Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και στα δεύτερα ακουστικά δεν ακουγόταν τίποτα απο το δεξί.Μόλις τα δοκίμασα και τα 2 σε άλλη συσκευή και δουλεύουν τέλεια, οπότε μάλλον πρέπει να πάω το κινητο για service ε?

Πήγαινε να το δουν σε κάποιο nokia care μήπως έχει κάποιο πρόβλημα στην υποδοχή των ακουστικών. Πήγαινε σε κάποιο από αυτά που αναφέρονται εδώ. Όσα αναγράφονται στο συγκεκριμένο site είναι και τα επίσημα καταστήματα nokia care.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως εγκατέστησες καμία εφαρμογή η οποία καταναλώνει την μπαταρία? Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις format στο κινητό και να δεις αν συνεχίζεται η μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας.

 

 

Thanks θα δω τι θα κανω.ΠΑντως στο κινητο δενεχω κανει κατι το δραστικο γι αυτο μου φαινεται περιεργη η συμπεριφορα της μπαταριας.ΝΑ υποθεσω οι μπαταριες δεν καλυπτονται απο εγγυηση.Και αν σκεφτεις οτι εχω και το κερδισμενο απο την coca cola 5230 περιπλεκονται ακομη περισσοτερο τα πραγματα...

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Thanks θα δω τι θα κανω.Πaντως στο κινητο δενεχω κανει κατι το δραστικο γι αυτο μου φαινεται περιεργη η συμπεριφορα της μπαταριας.ΝΑ υποθεσω οι μπαταριες δεν καλυπτονται απο εγγυηση.Και αν σκεφτεις οτι εχω και το κερδισμενο απο την coca cola 5230 περιπλεκονται ακομη περισσοτερο τα πραγματα...

Η μπαταρία, όπως και όλα τα αξεσουάρ, καλύπτονται με εγγύηση 6 μηνών. Οπότε αν το πας και δουν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, θα πρέπει να στην αντικαταστήσουν δωρεάν αφού δεν έχουν περάσει οι έξη μήνες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτο ξερω.Αν σκεφτεις ομως οτι το δωρο εχει κερδηθει σε διαγωνισμο το πραγμα περιπλεκεται(αν δειτε προηγουμενο post σε επικοινωνια με alpha copy/Nokia αρνουνται να το επισκευασουν αν δεν υπαρχει αποδειξη-που δεν υπαρχει)>Τελος παντων θα περασω απο nokia store να δω αν και δεν ελπιζω πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πριν μια εβδομαδα αγόρασα το ΝΟΚΙΑ 5230 και πραγματικά είναι καταπληκτικό, σας το λεω σαν παλιος χρηστης symbian (p 900) κ.τ.λ απλα κανει οτι λενε , ταχυτατο και αξειοπιστο και χωρις ακομα αναβθμηση ! Καλο για τα χρηματα του ( 129 euro )

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσες για το λεξικό κατεβάζεις από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μη λεμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια...

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ :: Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα-καλημερα σε ολους, αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το σχεδον 2 μηνων 5230 μου το οποιο ειναι: ενω σαν τηλεφωνο λειτουργει κανονικα (προ 1 εβδομαδας εγινε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου στην Nokia) οταν το σβησω και μετα απο λιγο παω να το αναψω φτανει μεχρι ενα σημειο και σβηνει, δηλαδη αναβει η οθονη γραφοντας το λογοτυπο της εταιριας και ενω μετα θα επρεπε να εμφανιστουν τα "2 χερια" αυτο σβηνει, μεχρι στιγμης ανακαλυψα οτι αν βγαλω τη μπαταρια για λιγα λεπτα μετα αναβει κανονικα... Edited by konajiji
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα-καλημερα σε ολους, αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το σχεδον 2 μηνων 5230 μου το οποιο ειναι: ενω σαν τηλεφωνο λειτουργει κανονικα (προ 1 εβδομαδας εγινε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου στην Nokia) οταν το σβησω και μετα απο λιγο παω να το αναψω φτανει μεχρι ενα σημειο και σβηνει, δηλαδη αναβει η οθονη γραφοντας το λογοτυπο της εταιριας και ενω μετα θα επρεπε να εμφανιστουν τα "2 χερια" αυτο σβηνει, μεχρι στιγμης ανακαλυψα οτι αν βγαλω τη μπαταρια για λιγα λεπτα μετα αναβει κανονικα...

