Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέλεις να την κάνεις;

 

Είναι Ελληνικά και θέλω να την κάνω Αγγλικά

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Είναι Ελληνικά και θέλω να την κάνω Αγγλικά

 

Θα χρειαστεί να την ξεκλειδώσεις για να περάσεις άλλη rom και θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις την stock rom και να την ξανακλειδώσεις.

 

Εδώ θα διαβάσεις για ξεκλείδωμα. Ορίστε η επίσημη αγγλική rom... http://shipped-roms.com/shipped/Mega/RUU_Mega_HTC_Europe_1.28.401.4_Radio_Signed_61.41t.25.31_3.48.25.27_Ship.exe

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να την ξεκλειδώσεις για να περάσεις άλλη rom και θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις την stock rom και να την ξανακλειδώσεις.

 

Εδώ θα διαβάσεις για ξεκλείδωμα. Ορίστε η επίσημη αγγλική rom... http://shipped-roms.com/shipped/Mega/RUU_Mega_HTC_Europe_1.28.401.4_Radio_Signed_61.41t.25.31_3.48.25.27_Ship.exe

 

Είναι κάτι που θα πρότεινες; Εάν δεν πολυ-καίγομαι, αξίζει να το πειράξω; Επίσης, έχω και MLS Destinator επάνω και δεν θέλω να κάνω καμία λ@λ@κί@... :lol:

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για μένα μην το πειράξεις. Γιατί μετά θα χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία να βρεις ελληνικό πληκτρολόγιο, μετά θα το βρεις αλλά δεν θα σου γράφει 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms και πάει λέγοντας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μην το πειράξεις. Γιατί μετά θα χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία να βρεις ελληνικό πληκτρολόγιο, μετά θα το βρεις αλλά δεν θα σου γράφει 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms και πάει λέγοντας.

 

Ωραία, κι εγώ στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω...

 

Ευχαριστώ!

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Πήγε χαμένο το ψάξιμο που έκανα δηλαδή! :rolleyes:

 

Χαχά, sorry, έψαχνα κι εγώ παράλληλα και όταν κατέληξες κι εσύ στο ίδιο συμπέρασμα, πείστικα! :lol: :ninja:

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. προσπαθώ να εγκαταστήσω το Microsoft .Net CF 3.5 στο κινητό και η μου αναφέρει πως η εγκατάσταση δεν έγινε με επιτυχία. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα.. προσπαθώ να εγκαταστήσω το Microsoft .Net CF 3.5 στο κινητό και η μου αναφέρει πως η εγκατάσταση δεν έγινε με επιτυχία. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα, ποιο αρχείο ακριβώς προσπαθείς να εγκαταστήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα, ποιο αρχείο ακριβώς προσπαθείς να εγκαταστήσεις;

 

Κατέβασα το Net.Framework 3.5, συγχρόνισα το κινητό με τον υπολογιστή ΄μέσω ActiveSync, έκανα από το pc την εγκατάσταση αλλά στο κινητό μου βγάλε σφάλμα..

 

Το αρχείο είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατέβασα το Net.Framework 3.5, συγχρόνισα το κινητό με τον υπολογιστή ΄μέσω ActiveSync, έκανα από το pc την εγκατάσταση αλλά στο κινητό μου βγάλε σφάλμα..

 

Το αρχείο είναι αυτό

 

Βάλε αυτό... NETCFv35.wm.armv4i.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει τροπος ρυθμισης της δονησης ωστε να μην λειτουργει συνεχομενα οταν με καλει καποιος αλλα διακεκομμενα γιατι ειναι λιγο σπαστικη η δονηση που εχει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Αγόρασα χθες το Touch2, ενώ είχα το S740.

Μετέφερα όλα τα αρχεία του S740 σ' ένα φάκελο στον υπολογιστή και στη συνέχεια προσπάθησα να μεταφέρω μέσω sync τις επαφές στο Outlook.

Το αποτέλεσμα ήταν να χάσω όλες τις επαφές μου στο S740.

Δεδομένου ότι έχω τα αρχεία στον υπολογιστή μου, έκανα αντιγραφή το αρχείο pim.vol στο S740 με αποτέλεσμα να κολήσει το κινητό.

Η μετάφορά του αρχείου pim.vol στο Tousch2 το έκανε κι αυτό να κολήσει ενώ η μεταφορά του αρχείου στη storage card δεν έφερε αποτέλεσμα.

Το κατέβασμα του αρχείου pimbackup δεν είχε αποτέλεσμα γιατί δεν τρέχει σε windows7.

Υπάρχει καμιά ιδέα να ανακτήσω τις επαφές μου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κατέβασμα του αρχείου pimbackup δεν είχε αποτέλεσμα γιατί δεν τρέχει σε windows7.

 

To pim backup όμως τρέχει κανονικά στη συσκευή. Ούτως ή άλλως για εκεί προορίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μα οι επαφές δεν είναι στη συσκευή μου, είναι στον υπολογιστή μου

 

Με τι έχεις περάσει τις επαφές σου στον υπολογιστή; Το pim backup εξάλλου δεν επαναφέρει άλλα αρχεία πέραν αυτών που έχει πάρει το ίδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δούλεψε ως εξής:

 

At this point, the only way to restore the contacts to your HTC S740 is by copying the PIM.vol file to thye HTC S740. This file won't work on your new HTC Touch2 and attempting to use PIMbackup after the contacts have already been lost won't do anything for you either. (BTW, PIMBackup is a windows mobile application and would need to be installed on your HTC S740 - it doesn't work on a computer).

