Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ ελπιζω να ποσταρω σωστα.σκεφτομαι να παρω το 5230 και θα θελα να μου καποιος κατοχος ποσο κραταει η μπαταρια του στην πραξη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα μετα την πρωτη φορτηση που ασχολιομουν ολο μαζι του μου κράτησε 4 μερες και με δεδομενο την οθονη του ειναι υπερ ικανοποιητική διαρκια, τώρα σε λιγο καιρο αν το ψηλό βαρεθω εννοειται οτι θα κραταει πιο πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...επειδή κ γω το κέρδισα απο διαγωνισμό.

 

Ποιό πρόγραμμα πλοήγησης μπορούμε να του βάλουμε? φαντάζομαι igo?να υποθέσω η κάρτα μνήμης είναι μονόδρομος..αν θέλουμε να του βάλουμε πλοήγηση.?

 

ποιά έκδοση όμως...χάρτες κτλ κτλ...

 

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...επειδή κ γω το κέρδισα απο διαγωνισμό.

 

Ποιό πρόγραμμα πλοήγησης μπορούμε να του βάλουμε? φαντάζομαι igo?να υποθέσω η κάρτα μνήμης είναι μονόδρομος..αν θέλουμε να του βάλουμε πλοήγηση.?

 

ποιά έκδοση όμως...χάρτες κτλ κτλ...

 

 

ευχαριστω!!

Καλημέρα.

 

Το iGO δεν υπάρχει για την πλατφόρμα Symbian. Αυτά που μπορείς να περάσεις είναι τα

Garmin Maps Mobile XT

NDrive

Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go)

Sygic Mobile

 

Επίσης διάβασε το Συγκρίσεις προγραμμάτων GPS για να πάρεις γνώμες για τα διάφορα προγράμματα πλοήγησης.

 

Για όποια άλλη πληροφορία την ρωτάς στα αντίστοιχα θέματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση!

 

μια ερώτηση ακόμα...η συσκευασία μέσα περιλαμβάνει πενάκι τελικα ή όχι?(το πακέτο απο τον διαγωνισμό) ...κ αν μπορεί καποιος να μου πει τι περιλαμβάνει η συσκευασία.

 

ευχαριστώ κ παλι..

καλημέρες..

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό site της Nokia αναφέρει τα παρακάτω:

 

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

  • Nokia 5230
  • Φορτιστής High Efficiency AC-8 της Nokia
  • Μπαταρία BL-5J της Nokia
  • Στερεοφωνικό ακουστικό WH-102 της Nokia
  • Πένα γραφής CP-306
  • Οδηγός χρήσης

 

 

Λογικά αυτά θα πρέπει να έχουν και οι κάτοχοι των συσκευών. Αν περιελάμβανε κάτι περισσότερο ή λιγότερο το πακέτο ας μας ενημερώσουν οι κάτοχοι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το site εχω δει ότι αναφέρει αυτά...αλλά ειπώθηκε ότι δεν περιλαμβάνει πενάκι.

αν μπορεί κάποιος να μας απαντήσει που το έχει πάρει..

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το site εχω δει ότι αναφέρει αυτά...αλλά ειπώθηκε ότι δεν περιλαμβάνει πενάκι.

αν μπορεί κάποιος να μας απαντήσει που το έχει πάρει..

 

ευχαριστώ!

Έχει κάτι σαν πένα κιθάρας:

 

http://img706.imageshack.us/img706/5241/nokstr001a.th.jpg

Edited by stendor
Σμίκρυνση εικόνας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

θελω να παρω και εγω το νοκια 5230!!!!

 

εχει μεσα εγκατεστημενο το quickoofice 6 kai to abode reader 2.5?

ή μπορω να τα βαλω μονος μου?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω κάνει Update στην έκδοση 12 του firmware και έχω φορτώσει το καινούριο maps αλλά όποτε πάω να περάσω φωνές ή χαρτες από το Nokia ovi suite ή από το Map loader μου βγαζει "An unexpected error occured. Try again. Sorry for the inconvenience"

 

Έχω δοκιμάσει επανεκκινήσεις κλπ. αλλά δεν έγινε κάτι... Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν έχω δοκιμάσει από άλλον υπολογιστή

 

Έχετε καμιά ιδέα; Ευχαριστώ!

