Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φιλε μου εχω την τελευταια εκδοση..:(:(:(

 

Τότε φίλε αν μπορείς και δεν βαριέσαι.Κράτησε ένα back-up αντίγραφα ασφαλείας τα αρχεία σου,επαφές,μηνύματα κ.τ.λ. και ξανα εγκατέστησε την τελευταία έκδοση λογισμικού με το Software Updater αν στο επιτρέπει και έπειτα αφόυ κάνεις αυτό κάνε Hard Format στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης Ε: και μετά στην μνήμη C: Άν δεν στο επιτρέπει κάνε απευθείας τα Hard Format.Όπως σου είπα πρώτα την Ε: και μετά την C:

 

Καλησπερα,

Ξερει κανεις τιποτα για την ποιο κατω αναβαθμιση?

http://dailymobile.se/2010/08/27/nokia-x6-firmware-version-21-2-005-released-changelog-inside/

 

Παντως την εχουνε δημοσιευση και στο σιτε της νοκια

 

 

http://www.nokia.gr/support/software/software-update/news

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε μπορούμε να πάμε την συσκευή μας σε ενα Nokia Care να ρωτήσουμε και αν έχουν την έκδοση 21.2.005 να μας την εγκαταστήσουν εφόσον δεν μας την εμφανίζει μέσω Software Updater

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,εχω παρατηρησει οτι στο χ6 πολλες φορες γυριζει πισω η ημερομηνια μονη της.Δηλαδη σημερα κυριακη το πρωι οταν το ανοιξα μου εδειχνε σαββατο,αλλες φορες 2 ημερες πισω.Γνωριζει κανεις κατι για αυτο??Ευχαριστω πολυ..

 

Και εμένα το κάνει πολλές φορές αυτό. Και δεν είναι θέμα εφαρμογής. Δεν έχω περάσει τίποτα περίεργο. Επίσης έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού. Μάλλον η νόκια έχει χάσει πλέον την δόξα της και τα κινητά της δεν είναι όπως παλιά.....

 

Δεν ξέρω για όλους εσάς που έχετε το Χ6 και είσαστε τόσο ευχαριστημένοι εγώ αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα όταν προσπαθώ να τηλεφωνήσω ή να απαντήσω σε κλήση. Τις μισές φορές κλείνει το τηλέφωνο ή μπαίνει σε κράτηση γιατί πατώ με το μάγουλό μου αυτές τις επιλογές.

Παρόλο που υπάρχει ο αισθητήρας που απενεργοποιεί κανονικά αυτές τις επιλογές. Υπάρχει καμιά επιλογή εκτός από το κουμπί κλειδώματος να απενεργοποιείται η οθόνη ή να μην εμφανίζονται οι επιλογές τερματισμός κλήσης, κράτηση κλήσης στην οθόνη. Απελπισμένη... Αν δε βρω λύση θα το πετάξω από το παράθυρο!!!!

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι πως όταν κάνεις μια κλήση ο αισθητήρας απενεργοποίησης της οθόνης αρχίζει να δουλεύει από την στιγμή που θα αρχίσει να καλεί το τηλέφωνο(όταν αρχίσει να ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος). Στο ενδιάμεσο(μέχρι να γίνει η τηλεφονική σύνδεση) η οθόνη δεν σβήνει με αποτέλεσμα αν το έχεις βάλει στο αυτί να έχεις δυσάρεστα αποτελέσματα. Δοκιμάστε το αν δεν πιστεύετε. Πατήστε να ξεκινήσει μια κλήση και βάλτε το δάχτυλό σας στον αισθητήρα. Είναι αριστερά από την μπροστινή κάμερα. Θα δείτε πως η οθόνη θα σβήσει μετά από 3-4 δευτερόλεπτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το που πατάω το πλήκτρο κλήση.Κλειδώνω το κινητό απο το διακοπτάκι και είμαι οκ.Μου φαίνεται πιο απλό

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει πολλές φορές αυτό. Και δεν είναι θέμα εφαρμογής. Δεν έχω περάσει τίποτα περίεργο. Επίσης έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού. Μάλλον η νόκια έχει χάσει πλέον την δόξα της και τα κινητά της δεν είναι όπως παλιά.....

