Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό ακριβώς έκανα, το είχα διαβάσει το συγκεκριμένο post, αλλά... τζιφος!

3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!:)

 

Παιδιά πως μπορώ να κάνω sign το quickoffice στο Ν97 μινι, και να εγκαθιστώ μέσα αρχεία .doc ή excel; Προσπαθώ να βρώ κάτι στο internet, αλλά δεν μπορώ... Με το Ν73 έφτιαχνα κάποιο αρχείο .doc στο pc, το περνούσα στο κινητό, και μπορούσα να το ανοίξω μέσω της διαχείρησης εφαρμογών. Μπορώ να κάνω το ίδιο και εδώ;:confused:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!:)

 

Παιδιά πως μπορώ να κάνω sign το quickoffice στο Ν97 μινι, και να εγκαθιστώ μέσα αρχεία .doc ή excel; Προσπαθώ να βρώ κάτι στο internet, αλλά δεν μπορώ... Με το Ν73 έφτιαχνα κάποιο αρχείο .doc στο pc, το περνούσα στο κινητό, και μπορούσα να το ανοίξω μέσω της διαχείρησης εφαρμογών. Μπορώ να κάνω το ίδιο και εδώ;:confused:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!:cool:

Τα πράγματα είναι ακριβώς τα ίδια με το N73.

Το πως θα υπογράψεις το sis του quickoffice το μαθαίνεις απο το αντίστοιχο θέμα των πιστοποιητικών.

 

 

Καλησπέρα στο facebook τα παιχνίδια ανοίγουν με το flash lite πχ farmville...?

Όχι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονία από μένα!!Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητο, μπορεί κάποιος να μου πει αν εχει το γνωστο στα symbian nokia φωνητική ανακοίνωση καλούντος και γενικά πως πάει από φωνητική κλήση?Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονία από μένα!!Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητο, μπορεί κάποιος να μου πει αν εχει το γνωστο στα symbian nokia φωνητική ανακοίνωση καλούντος και γενικά πως πάει από φωνητική κλήση?Ευχαριστώ πολύ!!!

 

την φωνητικη ανακοινωση την εχει κανονικα ,οσο για φωνητικη κληση οποτε την δοκιμασα δουλεψε χωρις προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

το παραγγειλα και γω το τηλ και θα το παρω απο δευτερα. Πρωτη φορα κατοχος σειρας Ν και πρωην Ε (65 66)ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος.:)

Το firmware που εχει ειναι hackable?

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω πολυ κινηση στο θεμα για το κινητο. Γιατι;

 

Παιδια ποτε θα γινει το hackarisma για αυτοματο sign των εφαρμογων, οπως στα αλλα κινητα;

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω πολυ κινηση στο θεμα για το κινητο. Γιατι;

 

Παιδια ποτε θα γινει το hackarisma για αυτοματο sign των εφαρμογων, οπως στα αλλα κινητα;

 

H Nokia με το νέο firmware του Ν97 και N97 mini κάλυψε τα "κενά" που εκμεταλλεύονταν εφαρμογές όπως το HelloOX και το ROMPatcher για να δώσουν πρόσβαση σε όλα τα αρχεία του C:/ με αποτέλεσμα να είναι πλέον δύσκολο να βρεθεί νέος τρόπος. Από τον Οκτώβρη μέχρι τώρα, τουλάχιστον, δεν υπήρξε κάποια πρόοδος. Ωστόσο, το signing των εφαρμογών με πιστοποιητικά και την εφαρμογή FreeSigner γίνεται πολύ εύκολα και γρήγορα από το κινητό, οπότε μικρό το κακό. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και απο εμένα.

Μετα απο αρκετες ημέρες αναγνωσης του φορουμ ελπίζω να τοποθέτησα τις ερωτησεις μου στο σωστο μέρος.

Επειδη βρισκομαι στην διαδικασία αγοράς νέας συσκευης και μεχρι στιγμης ενα απο τα υποψηφια κινητα ειναι το Ν97 mini, θα ήθελα να γνωρίζω τα εξής:

 

α) Προερχόμενος απο το Ν73me και γνωρίζοντας μερικά πραγματα απο symbian (μερικα εως λιγα), δεν εχω καταλαβει ακόμα ποιες εφαρμογες θα χρειαστουν "singing" και γιατι? (-> εστω δωστε μου ενα παραδειγμα γιατι οσο και να εψαξα δεν εχω καταλαβει), κάποια παιχνιδακια που είχα εγκαταστήσει για δοκιμές δεν αντιμετόπισα καποιο πρόβλημα.

