμα ανοικτά (όπως το mio a201) το οποίο σημαίνει πως πρέπει να το φορτίζεις συχνότερα...;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θέλω να ρωτήσω αν τα αντίστοιχα κινητά κλείνουν κανονικά όπως τα συμβατικά ή μένουν μόνιμα ανοικτά (όπως το mio a201) το οποίο σημαίνει πως πρέπει να το φορτίζεις συχνότερα...;

 

Στις σύγχρονες συσκευές, υπάρχει πλέον η δυνατότητα να κλείνουν εντελώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα athanasso77η rom που εχω πανω ειναι απο αναβαθμισει τις επισημης sony ericsson. Mε το gps εχω δοκιμασει destinator igo miomap και automap μονο στο τελευταιο κλειδωσε σημα gps αλλα κολουσε συνεχεια.Δουλεψα στην αρχη το gpstest ενω κλειδωνει και βρισκει αξιοπιστο σημα gps οταν ανοιγω τα παραπανω προγραμματα δεν βρισκει αξιοπιστο σημα gps.Ελπιζω οτι με μια καινουργια rom θα βελτιωθουν τα πραγματα. Edited by kosttheos
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω ούτε την Vodafone GR να το κυκλοφορεί, τουλάχιστον άμεσα. Αποσύρθηκε απ'την ιστοσελίδα της. Μόνιμα ή προσωρινά, θα δείξει! Αλλά φυσικά, καλύτερα να κυκλοφορήσει ως unbranded.
Link to comment
Share on other sites

τελικά τι γίνεται με το κινητό φάντασμα ? θα το φέρει αύριο το πλαίσιο στις 15 ?? η παιζει να ακυρωθει πάλι?? γιατί ακούσαμε κάτι για προβλήματα που έχει.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εγκατέλειψα την ιδέα της αγοράς του..

Μετά από αρκετή έρευνα θεωρώ πώς σε λιγότερο από χρόνο, για να μην πω ήδη, θα βρίσκεται πολύ πιο πίσω από άλλα smart phones...

Τελικά κατέληξα στο HTC touch HD2 το οποίο θα αποκτήσω σε λίγες μέρες..

Τα υπόλοιπα στο αντίστοιχο thread...

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εγκατέλειψα την ιδέα της αγοράς του..

Μετά από αρκετή έρευνα θεωρώ πώς σε λιγότερο από χρόνο, για να μην πω ήδη, θα βρίσκεται πολύ πιο πίσω από άλλα smart phones...

Τελικά κατέληξα στο HTC touch HD2 το οποίο θα αποκτήσω σε λίγες μέρες..

Τα υπόλοιπα στο αντίστοιχο thread...

 

,Χρήστος

 

Νομιζω οτι ειναι καλο το htc αλλα κανε λιγο υπομονη μπορει και να βγεις κερδισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Κερδισμένος ως προς τι από την τόσο μεγάλη καθυστέρηση; Εντάξει, δελεαστική η τιμή του Χ2, αλλά αν είναι να κυκλοφορήσει σε κανα μήνα τι να το κάνεις; Θα κάθεσαι και θα περιμένεις;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι καλο το htc αλλα κανε λιγο υπομονη μπορει και να βγεις κερδισμενος.

 

Αν δεν τον ενοχλεί το μέγεθος, το σίγουρο είναι ότι δεν θα βγει χαμένος...

Έλεος πια μαυτή τη sony ericsson

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά κατέληξα στο HTC touch HD2 το οποίο θα αποκτήσω σε λίγες μέρες..

 

Αν και off-topic οφείλω να ομολογήσω ότι η συγκεκριμένη επιλογή σου είναι πολύ ανώτερη του επερχόμενου Χ2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic οφείλω να ομολογήσω ότι η συγκεκριμένη επιλογή σου είναι πολύ ανώτερη του επερχόμενου Χ2.

 

Δε νομίζω να διαφωνεί και κανείς μ'αυτήν την άποψη ;) Το μόνο που μπορεί για κάποιους να είναι σημαντικό είναι το πληκτρολόγιο του Χ2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...