Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

έχω το nokia x6 και ξαφνικά (δεν έχει γεμίσει το κινητό γύρω στα 2 γίγα από τα 8 )

 

κάποια στιγμή μπλόκαρε και από τότε μετά από λίγη ώρα λειτουργίας δεν αντιδρούν όλες οι γραμμές της οθόνης με αποτέλεσμα

να μην μπορώ να πατήσω όλα να νούμερα ή να γράψω μήνυμα, μετά ξεκολλά για λίγο και πάλι το πιάνει,

 

τι μπορεί να φταίει?

 

να αρχίζω να το αποχαιρετώ σιγά σιγά το τηλέφωνο?

 

ούτε ένα χρόνο δεν το έχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν αυτό δεν λύσει το πρόβλημά σου, τότε πρόκειται μάλλον για βλάβη του touch panel. Εφόσον το έχεις μόνο ένα χρόνο, πήγαινέ το στο service για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε το Χ6 θα πάρει την αναβάθμιση...:mad:

http://conversations.nokia.com/2011/06/29/updates-to-symbian-3-2-and-5-0

Σοβαρή εταιρία σου λέει μετά...:X:blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω ενα προβλημα. αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του ! ειχα το Χ6 αλλα δυστυχως το εχασα. εχω σε back up ολο το περιοεχομενο του κινητου απο το οποιο με ενδιαφερουν οι επαφες.

το καινουριο που πηρα ειναι sony erickson οποτε δε μπορω να κανω restore. πως μπορω να ανακτησω τις επαφες απο το αρχειο του back up του Χ6 ?

 

 

(δοκιμασα καποιο προγραμμα που ειδα στο νετ οτι κανει περιηγηση στο αρχειο του back up για νοκια κινητα αλλα δε υποστηριζει το Χ6 και δε βρηκα ακρη. δοκιμασα επισης να κανω restore στο παλιο μου νοκια το 6280 και ενω εδειξε οτι εκανε κανονικα restore δεν ειχε περαστει καμια επαφη)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω ενα προβλημα. αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του ! ειχα το Χ6 αλλα δυστυχως το εχασα. εχω σε back up ολο το περιοεχομενο του κινητου απο το οποιο με ενδιαφερουν οι επαφες.

το καινουριο που πηρα ειναι sony erickson οποτε δε μπορω να κανω restore. πως μπορω να ανακτησω τις επαφες απο το αρχειο του back up του Χ6 ?

 

 

(δοκιμασα καποιο προγραμμα που ειδα στο νετ οτι κανει περιηγηση στο αρχειο του back up για νοκια κινητα αλλα δε υποστηριζει το Χ6 και δε βρηκα ακρη. δοκιμασα επισης να κανω restore στο παλιο μου νοκια το 6280 και ενω εδειξε οτι εκανε κανονικα restore δεν ειχε περαστει καμια επαφη)

Δοκίμασε με κάποιο από τα προγράμματα τα οποία αναφέρονται στο θέμα Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα και τα 3 και κανενα δε μου εβγαλε τις επαφες μου...

το nbu explorer το ειχα ηδη δοκιμασει και σε πιο προσφατη εκδοση. μου εβγαλε καποια μυνηματα στα οποια ειχε στον παραληπτη το ονομα της επαφης κανονικα..οπως το ειχα αποθηκευμενο. αλλα οταν του ζητουσα να μου δειξει τις επαφες εβγαζε μονο ενα τηλεφωνο με ερωτηματικο σαν ονομα επαφης ( το οποιο ειναι μαλλον η πρωτη στη σειρα επαφη που ειχα...με ερωτηματικο σαν ονομα επαφης )

 

υπαρχει καποια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια εχω ενα χ6 στο οποιο εχω μαζεψει μεσα οτι σαβουρα υπαρχει και θελω να κανω φορματ ειχα κανει hard reset αλλα δεν μου εσβησε τα αρχεια που εχω στη μνημη αυτα πως μπορω να τα σβησω??? διαβασα καπου οτι αν πατισω *#7370# κανει φορματ στη μνημη αλλα δεν εκανε τπτ!!! ξερει κανεις καποιον τροπο ευχαριστω!!!!

win7: Core i7 975 3.3ghz, 8gb ram . asus p6t7

iphone 5 16gb black

zopo zp900 , samsung galaxy s3 mini

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το x6 μου παρουσίασε κάτι παρίεργο.

