Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδια δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους...

με τα hands free τα original του μινι ο ηχος ειναι χαμηλος....

αριστος μεν αλλα χαμηλος...

μιλαω για αυτα...τα hands free..

http://yfrog.com/b025032010015j

 

 

οταν βαλω αυτα...

http://yfrog.com/es25032010014j

τα οποια αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι του n95(η του n82) τα οποια ειναι και παλι νοκια ο ηχος ΤΑ ΣΠΑΕΙ....κουφαίνεσαι πραγματικα αν το εχεις στο τερμα...:blink::blink:

 

συμβαινει μονο σε μενα αυτο ρε παιδια....?

 

 

παρε αλλα ακουστικα αυτα σαν μαπα μου μιαζουν σπαστικα ειναι

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα αυτα ειναι που ειχε η συσκευασια μεσα...:blink::blink:

ελεος δηλαδη...

να παιζουν τα παλια σωστα και να μην δουλευουν οπως πρεπει τα καινουργια....

Link to comment
Share on other sites

συνεχεια μου ζηταει να συνδεθει στο νετ και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι.αλλα συνεχεια μιλαμε.παταω ακυρωση και ξανα και ξανα τα ιδια.εβαλα τον σουηδο αλλα δεν βγαζει καποια εφαρμογη που να τρεχει εκεινη την ωρα.το εκανε αυτο με το facebook widget το εχω βγαλει δεν εχω widget που να θελει νετ και υποψιαζομαι οτι ισως να φταιει το communities που εγκατεστησα.καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!!Μερικες ερωτησεις εχω να σας κανω που παρατηρησα.

1ον.Παω να κανω συνχγρονισμο με το OUTLOOK τις επαφες σε καθε επαφη μου εχω βαλει και εικονα κλησης.Οταν τωρα παω να δω στο κινητο εχουν περαστει κανονικα οι επαφες αλλα μονο που οι εικονες τις δειχνει μικρες.Δοκιμασα να βαλω σε μια επαφη απο το τηλεφωνο μια εικονα και την δειχνει πιο μεγαλη!δεν υπαρχει τροπος στο OUTLOOK να περασει ολες τις εικονες σε μεγαλες για να μην καθομαι να περναω μια μια απο το τηλεφωνο???

2ον.Επισης με τον συνχγρονισμο θελω να συνχγρονισω και τα αγαπημενα μου απο τον FIREFOX και καπου σταματαει.Τι φταιει?Μηπως να δοκιμασω με INTERNET EXPLORER λετε?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι δεν γίνεται. Οι εικόνες μπορούν να έχουν περιορισμένες διαστάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι δεν γίνεται. Οι εικόνες μπορούν να έχουν περιορισμένες διαστάσεις.

 

Ναι αλλα το θεμα ειναι οταν παω να της βαλω μια μια στο κινητο την δειχνει μεγαλη στο Οutllok που εχω τις επαφες μου με εικονες τις δειχνει μετα μικρες.

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω και εγώ.

Το κινητό δείχνει τη μεγάλη διότι υπάρχει ως αρχείο στο κινητό με αποτέλεσμα όταν σε καλεί η εν λόγω επαφή να τη "τραβά" από εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω και εγώ.

Το κινητό δείχνει τη μεγάλη διότι υπάρχει ως αρχείο στο κινητό με αποτέλεσμα όταν σε καλεί η εν λόγω επαφή να τη "τραβά" από εκεί.

 

Ok καταλαβα!!THANKS!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας για οσους εχουν ν97μινι γιατι και εγω προς τα κει προσανατολιζομαι για touch,το core player 1.36 δουλευει?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

εγω οσα προσπα8ησα κανενα δεν μου δουλεψε.αν τα παιδια εχουν καποια εκδοση που τους δουλευει δεν ξερω(αλλα θα την ηθελα ;) )

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας για οσους εχουν ν97μινι γιατι και εγω προς τα κει προσανατολιζομαι για touch,το core player 1.36 δουλευει?

 

και σε μενα δεν δουλευει...σωστα....κριμα....

 

ρε παιδια ειναι τοσο δυσκολο να ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ τον flash player σε opera η στον default browser της νοκια....???

μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν το εχουν μεχρι τωρα.....:rolleyes:

ο skyfire παιζει σχεδον τα παντα...αλλα επικρατει ενα χαος..εκει....

 

εξακολουθω να παθαινω πλακα με το gps του κινητου ..το λεω και θα το ξαναλεω....