 

 

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι πως όταν κάνεις μια κλήση ο αισθητήρας απενεργοποίησης της οθόνης αρχίζει να δουλεύει από την στιγμή που θα αρχίσει να καλεί το τηλέφωνο(όταν αρχίσει να ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος). Στο ενδιάμεσο(μέχρι να γίνει η τηλεφονική σύνδεση) η οθόνη δεν σβήνει με αποτέλεσμα αν το έχεις βάλει στο αυτί να έχεις δυσάρεστα αποτελέσματα. Δοκιμάστε το αν δεν πιστεύετε. Πατήστε να ξεκινήσει μια κλήση και βάλτε το δάχτυλό σας στον αισθητήρα. Είναι αριστερά από την μπροστινή κάμερα. Θα δείτε πως η οθόνη θα σβήσει μετά από 3-4 δευτερόλεπτα.

 

Και ομως η οθονη μπορει να μην σβηνει οταν κανεις την κληση παρολα αυτα ειναι κλειδωμενη και αε μην εχει σβηση.Δοκιμασε να κανεις μια κληση καλυψε τον αισθητηρα με το δακτυλο σου και δοκιμασε να πατησεις το πληκτρο για ανοιχτη ακροαση η το πληκτρο για τερματισμο της κλησης.Θα δεις οτι δεν πατιουνται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου εδωσε ο αδερφός της γυναικας ενα Νοκια Χ6 ΜΕ 16GB το ειχε πάρει δωρεαν απο αναβαθμιση εταιρικου πακετου της VODAFONE και μου το εδωσε εγω εχω καρτα wind και το κινητο μεσα εχει λογοτυπα της vodafone, url vodafone, για να συνδεθει στο δικτυο της vodafone και τετοια....πως μπορω να τα ξεοφορτωθω αυτα και επισης εκανα ενα update απο το επισημο site και κατεβασα τα ovi maps αλλα για καποιον λόγο δεν μου συνδεεται το gps ξερει κανεις κατι για να με βοηθησει.....Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου εδωσε ο αδερφός της γυναικας ενα Νοκια Χ6 ΜΕ 16GB το ειχε πάρει δωρεαν απο αναβαθμιση εταιρικου πακετου της VODAFONE και μου το εδωσε εγω εχω καρτα wind και το κινητο μεσα εχει λογοτυπα της vodafone, url vodafone, για να συνδεθει στο δικτυο της vodafone και τετοια....πως μπορω να τα ξεοφορτωθω αυτα και επισης εκανα ενα update απο το επισημο site και κατεβασα τα ovi maps αλλα για καποιον λόγο δεν μου συνδεεται το gps ξερει κανεις κατι για να με βοηθησει.....Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Λογικά για να ξεφορτωθείς την Vodafone θα πρέπει να αλλάξεις το Product Code της συσκευής σου ώστε να μπορέσεις να βάλεις το default λογισμικό ή δεν ξέρω αν γίνεται να τα αφαιρέσεις αυτά κάνοντας Hard Format το κινητό.Όσο αφορά το gps αν εννοείς οτι το δοκίμασες 1η φορά να ξέρεις ότι μπορεί να κάνει και 10 λεπτά και παραπάνω την 1η φορά μέχρι να συνδεθεί.Τους χάρτες τους έχεις εγκαταστήσει;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Και ομως η οθονη μπορει να μην σβηνει οταν κανεις την κληση παρολα αυτα ειναι κλειδωμενη και αε μην εχει σβηση.Δοκιμασε να κανεις μια κληση καλυψε τον αισθητηρα με το δακτυλο σου και δοκιμασε να πατησεις το πληκτρο για ανοιχτη ακροαση η το πληκτρο για τερματισμο της κλησης.Θα δεις οτι δεν πατιουνται.

Έχεις δίκιο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κάτοχος ενός Ν95 από την ημέρα που ήρθε στην Ελλάδα μέχρι πριν λίγες μέρες που δυστυχώς το έχασα. Η αγορά που σκέφτομαι να κάνω είναι ενός Χ6 και εδώ θα ήθελα τα φώτα σας. Στο Ν95 υπήρχε η εφαρμογή nokia search με την οποία έκανες αναζήτηση στα περιεχόμενα του τηλεφώνου (κατάλογος, σημειώσεις κτλ) και επίσης υπήρχε και η φωνητική εγγραφή όπου μπορούσες να κανείς μια ηχητική εγγραφή που στην εμφάνιζε μετά σαν κλπ ήχου.

