Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση:

 

Δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα καθότι δεν είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού, ωστόσο με παρακάλεσαν δύο συνάδελφοι να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που τους προέκυψε: Στα καλά καθούμενα, τις 2 προηγούμενες Κυριακές, το ημερολόγιο τους αντί στις 12 το βράδυ να αλλάξει ημέρα και να πάει Δευτέρα, δεν το έκανε!!! Παρέμεινε Κυριακή! Οπότε δεν χτύπησε ούτε το ξυπνητήρι που το είχαν βάλει για εργάσιμες ημέρες!

Ξέρετε τι μπορεί να παίζει; Γιατί δεν έγινε μια φορά και τέλος, αλλά δύο!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες.πειτε μου εντυπωσεις απο αυτο το κινητο.λεω να το παρω.αξιζει λετε?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.πειτε μου εντυπωσεις απο αυτο το κινητο.λεω να το παρω.αξιζει λετε?ευχαριστω.

 

Αναλογα με το τι ζητας απο ενα κινητο......

Λοιπον, το κινητο ειναι ολο απο πλαστικο εκτος απο τις μεταλλικες ακρες στην προσθια επιφανεια του..... Πολλα ειχα ακουσει για τα πλαστικα του συγκεκριμενου κινητου οπως οτι δεν εφαπτονταν σωστα, οτι τριζανε! Ομως η συσκευη που αγορασα εγω ηταν μια χαρα και εχω βαλει και την θηκη σιλικονης που κυκλοφορει για το συγκεκριμενο μοντελο και ολα μια χαρα!!!

Η οθονη αφης του κινητου ειναι capasitive και με πολυ καλη αναλυση, δεν χρειαζεται πιεση και την χειριζεσαι με απαλες κινησεις.....

Το κινητο εχει δυο κινητα τα οποια ειναι παρα πολυ καλα.....απο τα καλυτερα στην αγορα θα μπορουσα να πω καθως το X6 προοριζεται κυριως για μουσικη και multimedia!

H camera του ειναι 5mp Carl Zeiss με διπλο LED flash και autofocuς! Βγαζει παρα πολυ καλες φωτογραφιες στις ιδανικες συνθηκες.....αλλα ακομα και βραδυ που ημουν σε ενα μπαρ με το διπλο Led και την ειδικη ρυθμιση για σκοταδι εβγαζε αρκετα καλες φωτος για Camera με τετοιο flash!

Απο αποψη internet....εγω το ιντερνετ στο κινητο το θελω μονο για να μπαινω στο facebook και στο youtube...αυτα τα δυο sites μια χαρα τα υποστηριζει ο browser του κινητου! Κατεβαζεις και δωρεαν εφαρμογη απο το OVI για το chat στο facebook και ολα μια χαρα!

Οσον αφορα την μνημη εγω πηρα αυτο με την 8GB και ειμαι βολεμενος καθως ημουν 6 χρονια με κινητο που ειχε καρτα μνημης 512 mb:lol:....συνεπως μου ειναι υπεραρκετη η ενσωματωμενη μνημη του......

Γενικως το κινητο ειναι για αυτους που δεν θελουν στο χερι τους εναν πολυπλοκο υπολογιστη, απλα θελουν ενα εξυπνο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.το διαστημα που το εχεις σου κολλαει γενικως?ποσα γιγαμπαιτ εχεις γεματα?

 

Το εχω απο τις αρχες Ιανουαριου και δεν μου εχει κολλησει καμια φορα μεχρι τωρα.....Εχω 6,9 GB ελευθερη μνημη :happy: και εχω περασει 80 τραγουδια........ Κατι αλλο που θες να μαθεις?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπλουτζεισον τραβαει καλο βιντεο?ποια εκδοση εχεις?τα 8 γιγα?

 

Ναι την 8 GB εχω....απο βιντεο δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχω τραβηξει ακομα και ουτε νομιζω να το κανω:lol:.....ουτε καν με το παλιο μου κινητο τραβουσα βιντεο....παντως δεν ειναι HD η ληψη του.....Παντως οπως ξαναειπα η φωτογραφικη του ειναι πολυ καλη! Κατι αλλο που θες να μαθεις?

Edited by Bluejason
Link to comment
Share on other sites

εχει εγκατεστημενα παιχνιδια μεσα η πρεπει να κατεβασεις?αν ναι,ποια εχει?

 

Εχει τα: Asphalt 4, Spore και Dj Mix Tour

Αλλα μπορεις να βρεις και αλλα παρα πολλα παιχνιδια στο ιντερνετ να κατεβασεις και να τα εγκαταστατησεις στο κινητο........

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μπορεί να τραβήξει βιντεο το χ6 σε 16:9 ;

Μπορεί.

Στις ρυθμίσεις -> Ποιότητα βίντεο, επέλεξε Υψηλή ποιότητα ευρείας οθόνης.