 

 

Κλείσε όλα τα προγράμματα που έχουν σχέση με τη Νόκια και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου χαρίσανε και μένα ένα 5230, κερδισμένο από τον διαγωνισμό της Coca Cola (δώρο το δώρο!! :lol:)

Μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ως συσκεύη και θα την κρατήσω για δεύτερη. :happy:

 

Πράγματι δε φαίνεται να υπάρχει υποδοχή για να κρεμαστεί το πενάκι! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους ήρθε το κινητό στην καλαμάτα!!

θέλω να ρωτήσω κάτι όσους το παρέλαβαν με courier. Σας έβαλαν να συμπληρώσετε κάτι χαρτιά με ονοματεπώνυμο, αριθμό ταυτότητας κτλ?

 

Σήμερα μου χαρίσανε και μένα ένα 5230, κερδισμένο από τον διαγωνισμό της Coca Cola (δώρο το δώρο!! :lol:)

Μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ως συσκεύη και θα την κρατήσω για δεύτερη. :happy:

 

Πράγματι δε φαίνεται να υπάρχει υποδοχή για να κρεμαστεί το πενάκι! :blink:

 

εγώ το βρήκα ;)

1) άνοιξε το καπάκι της μπαταρίας.

2) όπως κοιτάς το κινητό ανάποδα στ δεξιά στα πλάγια θα δεις μια τρυπούλα. πέρνα εκει το λουράκι και στην ευθεία του ακριβώς έχει ενα γαντζάκι και το περνάς εκεί ;)

3) κλείνεις το καπάκι και τέλος ;)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

@modaristis, White_butter_fly Υπάρχει και φώτο από το βιβλίο οδηγιών μερικά ποστ πίσω, #92

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχει μεσα εγκατεστημενο το quickoofice 6 kai to abode reader 2.5?

ή μπορω να τα βαλω μονος μου?

 

Δεν τα έχει μέσα...Κάνε εγκατάσταση του HellooX και μετά τις εφαρμογές που λες.. Λογικά ξέρεις που θα τις βρεις...;)

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα επιτελους με το κουριερ!!το κουφο ειναι οτι δεν πιραν καν τηλεφονο απλα χτιπισαν το κουδουνι και μου το εδοσαν :p απο πρωτη εντηποση το κηνητο ειναι πολυ καλο,καμερα σχετικα καλη,αλλα το βιντεο πραγματικα ειναι ΤΕΛΙΟ!!στην συσκεβασια διστιχος δεν εχει usb ουτε αλλεσ προσοψεις!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ το 5230 και θα ήθελα να ρωτήσω αν ο δέκτης gps είναι διαφορετικός σε σχέση με τα άλλα μοντέλα της nokia γιατί κάνει και κάποια αρκετή ώρα να κλειδώσει δορυφόρους και έχω δοκιμάσει και από την Τοποθεσία όπως και απο τους χάρτες και πάλι κάνει αρκετή ώρα(με κλειστή την υποβοήθηση). Τελικά μήπως είναι διαφορετικοί οι δέκτες στα μοντέλα της? Γιατί σε κάποιους διάβασα ότι κλειδώνει πολύ γρήγορα. (Είμαι Θεσσαλονίκη και το έχω δοκιμάσει και σε πολύ ανοιχτά μέρη χωρίς κτήρια αλλά και πάλι αργεί).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ το 5230 και θα ήθελα να ρωτήσω αν ο δέκτης gps είναι διαφορετικός σε σχέση με τα άλλα μοντέλα της nokia γιατί κάνει και κάποια αρκετή ώρα να κλειδώσει δορυφόρους και έχω δοκιμάσει και από την Τοποθεσία όπως και απο τους χάρτες και πάλι κάνει αρκετή ώρα(με κλειστή την υποβοήθηση). Τελικά μήπως είναι διαφορετικοί οι δέκτες στα μοντέλα της? Γιατί σε κάποιους διάβασα ότι κλειδώνει πολύ γρήγορα. (Είμαι Θεσσαλονίκη και το έχω δοκιμάσει και σε πολύ ανοιχτά μέρη χωρίς κτήρια αλλά και πάλι αργεί).