 

Υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές στο Χ6 και αν όχι μπορείς να τις εντάξεις στο τηλέφωνο κατεβάζοντας από την νοκια;;;

Επίσης θα μπορέσω να περάσω τις επαφές που εχω κάνει back up με το PC suite στο νεο τηλέφωνο χωρίς πρόβλημα;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση σας

Edited by fmdl
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κάτοχος ενός Ν95 από την ημέρα που ήρθε στην Ελλάδα μέχρι πριν λίγες μέρες που δυστυχώς το έχασα. Η αγορά που σκέφτομαι να κάνω είναι ενός Χ6 και εδώ θα ήθελα τα φώτα σας. Στο Ν95 υπήρχε η εφαρμογή nokia search με την οποία έκανες αναζήτηση στα περιεχόμενα του τηλεφώνου (κατάλογος, σημειώσεις κτλ) και επίσης υπήρχε και η φωνητική εγγραφή όπου μπορούσες να κανείς μια ηχητική εγγραφή που στην εμφάνιζε μετά σαν κλπ ήχου.

 

Υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές στο Χ6 και αν όχι μπορείς να τις εντάξεις στο τηλέφωνο κατεβάζοντας από την νοκια;;;

Επίσης θα μπορέσω να περάσω τις επαφές που εχω κάνει back up με το PC suite στο νεο τηλέφωνο χωρίς πρόβλημα;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση σας

 

Το Χ6 που σκέφτεσαι, έχει κανονικά τις εφαρμογές που ζητάς και μάλιστα θα 'λεγα σε πιο βελτιωμένη φάση.

Στο θέμα του backup, αυτό που λες εγώ το έχω δοκιμάσει με το Ν82 μου και όλα έχουν δουλέψει ρολόι.

Λογικά το ίδιο θα συμβεί και με σένα, μιας και Ν82 & Ν95 αν δεν κάνω λάθος έχουν την ίδια έκδοση λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου.

Απλα σε κατάστημα που το εχω πιάσει στα χέρια μου δεν τις βρήκα μέσα για'αυτο θέλω να το σιγουρέψω. Εσυ εχεις Χ6;; τις εχει και τις δυο απο την κατασκευή του ή τις κατέβασες;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου.

Απλα σε κατάστημα που το εχω πιάσει στα χέρια μου δεν τις βρήκα μέσα για'αυτο θέλω να το σιγουρέψω. Εσυ εχεις Χ6;; τις εχει και τις δυο απο την κατασκευή του ή τις κατέβασες;;

Τις έχει ενσωματωμένες από την αρχή.

Αν τύχει να το ξαναδουλέψεις, την εγγραφή απ' το μικρόφωνο θα τη βρεις στις "Εφαρμογές" σαν "Εγγραφή" και την αναζήτηση στο "Διαδίκτυο".

Ειδικά στο θέμα της αναζήτησης, το έχουν βάλει σκόπιμα εκεί, μιας και μπορείς εκτός από τα αρχεία του τηλεφώνου, να κάνεις ταυτόχρονα και στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να ξεφορτωθείς την Vodafone θα πρέπει να αλλάξεις το Product Code της συσκευής σου ώστε να μπορέσεις να βάλεις το default λογισμικό ή δεν ξέρω αν γίνεται να τα αφαιρέσεις αυτά κάνοντας Hard Format το κινητό.Όσο αφορά το gps αν εννοείς οτι το δοκίμασες 1η φορά να ξέρεις ότι μπορεί να κάνει και 10 λεπτά και παραπάνω την 1η φορά μέχρι να συνδεθεί.Τους χάρτες τους έχεις εγκαταστήσει;

 

Ναι τους εγκατεστησα.....και δουλεψε όπως τα ειπες σε 10 λεπτά περιπου συνδεθηκε και μετα δεν ειχε προβλημα. Τι ρυθμσεις πρεπει να κανω για να δεχεται ΜΜΣ γιατι απο οτι ειδα εχει τις vodafone μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τους εγκατεστησα.....και δουλεψε όπως τα ειπες σε 10 λεπτά περιπου συνδεθηκε και μετα δεν ειχε προβλημα. Τι ρυθμσεις πρεπει να κανω για να δεχεται ΜΜΣ γιατι απο οτι ειδα εχει τις vodafone μέσα;

Καλημέρα.