 

β) Με χρήση περιπου 45 λεπτα ομιλιας την ημέρα και οχι πάνω απο 2 ωρες ανασχόλησης με το κινητο, ποσο να περιμένω να κρατάει η μπαταρία του?

 

γ) Η γνώμη του πωλητη σε καταστημα με κινητα τηλέφωνα πως "το Ν97 ειναι κλειδωμένο και πρεπει να εχω κλειδια απο τους developers της nokia για να εγκαταστησω κατι στο κινητό" ειναι σωστη?

 

Αυτα προς το παρόν :)

Link to comment
Share on other sites

Α)Ας σε βοηθησει καποιος αλλος, δεν εζω ασχοληθει αρκετα με το ζητημα.

B) με αυτη τη χρηση μαλλον θα θες πριζα το βραδυ, για να μην μεινεις την επομενη το μεσημερι...

Γ)Ποτέ μην ρωτας τους -επι το πλείστον- πανασχετους πωλητες εφοσον υπάρχει το google.Οσον αφορα τις εφαρμογες, περα απο το ''απαραιτητο'' core player θα δεις οτι στην τελική δεν είναι και τοσο αναγκαιο να ψαχνεις νεες εφαρμογες απο αυτες που ηδη εχει εκτος εαν θες να ασχολεισαι απλα. Facebook youtube θεματα και παιχνιδια υπαρχουν free παντου.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και απο εμένα.

Μετα απο αρκετες ημέρες αναγνωσης του φορουμ ελπίζω να τοποθέτησα τις ερωτησεις μου στο σωστο μέρος.

Επειδη βρισκομαι στην διαδικασία αγοράς νέας συσκευης και μεχρι στιγμης ενα απο τα υποψηφια κινητα ειναι το Ν97 mini, θα ήθελα να γνωρίζω τα εξής:

 

α) Προερχόμενος απο το Ν73me και γνωρίζοντας μερικά πραγματα απο symbian (μερικα εως λιγα), δεν εχω καταλαβει ακόμα ποιες εφαρμογες θα χρειαστουν "singing" και γιατι? (-> εστω δωστε μου ενα παραδειγμα γιατι οσο και να εψαξα δεν εχω καταλαβει), κάποια παιχνιδακια που είχα εγκαταστήσει για δοκιμές δεν αντιμετόπισα καποιο πρόβλημα.

 

β) Με χρήση περιπου 45 λεπτα ομιλιας την ημέρα και οχι πάνω απο 2 ωρες ανασχόλησης με το κινητο, ποσο να περιμένω να κρατάει η μπαταρία του?

 

γ) Η γνώμη του πωλητη σε καταστημα με κινητα τηλέφωνα πως "το Ν97 ειναι κλειδωμένο και πρεπει να εχω κλειδια απο τους developers της nokia για να εγκαταστησω κατι στο κινητό" ειναι σωστη?

 

Αυτα προς το παρόν :)

 

Μπορείς πολύ εύκολα να βγάλεις ένα δικό σου προσωπικό (συνδεδεμένο με το μοναδικό αριθμό ΙΜΕΙ της συσκεύης σου) πιστοποιητικό και κλειδί και να υπογράφεις όποια εφαρμογή θέλεις.

Πρακτικά, οι "σπ@σμένες" και κάποιες freeware beta εφαρμογές χρειάζονται signing, καθώς έχουν υποστεί μετατροπές στον κώδικά τους για να λειτουργούν χωρίς περιορισμούς. ;)

Μη σε προβληματίζει καθόλου αυτό, από τη στιγμή που θα αποκτήσεις τα πιστοποιητικά σου (περισσότερα εδώ) η διαδικασία είναι πάναπλη.

Εκτός αυτού, πιθανότατα κάποια στιγμή στο μέλλον θα μπορείς να κάνεις και hack τη συσκεύη σου, κάτι το οποίο δεν είναι τόσο τρομερό όσο ακούγεται και όσο το αντιμετωπίζουν κάποιοι, είναι μια εφαρμογή απλώς όπως όλες οι άλλες που σου δίνει πρόσβαση για προσπέλαση και μετατροπή των αρχείων συστήματος.

