Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γνωριζω που οφείλεται αυτη η μεγάλη διαφορά τιμης, μπορεί κάποιος αλλος φίλος στο forum να γνωρίζει και να μας πει, πάντως αν θέλεις να το παραγγείλες από το πρωτο κατάστημα που είναι στα 270 ευρώ κάντο αλλά για να είσαι σίγουρος πλήρωσε το με αντικαταβολή και όχι με κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όντως η τιμή του σε πολλά μαγαζιά έχει πέσει.. όπως πχ. στο expansys που πλέον το παίρνεις με 240 ευρώ + μεταφορικά! ίσως να οφείλεται και στην έλευση (σε λίγο καιρό) του htc hd mini
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως η τιμή του σε πολλά μαγαζιά έχει πέσει.. όπως πχ. στο expansys που πλέον το παίρνεις με 240 ευρώ + μεταφορικά! ίσως να οφείλεται και στην έλευση (σε λίγο καιρό) του htc hd mini

 

Η τιμη ειναι σαυτα τα επιπεδα πανω απο μηνα παντως, το θυμαμαι απο τοτε που το εψαχνα να το αγορασω :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως η τιμή του κυμαίνεται λίγο πολύ στα ίδια επίπεδα. Σε αυτές τις συσκευές δύσκολα πέφτει η τιμή ακόμα και αν βγει ο αντικαταστάτης τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά το πήρα και εγω απο VNP.

Έχω κάποιες απορίες όμως....

1. Ποιο πρόγραμμα να βάλω για την επικοινωνία με τους δορυφόρους το Franson GPSGate 2.6 η κάποιο άλλο?

2. Γίνετε να αφαιρεθούν ορισμένα από τα εικονίδια που έχει κάτω η μπάρα κύλισης( home, messages,photos,music….) και να βάλω κάποια άλλα.

Αναφέρθηκε πριν λίγο το θέμα αυτό αλλά νομίζω δεν δόθηκε κάποια λύση η τουλάχιστον δεν την κατάλαβα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

λοιπόν .... αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα:

1. εγακατεστησα το G-Alarm, δουλεψε κανονικα το πρωι αλλα μετα κολλησε την συσκευη διοτι αντι για το start ειχε το g-alarm.

2.εγκατεστησα το igo 8 εσβησα το sys.txt αλλα το θεμα είναι οτι δεν δημιουργηθηκε ξανα οπως λεει εδω μετα την επανεκινηση τις συσκευης, εφτιαξα μονος μου ενα κενο sys.txt και το εβαλα χυμα μεσα στον φακελο του igo αλλα παλι τιποτα. Εχει καποιος ενα sys.txt που να δουλευει?

3.υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για sync εκτος απο αυτα τις microsoft? διοτι δεν θελει με τιποτα να κανει συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

2.εγκατεστησα το igo 8 εσβησα το sys.txt αλλα το θεμα είναι οτι δεν δημιουργηθηκε ξανα οπως λεει εδω μετα την επανεκινηση τις συσκευης, εφτιαξα μονος μου ενα κενο sys.txt και το εβαλα χυμα μεσα στον φακελο του igo αλλα παλι τιποτα. Εχει καποιος ενα sys.txt που να δουλευει?

 

Καλησπερα,εγω στο IGO που εχω βαλει δεν εχει καθολου sys.txt αλλα δουλευει χωρις κανενα προβλημα,εσενα τι προβλημα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,

λοιπον, εχω την εκδοση 8.3.4.102680 οταν ξεκινα η εφαρμογη αρχιζει και κανει συνεχως τακ τακ τακ οπως οταν κανεις ταπ επανω στην οθονη και οταν παω να δωσω μια διευθυνση εχει ενα Α με ενα κυκλακι επανω και κανει τρελο θορυβο πρεπει να ειναι καποιος ηχος του προγραματος αλλα δεν ξερω ποιος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,

λοιπον, εχω την εκδοση 8.3.4.102680 οταν ξεκινα η εφαρμογη αρχιζει και κανει συνεχως τακ τακ τακ οπως οταν κανεις ταπ επανω στην οθονη και οταν παω να δωσω μια διευθυνση εχει ενα Α με ενα κυκλακι επανω και κανει τρελο θορυβο πρεπει να ειναι καποιος ηχος του προγραματος αλλα δεν ξερω ποιος

 

Μήπως έχεις επιλέξει μέσα από το μενού του igo(Ρυθμίσεις > Device Settings) "Διαχείριση ενέργειας : Οπίσθ. φωτ. ενεργός" αντί για "Χρήση ρυθμ. συσκευής ?"