 

Κι εμένα, από Θεσσαλονικη, πουθενά δεν έχει κλειδώσει, τουλάχιστον χωρίς A-GPS που έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το πρόγραμμα της Nokia το δοκιμάζετε??? (δέν αξίζει...) εγω έχω Garmin σε N95, 5800 και το 5230 και κλειδώνουν το ίδιο (τεσταρισμένο) και πολύ γρήγορα... καμιά σχέση με το "μαμα" πρόγραμμα, "πολύ γρήγορα" όταν λέω οχι και σαν pna αλλα δεν έχω πρόβλημα και ποτέ δεν χρησιμοποίησα Α-Gps
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το πρόγραμμα της Nokia το δοκιμάζετε??? (δέν αξίζει...) εγω έχω Garmin σε N95, 5800 και το 5230 και κλειδώνουν το ίδιο (τεσταρισμένο) και πολύ γρήγορα... καμιά σχέση με το "μαμα" πρόγραμμα, "πολύ γρήγορα" όταν λέω οχι και σαν pna αλλα δεν έχω πρόβλημα και ποτέ δεν χρησιμοποίησα Α-Gps

 

Θα βάλω και το garmin και θα δω αν έχει κάποια διαφορά!!! Πάντως αρχικά για τους δέκτες ήθελα να μάθω μήπως είναι χάλια ποιότητας γιατυτό...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά και στην καλαμάτα προσπαθώ με ovi maps και δεν κλειδώνει κανένα δορυφόρο...ούτε το σκέτο ούτε το υποβοηθούμενο :dash:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είανι χάλια ο δέκτης του??? Κάποιος που γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας ενημερώσει σχετικά... :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είανι χάλια ο δέκτης του??? Κάποιος που γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας ενημερώσει σχετικά... :thanks:

 

Ναι ρε παιδιά... Εσείς που λέτε ότι κλειδώνει πολύ γρήγορα μήπως μπορείτε να μας πείτε τι ρυθμίσεις έχετε κάνει?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα την πρωτη φορτηση που ασχολιομουν ολο μαζι του μου κράτησε 4 μερες και με δεδομενο την οθονη του ειναι υπερ ικανοποιητική διαρκια, τώρα σε λιγο καιρο αν το ψηλό βαρεθω εννοειται οτι θα κραταει πιο πολυ

 

Εμένα η πρώτη φόρτιση μου κράτησε ακριβώς 23 ώρες.

Αλλά με ΠΟΛΥ παίδεμα και ψάξιμο.

Και, κυριώς, με πολλές ώρες σύνδεση και μεταφορά δεδομένων με το PC.

οπότε δικαιολογείται, πιστεύω.

Επειδή είναι δεύτερη συσκεύη, με ενδιαφέρει να κρατάει η μπαταρία του αρκετά για κλήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

To gps δέν θέλει κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις, απλά βάλτε το Garmin και μείνετε σε ανοιχτό σχετικά μέρος μέχρι να κλειδώσει (εμένα κλειδώνουν περίπου στο λεπτό, αν οχι απλά μετακινούμαι λίγο και όλα ok), οταν κλειδώσει πηγαίνετε όπου θέλετε χωρίς πρόβλημα (πολύ δύσκολα να χάσει δορυφόρους όταν κλειδώσει ακομα και σε στενά...)

 

P.S Ακόμα προσέξτε να μην καλύπτετε την κεραία του gps με τα χέρια κλπ, η κεραία βρίσκεται στην μέση περίπου του τηλεφώνου στην αριστερή μεριά (δείτε ακριβώς στην σελίδα 70 του manual)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...