Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως ρε παιδια η μπαταρια πραγματικα ειναι πολυ χαλι....

με μεγαλο ξεζουμισμα βεβαια αλλα και παλι χαλι...μαυρο....

πρεπει να εχεις ολη την ωρα τον φορτιστη μαζι σου......

 

 

χαχαχα καλος ηρθες στο κοσμο μου και εγω ολο με φορτιδτη καταντησα να με αποκαλουν τζαμπατζη αφου φορτιζο οπου και να ειμαι με βλεπο να ψαχνο εξοτερικη εξτρα τροφοδοσια σαν αυτη που εχει στο βιβλιαρακι του νοκια

 

αλλα σοβαρα για 300mha γινεται της .....................

 

Με energy profiler οταν βαζο στα mA ειναι 250 πανω κατω με διαφορα 20-30 και στα W 1.04 πανω κατω με διαφορα 0.10w το μοβ τι ειναι δεν καταλαβα :ς

 

απορο γιατι η Νοκια εκανε αυτη τη χονδρη πατατα με μπαταρια

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει το product code με Nemesis στο Mini? Το πήρα και ειναι vodafone και θέλω να περάσω την 0585125: RM-555_EMEA_GREECE QW Garnet

 

 

το εχω δοκιμασει και αλλαξει εγω..

Μια χαρα και χωρις προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το έχω στα χέρια μου. Μένουν αρκετές δοκιμές και εξοικείωση αλλά τα πιο βασικά είναι

3. Η αναζήτηση των ονομάτων στις επαφές με το πληκτρολόγιο αφής, αν και έξυπνη, είναι πολύ αργή. Πρέπει να μπεί επιλογή και για εμφάνιση συμβατικού πλητρολογίου αριθμών για όσους προτιμούν.

 

 

Αρχικό μήνυμα από White_butter_fly Εμφάνιση Μηνύματος

ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ!!!

 

Σε όσους δεν αρέσει ο τρόπος αναζήτησης στις Επαφές (σελίδες με όλα τα γράμματα),

πηγαίνετε Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Εισαγωγή Αφής->Προσαρμοσμένη Αναζήτηση->Απενεργοποιημένη!

Και έχετε πάλι το κλασικό αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο για την αναζήτηση!

 

ppiccasso:

για να μην ξεχναμε και την γκρινια , ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το manual (τουλαχιστον του ν97 μινι), το μισο και κατω ειναι γεματο με προειδοποιησεις, αντι να εξηγει στον κοσμο πως να ρυθμισει την συσκευη του

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει και αλλαξει εγω..

Μια χαρα και χωρις προβλημα..

 

Μια χαρα και σε μένα. Το δοκίμασα χθές.

 

Thnx :)

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαφορά ταχύτητας όταν έχει κάποιος τα στάνταρ θέματα του κινητού με όταν βάλεις κάποιο άλλο είναι πολύ μεγάλη, υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί αυτό? Περνάω τα θέματα στη σταθερή μνήμη αλλά δεν αλλάζει η διαφορά αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαφορά ταχύτητας όταν έχει κάποιος τα στάνταρ θέματα του κινητού με όταν βάλεις κάποιο άλλο είναι πολύ μεγάλη, υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί αυτό? Περνάω τα θέματα στη σταθερή μνήμη αλλά δεν αλλάζει η διαφορά αυτή.

 

παιδια για GPS για τον ΠΕΖΟ ειναι καλο; γιατι ενδιαφερομαι..ρωταω γιατι εχει και πυξιδα:rolleyes:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πιαιδια λιγη βοηθεια σας παρακαλω.

Οταν πηφαινω για ενημερωση λογισμικου μου βγαζει μια διαθεσιμη αναβαθμιση που την χαρακτηριζει το ιδιο το κινητο ως "σημαντικη" κι εχει στα δεξια ενα θαυμαστικο. Το θεμα ειναι ομως οτι οταν παταω για να ξεκινησει η ενημερωση κανει επεξεργασια και τιποτα πιο περα.. γιατι?

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! Εχω προσέξει οτι η συσκευή μου στην μέση της οθόνης κάνει ενα πολυ σιγανό βουητό. Θέλει απόλυτη ησυχία και προσοχή για να το ακούσεις. Το κάνει οταν ειναι αναμμένος ο φωτισμός της οθόνης. Το κάνουν και τα δικα σας ή ειναι προβληματική η συσκευή μου ?
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά περιμένεις να σου πει κάποιος αν έχει κολήσει την οθόνη του στο αυτί του σε απόλυτη ησυχία....?