Όταν μου έρχεται sms δεν ακούγεται ο ήχος ειδοποίησης ούτε καν εμφανίζεται κάτι στην αρχική οθόνη πως έχω νέο μήνυμα.Το καταλαβαίνω μόνο από το φωτάκι που αναβοσβήνει όταν έχεις κάποια ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το x6 μου παρουσίασε κάτι παρίεργο.

Όταν μου έρχεται sms δεν ακούγεται ο ήχος ειδοποίησης ούτε καν εμφανίζεται κάτι στην αρχική οθόνη πως έχω νέο μήνυμα.Το καταλαβαίνω μόνο από το φωτάκι που αναβοσβήνει όταν έχεις κάποια ειδοποίηση.

 

Κάποια λύση;Είναι πολύ σπαστικό γιατί μου έρχεται sms και δεν το καταλαβαίνω εκτός και αν κοιτάξω το κινητό.Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το x6 μου παρουσίασε κάτι παρίεργο.

Όταν μου έρχεται sms δεν ακούγεται ο ήχος ειδοποίησης ούτε καν εμφανίζεται κάτι στην αρχική οθόνη πως έχω νέο μήνυμα.Το καταλαβαίνω μόνο από το φωτάκι που αναβοσβήνει όταν έχεις κάποια ειδοποίηση.

 

Και στο δικό μου (c5-03) το κάνει...:mad:(αν και έχει καιρό να το ξανακάνει φτου φτου!:p:lol:) Απλά το κάνεις επανεκκίνηση...;)

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου (c5-03) το κάνει...:mad:(αν και έχει καιρό να το ξανακάνει φτου φτου!:p:lol:) Απλά το κάνεις επανεκκίνηση...;)

 

Του έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα.Του έκανα και soft reset αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα σε νοκια care

 

Τι παίζει σε αυτά τα καταστήματα από θέμα αναμονής και κόστους;

 

ΥΓ.Επειδή έχω χάσει την απόδειξη αγοράς πόσο ισχύει η εγγύηση;Το πήρα από κατάστημα cosmote πριν 1,5 χρόνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

 

στο δικό μου Νόκια x6 το οποίο μετά τo πέρασμα του τελευταίου up date software άρχισε να κολλά πότε πότε η οθόνη και να μου αναβοσβήνει αργά η παύλα που δείχνει όταν έχει μήνυμα η κλίση (χωρίς να έχω κάτι τέτοιο), μπορώ να κάνω hard reset?

 

γιατί είδα την υποσημείωση για το OVI STORE και OVI MAPS στην έκδοση symbian 3rd

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς,δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κρατήσω όλες μου τις επαφές για να κάνω hard reset στο κινητό μου;

Πήγαινε στις επαφές, επέλεξε τις όλες και μετά μέσα από τις επιλογές διάλεξε αντιγραφή σε μαζική μνήμη. Με αυτό θα δημιουργηθεί ένας φάκελος Contacts στην διαχείριση αρχείων ο όποιος περιέχεται μέσα στον φάκελο Others ή Άλλα. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία μπορείς να πάρεις τον φάκελο και να τον κρατήσεις στον υπολογιστή σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις επαφές, επέλεξε τις όλες και μετά μέσα από τις επιλογές διάλεξε αντιγραφή σε μαζική μνήμη. Με αυτό θα δημιουργηθεί ένας φάκελος Contacts στην διαχείριση αρχείων ο όποιος περιέχεται μέσα στον φάκελο Others ή Άλλα. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία μπορείς να πάρεις τον φάκελο και να τον κρατήσεις στον υπολογιστή σου.

 

Σε ευχαριστώ.

Μετά το φορμάτ πως μπορώ να τις ξαναφορτώσω στο κινητό από τον υπολογιστή μου;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Μετά το φορμάτ πως μπορώ να τις ξαναφορτώσω στο κινητό από τον υπολογιστή μου;

Θα πάρεις ξανά τον φάκελο Contacts, θα τον τοποθετήσεις στον φάκελο Others ή Άλλα, ύστερα θα πας στις επαφές και θα επιλέξεις αντιγραφή από μαζική μνήμη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το έκανα.

Πάντως εντύπωση μου έκανε πως αν και στο κινητό μετά το hard reset δεν υπήρχε τίποτα, όταν το σύνδεσα στον υπολογιστή είδα όλα μου τα αρχεία να υπάρχουν στους αντίστοιχους φακέλους.Για παράδειγμα οι επαφές υπήρχαν ήδη στον φάκελο contacts οι φωτογραφίες μου στον φάκελο pictures κ.τ.λ.Μέσα από το κινητό δεν υπάρχει τίποτα μόνο από το pc τα βλέπω όταν το συνδέω με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...