Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις ποια εκδοση της HelloOx κανει για το mini? Μπηκα στο site της για να την κατεβασω αλλα βρηκα μονο για n97. :confused:

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση και πες μας αν λειτουργεί. Για ότι άλλο έχει σχέση με το HelloOX ή το Hack υπάρχει το αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις ποια εκδοση της HelloOx κανει για το mini? Μπηκα στο site της για να την κατεβασω αλλα βρηκα μονο για n97. :confused:

 

Δεν.....χακάρεται ακόμα....σύντομα ίσως......;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Ν97 Mini δοκιμαστικά εδώ και μερικές μέρες... Έχοντας χρησιμοποιήσει και το iPhone 3GS για δυόμιση μήνες το καλοκαίρι μπορώ να πω ότι και το N97 Mini είναι ταχύτατο και η απόκριση της οθόνης δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Απορία: Έχεις επιλέξει πχ γλώσσα γραφής ελληνικά ή αγγλικά. Υπάρχει ευκολότερος τρόπος να αλλάξεις γλώσσα ενώ γράφεις με το QWERTY, χωρίς να μπεις στις ρυθμίσεις εκείνη την ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Έχεις επιλέξει πχ γλώσσα γραφής ελληνικά ή αγγλικά. Υπάρχει ευκολότερος τρόπος να αλλάξεις γλώσσα ενώ γράφεις με το QWERTY, χωρίς να μπεις στις ρυθμίσεις εκείνη την ώρα?

Δεν νομιζω.Το εχω κι εγω-οπως και το iphone 3gs:D-και δεν βλεπω καποιον αλλο τροπο!Ασχετο:Αρχιζει και μ'αρεσει πιο πολυ απ'οτι νομιζα(το Ν97)και παρ'οτι το εχω βαλει αγγελια,με βλεπω να το κραταω προς το παρων!!:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Έχεις επιλέξει πχ γλώσσα γραφής ελληνικά ή αγγλικά. Υπάρχει ευκολότερος τρόπος να αλλάξεις γλώσσα ενώ γράφεις με το QWERTY, χωρίς να μπεις στις ρυθμίσεις εκείνη την ώρα?

Ο συνδυασμός αλλαγής γλώσσας είναι Shift+Sym.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Ν97 Mini δοκιμαστικά εδώ και μερικές μέρες... Έχοντας χρησιμοποιήσει και το iPhone 3GS για δυόμιση μήνες το καλοκαίρι μπορώ να πω ότι και το N97 Mini είναι ταχύτατο και η απόκριση της οθόνης δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Το θεωρείς καλύτερο απο το iPhone και στην πλοήγηση στο ιντερνετ?

Το ρωτάω επειδή δεν πολυσυμπαθώ το iPhone σαν τηλέφωνο αλλά σαν Multimedia Device το έχω για κορυφή...

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρείς καλύτερο απο το iPhone και στην πλοήγηση στο ιντερνετ?

Το ρωτάω επειδή δεν πολυσυμπαθώ το iPhone σαν τηλέφωνο αλλά σαν Multimedia Device το έχω για κορυφή...

 

Κοιτα,οπως λεω πιο πανω,τα εχω κι εγω και τα δυο.Και θα ελεγα οτι το iPhone δεν συγκρινεται στον τομεα πλοηγηση:):!:Αλλα,καλυτερα να σταματησουμε τις συγκρισεις,γιατι ειμαστε off topic!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, όντως με Shift + Sym αλλάζει γλώσσα. Ρε γμτ κι εγώ είμαι σε δίλημμα να κρατήσω το N97 Mini ή να πάρω ξανά το 3GS! Μου αρέσουν και τα δύο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί εννοείτε ότι δεν χακάρεται; Εδώ και μια βδομάδα έχω βάλει τα .cern και .key και περνάω ότι θέλω, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του αντίστοιχου topic. Εκτός πάλι αν ο φίλος rostropol εννοεί κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί εννοείτε ότι δεν χακάρεται; Εδώ και μια βδομάδα έχω βάλει τα .cern και .key και περνάω ότι θέλω, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του αντίστοιχου topic. Εκτός πάλι αν ο φίλος rostropol εννοεί κάτι άλλο.

 

Όταν ένα κινητό χακαριστεί, μπορείς να περνάς εφαρμογές χωρίς τη διαδικασία υπογραφής με πιστοποιητικά. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί εννοείτε ότι δεν χακάρεται; Εδώ και μια βδομάδα έχω βάλει τα .cern και .key και περνάω ότι θέλω, σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του αντίστοιχου topic. Εκτός πάλι αν ο φίλος rostropol εννοεί κάτι άλλο.