Ή θα πάρεις τηλέφωνο τον πάροχο σου και θα ζητήσεις να σου τις στείλουν ή μπορείς να τις περάσεις μόνος σου διαβάζοντας το Ρυθμίσεις συσκευών για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Επειδη θα αγορασω σε λιγο απο καταστημα το Χ6 8GB θα ηθελα να μαθω το Ελληνικό product code για να μην παρω καποια συσκευη παραεισαγωγής. Επισης η τιμη των 269€ ειναι καλη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Επειδη θα αγορασω σε λιγο απο καταστημα το Χ6 8GB θα ηθελα να μαθω το Ελληνικό product code για να μην παρω καποια συσκευη παραεισαγωγής. Επισης η τιμη των 269€ ειναι καλη;;

Καλημέρα.

 

Πριν το αγοράσεις διάβασε και το Περί παράλληλων εισαγωγών..., θα σε βοηθήσει να ξεχωρίσεις αν είναι ή όχι παρά-εισαγωγή.

 

Δεν μπόρεσα να βρω τα Ελληνικά product codes για την έκδοση των 8GB. Αν το έχεις κάποιος άλλος χρήστης ας το δώσει.

Και με το κείμενο που σου έδωσα πάντως θα μπορέσεις να ξεχωρίσεις αν είναι παρά-εισαγωγής ή όχι.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντησή σου,

 

αλλά, το πρωτο post το διαβασα και στο 8GB, οπως και στην απαντηση σου, ειναι κενό.

Για το 8GB δεν εχουμε Ελληνικο product code απο καποιον φιλο;;

 

Ευχαριστω και παλι πολυ εκ των προτερον

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντησή σου,

 

αλλά, το πρωτο post το διαβασα και στο 8GB, οπως και στην απαντηση σου, ειναι κενό.

Για το 8GB δεν εχουμε Ελληνικο product code απο καποιον φιλο;;

 

Ευχαριστω και παλι πολυ εκ των προτερον

 

Δυστυχώς, όπως είπε και πιο πάνω ένας φίλος, για να διαπιστώσεις το product code της συσκευής, αναγκαστικά θα πρέπει πρώτα να ανοίξεις τη συσκευασία.

Μπορείς πάντως να δοκιμάσεις κάποια πράγματα, έτσι ώστε να είσαι όσο το δυνατόν πιο καλυμμένος, σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

 

1. Πριν την αγορά, ρώτησε τον πωλητή αν η συσκευή είναι παραεισαγωγής ή όχι.

Δεν είναι σίγουρο 100% ότι θα σου πει την αλήθεια, αλλά δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

 

2. Πάλι πριν την αγορά, ρώτησε αν καλύπτεσαι από αντικατάσταση, σε περίπτωση που το τηλέφωνο βγει ελλατωματικό.

Εγώ προσωπικά το θεωρώ πλέον το σημαντικότερο κριτήριο πριν την αγορά συσκευής, αφού κατά 90% αν είναι να εμφανίσει πρόβλημα, αυτό θα γίνει κατά την πρώτη επαφή και κατά 10% στην πορεία.

Σε περίπτωση που δεν σε καλύψουν, ετοιμάσου για πολύ τρέξιμο, υπομονή και αναμονές, αφού πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να στείλουν το τηλέφωνο στη Φιλανδία για περαιτέρω ελέγχους και κάτσε μετά να περιμένεις να το πάρεις μετά από κάτι μήνες...

 

Τα υπόλοιπα στα είπε ο stendor.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντησή σου,

 

αλλά, το πρωτο post το διαβασα και στο 8GB, οπως και στην απαντηση σου, ειναι κενό.

Για το 8GB δεν εχουμε Ελληνικο product code απο καποιον φιλο;;

 

Ευχαριστω και παλι πολυ εκ των προτερον

 

Φιλε μην στεναχωριεσαι και τοσο αν η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγης.Αν λειτουργει σωστστα και δεν ειναι ελατωματικη κανεις μια αλλαγη product code και εισαι μια χαρα.Ετσι και αλλιως αφου εφυγε η alpha copy δεν εχεις επιπτωσεις στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντησή σου,

 

αλλά, το πρωτο post το διαβασα και στο 8GB, οπως και στην απαντηση σου, ειναι κενό.

