Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μην το αποσυμπιέζεις. Όπως το κατέβασες ρίξε το μέσα στη συσκευή σου και εγκατέστησε το εκεί. Μετά πας και το βρίσκεις στα προγράμματα για να το τρέξεις όπου κάνεις τα πάντα disable εκτός του MMS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτησ παιδιά.

Που πρέπει να παώ γιά να βάλω τα στοιχεία χρήστη (owner information)?

 

EDIT: Το βρήκα.

Το παραθέτω εδώ γιά όσους δεν το ξέρουν.

 

1. Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Owner

2. Create a new DWord name “Hide” (without the quotes) and set its value to 0.

If you already have this, change the value from 1 to 0.

3. Soft reset.

 

Γιά την διαδικασία αυτή πρέπει να έχετε εγκαταστήσει το πρόγραμμα PHM Registry Editor

 

 

Μετά από το soft reset θα εμφανιστεί μέσα στα "Προσωπικά" και η επιλογή "Πληροφορίες κατόχου".

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/owner.png

 

Τι κερδιζω με αυτο φίλέ μου?Ποια η χρησιμότητα?Δεν το λεω απο κακια αλλα απο αγνια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστείς να συμπληρώσεις το Owner information εάν θέλεις να κάνεις register μια εμπορική εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.ath εγκατέστησα τελικά το no data πολύ εύκολα και έκανα αυτό που είπες.επειδή είναι το πρώτο πρόγραμμα που εγκαθιστώ ήθελα να ρωτήσω τα προγράμματα που να τα αποθηκεύω στην συσκευή ή στην κάρτα και επίσης που να τα εγκαθιστώ στην συσκευή ή στην κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδιζω με αυτο φίλέ μου?Ποια η χρησιμότητα?Δεν το λεω απο κακια αλλα απο αγνια

Αυτό ακριβώς.

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που γιά να τις κάνεις register σου ζητάνε το owner information.Οπότε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι απαραίτητο κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μήπως θα μπορούσε κάποιος να ανεβάσει την ελληνική ρομ του touch2 σε κανα rapidshare. Θέλω να μαγειρέψω δικία μου ρομ για touch3g αλλα δεν βρίσκω πουθενά το ελληνικό πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βιντεοκληση πως μπορω να κανω??Εχω ψαξει αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι...Δεν μπορω να πραγματοποιησω η δεν το βρισκω????

 

Άν θυμάμαι καλα το touch2 δεν υποστηρίζει βιντεοκλήση

 

Δεν έχει μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλο το κινητο? λιγο η οθόνη με προβληματιζει. ειμαι μεταξύ αυτού και του nokia 5800! τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλο το κινητο? λιγο η οθόνη με προβληματιζει. ειμαι μεταξύ αυτού και του nokia 5800! τι λετε?

 

Καλώς ήρθες. Τέτοιες συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα πρόγραμμα για να μετράει την διάρκεια των κλήσεων και τα μηνύματα? Αυτός ο μετρητής που έχει μετράει την συνολική μόνο διάρκεια των κλήσεων και όχι αναλυτικά εισερχόμενες, εξερχόμενες κλπ. :angry:
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω το κινητο το έχω 3 εβδομάδες έχει όντως πολλές δυνατότητες... άν δεν είχες στο παρελθόν ανάλογη συσκευή θα έχεις αρκετό σκάλισμα...το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως που έχω είναι οτι η οθόνη είναι αρκετά μικρή με αποτέλεσμα οταν θέλω να κυλίσω αυτό να επιλέγει και να κλικάρει κάτι επειδή τα διαστήματα είναι μικρά χάνοντας πολύτιμο χρόνο..τί να κάνουμε όμως δεν μπορεις να τα έχεις και όλα..

Πάντως το φόρουμ με βοήθησε πάρα πολύ στην εξοικείωση ένα ευχαριστώ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανίσεις στη θέση Start / Settings / System / Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape/portrait.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0.

 

Να συμπληρώσω εδώ πώς μετά από αυτό το reg tweak που έδωσε ο athanaso77, πηγαίνουμε "Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Προσωπικά -> Κουμπιά" στην καρτέλα "Κουμπιά Προγραμμάτων", στον πινάκα: "1. Επιλέξτε ένα κουμπί" διαλέγουμε "πληκ. Αποστολής (παρατ.)" και έπειτα από κάτω στο πίνακα: "2. Εκχωρήστε ένα πρόγραμμα:" επιλέγουμε "<Περιστροφή οθόνης>".

 

Μετά από αυτές τις ρυθμίσεις κάθε φορά που κρατάμε πατημένο το κουμπί απάντησης "το όχι και τόσο "πράσινο" τηλεφωνάκι δλδ" η οθόνη αλλάζει σε Portrait/Landscape.

Δουλεύει μια χαρά με το opera και ότι άλλο πρόγραμμα δοκίμασα άλλα όχι με την αρχική οθόνη (το TouchFlo2D δλδ.) :(

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

το έψαξα αλλα δε υπάρχει <Περιστροφή οθόνης> στο μενού

 

Βεβαιώσου πώς έχεις αλλάξει την παράμετρο στην registry

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI σε 0 από 1

http://img14.imageshack.us/img14/5015/pccapture2be.png

 

Κάνε μια επανεκκίνηση τις συσκευής καλού κάκου κ έπειτα θα εμφανιστεί η επιλογή

http://img64.imageshack.us/img64/3521/pccapture3.png http://img121.imageshack.us/img121/3088/pccapture1b.png

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεύει μια χαρά με το opera και ότι άλλο πρόγραμμα δοκίμασα άλλα όχι με την αρχική οθόνη (το TouchFlo2D δλδ.) :(

 

Λογικό είναι μιας και δεν υποστηρίζει την landscape διάταξη το TF2D.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν βρίσκω τίποτα στην θέση έναρξη/ρυθμίσεις/σύστημα/οθόνη εκτός από το να στοιχίσω την οθόνη ; :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια...καθε φορα που ανοιγω προγραμμα πλοηγησησ igo και destinator ζηταει να ενεργοποιήσω το bluetooth........προσπαθω να πατησω το 'οκ΄και μου το βγαζει αμεσσα....αν καταφερω με υπερβολικη γρηγοραδα να το ενεργοποιήσω πριν ξαναβγαλει το μηνυμα ή το 'έχω ενεργοποιημένο απο την αρχή δουλευει μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν βρίσκω τίποτα στην θέση έναρξη/ρυθμίσεις/σύστημα/οθόνη εκτός από το να στοιχίσω την οθόνη ; :(

 

Θες να περιστρέψεις την οθόνη? Δεν πας εκεί που είπες. Διάβασε τα posts 266 και 268 του φίλου virusplus.:)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ γιατί δεν βρίσκω τίποτα στην θέση έναρξη/ρυθμίσεις/σύστημα/οθόνη εκτός από το να στοιχίσω την οθόνη ; :(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3035027#post3035027

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε γιατι δε μπορω να συνδεθω στο ασυρματο router μου; ενω σε ολα τα αλλα wifi δεν εχω προβλημα με το δικο μου δε μπορω, εχω το router αορατο και με mac address για να συνδεεται μόνο το laptop, εβαλα και τη mac του htc αλλα τιποτα, πρέπει να κάνω καμια ιδιαιτερη ρυθμιση στο τηλ; τα εχει λιγο μπερδεμενα ομολογω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...