Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποκλείεται να ισχύει αυτό που λες διότι για να γίνει εναλλαγή, χρειάζεται οπωσδήποτε επανεκκίνηση.

 

Δε χρειάζεται πάντα να γίνει επανεκκίνηση. Έχει να κάνει με το μοντέλο του κινητού (υπάρχουν δηλαδή κινητά που δεν κάνουν επανεκκίνηση για εναλλαγή μεταξύ αριθμών)

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε χρειάζεται πάντα να γίνει επανεκκίνηση. Έχει να κάνει με το μοντέλο του κινητού (υπάρχουν δηλαδή κινητά που δεν κάνουν επανεκκίνηση για εναλλαγή μεταξύ αριθμών)

Οκ, σε πολλά δεν χρειάζεται επανεκκίνηση αλλά η εναλλαγη απλά αποκλείεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε πολλά δεν χρειάζεται επανεκκίνηση αλλά η εναλλαγη απλά αποκλείεται

 

εναλλαγη δεν γινεται στις κλωνοκαρτες αλλα μονο στις καρτες που περνουν δυο sim....και εκει βεβαια καταναλωνουν γρηγορα την μπαταρια....

 

pan82...δοκιμασε σε αλλο κινητο....μπορει να φταιει αυτο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εναλλαγη δεν γινεται στις κλωνοκαρτες αλλα μονο στις καρτες που περνουν δυο sim....και εκει βεβαια καταναλωνουν γρηγορα την μπαταρια....

 

pan82...δοκιμασε σε αλλο κινητο....μπορει να φταιει αυτο

το σκέφτηκα αλλά τώρα ποιος γυρνάει σε άλλο, απλά οταν αρχίσει να το κάνει το κάνω μια επανεκκινηση και φτιαχνει προσωρινά. Σε 5800, N70 και εν παλιό νοκια που την εβαλα πάντως δε χρειάζετε επανεκίνηση σε κανένα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λέω μήπως έχει καμία λειτουργία ΣΑΝ την παρακάτω και συμβαίνει αυτό

Two number auto switch on line (two counters separately working)

http://www.magicsim.com/en/multi-sim_show.asp?id=47&cp_id=36&sort2name=13&name=22th-multisim

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες αλλαγής q. που δίνει η wi.d από φορητότητα κλωνοποιούνται? Δοκίμασε κανένας?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες αλλαγής q. που δίνει η wi.d από φορητότητα κλωνοποιούνται? Δοκίμασε κανένας?

γιατι αν κάνεις φορητοτητα σε q σου δινουν wind sim; Ξερουμε αν κλωνοποιουνται οι κάρτες της Q στη wind εποχή;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς να μου πει εάν σε nokia 6300 χρειάζεται bootάρισμα για να γίνει η εναλλαγή των αριθμών;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γιατι αν κάνεις φορητοτητα σε q σου δινουν wind sim;

Ρώτα στο topic για τη φορητότητα.

 

 

Ξερουμε αν κλωνοποιουνται οι κάρτες της Q στη wind εποχή;

Δεν κλωνοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Λέω μήπως έχει καμία λειτουργία ΣΑΝ την παρακάτω και συμβαίνει αυτό

Two number auto switch on line (two counters separately working)

http://www.magicsim.com/en/multi-sim_show.asp?id=47&cp_id=36&sort2name=13&name=22th-multisim

 

ενδιαφερουσα αυτη η καρτα...δεν την ειχα υπ'οψην μου...μιλαγα για simmax 12αρες και 16αρες....αυτη λεει ...

 

6. Two number auto switch on line (two counters separately working)

 

βεβαια θελει ψαξιμο...

 

....αν και δεν θυμαμαι ....μηπως την εχει δοκιμασει κανενας;;;;...

 

θα ψαξω στο e-bay και θα παραγγειλω μια.....μετα το 4ημερο :p

 

 

+

 

βρηκα αυτο

 

http://cgi.ebay.com/SIM-with-Card-Software-and-USB-Reader-Multi-Operator_W0QQitemZ390114747855QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item5ad4a6a5cf

 

- Automatic dual operator / dual phone number stand-by features (periodically switches between specified phone numbers so that you can accept calls from both numbers)

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο deal extrem κοίτα, ότι κάρτα και να πας να αγοράσεις την βγάζει σαν προτεινόμενη για μεγαλύτερη συμβατότητά ...(όπως λέει)

Βέβαια δεν προτείνει αυτήν ακριβώς....αλλά μια παλιότερη

Κοίτα και τα σχόλια...ένας λέει ότι δεν είναι γνήσιες αυτές που στέλνει ...::lol:

Αν βρεις κάπου αλλού εκτός από deal extrem ..ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερουσα αυτη η καρτα...δεν την ειχα υπ'οψην μου...μιλαγα για simmax 12αρες και 16αρες....αυτη λεει ...

 

6. Two number auto switch on line (two counters separately working)

 

βεβαια θελει ψαξιμο...

 

....αν και δεν θυμαμαι ....μηπως την εχει δοκιμασει κανενας;;;;...