σημερα δοκιμαζα το garmin με το αμαξι....

απιστευτη ακρίβεια..

και αν παρει μπρος μετα την πρωτη σύνδεση χωρις a-gps συνδέεται το πολυ σε 1 με 2 λεπτα......

αρχισε να ξυπναει η νοκια μετα την φόλα του μεγαλου αδερφου....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στο Πλαισιο για να το δω.Το δειγμα ανοιγε με δυσκολια το πληκτρολογιο,και γενικα η ποιοτητα του δεν με αφησε ικανοποιημενο,τουλαχιστον σ αυτο που ειχα στα χερια μου.Πηγα στην ουσια να το παρω ,αλλα φοβηθηκα μην ξαναφαω την φολα του Ε66 ,γιαυτο μεχρι νεωτερας Ν95
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ηθελα το ν900 και τελικα εγινα κατοχος σημερα ενος ν97 λογω μη εμπιστοσυνης απ αυτα που εχω διαβασει για το ν900.φαινεται ωραιο τελ.το ν97.οταν γραφεις στο πληκτρολογιο και εισαι στον ιστο πχ google πως αλαζεις γλωσσα για να γραψεις αγγλικα?ευχαριστω.ας απαντησει καποιος ευχαριστω.

 

καλησπερα.ηθελα το ν900 και τελικα εγινα κατοχος σημερα ενος ν97 λογω μη εμπιστοσυνης απ αυτα που εχω διαβασει για το ν900.φαινεται ωραιο τελ.το ν97.οταν γραφεις στο πληκτρολογιο και εισαι στον ιστο πχ google πως αλαζεις γλωσσα για να γραψεις αγγλικα?ευχαριστω.ας απαντησει καποιος ευχαριστω.

συγνωμη παιδια το βρηκα ευκολα στο φορουμ.ευχαριστω.αν και διαβασα το τοπικ δεν το ειχα δει με την πρωτη.

 

 

θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.πριν παρω το ν97 ειχα το ν82.αν βαλω την καρτα μνημης στο ν97 με οτι εχει μεσα θα υπαρξει προβλημα στο ν97?κι αν ναι τι πρεπει να κανω?ευχαριστω εκ των πρωτερων

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα υπάρξει, ειδικά αν έχεις σε αυτή και εφαρμογές.

Το πρέπον είναι να τη μορφοποιήσεις (βλέπε FAQ) πρώτα και έπειτα να περάσεις δεδομένα όπως εικόνες, ήχους, βίντεο και τέτοια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια η μπαταρια πραγματικα ειναι πολυ χαλι....

με μεγαλο ξεζουμισμα βεβαια αλλα και παλι χαλι...μαυρο....

πρεπει να εχεις ολη την ωρα τον φορτιστη μαζι σου......

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα εχω.

ακουο ραδιο συνεχεια,με παιρνουν τηλ μπαινει σε αναμονη και μετα απο 3-4-5 φορες σταματαει να δουλευει και πρεπει να το σβησο το κινητο για να δουλεψει.

ειναι στη βερσιον 11.0 κατι

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα εχω.

ακουο ραδιο συνεχεια,με παιρνουν τηλ μπαινει σε αναμονη και μετα απο 3-4-5 φορες σταματαει να δουλευει και πρεπει να το σβησο το κινητο για να δουλεψει.

ειναι στη βερσιον 11.0 κατι

 

Αν κατάλαβα καλά η τελευταία έκδοση λογισμικού στο Mini είναι 11.0.045;Έχεις αυτή;Αν έχεις αυτή και αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα,δοκίμασε να κάνεις hard format το κινητό(Και την μνήμη Ε: και την C:) έπειτα εγκατέστησε ξανά το λογισμικό και αφού το εγακταστήσεις ξανα κάνε ένα hard format.Άν έχεις σημαντικά αρχεία δημιούργισε αντίγραφα ασφαλείας διότι χάνονται μετά απο τα format στις μνήμες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά η τελευταία έκδοση λογισμικού στο Mini είναι 11.0.045;Έχεις αυτή;Αν έχεις αυτή και αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα,δοκίμασε να κάνεις hard format το κινητό(Και την μνήμη Ε: και την C:) έπειτα εγκατέστησε ξανά το λογισμικό και αφού το εγακταστήσεις ξανα κάνε ένα hard format.Άν έχεις σημαντικά αρχεία δημιούργισε αντίγραφα ασφαλείας διότι χάνονται μετά απο τα format στις μνήμες

 

αυτη εχω θα το κανω αλλα δεν το βλεπω.