 

 

Πήρα σήμερα και δέυτερο Ν97 μίνι σε garnet για την κοπέλα μου, είναι πολύ ωραίο τελικά το χρώμα. Για όποιον ενδιαφέρεται στο saturn από 479 (ελληνική συσκευή-πληκτρολόγιο) με επιδότηση vodafone 370! Το αναφέρω γιατί και άλλα καταστήματα εξυπηρετούν επιδοτήσεις , όπως το πλαίσιο αλλά δίνουν σε τιμή vodafone την επιδότηση στη συσκευή, όχι σε τιμή καταστήματος.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά περιμένεις να σου πει κάποιος αν έχει κολήσει την οθόνη του στο αυτί του σε απόλυτη ησυχία....?

Καλησπέρα. Το βλέπεις απίθανο να συμβεί ? Εσυ που βάζεις το κινητό όταν μιλάς (χωρις hands free) ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα ειρωνικά μη με παρεξηγείς αλλά πρέπει να είναι πολύ έντονο για να το παρατηρήσει κανείς ή να είσαι πολύ σχολαστικός για να το παρατηρήσεις.

 

στη δική μου συσκευή δεν ακούω τίποτα ούτε στη μέση της οθόνης ούτε στις άκρες, συνάδελφε.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε παρεξήγησα. Ακούγεται οταν βάζεις το ακουστικό στο αυτί, αλλα ακούγεται εντονότερα στο κέντρο της οθόνης. Οπότε για να μην έχεις παρατηρήσει κατι στα δικα σου μάλλον εχει πρόβλημα η συσκευή μου !
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο βουητό άκουγα στο E51 που είχα στο παρελθόν.

Αν θυμάμαι καλά (γιατί έχει περάσει πολύς καιρός) είχε αναφερθεί πως ευθύνεται κάποιος πυκνωτής ή κάτι τέτοιο.

 

Προσωπικά δεν το είχα ψάξει περισσότερο εφόσον δεν μου δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.προτιθεμαι να αλαξω υπολογιστη.υπαρχει καποιο προβλημα με το ν97μινι και τα γουιντοουζ 7 οπως υπηρχε με τα βιστα και τις διαφορες σουιτες η αναβαθμισεις λογισμικου η κατι τετοιο που κατα καιρους ανεφεραν οι διαφοροι φιλοι?συγχωρεστε με αλλα σκεφτηκα οτι εχει σχεση με το ν97 γι αυτο ρωταω εδω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πριν 2 εβδομαδες αγορασα το Ν 97 mini θα ηθελα να κανω καποια αρνητικα σχολια. Ειναι δυνατον κινητο των 500 ευρω που το αγορασα εγω να πρεπει να κανεις αγορα το quickoffice kai to acrobat τι ξεφτιλα ειναι αυτη απο την Νοκια. Επισης το manual δεν λεει τιποτα για ρυθμισεις τι ειναι αυτα ρε παιδια χρονια εχω τωρα κινητα τις Νοκια και παντα Νοκια αλλα αυτα τα πραγματα ειναι απαραδεκτα που κανει.

Θελω ναρωτησω κατι αλλο σημαντικο χρειαζεται να βγαλω την προστατευτικη μεβρανη απο επανω του εργοστασιου γιατι εχω ακουσει διαφορα οπως χαλαει το κινητο και η οθονη απο καταστημα της ΝΟΚΙΑ με διαβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα επεισης στο πισω μερος οταν δουλευω τοκινητο ζεσταινεται αρκετα ειναι φυσιολογικο?

Edited by ANT72FALIRO
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε παρεξήγησα. Ακούγεται οταν βάζεις το ακουστικό στο αυτί, αλλα ακούγεται εντονότερα στο κέντρο της οθόνης. Οπότε για να μην έχεις παρατηρήσει κατι στα δικα σου μάλλον εχει πρόβλημα η συσκευή μου !

 

Δεν είσαι ο μόνος, μην ανησυχείς! Παρόμοιο ήχο ακούω και εγώ στο ν97 που δοκιμάζω εδώ και 2 εβδομάδες. Είναι πολύ σιγανός, ίσα που ακούγεται, αλλά δε με ανησυχεί γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σε όλους.

Εχω το εξής πρόβλημα. Σήμερα μετά από φόρτηση και αφού έσβησε και άναψε από μόνο του 2 φορές το ξαναέκανε μετά από κλήση και για τρίτη φορά. Τι να παίζει;; Καμιά ιδέα κανείς;;

Μην μου πείτε να το στείλω από κει που το πείρα για service γιατί το πείρα από.....................................alpha copy:X:X:vava::help:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από White_butter_fly Εμφάνιση Μηνύματος

ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ!!!

 

Σε όσους δεν αρέσει ο τρόπος αναζήτησης στις Επαφές (σελίδες με όλα τα γράμματα),

πηγαίνετε Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Εισαγωγή Αφής->Προσαρμοσμένη Αναζήτηση->Απενεργοποιημένη!

Και έχετε πάλι το κλασικό αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο για την αναζήτηση!