Δεν είμαι σίγουρος αν χάνει σε ποιότητα η εικόνα, πάντως σίγουρα τραβάει σε 16:9.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιότητα TV τραβάει με ανάλυση 640 x 480 pixel ενώ σε ποιότητα ευρείας οθόνης τραβάει με 640 x 352 pixel.

30fps και στις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν θες να βγαλεις φωτογραφια ειναι μονιμα αναμμενο το φλας?ενω το απενεργοποιω,καθε φορα που τραβαω μια φωτο ενεργοποιειται απο μονο του.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν θες να βγαλεις φωτογραφια ειναι μονιμα αναμμενο το φλας?ενω το απενεργοποιω,καθε φορα που τραβαω μια φωτο ενεργοποιειται απο μονο του.

Δεν ενεργοποιείται, απλά μπαίνει στο αυτόματο, όπου σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι λογικό να ανάβει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα ψιλοθεματάκι και επειδή είμαι στα πρώτα μου βήματα στα symbian θα ήθελα βοήθεια. Έχω κατεβάσει πάρα πολλά προγραμματάκια, απο γνωστά μαγαζάκια και τα περισσότερα που βάζω μου λεέι ότι το πιστοποιητικο έχει λείξει., Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα ψιλοθεματάκι και επειδή είμαι στα πρώτα μου βήματα στα symbian θα ήθελα βοήθεια. Έχω κατεβάσει πάρα πολλά προγραμματάκια, απο γνωστά μαγαζάκια και τα περισσότερα που βάζω μου λεέι ότι το πιστοποιητικο έχει λείξει., Τι παίζει?

Καλημέρα.

Γύρισε την ημερομηνία 6 ή 12 μήνες πίσω και δοκίμασε ξανά, Γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω αρχεία sis/sisx;.

 

Γενικά διάβασε όλο το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ αφού είσαι στα πρώτα σου βήματα, θα σε βοηθήσει αρκετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται ο αισθητήρας του gps;

Έχω παρατηρήσει ότι όταν του φοράω τη θήκη σιλικόνης δεν πιάνει με τίποτα σήμα (περίεργο αλλά συμβαίνει) ενώ όταν τη βγάζω πιάνει δορυφόρους στο δευτερόλεπτο.

Πριν μπω στη διαδικασία να την πετάξω, αν κάποιος ξέρει να μου πει σε ποιο σημείο περίπου βρίσκεται, έτσι ώστε να επιχειρήσω να την κόψω σ' εκείνο το σημείο μπας και πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Στην πανω αριστερα γωνια της οθονης συμφωνα με το manual σελιδα 34.

Το άνοιξα το manual, αλλά είχα ξεχάσει ότι είναι της κακιάς ώρας.

Βλέπεις το κινητό είναι παραεισαγωγής...

Δεν σκέφτηκα να αναζητήσω το original αφού θεώρησα ότι πάνω κάτω τα ίδια θα έγραφαν.

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... εχω το handy taskman και οταν κλεινω ολες τις εφαρμογες του κινητου με την επιλογη "close all" η μνημη ram δεν ξεπερναει τα 40M. Σπανια να δω 48 πχ. Ειναι φυσιολογικο? Δεν εχω κ πααααρα πολλες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... εχω το handy taskman και οταν κλεινω ολες τις εφαρμογες του κινητου με την επιλογη "close all" η μνημη ram δεν ξεπερναει τα 40M. Σπανια να δω 48 πχ. Ειναι φυσιολογικο? Δεν εχω κ πααααρα πολλες εφαρμογες.

 

Δοκίμασε το NetQin Mobile Guard.

Θα το βρεις στο Ovi store.

Έχει πολλά εργαλεία που θα σε βοηθήσουν να βελτιώσεις σε κάποιο βαθμό τη μνήμη του κινητού σου, καθώς και άλλα διάφορα και το κυριότερο είναι δωρεάν.

Μην περιμένεις όμως θαύματα, αφού η ελεύθερη μνήμη που αναφέρεις είναι πολύ καλά.

Τι να πω κι εγώ που βρίσκομαι κάτω από 30mb;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πριν λιγα δλπτα το αναβαθμισα στην 31.0.004 και βλεπω οτι χτυπαω 48αρια... παιζει να βοηθησε η αναβαθμιση σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Βασικα πριν λιγα δλπτα το αναβαθμισα στην 31.0.004 και βλεπω οτι χτυπαω 48αρια... παιζει να βοηθησε η αναβαθμιση σε αυτο?

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν έκανα την αναβάθμιση, είχα διαπιστώσει μια μικρή αύξηση της ελεύθερης μνήμης, αλλά μετά την εγκατάσταση των προγραμμάτων έπεσα πάλι στα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Για να σερφαρω που κ που και να παιζω κανενα ταβλακι μου αρκει η μνημη του οποτε ολα καλα. Ευχαριστω! :)
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα, το χω ενα χρονο και δεν εχω ασχοληθει ακομη με τα προγραμματα :( και τωρα σκεφτομαι για το c6

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...