 

Το χακάρισμα δεν έχει σχέση μόνο με την εγκατάσταση "ανυπόγραφων" εφαρμογών αλλά και με την πρόσβαση σε αρχεία συστήματος και την/τον επέκταση/περιορισμό δυνατοτήτων(πχ. την απενεργοποίηση του κόκκινου led κατά την βιντεοσκόπηση κλπ.) της συσκευής,κοινώς το Helloox2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το κινητό εδώ και λίγες μέρες, είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν μου έχει κάνει κανένα κόλλημα, μέχρι τώρα δεν έχω δεί κανένα bug, μπορώ να πώ ότι είναι πιο βελτιωμένο εν σχέσει με το μεγάλο n97 που έιχα και είχε διάφορα κολλήματα. Το πήρα από multirama στα 499. Δεν έχει ελληνικά στα πληκτρα και είχε την άσπρη αυτοκόλλητη ταινία ασφαλείας, οπότε πιστεύω ότι είναι παραεισαγωγή, επίσης το κουτί του είναι πιο μεγάλο. Είχε και "ελληνικά" αλλά ενώ έλεγαν απ έξω ότι ήταν γκρί μέσα ήταν το άλλο χρώμα σαν μπορντό, μου άνοιξε και τα 2 που έιχε, οπότε αναγκαστικά πήρα ένα από τα άλλα παραεισαγωγής. :(Όμως δεν με πειράζει το κινητό παει σφαίρα. Με το θέμα της εγγύησης μπορεί να μου πεί κανείς τι προβλέπεται; Έχω κάποιο πρόβλημα αν χρειαστώ κάτι, μπορώ να το πάω σε νόκια shop ή θα με πετάξουν έξω;;:O:O:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το πήρα και εγώ εχθές. Πέρασα garmin την 5.50 και παίζει μιά χαρά.

Γενικά είναι από τα λίγα τηλέφωνα που με εξυπηρετούν και παράλληλα είναι και όμορφο.

η οθόνη είναι εξαιρετική και η αφή πολύ καλή.

Ξέρει κάποιος που θα βρω το mail for exchange για το κινητό αυτό.

για το Ε71 το κατέβασα από την σελίδα της ΝΟΚΙΑ αλλά για αυτό δεν το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Στο OVI Store κοίταξες...;

Σίγουρα θα το βρεις εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο OVI Store κοίταξες...;

Σίγουρα θα το βρεις εκεί.

 

δεν το έχει

 

το βρήκα ήταν προεγκατεστημένο και έβαλα τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα. αγορασα σημερα το κινητο. πολυ καλο με μικροπροβλήματα πιστευω. Μιπως ξέρετε γιατι ενω παταω την τελεια βγαζει τόνο και οχι τελεία;; ευχαριστω

 

Υ.Γ. τελεια βγάζει παρατεταμενο πάτημα το v οπότε δεν βγάζει το & χαχα

τέλεια μάντεψε ποιο γραμμα ειμαι θα παίζω χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε τρόπος να "μιλάει" στα διάφορα συμβάντα, όπως το Ν79; Όπως "η μπαταρία εξαντλείται" κλπ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το facebook και ο καιρος κρατοθν συνεχεια το κινητο σε συνδεση 3g ή υπαρχει τροπος να το ρυθμισεις να κανει ενημερωσεις οποτε θελεις εσυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

το Σαββάτο πήρα το κινητό και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

Πάντως ένα bug που βρήκα είναι ότι όταν πας να αλλάξεις Ελληνικά σε Αγγλικά με Shift+Sym τότε κάνει reboot. Αυτό συμβαίνει μόνο στα μηνύματα και όχι στις σημειώσεις.

Το έχει δει κάποιος άλλος φίλος? Ας ελπίσουμε πως θα είναι μόνο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το n97 mini απο multirama και παρατήρησα τα εξής:

1) στο πληκτρολόγιο μόνο αγγλικά γράμματα όχι ελληνικά.

2) λευκή ταινία στο κουτί και οχι με κάποιο χαρακτηριστικό της επίσημης

αντιπροσωπείας.

3) όταν παταω στο πληκτρολόγιο την τελεία βγάζει ΄

Υπάρχει περίπτωση να ειναι παραεισαγωγής;;

Εάν ναι τι κάνω μετά;;

Κάποια βοήθεια παρακαλώ

 

και η ταινία ασφαλείας:

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο τηλέφωνο.Το πήρα πριν λίγες ημέρες.Μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω κάποιο θέμα , γιατί αυτά που έχει προεγκατεστημένα δε μου γεμίζουν το μάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το n97 mini απο multirama και παρατήρησα τα εξής:

1) στο πληκτρολόγιο μόνο αγγλικά γράμματα όχι ελληνικά.

2) λευκή ταινία στο κουτί και οχι με κάποιο χαρακτηριστικό της επίσημης

αντιπροσωπείας.

3) όταν παταω στο πληκτρολόγιο την τελεία βγάζει ΄

Υπάρχει περίπτωση να ειναι παραεισαγωγής;;

Εάν ναι τι κάνω μετά;;

Κάποια βοήθεια παρακαλώ

 

Είναι παραεισαγωγής. Και μόνο για το πληκτρολόγιο να μας έλεγες, ήταν αρκετό.

Το 3ο δε σχετίζεται με τη χώρα προορισμού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να απαιτησω αντικατασταση;;

ή τα χρήματα πίσω;

 

Όλα αυτά εξαρτώνται από τη "διάθεση" του καταστήματος.

Να θυμίσω ότι η διαδικασία παραεισαγωγής δεν είναι παράνομη, παράνομο είναι να σου πουλάνε ένα τηλέφωνο ένα τέτοιο τηλέφωνο ως ελληνικό.

Αν λοιπόν, τους είχες ρωτήσει αν είναι ελληνικό και σου είπαν πως ναι, τότε μπορείς να τους κάνεις φασαρία και να απαιτήσεις τα λεφτά σου πίσω αν δεν έχουν ελληνικές συσκεύες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...