Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εσεις που εχετε αυτο το κινητο , ποσο διαρκει η μπαταρια του με νορμαλ χρηση??

 

νορμάλ χρήση εννοείς μόνο τα τυπικά; εγω που το σκαλίζω όλη μέρα με ιντερνετ, gps, μουσικη, ραδιο κλπ, κρατάει 3 μέρες, ικανοποιητικά για 'μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εχει παρατηρησει κανεις οτι μερικες φορες το 3g δεν πιανει ενω εχει στην ενδειξη οθονης ψευδοσημα και διακοπτεται η κληση ενω το gsm εχει συνεχως σημα ακομη και στις πιο δυσκολες περιοχες

 

Λογικό δεν είναι; Βάση την κάλυψη του δικτύου, το gsm πιάνει παντού ενώ το 3G δεν έχει την ίδια εμβέλια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιήσει το 3g γιατί δεν έβλεπα τον λόγο να το έχω ανοιχτό, και νομίζω πως έχει αυξηθεί λίγο και ο χρόνος που κρατάει η μπαταρία. Όποιος θέλει να το κάνει, θα πάει : Μέσω του μενού του touchflo Ρυθμίσεις > Επικοινωνίες > Τηλέφωνο > Ζώνη > GSM.
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

νορμάλ χρήση εννοείς μόνο τα τυπικά; εγω που το σκαλίζω όλη μέρα με ιντερνετ, gps, μουσικη, ραδιο κλπ, κρατάει 3 μέρες, ικανοποιητικά για 'μένα.

 

Το ρωταω γιατι βλεπω οτι εχει την μπαταρια του diamond 2 (1100 mAh) που γενικα δεν εχει και τις καλυτερες κριτικες.

 

3μερες παντως συμφωνα με αυτα που λες ειναι μια παρα πολυ καλη επιδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει απευθειας καποιο link για να κατεβασω τον TCPMP CORE POCET MEDIA PLAYER για να παιζει το κινητο αρχεια AVI???Η να μου προτεινει καποιον αλλον free player??Απο τις σελιδες που δοκιμασα δεν μου τον ανοιγει μολις κανω εγκατασταση...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει απευθειας καποιο link για να κατεβασω τον TCPMP CORE POCET MEDIA PLAYER για να παιζει το κινητο αρχεια AVI???Η να μου προτεινει καποιον αλλον free player??Απο τις σελιδες που δοκιμασα δεν μου τον ανοιγει μολις κανω εγκατασταση...

 

Από την επίσημη σελίδα του TCPMP:

"This open source media player project is discontinued. Check out the commercial CorePlayer software or the soon to be released open source BetaPlayer project."

Η τελευταία έκδοση είναι η 0.72RC1 η οποία απ’ότι φαίνετε δεν είναι συμβατή με WinMo6.x προσωπική επιλογή το CorePlayer είναι η καλύτερη επιλογή… δεν είναι βέβαια free αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα να το βρεις κάπου "τσάμπα" αν ψάξεις λίγο;)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το ρωταω γιατι βλεπω οτι εχει την μπαταρια του diamond 2 (1100 mAh) που γενικα δεν εχει και τις καλυτερες κριτικες.

 

3μερες παντως συμφωνα με αυτα που λες ειναι μια παρα πολυ καλη επιδοση.

 

Εμένα η μπαταρία δεν μου κρατάει πάνω από 2 μέρες.. 3 μέρες έτυχε να μου κράτησει μερικές φορές που δεν το σκάλισα καθόλου..

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που χρησιμοποιώ gps και wifi κάθε μέρα η μπαταρία κρατάει 3 μέρες.Απλά έχω παρατηρήσει ότι όταν φτάνει στο 20% μετά πέφτει πολύ γρήγορα..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει τότε να το σημειώσουμε σαν ένα από τα βασικά συν αυτής της συσκευής. Δεν θυμάμαι ούτε καν από πότε έχω να δω τέτοια αυτονομία σε αυτού του τύπου τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι έχω παρατηρήσει οι περισσότεροι το χρησιμοποιείτε και σαν gps. Επειδή θέλω και εγώ να το χρησιμοποιήσω σαν gps, μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε και μου προτείνετε? Το μικρό μέγεθος της οθόνης δημιουργεί κανένα θέμα? (sorry για το off-topic)
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το PhWeaver στο τηλέφωνο γιατί κάπου εδώ διάβασα οτι έχει μετρητες κλήσεων και SMS.