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις την ίδια διαδικασία χωρίς να έχεις μέσα την κάρτα μνήμης? Αν έχεις μέσα στο κινητό κάρτα μνήμης τότε δοκίμασε ξανά την ίδια διαδικασία αλλά αυτή την φορά πριν το ανοίξεις βγάλε την κάρτα μνήμης από μέσα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο, επειδη ομως δεν πιστευα να ειναι απο την καρτα γιατι ειναι γνησια της Nokia δεν το χα δοκιμασει και εγραψα το προβλημα μου, αλλα μου περασε απο το μυαλο και το δοκιμασα λιγο αργοερα βγαζοντας την καρτα και μετα βαζοντας μια αλλη και καταλαβα οτι τελικα ηταν απο αυτο, ευχαριστω πολυ παντως!!!
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σχεδον μου κανει και μενα αλλα σε μενα μπαινει αλλα κολαει παρα πολυ .χωρις καρτα μνημης εινια μια χαρα.τι κανουμε τωρα εκανα και φορματ στην καρτα παλι τα ιδια.τι φταιει
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε βάζοντας μια άλλη κάρτα να δεις αν συνεχίζουν τα προβλήματα.

Αν δεν συνεχίζουν, απλά πάρε άλλη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μη λεμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια...

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ :: Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

 

Η επανάληψη είναι η μήτηρ της μαθήσεως...

Link to comment
Share on other sites

ξανα περαστε το firmware παιδες...χωρις καρτα μνημης μεσα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω παρει το 5230 αλλα ενω εχω βαλει τους χαρτες οταν μπαινω στο gps και παταω οδηγηση με πεταει στην αρχικη οθονη. Κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μόλις προχτες πήρα και εγώ το νέο μου Nokia 5230 με επιδότηση συσκευής. Ωστόσο δοκίμασα μια δυσάρεστη έκπληξη όπως άρχισα να το "παιζω": Τα αρχεία που υπήρχαν στην κάρτα μνήμης μου (που είχα από το πρηγούμενο Nokia 6303) όταν άνοιξα την "Εκθεση" ήταν εντελώς "χύμα" και όχι οργανωμένα στους φακέλους που τα είχα οργανώσει εγώ. Δηλαδή αυτό το τηλέφωνο δεν προβάλλει τα αρχεία όπως τα έχω οργανωσει. Αυτό είναι ένα αρνητικό. Αν δηλαδή θέλεις να βρεις ένα συγκεκριμένο αρχείο (πχ φωτογραφία) πρέπει να ανατρέξεις όλες τις φωτογραφίες και όχι να την βρεις μέσα στον φάκελο που ξέρεις ότι είναι. Ψάχνοντας βρήκα βέβαια την "Διαχείριση αρχείων, όπου μπορω πια να δω τους φακέλους μου, αλλά εκεί δεν μπορώ να πάω από την μία φωτογραφάινστην άλλη με "κύλιση" ούτε να αναπαράγω το ένα MP3 μετά το αλλο εντός του φακέλου. Ξέρει κανείς καμία λύση;

Α και το άλλο: το παλιό μου 6303 μπορούσε να αναπαράγει σε σειρά τα MP3 κάθε ενός φακέλου και έτσι δεν είχα την ανάγκη να φτιαχνω λιστες. Ηθελα να ήξερα αυτοί οι τυποι που σχεδιασαν το 5230, δεν είδαν πόσο κουραστικό είναι να φτιαχνεις λίστες αναπαραγωγής; Ξερει κανεις πως μπορω να βοηθηθω; Και όχι με λυσεις του τυπου PC Suite. Σιγα τη λυση.