 

μια ερωτηση εχω οπερα και θελω να γραψω αγγληκα πως?πρεπει να βγω εκτος εφαρμογης και να μπω ξανα μετα?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχω οπερα και θελω να γραψω αγγληκα πως?πρεπει να βγω εκτος εφαρμογης και να μπω ξανα μετα?

 

δεν πολυκαταλαβα τι λες....

οτι κανεις οταν γραφεις sms και αλλαζεις γλωσσα το ιδιο κανεις και με τον οπερα....

με κλειστο το πληκτρολογιο βελακι κατω δεξια και μετα το πληκτρο sym κλειστο το πληκτρολογιο πατας μια μεσα στο κειμενο που θες να γραψεις και μετα πανω δεξια πηγαινεις στο δευτερο εικονίδιο μετα το "τικ" επιλογες και επιλέγεις γλωσσα γραφης....:)

Link to comment
Share on other sites

οκ αυτο ηταν αλλα κολησα γιατι ειχα το qwerty οποτε και δεν το αλαζει ετσι.πρεπει να ειναι κλειστο.

 

σε μενα το αλλαζει κανονικοτατα και οταν ειναι ανοιχτο.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει το product code με Nemesis στο Mini? Το πήρα και ειναι vodafone και θέλω να περάσω την 0585125: RM-555_EMEA_GREECE QW Garnet

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

γεια.ξερει κανεις σε ποια μνημη πηγαινουν οι αποθηκευμενες επαφες και αν εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις εσυ εκτος απο την υποδειξη που σε ρωτα γενικως :μνημη τηλεφωνου?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια.ξερει κανεις σε ποια μνημη πηγαινουν οι αποθηκευμενες επαφες και αν εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις εσυ εκτος απο την υποδειξη που σε ρωτα γενικως :μνημη τηλεφωνου?ευχαριστω

Οι επαφές αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής. Δεν μπορείς να τις αποθηκεύσεις κάπου αλλού παρά μόνο εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το έχω στα χέρια μου. Μένουν αρκετές δοκιμές και εξοικείωση αλλά τα πιο βασικά είναι

 

Πολύ βολικό μέγεθος. Προέρχομαι από Ν95-2 και η διαφορά είναι μεγάλη στην τσέπη [πάχος].

Ποιοτική κατασκευή. Κανένας τριγμός. Πλήκτρα qwerty καλής ποιότητας. Πολύ καλή σε απόκριση οθόνη.

Πιάνει σήμα gps σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. Σήμα wifi μέτριο, τα ίδια με το Ν95. Σήμα κεραίας καλύτερο από το Ν95. Ηχεία λίγο αδύναμα. Η μπαταρία διαρκεί μία με μιάμιση μέρα.

 

1. Τρέχει με κάποια ανοχή στην ταχύτητα, μεγάλα e-books σε pdf format, με το adobe reader που για μένα είναι σημαντική λειτουργία.

2. Το login για κλήσεις διαδικτύου [voip] πλέον ενσωματώθηκε στις επαφές ως tab. Το βρίσκω λογικό.

3. Η αναζήτηση των ονομάτων στις επαφές με το πληκτρολόγιο αφής, αν και έξυπνη, είναι πολύ αργή. Πρέπει να μπεί επιλογή και για εμφάνιση συμβατικού πλητρολογίου αριθμών για όσους προτιμούν.

4. Υπάρχει πολύ καλό λεξικό με επιλογή από 50+ γλώσσες που υποστηρίζει όμως μόνο 3 εγκατεστημένες! Το iphone υποστηρίζει λεξικό με όσες θέλεις, μεγάλο φάουλ.

5. Τραβάει βίντεο με ανοιχτά τα led τη νύχτα. Όμως ποιοτικά οι νυχτερινές φωτογραφίες υπολοίπονται του Ν95.

6. Το browsing συνεχίζει να μην είναι όσο ταχύ όσο στο iphone αλλά καλυτερεύει. Τα ίδια και για το youtube.

 

Γενικώς το interface στις απλές λειτουργίες όπως αλλαγή προφίλ και πληθώρα συντομεύσεων είναι πολύ καλό, σε πιο σύνθετες λειτουργίες μπερδεύει. Αλλού λείπει η συντόμευση της διαγραφής, κλπ κλπ. Καλό αλλά με ελλείψεις.

Edited by giorgetto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...