Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Τ9 πως ενεργοποιειται στο πληκτρολογιο πληρους οθονης?Λειτουργει οταν ειναι αλφαριθμητικο αν ομως το γυρισεις χανεται.Καταρχας υπαρχει Τ9 στο πληρες πληκτρολογιο ή ρωταω βλακεια?

Το Τ9 όπως το ξέραμε στα παλιότερα κινητά (Ε66, Ν82 κτλ) δεν υπάρχει στο full QWERTY πληκτρλόγιο, για τον απλό λόγο ότι έχεις όλα τα γράμματα μπροστά σου. Πρόβλεψη κειμένου υπάρχει όταν έχεις επιλέξει το εικονικό αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έξυπνη πληκτρολόγηση Τ9 όπως την ξέραμε στα παλιότερα κινητά (Ε66, Ν82 κτλ) δεν υπάρχει, για τον απλό λόγο ότι έχεις όλα τα γράμματα μπροστά σου. Τώρα αν εννοείς αυτόματη διόρθωση καθώς γράφεις στο QWERTY τότε είναι άλλο αυτό.
Ειδα ενα βιντεακι για το Ν8 και ο τυπος εγραφε SMS σε πληρη οθονη και με Τ9.Μπορει να ειναι το νεο symbian μαλλον που το κανει,και μου εκανε εντυπωση που δεν υπαρχει στο Χ6.Υπαρχει αυτοματη διορθωση????Και αν ναι πως γινεται.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το Χ6 που είχα δώσει για αλλαγή.Πίσω από την μπαταρία γράφει τον αριθμό 0670573.Αυτό σημαίνει ότι είναι παράλληλης εισαγωγής;Αλλά όλα είναι κανονικά γραμμένα στα Ελληνικά όταν το άνοιξα και το χειρίστικα.Το κουτί γράφει Made In Hungary.Και το 1ο που είχα πάρει αυτό έγραφε.Αλλά το παιδί μέσα μου είπε ότι είναι πάρα πολλά τα product code για το Χ6.Και απο κατάστημα της Nokia δεν υπάρχει περίπτωση να είναι παράλληλης εισαγωγής.Είναι λογικό η μπαταρία απο το κουτί της να έχει 6 κουτάκια ισχύ;Να είναι μεταχειρισμένο λογικά δεν νομίζω.Ήταν σε ζελατίνα το κουτί με ταινία γνησιότητας την οποία έσκισα εγω όταν το άνοιξα Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το Χ6 που είχα δώσει για αλλαγή.Πίσω από την μπαταρία γράφει τον αριθμό 0670573.Αυτό σημαίνει ότι είναι παράλληλης εισαγωγής;Αλλά όλα είναι κανονικά γραμμένα στα Ελληνικά όταν το άνοιξα και το χειρίστικα.Το κουτί γράφει Made In Hungary.Και το 1ο που είχα πάρει αυτό έγραφε.Αλλά το παιδί μέσα μου είπε ότι είναι πάρα πολλά τα product code για το Χ6.Και απο κατάστημα της Nokia δεν υπάρχει περίπτωση να είναι παράλληλης εισαγωγής.Είναι λογικό η μπαταρία απο το κουτί της να έχει 6 κουτάκια ισχύ;Να είναι μεταχειρισμένο λογικά δεν νομίζω.Ήταν σε ζελατίνα το κουτί με ταινία γνησιότητας την οποία έσκισα εγω όταν το άνοιξα

 

Φιλε gaster ειναι φυσιολογικο η μπαταρια να εχει 6 κουτακια ισχυ αφου ειναι πλεον φορτισμενες.χρησιμοποιησε το κινητο σου μεχρι να αποφορτιστει τελειως και τοτε φορτισε το.Οσο για να ειναι παραλληλης εισαγωγης γραψε σε ενα ποστ τον code που βρισκετε στην ταμπελιτσα που γραφει και το ΙΜΕΙ του κινητου και θα σου πω αν ειναι η οχι....

Link to comment
Share on other sites

Το X6 παιδιά έχει ένα θέμα με τα πλαστικά του ε;Εννοώ δεν κλίνουν εντελώς τέρμα.Αν το πιέσεις λίγο βλέπεις ότι μπορεί να έμπαινε και πιο μέσα.Εσείς παρατηρίσατε κάτι;Η μόνο σε 'μένα συμβαίνει;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το αγορασω οποτε

1) εχει παρουσιασει καποιο προβλημα???

2) η οθονη του σε συνθηκες εντονου φωτισμου πως ειναι???

3)οι επιδοσεις της καμερας ειναι σε ανεκτα επιπεδα??