 

θα ψαξω στο e-bay και θα παραγγειλω μια.....μετα το 4ημερο :p

 

 

+

 

βρηκα αυτο

 

http://cgi.ebay.com/SIM-with-Card-Software-and-USB-Reader-Multi-Operator_W0QQitemZ390114747855QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item5ad4a6a5cf

 

- Automatic dual operator / dual phone number stand-by features (periodically switches between specified phone numbers so that you can accept calls from both numbers)

 

Δηλαδή σε αυτή τη sim 2 νούμερα είναι stand by, χωρίς να χρειάζεται εναλλαγή?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτίσω κι εγώ. Οι κάρτες που έχουμε τώρα (πχ cosmote 2in1, Voda κλπ) που ξέρουμε αν είναι 3G και αν γίνεται κλώνος? Κάποτε μου είχανε πεί οτι ΄΄ολες οι κάρτες υποστηρίζουν 3G υπηρεσίες.
Link to comment
Share on other sites

Στο deal extrem κοίτα, ότι κάρτα και να πας να αγοράσεις την βγάζει σαν προτεινόμενη για μεγαλύτερη συμβατότητά ...(όπως λέει)

Βέβαια δεν προτείνει αυτήν ακριβώς....αλλά μια παλιότερη

Κοίτα και τα σχόλια...ένας λέει ότι δεν είναι γνήσιες αυτές που στέλνει ...::lol:

Αν βρεις κάπου αλλού εκτός από deal extrem ..ενημέρωσε.

 

OK

 

Δηλαδή σε αυτή τη sim 2 νούμερα είναι stand by, χωρίς να χρειάζεται εναλλαγή?

 

φαινεται οτι εχουν καποιου ειδους χρονομετρες και περνανε απο το ενα νουμερο στο αλλο...βεβαια αυτο απο την μια δεν ειναι και πολυ υγιεινο...και απο την αλλη θα τελειωνει συντομα την μπαταρια του κινητου...:wacko:

 

 

@ermis1975....στις καρτες της цwind μπαινεις και απο απλη σε 3g...ακομα και απο κλωνο :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα 1 sim max μπλε χρώματός είναι (μάλλον η 12/1)

έχει μαζί ένα cd και sim reader.

 

τι software κάνω εγκατάσταση?

δοκίμασα με το software από το cd αλλά δεν έβγαλα άκρη

δοκίμασα διάφορα άλλα όπου έβρισκαν το ICCDI ,IMSI αλλά στο Ki έβγαζαν σφάλμα

τώρα δοκιμάζω με sim scaner 5.15 και φαίνεται να το παλεύει κάνα 20λεπτο και έχει μέλλον από ότι βλέπω

 

Ποιο software πρέπει να χρησιμοποιήσω ποιο είναι καλύτερο?

Αν μπορεί να πει κάποιος τα βήματα της διαδικασίας..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Θα θελα εαν μπορει καποιος να με βοηθεισει ,γιατι εχω ταλαιπωρηθει.Εχω παρει μια super sim 16in 1 και μια 12in1.πηρα 2 και οποια δουλεψει.Λοιπον ,εχω cosmote και whach up και θελω να τις κλωνοποιησω.εβαλα λοιπον το προγραμμα magicsim 9.0 που ειχε μεσα,και ανοιξα το simscanner για να κανω scan την whach up sim μου.Ολα καλα λοιπον,γιατι την σκαναρισε και στο τελος εσωσα το αρχειο dat που εφτιαξε.Εως εδω ολα καλα λοιπον.Τωρα ,οταν ανοιγω το προγραμμα και βαζω την 12in1 η 16in1 blank sim,και κανω browse το αρχειο dat ,οπου εχω αποθηκευσει, παταω read και μετα write to sim ,μου βγαζει μηνυμα error :WRITE FAILED. Τι κανω λαθος? Ευχαριστω για την κατανοηση
Link to comment
Share on other sites

Και όμως βρήκα δυο κομμάτια!!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα write failed έβγαζε αλλά έκανα κάτι κινέζικα ότι μου ερχότανε ..delete σε όλα και μετά write μερικές φορές μέχρι να το πάρει

τώρα όλα καλά

το πρόβλημα είναι με το pin

Δεν μου ζήτησε pin ούτε κωδικό κλειδώματος

και όταν από το μενού επέλεξα utilities-change stk pin, νόμισα ότι ζητάει να δώσω πρώτη φορά το pin που επιθυμώ ..έδωσα ένα ..έβγαλε λάθος και δεν το έδωσα δεύτερη φορά.

Τι γίνετε με τα pin 1 και pin 2 για να μην κάνω κανένα λάθος,υπάρχει κάποιο default από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε με τα pin 1 και pin 2 για να μην κάνω κανένα λάθος,υπάρχει κάποιο default από την αρχή?

 

Νομιζω οτι ειναι 0000.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δοκίμασα 1 από το κινητό και μια από το sim editor

δεν δοκιμάζω τρίτη φορά γιατί κάπου διάβασα ότι και το puk που αναγράφετε στην κάρτα είναι λάθος

Ένας άλλος έλεγε οτι για να λειτουργεί το pin σωστά πρέπει να αγοράσουμε άλλη κάρτα και προτείνει ...

(Try other one like SuperSim or use Silver Card, Green Card and Green Card-2. For these Cards you can programmme pin code and puk code according to your own choice)

η Green Card and Green Card-2 ποιες είναι????

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δοκίμασα 1 από το κινητό και μια από το sim editor

δεν δοκιμάζω τρίτη φορά γιατί κάπου διάβασα ότι και το puk που αναγράφετε στην κάρτα είναι λάθος

Ένας άλλος έλεγε οτι για να λειτουργεί το pin σωστά πρέπει να αγοράσουμε άλλη κάρτα και προτείνει ...

(Try other one like SuperSim or use Silver Card, Green Card and Green Card-2. For these Cards you can programmme pin code and puk code according to your own choice)

η Green Card and Green Card-2 ποιες είναι????

 

Εγω παντως αυτο το pin χρησιμποποιησα και στην 12in1 και στην 16in1 και μαλιστα 1-2 φορες που μπλοκαρα την καρτα το puk δουλεψε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας!

Μπορω να βαλω σε 1 sim και το whats up μου και το frog μιας και τα 2 ειναι της cosmote;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...