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα φιλε μου,

λοιπον, εχω την εκδοση 8.3.4.102680 οταν ξεκινα η εφαρμογη αρχιζει και κανει συνεχως τακ τακ τακ οπως οταν κανεις ταπ επανω στην οθονη και οταν παω να δωσω μια διευθυνση εχει ενα Α με ενα κυκλακι επανω και κανει τρελο θορυβο πρεπει να ειναι καποιος ηχος του προγραματος αλλα δεν ξερω ποιος

 

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[sound]

ding=0

mute_os_key=1

use_method=1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μου εδωσε ο WR200 μια λυση.

Ποιο αλλο προγραμμα μπορουμε να εχουμε αντι του Outlook? Διοτι κατι δεν παει καλα με το Office που εχω και δεν εχω ορεξη για format και τετοια πραγματα τωρα. Το Destinator 9 λετε να τρεξει?

Edited by gregor3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενταξει μου εδωσε ο WR200 μια λυση.

 

Ποια λύση;

 

Ποιο αλλο προγραμμα μπορουμε να εχουμε αντι του Outlook?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Microsoft MyPhone αλλά και το google mail.

 

Το Destinator 9 λετε να τρεξει?

 

Δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια λύση;

Ενα αρχειο sys

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Microsoft MyPhone αλλά και το google mail

Δεν με καταλαβες μαλλον τι θελω.

Αντιμετωπιζω προβλημα με τον συγχρονισμό του τηλ με το Laptop γιατι το Outlook καθε φορα που παει να ξεκινησει κανει παντα καποιες ρυθμησεις σαν εγκατασταση και πιστευω πως για αυτο τον λογο δεν συγχρονιζει το τηλ.

Οποτε σκεφτηκα αν στην θεση του Microsoft Mobile Center και MS Outlook υπαρχει κατι να τα αντικαταστησω ετσι ωστε να συγχρονιζω το Laptop με το τηλ και να ενημερωνονται contacts, tasks, calender, notes του αντιστοιχου προγραμματος στο Laptop.

 

Δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς.

Γιατι? Δεν ειναι ενταξει? Ποιο destinator να βαλω κατα την γνωμη σου?

Edited by gregor3
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου αλλαζει ωρα μονο του παει μια ωρα μροστα!!! εχει κανενας καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το κινητο μου αλλαζει ωρα μονο του παει μια ωρα μροστα!!! εχει κανενας καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Μήπως χρησιμοποιείς το destinator ενδιάμεσα;

 

Ενα αρχειο sys

 

Δεν είναι κακό να το ανεβάσεις εδώ για τυχόν ενδιαφερόμενους.

 

Δεν με καταλαβες μαλλον τι θελω.

Αντιμετωπιζω προβλημα με τον συγχρονισμό του τηλ με το Laptop γιατι το Outlook καθε φορα που παει να ξεκινησει κανει παντα καποιες ρυθμησεις σαν εγκατασταση και πιστευω πως για αυτο τον λογο δεν συγχρονιζει το τηλ.

Οποτε σκεφτηκα αν στην θεση του Microsoft Mobile Center και MS Outlook υπαρχει κατι να τα αντικαταστησω ετσι ωστε να συγχρονιζω το Laptop με το τηλ και να ενημερωνονται contacts, tasks, calender, notes του αντιστοιχου προγραμματος στο Laptop.

 

Μάλλον εσύ δεν με κατάλαβες. Αυτά που προτείνω παραπάνω κάνουν ακριβώς το ίδιο.

Συγχρονίζουν contacts, calendar κτλ.

 

Γιατι? Δεν ειναι ενταξει? Ποιο destinator να βαλω κατα την γνωμη σου?

 

To destinator 7 είναι το πιο σταθερό και οι χάρτες είναι οι ίδιοι για όλες τις εκδόσεις. Κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος να κοιτάξεις αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να το ανεβάσεις εδώ για τυχόν ενδιαφερόμενους.