Για το 8GB δεν εχουμε Ελληνικο product code απο καποιον φιλο;;

 

Ευχαριστω και παλι πολυ εκ των προτερον

 

Ναι μην αγχώνεσαι.Σπάνια πέφτεις σε παρα-εισαγωγές γιατί κι εγώ το ίδιο άγχος είχα στην αρχή και τελικά το product code δεν ήταν ίδιο με αυτό που γράφει εδώ στο forum για το 16αρι αλλά όλα καλά.Δεν είχα κανένα πρόβλημα.Στην τελική αν δείς ότι κάτι δεν πάει καλά μας το λές εδω πέρα και θα σου πούμε πώς να αλλάξεις product code αν δεν ξέρεις και να βάλεις ένα απο τα ελληνικά 16 ή 32gb δεν θα υπάρχει πρόβλημα πιστεύω

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που μου δώσατε οι οποίες και μου ήταν απόλυτα χρήσιμες.

 

Μια τελευταία ερώτηση και πρωί πρωί αύριο το χτυπάω το κινητό.

 

Σε απόδοση - ένταση mp3 player και fm ραδιόφωνου τι λέει το κινητό;;; με το Ν95 που είχα δεν ήμουν και πολύ ικανοποιημένος ειδικά με την ένταση του, και σε σύγκριση με το 5800 music Xpress υπάρχουν σημαντικές διαφορές πάνω σε αυτό το θέμα;;; είναι καλύτερη επιλογή το 5800 πάνω στην απόδοση των mp3 player και fm ραδιόφωνου;;;

 

Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που μου δώσατε οι οποίες και μου ήταν απόλυτα χρήσιμες.

 

Μια τελευταία ερώτηση και πρωί πρωί αύριο το χτυπάω το κινητό.

 

Σε απόδοση - ένταση mp3 player και fm ραδιόφωνου τι λέει το κινητό;;; με το Ν95 που είχα δεν ήμουν και πολύ ικανοποιημένος ειδικά με την ένταση του, και σε σύγκριση με το 5800 music Xpress υπάρχουν σημαντικές διαφορές πάνω σε αυτό το θέμα;;; είναι καλύτερη επιλογή το 5800 πάνω στην απόδοση των mp3 player και fm ραδιόφωνου;;;

 

Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά.

 

Εγώ προσωπικά φίλε.Είχα το Ν97 και τα ηχεία του ήταν κατά την γνώμη μου απαράδεκτα.Στο Χ6 όπου έχω τώρα έχει σαφώς πολύ καλύτερα που βγάζουν καθαρό ήχο αν το mp3 είναι σε καλή ποιότητα.Ακόμα και το μπάσο και την μπότα σε ένα κομμάτι το ακούς καθαρά.Όπως επίσης μεγάλη διαφορά στο πώς ακουγόταν ο ήχος κλήσης όταν σε καλούσαν στο Ν97 και πώς ακούγεται στο Χ6.Πολύ πιο δυνατά στο Χ6.Σε σχέση με το 5800 δεν γνωρίζω γιατί δεν τα έβαλα δίπλα.Αλλά είχα ακούσει mp3 από έναν αλλόν που είχε 5800 κάποτε και μου φάνηκε εξίσου πολύ καλό στον ήχο.Πιστεύω πως είναι περίπου τα ίδια 5800 και Χ6.Και τα 2 σε ικανοποιούν στο θέμα ήχος.Στο ραδιόφωνο δεν χρησιμοποιώ οπότε καλύτερα να σου πει κάποιος άλλος.Κάτι άσχετο αλλα πιστεύω και σημαντικό το 5800 δεν έχει οθόνη αφής Capacitive.Ενώ το Χ6 έχει που σημαίνει ότι απλά θα αγγίζεις ελαφρά την οθόνη με το δάχτυλο και θα ανταποκρίνεται απευθείας χωρίς να την πιέζεις όπως στο Ν97 και το 5800 και αυτό προσωπικά εμένα με βόλεψε πολύ.Ευχαριστιέμαι περισσότερο να χειρίζομαι το κινητό με μια τέτοια οθόνη.Υπάρχουν κι άλλες διαφορές αλλά δεν θα πώ διότι εσύ εστιάστικες κυρίως στον ήχο