 

Ευχαριστω προκαταβολικά. Η αλήθεια είναι ότι "κρυωσα" λίγο με αυτο το κινητο. Το 6303 ήταν καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυστυχώς για εσένα η Έκθεση δεν αναγνωρίζει τις πραγματικές κατατμήσεις στη μνήμη, αλλά λειτουργεί με τη λογική του να σαρώνει όλη τη διαθέσιμη μνήμη (εσωτερική + εξωτερική) και να προβάλει τα αρχεία με τη δική της αρχειοθέτηση.

Ωστόσο μπορείς να δημιουργήσεις μέσω της Έκθεσης άλμπουμ ώστε να έχεις μια τυπική αρχειοθέτηση όπως εσύ τη θέλεις. Αυτά τα άλμπουμ δεν είναι τίποτα περισσότερο από εικονικούς φακέλους που χρησιμοποιούνται μόνο από την Έκθεση. Δηλαδή δεν θα επιφέρουν αλλαγές στη πραγματική κατάτμηση που έχεις στη κάρτα μνήμης.

 

Τέλος υπάρχει μια εφαρμογή γι αυτό ακριβώς που ζητάς, αλλά καλό θα ήταν να αρχίσεις να εξοικειώνεσαι με τις λίστες αναπαραγωγής.

Η εφαρμογή λέγεται FolderPlay. Θα τη βρεις στο θέμα των εφαρμογών.

Δεν είναι δα και τίποτα το τόσο δύσκολο... Φτιάχνεις μια λίστα μέσα από το κινητό με τα περιεχόμενα ενός φακέλου και είσαι εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πρώτα ευχαριστώ για την αμεσότητα της απάντησης.

 

Να παρακαλέσω επίσης, μήπως υπάρχει εναλλακτικό Link του FolderPlayer γιατι το συγκεκριμένο από το Myphone Forum οδηγεί σε σελίδα Rapidshare με την ένδειξη error, που σημαίνει οτι δεν είναι πια διαθεσιμο. Υπαρχει μηπως κάπου αλλου?

 

Ευχαριστω.

 

 

ΥΓ υπαρχουν εφαρμογες για χρονόμετρο και αντιστροφη μέτρηση, που δεν έχει το συγκεκριμένο μοντελο; Προερχομαι από το 6303, που μου φάνηκε τελικά πιο "στιβαρό" κινητό. Ειναι "σπαστικό" να πας για κάτι καλύτερο και αυτο να σου βγαίνει με ελλείψεις σε σχέση με κάτι που θεωρείς κατώτερο.

 

Α και για να μην βλεπουμε μόνο τα αρνητικά: η 2 MP κάμερα που έχει νομίζω ότι είναι καλύτερη από την 3.2 του προηγούμενου κινητού, όσο και αν σας φαίνεται παράξενο. Το 6303 πρέπει να είχε κάποιον ενσωματωμένο αλγόριθμο επεξεργασίας της φωτογραφίας (smoothing κλπ), που τελικά την έκανε χειρότερη (σαν ψεύτικη) την φωτό.

 

Και παλι ευχαριστω για την φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα μου εχει βγαλει ενα εικονιδιο πανω δεξια(ενα μηνυμα που αναβοσβινει) και μου λεει κατι για την καρτα sim τι πρεπει να κανω να σβησω μερικες επαφες??
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα μου εχει βγαλει ενα εικονιδιο πανω δεξια(ενα μηνυμα που αναβοσβινει) και μου λεει κατι για την καρτα sim τι πρεπει να κανω να σβησω μερικες επαφες??

Όχι δεν πρέπει να σβήσεις επαφές αλλά μηνύματα από την κάρτα sim. Θα πας Μηνύματα > Επιλογές > Μηνύματα sim και εκεί θα σβήσεις είτε μερικά είτε όλα.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...