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το αγορασω οποτε

1) εχει παρουσιασει καποιο προβλημα???

2) η οθονη του σε συνθηκες εντονου φωτισμου πως ειναι???

3)οι επιδοσεις της καμερας ειναι σε ανεκτα επιπεδα??

 

1 δεν εχει καποιο προβλημα

2 ειναι απο τις καλητερες σε τετια τεχνολογια οθονες.

3 ειναι κλασικη πενταρα νοκια.

το εχω 3 βδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

1 δεν εχει καποιο προβλημα

2 ειναι απο τις καλητερες σε τετια τεχνολογια οθονες.

3 ειναι κλασικη πενταρα νοκια.

το εχω 3 βδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

φιλε απ οτι βλεπω ειχες και το νοκια n82 επειδη αυτο εχω τωρα

πιο εχει πιο φωτεινη οθονη,

δηλαδη οι φωτογραφιες αν εξαιρεσεις τις νυχτερινες ληψεις ειναι ιδιες??

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το αγορασω οποτε

1) εχει παρουσιασει καποιο προβλημα???

2) η οθονη του σε συνθηκες εντονου φωτισμου πως ειναι???

3)οι επιδοσεις της καμερας ειναι σε ανεκτα επιπεδα??

 

1) κανενα προβλημα εδω και 2 μηνες που το εχω

2) χαλια δεν βλεπεις τπτ, οπως οι περισσοτερες touch

3) πολυ καλή σε φωτο ημερας, ανεκτη με χαμηλο φωτισμο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά θα σας πώ κάτι όχι και τόσο ωραίο.Είναι θέμα γκαντεμιάς;Είναι ανευθυνότητα της Nokia;Τί άλλο να πώ;Το αγόρασα και είχε πρόβλημα η οθόνη.Τρεμόπαιζε.Το πήγα τις πρώτες 7 μέρες και μου δώσανε σήμερα καινούργιο στο κουτί του με ζελατίνα και ταινία γνησιότητας όπως ανέφερα και πιο πρίν.Το καπάκι απο πίσω δεν έκλινε εντελώς.Έκανε φούσκωμα.Αλλά άντε αυτό αλλάζει δεν είναι τίποτα.Το κακό είναι όμως ότι πάλι έχει πρόβλημα η οθόνη.Έχει καμένο pixel.Οπότε δευτέρα το ξανα πάω και ζητάω πάλι ολοκαίνουργιο.Έλεος.Θα χαρούμε ποτέ την συσκευή μας; :p

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

φιλε απ οτι βλεπω ειχες και το νοκια n82 επειδη αυτο εχω τωρα

πιο εχει πιο φωτεινη οθονη,

δηλαδη οι φωτογραφιες αν εξαιρεσεις τις νυχτερινες ληψεις ειναι ιδιες??

 

πιο φωτεινη οθονη εννοειτε το χ6 .το 82 ειχε σκοτηνει οθονη.την μερα ειναι πολυ καλες αλλα το 82 ειναι καλητερο .ειπα κλασικη 5αρα νοκια αλλα το 82 ειναι το μονο νοκια (αντε και το 6220) που ηταν μπροστα σε αυτον τον τομεα.

 

Εγώ πάλι παιδιά θα σας πώ κάτι όχι και τόσο ωραίο.Είναι θέμα γκαντεμιάς;Είναι ανευθυνότητα της Nokia;Τί άλλο να πώ;Το αγόρασα και είχε πρόβλημα η οθόνη.Τρεμόπαιζε.Το πήγα τις πρώτες 7 μέρες και μου δώσανε σήμερα καινούργιο στο κουτί του με ζελατίνα και ταινία γνησιότητας όπως ανέφερα και πιο πρίν.Το καπάκι απο πίσω δεν έκλινε εντελώς.Έκανε φούσκωμα.Αλλά άντε αυτό αλλάζει δεν είναι τίποτα.Το κακό είναι όμως ότι πάλι έχει πρόβλημα η οθόνη.Έχει καμένο pixel.Οπότε δευτέρα το ξανα πάω και ζητάω πάλι ολοκαίνουργιο.Έλεος.Θα χαρούμε ποτέ την συσκευή μας; :p

 

τη γκαντεμια ρε συ ολα σε σενα ?θα στο αλλαξουνε τωρα με ενα πιξελ καμενο?νομιζω ολες οι εταιριες αλλαζουνε πανω απο 3.:cool:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

τη γκαντεμια ρε συ ολα σε σενα ?θα στο αλλαξουνε τωρα με ενα πιξελ καμενο?νομιζω ολες οι εταιριες αλλαζουνε πανω απο 3.:cool:

 