Αλλά το μόνο που μου δείχνει είναι το πόσες κλήσεις έχω αναπάντητες.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετράει τον χρόνο τον εξερχόμενων-εισερχόμενων κλήσεων και τα τα SMS που έχω στείλει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι έχω παρατηρήσει οι περισσότεροι το χρησιμοποιείτε και σαν gps. Επειδή θέλω και εγώ να το χρησιμοποιήσω σαν gps, μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε και μου προτείνετε? Το μικρό μέγεθος της οθόνης δημιουργεί κανένα θέμα? (sorry για το off-topic)

 

Το garmin αλλα και το destinator 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι έχω παρατηρήσει οι περισσότεροι το χρησιμοποιείτε και σαν gps. Επειδή θέλω και εγώ να το χρησιμοποιήσω σαν gps, μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε και μου προτείνετε? Το μικρό μέγεθος της οθόνης δημιουργεί κανένα θέμα? (sorry για το off-topic)

Εγώ χρησιμοποιώ το Destinator 7 και το iGo 8.

Με το μέγεθος της οθόνης δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Edited by jxid
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Destinator 7 και το iGo 8.

Με το μέγεθος της οθόνης δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Το CoPilot θα το ήθελα και εγώ.

Που μπορώ να το βρώ?

Link to comment
Share on other sites

Το CoPilot θα το ήθελα και εγώ.

Που μπορώ να το βρώ?

Το CoPilot είναι προ-εγκατεστημένο στην συσκευή σαν trial για 15 μέρες. Αν σου αρέσει απλά κάνεις register από το site. Τώρα αν σε ενδιαφέρει η ''τσάμπα'' έκδοση του… απλά ξέχνα το, γιατί δεν υπάρχει "λύση".

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το CoPilot είναι προ-εγκατεστημένο στην συσκευή σαν trial για 15 μέρες. Αν σου αρέσει απλά κάνεις register από το site. Τώρα αν σε ενδιαφέρει η ''τσάμπα'' έκδοση του… απλά ξέχνα το, γιατί δεν υπάρχει "λύση".

 

Ευχαριστώ γιά την απάντηση φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το PhWeaver στο τηλέφωνο γιατί κάπου εδώ διάβασα οτι έχει μετρητες κλήσεων και SMS.

Αλλά το μόνο που μου δείχνει είναι το πόσες κλήσεις έχω αναπάντητες.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετράει τον χρόνο τον εξερχόμενων-εισερχόμενων κλήσεων και τα τα SMS που έχω στείλει?

 

Εγώ χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι που λέγεται My call logs.. κάνει ακριβώς ότι ζητάς.. έχει μετρητές κλήσεων εισερχομένων, εξερχομένων.. το μόνο αρνητικό είναι ότι μερικές φορές κάνει πολύ ώρα να τα υπολογίσει.. αφού την πρώτη φορά νόμιζα πως είχε κολλήσει το κινητό! :D Ωστόσο είναι αξιόπιστο και απλό. Παιδιά, thanks για τα gps προγράμματα που προτείνετε.. αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μερικές ακόμα πληροφορίες με msg στο inbox ακόμα καλύτερα! ;)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια θα ήθελα να ρωτήσω, αν γίνεται, πως βάζουμε εναν ήχο Mp3 στο ξυπνητήρι...ευχαριστω προκαταβολικα

 

Βάλε κάποιο third party ξυπνητήρι μιας και το default δεν φημίζεται για την αξιοπιστία του. Συνιστώ ανεπιφύλακτα το G-Alarm όταν με το οποίο έχεις βάλει κάποιο ξυπνητήρι φαίνεται και στο today screen του manila.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι που λέγεται My call logs.. κάνει ακριβώς ότι ζητάς.. έχει μετρητές κλήσεων εισερχομένων, εξερχομένων.. το μόνο αρνητικό είναι ότι μερικές φορές κάνει πολύ ώρα να τα υπολογίσει.. αφού την πρώτη φορά νόμιζα πως είχε κολλήσει το κινητό! :D Ωστόσο είναι αξιόπιστο και απλό.

Μήπως μπορείς να μου στείλεις κανένα link γιά το προγραμματάκι που λες?

Όσο γιά τα προγράματα GPS που λες θα σου πω ότι ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Destinator 7, TomTom και το CoPilot και δουλέουν άψογα.

Εξαλλου ολα αυτα τα προγραμματα εχουν μεγεθυνση του χαρτη και μπορεις να εστιασεις ευκολα και να ειναι ορατος ο χαρτης με την πραμικρη του λεπτομερεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...