 

Ευχαριστώ :)

 

Έχω εγκαταστήσει το garmin με τον πανευρωπαϊκό και τον ελληνικό έξτρα χάρτη. Έχει σοβαρά θέματα το τηλέφωνο στην απεικόνιση σε landscape mode. Κολλάει, ενώ ποτέ δεν απεικονίζει σε όλο το εύρος της οθόνης. Βγάζει ας πούμε το χάρτη σε αναλογία απεικόνισης 3χ4 και στην υπόλοιπη οθόνη εμφανίζει τον ίδιο χάρτη ξανά.

 

Σε οριζόντια απεικόνιση κανένα πρόβλημα. Επίσης όταν χρησιμοποιώ την προβολή χάρτη με λίγο παραπάνω ζουμ κολλάει το πρόγραμμα μετά από λίγο, αλλά αυτό είναι θέμα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σε όλους.

Εχω το εξής πρόβλημα. Σήμερα μετά από φόρτηση και αφού έσβησε και άναψε από μόνο του 2 φορές το ξαναέκανε μετά από κλήση και για τρίτη φορά. Τι να παίζει;; Καμιά ιδέα κανείς;;

Μην μου πείτε να το στείλω από κει που το πείρα για service γιατί το πείρα από.....................................alpha copy:X:X:vava::help:

 

Καλησπέρα φίλε.Αφού έχεις εγγύηση προφανώς,πήγαινετο σε ένα κατάστημα της Nokia(Nokia Stores) και θα στο στείλουν αυτοί εκεί που πρέπει.Δεν υπάρχει πλέον συνεργασία της Alpha Copy με την Nokia.Στο λέω γιατί εγώ που έδωσα το δικό μου Ν97 το πήρα πίσω με επιλυμένα τα προβλήματα που έιχα και όλα είναι οκ τώρα.Πές τους ακριβώς οτιδήποτε πρόβληματα έχεις όταν το δηλώσεις για service

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κι απο εμενα...

Πηρα σημερα το nokia N97mini και ειμαι κατενθουσιασμενη.

Ο αντρας μου, (ο tonysac) μου υπεδειξε το φορουμ σας , αλλα εχω χαθει λιγο.

Θελω να σας ρωτησω το εξης:

η οθονη ειναι , πως να το πω....καπως μαλακη, δηλαδη δεν ειναι σκληρο το γυαλι και οταν πατας πανω σαν να "πιεζεται" ελαφρως.

Εγω δεν το ειδα σαν προβλημα, αλλα ο tony λεει οτι μπορει να ειναι ελαττωμα γιατι το δικο του Samsung GT-i8910 HD εχει πολυ σκληρη οθονη. Στα δικα σας πως ειναι η οθονη?

Ευχαριστω πολυ

Τζινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο.

Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται για πρόβλημα. Η διαφορά που αναφέρεις σε σχέση με του άνδρα σου έγκειται σε γεγονός πως πρόκειται για οθόνες διαφορετικής τεχνολογίας.

Η οθόνη του N97 είναι resistive ενώ του GT-i8910 είναι capacitive.

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google θα βρεις πανεύκολα τις διαφορές των δύο αυτών τύπων οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο.

Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται για πρόβλημα. Η διαφορά που αναφέρεις σε σχέση με του άνδρα σου έγκειται σε γεγονός πως πρόκειται για οθόνες διαφορετικής τεχνολογίας.

Η οθόνη του N97 είναι resistive ενώ του GT-i8910 είναι capacitive.

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google θα βρεις πανεύκολα τις διαφορές των δύο αυτών τύπων οθόνης.

 

Σε ευχαριστω πολυ...το ψαξαμε λιγο κι εμεις και ειδαμε οτι ειναι οθονη διαφορετικης τεχνολογιας, αλλα χαιρομαι που μου το επιβεβαιωνετε κι εσεις.:)

Καλως σας βρηκα....σαν "ψαρι" με τα τηλεφωνα αφης θα εχω πολλες αποριες, ελπιζω να με ανεχτείτε.

 

Το νεο μου προβλημα ειναι οτι εβαλα την καρτα μνημης που ειχα στο παλιο μου κινητο (Nokia 6600 slide) και ενω μου "διαβαζει" τις φωτογραφιες κανονικα, η μουσικη μου βιβλιοθηκη δεν "διαβαζει" τα μουσικα αρχεια που ειχα στο music folder της καρτας , παρα μονο αν τα περασω στην μνημη Ε του τηλεφωνου ή αν τα εχω εξω απο τον φακελο Music της καρτας F...δηλαδη "χυμα".

Μηπως παιζει ρολο οτι αυτη η καρτα μνημης ηταν πριν σε παλαιοτερης τεχνολογιας κινητο? μηπως πρεπει να παρω νεα καρτα μνημης που να την φορμαρω σε αυτο το κινητο και να τα περασω εκει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...