Εγώ θα πάω αύριο και θα απαιτήσω αλλαγή στο κατάστημα.Γιατί με το που το άνοιξα ήταν ήδη καμένο.Δεν έγινε να πεις αργότερα.Από την στιγμή που δίνουμε τόσα λεφτά δεν δέχομαι κάτι.Ας πρόσεχαν ;)

 

edit:

και γω μαζι σου ειμαι το ιδιο θα εκανα ειμαι πολυ ψειρας με τετια πραγματα.και το κακο ειναι οτι πες εσενα δεν σε πηραζει αν πεις να το πουλησεις θα εχεις προβλημα:!:

 

Φίλε δεν είναι ψήρας κ.τ.λ. Λεφτά δίνουμε και θέλουμε να πράγματα να είναι ομαλά και σωστά.Οπότε ότι κι αν είμαστε καλά κάνουμε.Θα μου το αλλάξουν δεν βλέπω να αρνηθούν.Γιατί το έχει εξαρχής το πρόβλημα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω αύριο και θα απαιτήσω αλλαγή στο κατάστημα.Γιατί με το που το άνοιξα ήταν ήδη καμένο.Δεν έγινε να πεις αργότερα.Από την στιγμή που δίνουμε τόσα λεφτά δεν δέχομαι κάτι.Ας πρόσεχαν ;)

 

και γω μαζι σου ειμαι το ιδιο θα εκανα ειμαι πολυ ψειρας με τετια πραγματα.και το κακο ειναι οτι πες εσενα δεν σε πηραζει αν πεις να το πουλησεις θα εχεις προβλημα:!:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Η ποιότητα των υλικών πώς είναι; Όταν γράφεις μηνύματα ακούγεται κάποιος ήχος εξαιτίας του πλαστικού; Και γενικά είναι καλό κινητό για κάποιον που στέλνει πολλά μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Η ποιότητα των υλικών πώς είναι; Όταν γράφεις μηνύματα ακούγεται κάποιος ήχος εξαιτίας του πλαστικού; Και γενικά είναι καλό κινητό για κάποιον που στέλνει πολλά μηνύματα;

 

πολύ καλή ποιότητα μπροστινής οψης.

κακη ποιότητα στο καπακι της μπαταρίας

Αν γράφεις πολλά μηνυματα θα χρησιμοποιείς τo full πληκτρολόγιο στην landscape λειτουργία οπότε και κανενα προβλημα με τα πλαστικά. Επίσης επειδή η οθόνη είναι πολυ ευαίσθητη στο touch δεν πιέζεις ποτέ τα πλαστικά του οποτε παλι κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα . πηρα για τον αδερφο μου το Νοκια Χ6 ετσι για να παιζει :p αλλα παρατηρησα τα εξης μειονεκτηματα

 

1)δεν εχει adobe reader και απο τα γνωστα μαγαζακια δε μπορω να το βαλω γιατι μου λεει να εγκαταστησω πρωτα το βασικο πακετο

2)περα απο το youtube σε οποιο αλλο site εχει flash δεν φορτωνει τα flash αρχεια .

 

μπορειτε να μου πειτε τι συμβαινει ? ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορείς πάντα να το αγοράσεις... Οτιδήποτε άλλο για εφαρμογές, στο αντίστοιχο θέμα.

2) Σε ποια sites αντιμετωπίζεις πρόβλημα;

Θα πρέπει να γνωρίζεις πως η συσκευή δεν είναι σε θέση να απεικονίζει sites τα οποία είναι κατασκευασμένα εξ' ολοκλήρου από flash όπως πχ το zoo.gr, και αυτό λόγω του flash lite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σελιδες οι οποιες περιεχουν και flash εκτος απο κειμενο και εικονες δεν φορτωνει τα flash.

 

συο youtube μια χαρα τα παιζει ολα αλλα το dailymotion ας πουμε δεν παιζει κανενα βιντεο η στο sport24 δεν φορτωνει τα αρχεια flash

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορείς πάντα να το αγοράσεις... Οτιδήποτε άλλο για εφαρμογές, στο αντίστοιχο θέμα.

2) Σε ποια sites αντιμετωπίζεις πρόβλημα;

Θα πρέπει να γνωρίζεις πως η συσκευή δεν είναι σε θέση να απεικονίζει sites τα οποία είναι κατασκευασμένα εξ' ολοκλήρου από flash όπως πχ το zoo.gr, και αυτό λόγω του flash lite.