Όσο για τη μπαταρία, καλό είναι να το φορτίζεις κάθε μέρα κι ας μην έχει αδειάσει, ώστε να είσαι καλυμμένος, ειδικά αν περνάς πολλές ώρες εκτός σπιτιού και μακριά από πρίζες! :lol:

Εγώ προσωπικά έχω φορτιστή αυτοκινήτου και ένα καλώδιο USB πάντα μαζί μου, οπότε δεν ανησυχώ.

Αυταααά! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Thank you για τις πληροφορίες!

 

 

Τι ακριβώς ειναι και τι κανει το ?

core player

 

Δηλαδη ειναι εφικτο να μετατρέψω το λειτουργικο του κινητου?

είναι μια εφαρμογή απλώς όπως όλες οι άλλες που σου δίνει πρόσβαση για προσπέλαση και μετατροπή των αρχείων συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

μετατροπή του μενού γίνεται ??

Τι εννοείς...;

 

 

Thank you για τις πληροφορίες!

Τι ακριβώς ειναι και τι κανει το ?

Είναι εφαρμογή για την αναπαραγωγή αρχείων AVI.

Για εφαρμογές χρησιμοποιούμε πάντα το αντίστοιχο θέμα.

 

Δηλαδη ειναι εφικτο να μετατρέψω το λειτουργικο του κινητου?

Στη παρούσα περίοδο, όχι.

Δεν υπάρχει ακόμη τρόπος χακαρίσματος της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από ipnobatis Εμφάνιση Μηνύματος

Δηλαδη ειναι εφικτο να μετατρέψω το λειτουργικο του κινητου?

Itchrist86

Στη παρούσα περίοδο, όχι.

Δεν υπάρχει ακόμη τρόπος χακαρίσματος της συσκευής.

 

αυτο ελεγα . γιατι ηδα αυτο εδω

http://www.mobilefun.co.uk/graphics/misc/22195-1.jpg

http://www.mobilefun.co.uk/crystal-case-nokia-n97-mini-p22195.htm

 

και απο την εικονα παραξενευτηκα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη παρακολουθωντας το αντιστοιχο θεμα για το ν97

διαβασα οτι εχουν προκυψει ''μαζικα'' προβληματα σε πολλους οπως το καλυμα

του φακου, το gps οχι καλο σημα, θα ηθελα να μου πειτε αν κατι παρομοιο ισχυει και για το μινι.

 

η αγορα πλεον του ν97 διαβασα οτι χαρακτηριζεται ως ρισκο ισχυει

κατι τετοιο και για το μινι?

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή, η οποία εμφανίζει το μενού των symbian ως android. Αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της. Έχει αναφερθεί στο θέμα με τις εφαρμογές αν σε ενδιαφέρει button.

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ούτε αντικαθιστά το μενού του symbian.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή, η οποία εμφανίζει το μενού των symbian ως android. Αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της. Έχει αναφερθεί στο θέμα με τις εφαρμογές αν σε ενδιαφέρει button.

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ούτε αντικαθιστά το μενού του symbian.

 

Ουσιαστικά είναι μια εφαρμογή Flash η οποία όταν την τρέχεις, σου εμφανίζει αυτή την οθόνη και μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κάποιες λειτουργίες του κινητού σου κανονικά. Κάποιες άλλες όμως όχι, οπότε δε βρίσκω το λόγο. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή, η οποία εμφανίζει το μενού των symbian ως android. Αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της. Έχει αναφερθεί στο θέμα με τις εφαρμογές αν σε ενδιαφέρει button.

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ούτε αντικαθιστά το μενού του symbian.

 

με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω χρήσιμα πράγματα αλλά δεν ξέρω πόσο χρηστική θα είναι αυτή η εφαρμογή ήδη δοκίμασα μια εφαρμογή για μενού παρόμοιο με iphone και δεν είναι τόσο ενδιαφέρον καλύτερα είναι να έχω 200 φακέλους πάρα όλα χύμα μου θυμίζει τα xp που είχα 400GB αρχεία όλα μαζί καμιά άκρη :wacko:

 

αλλά δεν είναι κακό να δοκιμάσω καινούριο θέμα :D

 

 