 

Και βεβαια δεν ειναι κακο, εσβησα τα 2 sys.txt, και αντεγραψα το νεο sys.txt μεσα στο φακελο Igo στο τελος προσθεσα και το δικο σου, και εχω μεσα αυτό:

 

[interface]

maxzoom2d=6000000

show_exit=1

 

[map]

2dheadup=1

 

[3d_config]

disable_roadsign_navigation_mode=1

 

[sound]

ding=0

mute_os_key=1

use_method=1

 

Μάλλον εσύ δεν με κατάλαβες. Αυτά που προτείνω παραπάνω κάνουν ακριβώς το ίδιο.

Συγχρονίζουν contacts, calendar κτλ.

Ναι αυτα κανουν αυτο που λες αλλα εγω θελω καποιο προγραμμα που να τρεχει στο Laptop και οχι στο net!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αυτα κανουν αυτο που λες αλλα εγω θελω καποιο προγραμμα που να τρεχει στο Laptop και οχι στο net!

 

Σε αυτή την περίπτωση, το outlook της σουίτας Microsoft Office είναι αναντικατάστατο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα παραγγείλει από ebay ένα car kit (http://cgi.ebay.co.uk/In-Car-Charger-and-Car-Holder-For-HTC-Touch-2_W0QQitemZ300356780232QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item45eea8c0c8) σε άπαιχτη τιμή.. Σήμερα που το παρέλαβα είδα ότι ο φορτιστής είναι μόνο 500mA.:cry: Αυτό σημαίνει, ότι όταν το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο δεν θα φορτίζει, απλά το πολύ-πολύ να αναπληρώνει όση μπαταρία τρώω?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα παραγγείλει από ebay ένα car kit (http://cgi.ebay.co.uk/In-Car-Charger-and-Car-Holder-For-HTC-Touch-2_W0QQitemZ300356780232QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item45eea8c0c8) σε άπαιχτη τιμή.. Σήμερα που το παρέλαβα είδα ότι ο φορτιστής είναι μόνο 500mA.:cry: Αυτό σημαίνει, ότι όταν το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο δεν θα φορτίζει, απλά το πολύ-πολύ να αναπληρώνει όση μπαταρία τρώω?

σε 2 ωρες με κλειστο κινητο θα σαι φορτισμενος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά είχα παραγγείλει από ebay ένα car kit (http://cgi.ebay.co.uk/In-Car-Charger-and-Car-Holder-For-HTC-Touch-2_W0QQitemZ300356780232QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item45eea8c0c8) σε άπαιχτη τιμή.. Σήμερα που το παρέλαβα είδα ότι ο φορτιστής είναι μόνο 500mA.:cry: Αυτό σημαίνει, ότι όταν το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο δεν θα φορτίζει, απλά το πολύ-πολύ να αναπληρώνει όση μπαταρία τρώω?

 

Τη δουλειά σου θα την κάνεις πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα παραγγείλει από ebay ένα car kit (http://cgi.ebay.co.uk/In-Car-Charger-and-Car-Holder-For-HTC-Touch-2_W0QQitemZ300356780232QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item45eea8c0c8) σε άπαιχτη τιμή.. Σήμερα που το παρέλαβα είδα ότι ο φορτιστής είναι μόνο 500mA.:cry: Αυτό σημαίνει, ότι όταν το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο δεν θα φορτίζει, απλά το πολύ-πολύ να αναπληρώνει όση μπαταρία τρώω?

 

Την ίδια βάση πήρα και εγώ χωρίς τον φορτιστή και η βάση συνέχεια έκανε ταλάντωση και χτυπούσε στο τζάμι το κινητό και τελικά το έβαλα στις γρίλιες του αεραγωγού με το άλλο εξάρτημα που είχε η συσκευασία.

Από φορτιστή έχω ένα από το glofiish και είναι πολύ καλός σε μισή ώρα έχει πάρει το 80% και μπορεί να κρατήσει για όλη την ημέρα η μπαταρία. Πάντως δεν νομίζω να σου κάνει όταν βάζεις το gps γιατί είχα παλιά έναν ίδιο 500αρι και έβαλα gps στο glofiish από Λαμία και μέχρι το Κιλκίς είχε κλείσει το κινητό από μπαταρία 3,5 ώρες, δεν προλάβαινε να το φορτίσει.

:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...