 

Τέτοια σελίδα όπως το zoo.gr ούτε το Ν97 μπορεί να εμφανίσει;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια σελίδα όπως το zoo.gr ούτε το Ν97 μπορεί να εμφανίσει;

Ούτε το Ν97 μπορεί να την εμφανίσει ούτε κάποιο άλλο symbian κινητό, γιατί υποστηρίζουν μερική εμφάνιση flash λόγο χρήσης του Flash Lite. Πλήρη υποστήριξη flash θα υπάρξει όταν κυκλοφορήσει το Flash10.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το Ν97 μπορεί να την εμφανίσει ούτε κάποιο άλλο symbian κινητό, γιατί υποστηρίζουν μερική εμφάνιση flash λόγο χρήσης του Flash Lite. Πλήρη υποστήριξη flash θα υπάρξει όταν κυκλοφορήσει το Flash10.

 

Μάλιστα.Και μια ακόμη απορία.Ότι σελίδα δηλαδή μπορεί να εμφανίσει το Ν97,μπορεί και το Χ6;Και το flash 10 θα μπορεί να ενσωματωθεί με ένα update Λογισμικού στα κινητά μας 5th edition symbian;

 

edit:Σήμερα πήγα και το 2ο καινούργιο κινητό Χ6 που μου αντικατέστησαν στην Nokia επειδή είχε καμένο pixel.Μου το δέχτηκαν χωρίς αντίριση.Οπότε περιμένω πάλι καινούργιο.Ας ελπίσουμε την 3η φορά να μην γίνει κάτι :)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Και μια ακόμη απορία.Ότι σελίδα δηλαδή μπορεί να εμφανίσει το Ν97,μπορεί και το Χ6;Και το flash 10 θα μπορεί να ενσωματωθεί με ένα update Λογισμικού στα κινητά μας 5th edition symbian;

Ότι σελίδα εμφανίζει το Ν97 θα πρέπει λογικά να την εμφανίσει και το Χ6 αφού υποστηρίζουν την ίδια έκδοση flash. Δεν ξέρω με ποιον τρόπο θα ενσωματωθεί στα symbian. Μπορεί να γίνει με κάποιο αρχείο sis που θα κατεβάσουμε, μπορεί να γίνει με αναβάθμιση λογισμικού ή μπορεί να γίνει με αναβάθμιση του flash μέσα από την εφαρμογή Ενημέρωση Εφαρμογών που έχουν τα τελευταία symbian. Αυτό θα το μάθουμε όταν θα έχουμε κάποιο νέο για την διάθεση του Flash10 στα Symbian.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα ηθελα στο επομενο update να κανει λιγο καλητερη διαχειρηση τις ραμ...μερικες φορες κατεβενει κατω απο τα 30 χωρις ομως σημαντικο προβλημα.αλλα ειναι καπως σχεδον ιδια τηλεφωνα αλλα εχουν πανω απο 60 και αλλα γυρο στα 30 .ειναι καθαρα θεμα software.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα την Παρασκευη απο το site της Vodafone και σημερα το ελαβα.

Πρωτη επαφη με το τηλεφωνο ηταν μετρια. Το καπακι της μπαταριας σε καποιο σημειο δεν κλεινει καλα. Η μπαταρια για να βγει, τουλαχιστον σε μενα, μου φαινεται πολυ δυσκολο χωρις καποιο αιχμηρο αντικειμενο.

Πηγα να κανω την πρωτη κληση, σχηματισα τον αριθμο και πατησα το πληκτρο της κλησης. Μαυρισε η οθονη, ασπρισε, εβγαλε το σημα της ΝΟΚΙΑ και ξαναμπηκε στο μενου. Την κληση δεν την πηρε καθολου στο μητρωο.

Και το γνωστο προβλημα των επαφων. Πριν ειχα ενα Ν70 και οταν αγορασα το LG KC910 RENOIR ειχα το προβλημα να μεταφερω τις επαφες απο το ενα κινητο στο αλλο. Μεσα σε 2 χρονια δεν αλλαξε κατι στο θεμα αυτο. Και τωρα δεν μπορω να μεταφερω επαφες απο KC910 στο X6. Ευτυχως καποιες επαφες δεν εχουν αλλαξει απο το Ν70 και εκανα μεταφορα.

Το GPS λειτουργει αυτονομα ή με τον παροχεα? Οι χαρτες ειναι στο κινητο ή τους κατεβαζω καθε φορα. Με το GPS εχω μεινει καπως πισω γιατι στο KC910 δεν το χρησιμοποιησα καθολου.

 

Στην διαχειρηση των επαφων, θελω να σβησω καποιες, πρεπει να το κανω μια μια και οχι με επιλογη πολλων (οχι ολων).

Το κλειδωμα της οθονης, ρυθμιζεται?

Edited by tolisspi

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...