 

jpsih

το N97min και Ν97 έχουν διάφορα μηνών σαφώς ο μικρός είναι δυνατότερος και βελτιωμένος από το μεγάλο αδερφό του είδες δεν έχει το καπάκι. για το GPS δεν ξερό ακόμα καθώς δεν το δοκίμασα πλήρως γιατί ovi maps δεν είναι στα καλά του

όλα όσα λέγονται άφορα το Ν97 το μίνι είναι σαν να λες Ν98 :p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη παρακολουθωντας το αντιστοιχο θεμα για το ν97

διαβασα οτι εχουν προκυψει ''μαζικα'' προβληματα σε πολλους οπως το καλυμα

του φακου, το gps οχι καλο σημα, θα ηθελα να μου πειτε αν κατι παρομοιο ισχυει και για το μινι.

 

η αγορα πλεον του ν97 διαβασα οτι χαρακτηριζεται ως ρισκο ισχυει

κατι τετοιο και για το μινι?

 

ευχαριστω..

 

καλού κακού κανε και ενα googlarisma.....και δες και σε αλλα φορουμς τι λενε οι χρηστες που εχουν το ν97 mini.......γιατι σε πολλα φορουμς ειδα γκρινιες για το σημα οπως και για το n97.....και εγω αυτα τυχαια τα ανακαλυψα επειδη την πατησα....

 

αν αποφασισεις να το παρεις καλη τυχη.....:lol:γιατι εγω με την νοκια εχω παθει πλακα...πλεον....

 

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&thread.id=185847

 

jpsih δες λιγο εδω.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

περασα και εγω στον κοσμο του Ν97 μινι, μετα απο το δυο χρονια στο Ν82 και αλλα δυο στο Ε70.

πριν πω τις εντυπωσεις μου και για να ειναι ολοκληρωμενες , θα ηθελα να με βοηθησετε με μερικα θεματακια που εχω

1. οταν ειχα ανοιχτη την καμερα , δεν χτυπουσε στις κλησεις με το κλιπ που εχω βαλει για ringtone , αλλα με το default της νοκια. Σκεφτηκα οτι ισως επειδη η καμερα εσωζε στην εσωτερικη μνημη (8gb) , οπου βρισκοταν το clip, να υπηρχε θεμα . αλλαξα τον προορισμο της καμερας και μαλλον ειναι ενταξει. Υπαρχει πραγματι τετοιο θεμα?

2. Υπαρχει αλλος πιο βολικος τροπος για ψαξιμο στις επαφες, ή μονο αυτος ο ηλιθιος οπου τα 24 γραμματα ειναι χωρισμενα σε τρεις σελιδες και προσπαθεις να τα βρεις και να φτασεις στην επιθυμητη επαφη, θα σκοτωθω σιγουρα. ( Εξαιρώ το πολυ καλο φυσικο πληκτρολογιο, δεν ειναι παντα βολικο), θα ηθελα εαν υπαρχει ρυθμιση το νουμερικο πληκτρολογιο των κλησεων να γινεται αλφανουμερικο ( αριθμος με τα γραμματα απο κατω ) στην αναζητηση επαφων.

3. εχω μια εξωτερικη μπαταρια με εξοδο USB , με την οποια μεχρι τωρα φορτιζα , οχι μονο το Ν82 , αλλα και οποιαδηποτε αλλη συσκευη φορτιζοταν απο USB. το Ν97 αρνειται να την "δει".

Υπαρχει μηπως καποιος σχετικος adaptor, ή δηλαδη φορτιζει μονο απο επισημο φορτιστη της νοκια και απο λαπτοπ?

4. φορτωσα στην εσωτερικη flash (μνημη 8 gb ), περιπου 1000 φωτογραφιες. Γονατισε ολο το κινητο απελπιστικα. Αλλαξα φακελλο τα ιδια. Τις εσβησα και τις αποθηκευσα στην εξωτερικη καρτα , μαλλον καλυτερα. καμια ιδεα?

5. στο Ν82 , ειχαμε το γνωστο κολπο , να εχουμε αορατες απο την εκθεση καποιες φωτο , εαν τις αποθηκευαμε σε εναν φακελλο με το ονομα ΤΕΜΡ. Εδω δεν φαινεται να δουλευει το κολπο

6. για την περιπτωση που δεν μου δωσετε θετικες απαντησεις για αυτα, δεκτες και προσφορες για την αγορα του ( χα χα χα )

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...