So, here's what I think you should do, soft reset the HTC S740. Rename the existing PIM.Vol file that is on the HTC S740 to PIM.bak and then copy the PIM.Vol file that is on your computer to the HTC S740. Then check to see if the contacts have been "restored" to your device.

 

Once you restore the contacts to your HTC S740, then you can get the data over to your new HTC Touch2 b siyncing both of the devices to your computer via ActiveSync/WMDC. To do this, you'll need to have Outlook and ActiveSync or WMDC installed on your computer (ActiveSync works on an XP machine; WMDC works on a Vista or Windows 7 machine). Then you can set up a partnership between your computer and the HTC S740 and sync the data over to Outlook on the computer. Afterwards, you should be able to set up a syncing partnership between your computer and HTC Touch2 and sync the data over to your HTC Touch2.

 

από http://social.answers.microsoft.com

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νόμιζα ότι ήταν δεδομένο ότι είχες το Windows Mobile Device Center ή το ActiveSync στον υπολογιστή σου. Για τις επαφές φυσικά χρειάζεσαι το Outlook της σουίτας Microsoft Office.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να :

1)Μεταφέρω τα αγαπημένα από τον opera 9.5 στον opera 10;Από ξένο site βρήκα ότι περιέχονται σε 2 αρχεία, cookies4 και opera6 στο φακελο του 9.5 και μπορεί να αντιγραφούν στο φάκελο του 10.Ακολούθησα τις οδηγίες αλλά τα αγαπημένα δεν μεταφέρθηκαν.

 

2)Ορίσω τον opera 10 ως προεπιλεγμένο πλοηγό;Έχω το Sktools το οποίο σου δίνει μόνο τη δυνατότητα να απαντήσεις αν θέλεις να έχεις τον internet explorer default και όχι να επιλέξεις κάποιον δικό σου εγκατεστημένο.

 

Και κάτι ακόμη!Στον file explorer οταν επιλέγω τον φάκελο windows αργεί πολύ(10' το λιγότερο) να εμφανίσει τα περιεχόμενά του και επιβραδύνει γενικά την λειτουργία της συσκευής.:(Μήπως ο συγκεκριμένος φάκελος χρειάζεται κάποιο καθάρισμα(προσωρινά αρχεία κτλ);

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κάτι ακόμη!Στον file explorer οταν επιλέγω τον φάκελο windows αργεί πολύ(10' το λιγότερο) να εμφανίσει τα περιεχόμενά του και επιβραδύνει γενικά την λειτουργία της συσκευής.:(Μήπως ο συγκεκριμένος φάκελος χρειάζεται κάποιο καθάρισμα(προσωρινά αρχεία κτλ);

 

Μην πειράξεις τίποτα σε αυτό το φάκελο γιατί θα βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

Λογικό είναι να αργεί λίγο να διαβάσει τα περιεχόμενα μιας και υπάρχουν τα πάντα εκεί μέσα. Υπάρχουν κάποια πειράγματα στην cache που μπορεί να επιταχύνουν την ανάγνωση αλλά στην παρούσα φάση δεν σου το συνιστώ να το πειράξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην πειράξεις τίποτα σε αυτό το φάκελο γιατί θα βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

Λογικό είναι να αργεί λίγο να διαβάσει τα περιεχόμενα μιας και υπάρχουν τα πάντα εκεί μέσα. Υπάρχουν κάποια πειράγματα στην cache που μπορεί να επιταχύνουν την ανάγνωση αλλά στην παρούσα φάση δεν σου το συνιστώ να το πειράξεις.

athanaso77 σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Μήπως έχει κάποια λύση στο θέμα του Opera που ανέφερα παραπάνω;

Σε ότι αφορά τα αρχεία wmv παρατήρησα ότι περιέργως δεν τα παίζει καταρχήν ο windows media player, αλλά ούτε και ο core player.Μήπως χρειάζεται εγκατάσταση κάποιων codecs ή να πειράξω τις ρυθμίσεις των players;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Μήπως έχει κάποια λύση στο θέμα του Opera που ανέφερα παραπάνω;

 

http://www.modaco.com/content/i8000-verizon-sch-i920-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/308285/howto-transfer-bookmarks-from-opera-9-to-opera-10/

 

Σε ότι αφορά τα αρχεία wmv παρατήρησα ότι περιέργως δεν τα παίζει καταρχήν ο windows media player, αλλά ούτε και ο core player.Μήπως χρειάζεται εγκατάσταση κάποιων codecs ή να πειράξω τις ρυθμίσεις των players;

 

Αν πας από τον εκάστοτε player να ανοίξεις τα εν λόγω wmv αρχεία δεν ανοίγουν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πας από τον εκάστοτε player να ανοίξεις τα εν λόγω wmv αρχεία δεν ανοίγουν;

 

Δεν ανοίγουν και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει τον codec, windows media 9 advanced profile.Υπόψιν ότι επιχειρώ να ανοίξω το αρχείο και με τον windows media player, ο οποίος δεν μου δείχνει την εικόνα αλλά ακούγεται ο ήχος.Το πρόβλημα το αντιμετώπισα με μετατροπή του αρχείου σε άλλο format(3gp).

Όσον αφορά τον opera είδα την λύση από το link που μου έδωσες και πιστεύω ότι θα λύσει το πρόβλημα.

Θέλω επίσης να κάνω τον mobile opera 10 προεπιλεγμένο ώστε ν' ανοίγουν τα links από τα RSS.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόβλημα το αντιμετώπισα με μετατροπή του αρχείου σε άλλο format(3gp).

 

Κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας δημιουργήθηκε. Χρησιμοποίησε άλλο πρόγραμμα για να κάνεις τις μετατροπές σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...