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά φίλε.Είχα το Ν97 και τα ηχεία του ήταν κατά την γνώμη μου απαράδεκτα.Στο Χ6 όπου έχω τώρα έχει σαφώς πολύ καλύτερα που βγάζουν καθαρό ήχο αν το mp3 είναι σε καλή ποιότητα.Ακόμα και το μπάσο και την μπότα σε ένα κομμάτι το ακούς καθαρά.Όπως επίσης μεγάλη διαφορά στο πώς ακουγόταν ο ήχος κλήσης όταν σε καλούσαν στο Ν97 και πώς ακούγεται στο Χ6.Πολύ πιο δυνατά στο Χ6.Σε σχέση με το 5800 δεν γνωρίζω γιατί δεν τα έβαλα δίπλα.Αλλά είχα ακούσει mp3 από έναν αλλόν που είχε 5800 κάποτε και μου φάνηκε εξίσου πολύ καλό στον ήχο.Πιστεύω πως είναι περίπου τα ίδια 5800 και Χ6.Και τα 2 σε ικανοποιούν στο θέμα ήχος.Στο ραδιόφωνο δεν χρησιμοποιώ οπότε καλύτερα να σου πει κάποιος άλλος

Συμφωνώ απόλυτα με τον gaster.

Το μόνο που θέλω να συμπληρώσω κι αυτό γιατί τυχαίνει να έχω και το Χ6, αλλά και το 5800, στην ποιότητα τα 2 κινητά είναι σχεδόν ίδια.

Έχω διαπιστώσει μια ελαφρώς αυξημένη ένταση στο Χ6, καθώς και πιο καθαρό μπάσο, το οποίο σημειοτέον ακούγεται καλύτερα ακόμα και από τα ηχεία του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το νέο μου Χ6 8GB (230€ σφραγισμένο Ελληνικό) από το πρωί στα χέρια μου!! φαίνεται όμως πως έχω μείνει πίσω στην τεχνολογία (λόγω του ότι είχα για πολλά χρόνια το Ν95) και δεν τα καταφέρνω σε κάποιες ρυθμίσεις παρόλο που έχω διαβάσει το manual, το οποίο δεν εξηγεί και πολλά μέσα.

Έχω λοιπόν κάποιες ερωτήσεις:

 

Πώς ενεργοποιώ την ενεργή αναμονή;

Τι πρέπει να κάνω για να έχω τους δωρεά χάρτες & πλοήγηση OVI maps και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μην χρεώνομαι από το δίκτυο μου;;

Που βρίσκονται οι επιλογές δικτύου του τηλεφώνου;

Και τελευταία (για την ώρα και ελπίζοντας στην κατανόηση σας για την ασχετοσύνη μου) πόσες ώρες πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;

 

Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά και ελπίζω να μην σας κούρασα με τις ίσως ανόητες ερωτήσεις μου!!

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να έχω τους δωρεά χάρτες & πλοήγηση OVI maps και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μην χρεώνομαι από το δίκτυο μου;;

Που βρίσκονται οι επιλογές δικτύου του τηλεφώνου;

Και τελευταία (για την ώρα και ελπίζοντας στην κατανόηση σας για την ασχετοσύνη μου) πόσες ώρες πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;

 

Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά και ελπίζω να μην σας κούρασα με τις ίσως ανόητες ερωτήσεις μου!!

 

Καλορίζικο.

Για τους χάρτες απλά ρύθμισέ το να μην κάνει σύνδεση. Αν δεν έχεις τους ελληνικούς χάρτες μπορείς να τους φορτώσεις με το OVI suite.

Οι επιλογές δικτύου είναι στη συνδεσιμότητα. Από δω μπορείς επίσης να ρυθμίσεις αν κάποια σύνδεση data είναι αυτόματη ή με ερώτηση.

Όσο για τη φόρτιση... Όταν το κινητό σου πει ότι φόρτισε είναι εντάξει. Όλα τα υπόλοιπα που λένε για χ ώρες την πρώτη φορά δεν ισχύουν. Δες και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...